S I 4 'ÏP fttavfitbcrigtcsi. Cïbucrtcutmn iM I CORRESPONDENTIE. Aan de Redactie der Alkmaarsche Courant. Met genoegen, zagen wijdat in het vorig Nummer uwer Cou rant onder bet stadsnieuwsvan de door ons gehoudene hout veiling melding werd gemaakt, met den wenseh voor het gelukkig slagen onzer onderneming, om hier eenen meer uitgebreiden houthandel te vestigen. Ook van vele ingezetenen dezer stad mogten wij de verzekering ontvangen, dat de eerste groote houtveiling, die hier gehouden is, eene algemeene belangstelling had opgewekt. Terwijl wij ons in deze sijmpathie voor onze onderneming ver heugen, vinden wij daarin eene aanleiding, voor dezelve, niet al leen van de zijde des gemeentebestuurs eene voortdurende mede werking interoepen, maar ook de ingezetenen er op te wijzen, dat zij veel tot bevordering der zaak kunnen toebrengen. Alkmaar bezit bij uitnemendheid geschikte terreinen tot berging van waterhoutin de grachten, die de stad omringen, en door het Gemeentebestuur welwillend ten gebruike zijn afgestaanmaar voor het grootste gedeelte door hare ondiepte, voor ons onbruik baar zijn. Terwijl wij beseffendat hierin niet in eens eene volledige ver betering kan worden aangebragt, vleijen wij ons, dat het Gemeen tebestuur door de verdieping dier wateren ter harte te nemen, daarin wel zal willen tegemoet komen. Tot lieden toe is echter alleen de Oude Gracht binnen de stad door genoegzame diepte eene geschikte ligplaats voor ons hout, en het is bij het gebruik van dit waterdat wij vooral de mede werking der ingezetenen en van hendie aan de Oude Gracht wonen, inroepen. Wij ontveinzen niet, dat wij daar veel last hebben ondervon den, niet alléén van jeugdige baldadigheid die er behagen in schept de touwen door te snijdenmaar ook door het losmaken en laten drijven der balken door schippers of ondergeschikte werklieden. In de meeste gevallen kunnen bij eeuigen goeden wil de in- of afschepingen zeer geschikt over de vlotten geschieden, en wanneer die niet mogelijk zijn, zal men ons altijd bereid vinden, om op de eerste wenk genoegzame ruimte te makendoch wij verzoeken bescheiden maar dringend de ingezetenen aldaardat zij gelieven toeteziendat hunne werklieden of ondergeschikten niet noodeloos de balken los maken en laten wegdrijvenwaardoor ons niet al leen vele onaangenaamhedenmaar ook veel aanzienlijker kosten dan menigeen veronderstelt, worden veroorzaakt. Wij roepen daartoe de welwillende ondersteuning en medewer king in van allen, die er prijs op stellen, dat dergelijke herhaalde onaangenaamheden, en bezwarende onkosten ons niet den lusten moed benemen, den houthandel hier ter stede voortezetten. Alkmaar, 31 Julij 1858. FRANKEN C. Alkmaar 30 Julij. Kleine Kaas 26.50, dito Commissie 22, dito Middelbare f 25,aangevoerd 601 stapelswegende 121499 N.P. 31 Julij. Aangevoerd 14 Paarden, 8 Koeijen, 481 Schapen, 35 Lammeren, 100 magere Varkens, 170 Biggen. Broek in Waterland 29 Julij. Kleine Kaas 25,25, aangevoerd 56 stapelswegende 10555 N.P. Monnickendam 28 Julij. Kleine Kaas 25,aangevoerd 43 stapelswegende 10421 N. P. Purmerende 27 Julij. Aangevoerd 267 Runderen3 Paarden 72 vette Varkens, 32 tot 40 Cts.perN.P., 15 magere dit o, 7,50 a ƒ10,204 Biggen^ 1,50 tot 3, - per st.161 vette Kal veren, 45 a 65 Cts. per N.P., 22 nucht. dito, ƒ6,— a 8,—, 385 Schapen en Lammeren, Kleine Kaas 25,-—, aangevoerd 277 stapels, Boter, 1,10 a ƒ1,25 per N.P. Kippeneijeren 2,40 Eenden dito 3,50 per 100. Schagen 29 Julij. Aangevoerd 2 Paarden, 12 Stieren, 70,a ƒ100,30 gelde Koeijen, vette 45 a 55 Cts. per N.P.26 Melk dito, ƒ120,a 150,10 Hokkelingen, 16, a 28,— 4 Gras Kalveren, J 7,3 nucht. dito, 250 Schapen, ƒ14,a/'22,— 13 Lammeren, ƒ4,6 Varkens, 45 Biggen, ƒ1,25 a 2, Kippen 40 a 50 Cts., Eenden 20 a 30 Cts., Boter /l,03ja/l,07 per N.P., Kippeneijeren ƒ2,20 per 100. Schiedam 30 Julij. Moutwijn 17,Jenever 22,50. Londer. 