üictlVOG. GEMEENTERAAD. KANTONGEB EGT. BURGERLIJKE STAND. VEILING VAN VASTE GOEDEREN. SPAARBANK, worden. Bewesten Makkuin strandde des nachts de Engelsehe brik Corsair, en op de Wadden bij Wierum de Mederl. kof Johanna Margaretha; den 26 op de Haaks de Engelsehe brik lFansbeck, met steenkolen, van Newcastle naar Rotterdam; het volk is met de loodsboot gered. Te Genemuiden sloeg eene boot om, waardoor 4 personen verdronken.Den 27 is te Amsterdam tot lid der prov. staten van N. Holland verkozen jr. J. P. Six. Denzelfden dag bezochten Prins Prederik en Prins Karei van Pruissen Leijden en aldaar het etablissement tot het invoeren en acclimatiseren van Japansche gewassen van jr. von SieOold. Den 28 bezigtigden zij Haarlem.De raad van Amsterdam besloot dien dag, op voor stel van den heer Cool, met 11 tegen 10 st.om bij de hooge regering een adres intedienen tot het verbieden der zoogenaamde pleziertreinen op den Zondag. Door den zwaren storm, op Zondag, den 25 Julij, zijn alhier, even als elders, vele daken en schoorsteenen beschadigd en boo- men omvcrgewaaid of ontworteld. Zitting van den 28 Julij 1858, No. 19. Voorzitter de Burgemeester. Tegenwoordig 11 leden. Afwezig de Heer de Dieu Fontein Verschuir. 1. Na de opening der vergadering wordt het nieuw verkozen lid, de Heer H. van den Berg, binnengeleid en door denzel- venna aflegging der voorgeschreven eedenen na den ge- lukwensch van den Voorzitter te hebben ontvangen, zitting genomen. 2. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en goed gekeurd en daarna gelezen 3. Eene missive van Burg. en Wetli.ten geleide van het pro cesverbaal der op den 26 dezer maand gehoudene verificatie der kas van den Gemeente-ontvanger. Foor kennisgeving aangenomen. 4. Eene missive van dezelfdenhoudende de voordragt omtrent de bepalingen waaronder den afstand van het gebouw der geneeskundige schoolten behoeve van het rijk zoude kunnen geschieden. Ter lezing voor de leden op de Secretarie nedergelegd. 5. Voordragt van dezelfden, tot verkoop van eenige omverge- waaide boomen. Dadelijk behandeld en conform besloten. 6. Missive van als boventen geleide der rekening en verant woording van de gemeente, over de dienst van 1857 ten fine van onderzoek en vaststelling. Tot voorloopig onderzoek opgedragen aan eene commissie van toleden, waartoe zijn benoemd de Heeren Verhoeff, Kluppel, van der Drift, de Dieu Eontein Verschuir en Vonk. 7. Rapport van dezelfdenop de klagten door sommige werkba zen, tegen den stads Architect. In dadelijke behandeling genomen en ingevolge de conclusie van het rapport beslotenom overlegaan tot de orde van den dag. 8. Rapport van als boven, op de verzoeken van G. Dekker en P. Engelsmanom vergunning tot behoud van een vlotin het water bij hunne woningen, aan de Oude Gracht en bij de Appelsteeg, en van D. J. Cohen, om vóór zijn huis, aan den Voordam een boot of jol te mogen liggen. De beide eerstgemelde verzoeken toegestaanen ten aanzien van het derde de adressant gerenvoijeerd aan den havenmeester. 9. Rapport van de commissie van financiën op een voorstel van Burg. en Weth.tot schadeloosstelling der beambten van de gemeente-secretariewegens gemis van het vroeger door hen genoten ordonnantiegeld. Ingevolge het voorstel der commissie, afwijzend beschikt. 10. Een adres van den Rijks Betaalmeester C. Hattinga Raven, om vrijstelling van de dienst der brandweer. Om berigt en raad aan de commissie over de verordeningen. 11. Een adres van de Wed. J. van Fazen Az., om wijziging in haren aanslag in de plaatselijke directe belasting voor 1858. In deliberatie gehouden, ten einde na den afloop van het dienst jaar met andere gelijksoortige verzoeken behandeld te worden. 12. Een adres van J. E. Ibinkom vergunning tot uitstalling buiten de stoep zijner woning en op den wal vóór dezelve. Ter lezing voor de leden op de Secretarie gedeponeerd. 13. Een adres van D. A. du Mosch, om restitutie van door hem betaalde stedelijke accijns op steenkolen. Om berigt aan Burg. en Weth. 14. Is door den Voorzitter medegedeeld de inkomst van de re kening van het Burgerlijk Armbestuur, over 1857, en van liet algemeen verslag omtrent den toestand van het armwezen door dat zelfde armbestuurbenevens 15. Van eene missive van Diakenen der Hervormde gemeente, betrekkelijk de intrekking der gemeentelijke subsidie voor dat armbestuur, voor 1858. Ten aanzien van beide de No. 14 en 15 is tot de nederleg- ging ter Secretarie, ter lezing voor de leden, besloten. Vervolgens zijn in behandeling gesteld 16. Het voorstel van Burg. en Weth., betreffende de openbare verhuring van landerijen van het Burgerlijk Armbestuur. Conform het voorstel tot de verhuring besloten. 