26 Julij. Edammer Kaas, witte 50 a 52 sh., roode dito 52 a 54. Weinig handel. Voor de bewijzen van deelneming, betoond bij het overlijden van haren Broeder, den Heer J. COS- TER Hz., betuigt de ondergetekendemede namens Familiebetrekkingen, haren opregten dank. AlkmaarJulij 1858. E. COSTER, Wed. J. Scheepers. Op Dingsdag, den 3dea Augustus 1858, !des voormiddags ten 10 ure, zullen, tebegin- nen achter de lijnbaan van Ibinkdoor Bur gemeester en Wethouders der gemeente Alkmaarals daartoe door den Gemeenteraad gemagtigdop de gewone voorwaarden in het openbaar worden verkocht: Een getal van omstreeks 23 verschillende soorten van BOOMENliggende ter plaatse waar dezelven door den storm van den 25fteu dezer maand zijn omvergevvaaid. Burgemeester en Wethouders voorn Alkmaar, A. MACLAINE PONT. den 31 Julij 1858. De Secretaris SPA NJAARDT. Men is voornemens, op Woensdag, 4 Augus- ïfltus 1858, des voormiddags ten 10 ure, ten huize üüvan Albert Burgering, Kastelein aan den Omval, in den Schermeer, in het openbaar, te verkoopen: Een hecht, sterk en weldoortimmerd HUIS, met deszelfs ERVE, staande en gelegen buiten hetNieuw- landerhekonder de gemeente der stad Alkmaar in buitenwijk D, N°. 90, kadastraal N°. 248, in sec tie F, groot 3 roeden 10 ellen. Nadere informatiën zijn te bekomen bij den Notaris J. SCHOEHUIZEN, te Alkmaar. Men is voornemensten gevolge van een ■El sterfgevalop den 5 Augustus 1858, des voor- iMas middags ten elf ure, ten huize van G. Sieuwers, Kastelein te Petten in het openbaar, te verkoopen: Een hechtsterk en weldoortimmerd HUIS, met BOET, LOODS en ERVE ingerigt tot Grof- en Hoefsmederij, welke affaire daarin sedert vele jaren met goed gevolg is uitgeoefendwaarin ook stalling voor 12 koeijen, staande en gelegen te Petten. Breeder bij billetten omschreven. Nadere informatiën zijn te bekomen bij den Notaris J. SCHOEHUIZEN, te Alkmaar. BMen zalop Dingsdag en Donderdag, den lOdtn en 12den Augustus 1858 beide da gen aantevangen vóór den middag te 10 ure, O O O ten sterthuize van den HoogEd. Gestr. Heer A. van DAALEN aan de Langestraatte Alkmaarten overstaan van den Notaris Ph. HULST, gevestigd te Zuidscharwoude tegen gereede betaling, in het open baar, verkoopen Een deftige en wel geconserveerde INBOEDEL bestaande in mahonij- en ander exquishouten MEU BELEN, als: canape's en stoelen, kabinet, linnenkast, secretaires, chiffonnières, commodes, consoles, eet-, thee-, speel-, penant- en andere tafelswaaronder met 6 en 4 inlegbladen, buffetten, ledekanten enz., banken, tabouretten, matten loopers gordijnen enz. van bam boes- en ander rottinghoutspiegels met vergulde lijsten, pendules en vazen een hangklok met speelwerk, vloer- kleeden, karpetten, gang- en traploopersraam- en overgordijneneene ruime hoeveelheid Chineesch Japanschen ander porcelein kristal, glas, verlakt-en aa: dewerk diverse stellen damast tafelgoedwelge vulde bedden en toebehooren koper en tinblik en ijzerwerk en verder keukengereedschap kagchels en haarden en hetgeen almeer ter verkoop zal worden aangeboden. Te bezigtigen Maandag, 9 Augustus, van 104 ure. Men is voornemens, op Vrijdag, den lSden Augustus 1858, des namiddags te 5 ure, in iden Nieuwen Doelen te Alkmaar te veilen en op Vrijdag, den 20ften Augustus daaraanvolgendeter zelfder urebij afslag te verkoopen Een kapitaalhechtsterk en bijzonder goed onder houden HEERENHUIS, met deszelfs ERVE en TUIN of BOOMGAARD, staande en gelegen binnen de stad Alkmaar, aan den Voormeer, op den hoek van de Turfmarkt, in wijk Dgeteekend n°. 155, kadastraal n°. 1295 in sectie B groot 6 roeden, 17 ellen, be vattende 4 beneden en 4 bovenkamersallen behangen en meestal van stookplaatsen voorzien provisiekamer domestiekenkamerkeuken een afzonderlijk lokaal geschikt voor kantoor en eindelijk alle gemakken welke in eene deftige woning behooren hebbende aan den Voormeer eene in- en uitgang door eene Steeg en door den Tuin eene uitgang aan den Achterwezel. y der kooppenningen kan op het perceel a 4 per cent gevestigd blijven gedurende den tijd van 6 jaren. Nadere informatiën zijn te bekomen bij den Notaris J. SCHOEHUIZEN, te Alkmaar.

Alkmaarsche Courant | 1858 | | pagina 3