17. Rapport van dezelfden, op het verzoek van de firma de Wed. II. Meienbrink, om restitutie van betaalde stedelijke accijns, voor naar buiten uitgevoerde dranken. Met verwerping van het voorstel van Burg. en IFelh.tot het verleenen der restitutie besloten. 18. De conceptverordening voor de commissie van fabrikaadje. Bij de behandeling van dat onderwerp is een amendement van een der ledenom terug te komen op het vroeger besluit van den Raadtol daar stelling der bedoelde commissie, in stemming gebragt, doch vermits de stemmen staakten, de beslissing daarop tot eene volgende vergadering verdaagd. 19. Voordragt betreffende de reparatiën aan den steiger te Rusten burg en de brug over de Schermer-ringvaart bij Ursem. Ingevolge de conclusie van het rapport der daartoe betrek kelijke commissie, is tot de reparatie der werken besloten, maar ten opzigte van de brug in het bijzonder beslotendezelve bij de vernieuwing uitsluitend tot eene jaagbrug interigten. 20. Ontwerp van antwoord aan H.H. Gedep. Staten, op de beden kingen ten aanzien der jaarwedde van den Gemeente-ontvan ger en van de kosten der geneeskundige school. Behoudens eene kleinere wijziging in de extensie, over eenkomstig de voordragt aangenomen. 21. Is tot aanvulling der oommissie tot onderzoek, van het adres van H.H. Regenten van het Gasthuis, om eene verhoogde subsidie, benoemd de Heer J. C. Koorn. 22. Cousideratiën van Burg. en Weth., betreffende de vervulling der betrekking van Controleur der stedelijke middelen, en de opheffing van die als hoofdcommies. Is besloten de betrekking van hoofdcommiesmet eervol ont slag van den tegenwoordigen titularisintetrekkendoch dezelve met het doen der peilingen te blijven belasten; en hangende de verdere deliberation over het le. punt Burg. en IVeth. uittenoodigenin de waarneming der gemeentelijke Controle op de meest gepaste wijze te voorzien. 23. Is tot Regent van het Burger Wees- en Huis Armenhuis benoemd de Heer Dr. J. van Leeuwen. 21. Is de vergadering opgeheven. Zitting van 26 Julij. 1. G. J. M. en C. M.te Alkmaargezamelijke arglistige ont vreemding van groen houtde eerste 6 en de tweede 2 dagen gevangenisstraf, solidair in de kosten. 2. ViG., te Alkmaar, werpen van vuilnis in het Lutt.ik Oudorp; bij verstek ƒ1,boete en de kosten of 1 dag gevangenisstraf. 3. P. K., te Beemster, anders dan stapvoets rijcleu over de draai brug over het Groot Noord-IIoll. Kanaal, te Alkmaar, f 3, boete en de kost.en. 4. G. W., te Alkmaar, uiten van scheldwoorden tegen A. en M. V. op den publieken wegzonder daartoe getergd te zijnf ,50 boete en de kosten. 5. P. B., te Schoorl, laten weiden van 2 paarden op de gronden, behoorende tot het Groot Noord-Holl. Kanaal, zonder schrif telijke vergunning van den havenmeester, 10 boete en de kosten. ONDERTROUWD. 30 Julij. Willem de Boer en Johanna Geerlruijda Briefjes.Gerril Kerkhoven, te Alkmaar, en Aaltje Exalto, te Zaandam. GETROUWD. 25 Julij .Her mams de Raat en Maria Kortom.Cornells Ferdi nand Godmer en Maria Wielis.Dirk Marees en Guurtje Hoogland. 29 Julij. Willem Cornelis Marinus van Bruggen, te Helder, en Mar/je Swerver, te Alkmaar. GEBOREN. 27 Julij. Guurtje, D. van Cornelis Zuurbier en Geertje Keeltjes. Margaretha Maria, D. van Gerbrand Antonius Halsema en Alida Seelen. OVERLEDEN. 26 J ulij. Neeltje SchuitEchtg. van Johannes Seelen, 35j.enl0m. 28 u Hendrikus Paartman, 42 j. 29 Arie Pater, 64 j. 30 Julij. Door den Notaris PH. HULST. Een Huis, Tuin en Tuinhuis, Z. z. Langestraat, A, 552. Strijkgeld 30,—, B. Bruin f 2525, Verhoogd door M. Haasbroek u 170, Door den Notaris D. N. VAN ELTEN. Huis- en RijtuigverwerijZ. z. Langestraat, A, 523. Strijkgeld f 10,J. F. Hintsen f 805, Verwers Werkplaats Canest.raat, hoek van den Geest, A. 509. Strijkgeld f 3,IF. J. Nulken f 105, Huisop den Geestnaast het vorige perceelA507. Strijkgeld 3,dezelfde f 140,— (Afslag 6 Augustus.) Tot het bijschrijven der verschenen renten wordt de gelegenheid aangeboden op Dingsdagden 3 Augustus 1858des namiddags tussehen 12 en 2 ure, ten kantore van den Penningmeester C. J. be LANGEaan de Pastoorsteeg. ARMEN-BEWAARSCIIOOL. Zitting van Commissarissen op Maandag, den 2 Augustus 1858, des avonds ten 6 ure. Ouders, welke verlangen hunne kinderen ten bewjarschole toe te vertrouwen, vervoegen zich, ten genoemden tijde, aan het lo kaal aan de Doelenstraat, voorzien van de geboorte- en inënting- bewijzen der kinderen. Uit naam der Commissie, A. MEETER Pr., Secretaris.

Alkmaarsche Courant | 1858 | | pagina 2