BINNENLAND. S'tftbö VKII-OG VAN VASTE GOEDEREN. dé kolonel Franconnièreeen der adjudanten van Prins Napoleon. Voorts is het ontslag voorgesteld van den genl. Baumas, als directeur der Algerijnsche aangelegenheden, wiens werkkiug thans zeer beperkt is en daarvoor te groot.e bekwaamheid bezit.Da republikein Bazegewezen quaestor der Wetgevende Vergadering, heeft ver lof bekomen naar Frankrijk terug te keeren en zich als advocaat te Parijs doen inschrijven.Pe oorlogskorvet Buchayla is naar Djeddah gezonden; Erausche en Engelsche commissarissen zullen aldaar de hand houden aan het rist ig onderzoek naar de gepleegde gruwelen.Den 3 zijnH.H. M.M. van S. Cloud naar Cherbourg vertrokken en alom door de bevolking met geestdrift ontvangen; te Evreux bezochten zij de hoofdkerk en werden door den bisschop opgewacht. Te Caen werd het middagmaal gebruikt. Den 4 kwa men zij te Cherbourg, waar de maire hun met eene aanspraak ontving. In het station waren 4000 mensehen vereenigdde menigte bezoekers der stad is onbeschrijfelijk groot en het gejuich niet minder. 's Avonds te 7 ure kwam het Engelsche eskader bestaande uit het koningrijk stoomjagt, verzeld van 3 andere jagten en 2 linieschepen ten anker. De leden van het Lagerhuis verzelden H. M. met eene afgehuurde stoomboot en van het Hoogerhuis met hunne plezierjagten. Den 5 begaf de Koningin ziek aan wal eu voldeed aan de uitnoodiging van den marine-prefect tot bijwoning van een dejeuner; daarna begaven zich de Vorstelijke personen in rijtuigen naar de hoogten, om het gezigt op de reede te genieten, 's Middags werd een prachtig diner gehouden aan boord van het linieschip la Bretagne. Mexico. Den Ï8 Junij heeft eene hevige aardbeving de hoofd stad geteisterdwaarbij 50 menscheu zijn omgekomen.De En gelsche en Amerikaansche gezanten hebben van hunne regeringen last bekomen om te vertrekken. Napels. Koning Ferdinand heeft alle de door het hof te Salerno veroordeelden vermindering van straf verleend zoodat de baron Nicoteru thans tot levenslangen en de beide anderen doodschuldi gen tot tijdelijken dwangarbeid zijn verwezen. Oostenrijk. In Lombardije worden de gewenschte hervor mingen aangevangenmet de herziening der grondbelasting en der ligting voor het leger.Aan de Turksche grenzen zal een observaüecorps vereenigd worden, aanvankelijk van anderhalve brigade. Saksen. Door zware regens zijn de vloeden te Chemnitz, Wurzen en in den omtrek van Leipzig buiten hunne oevers ge treden en door het bezwijken eener brug bij Wurzen is het spoor- wegverband tusschen Leipzig en Dresden gestremd. Sardinië. Bij de verkiezingen voor de provinciale en gemeen tebesturen, heeft de libeiale partij schier overal de overwinning behaald. Spanje. Te Ilaroprovincie Logronois eene zamenzwering tot oproertusschen de absolutisten en democratenbij tijds ont dekt.Het Engelsche bewind heeft schriftelijk zijne afkeuring betuigd van de hoogst willekeurige wijzewaarop een Britsch stoomschip vreemde vaartuigen in de wateren van Sagua-la-Grande heeft aangehouden en onderzocht.Het comité van oorlog heeft besloten dat het rijk in 4 groot e districten zal worden verdeeld, te weten MadridBarcelonaSaragossa en Sevilie. Turkije, Van 9 tot 12 Julij is op den regteroever der Unna, bij Kicka en op de hoogte van Ivan hevig gestreden tusschen de Turksche troepen en de Bosnische insurgent en. De Christenen, genoodzaakt de Ivanska Nahia te ontruimenbragten hunne vrou wen en kinderen op Oostenrijksch gebied in veiligheid en vereenig- den zich daarna weder met de insurgenten onder den Servier Ga- raczic. De Turken zonden inmiddels 450 man af, die alle vaartui gen op de Unna verbranden en zich vervolgens weder bij 1400 anderen op de hoogte van Ivanska voegden en versterkten. Ga- raczic tastte hen hier met, het blank geweer aanzoodat zij op de vlugt gejaagd werden en het verlaten Ivan in brand staken. Steeds door Garaczicvervolgd verloren zij vele wapenen enz.; eene tweede kolonne van 4000 Christenen, onder Crestic, bezet den weg tus schen Novi en Banjaluka. Al de door de begs opgerigt.e Bosnische vrijcorpsen zijn verslagen en de door Omer-pacha aangelegde wa pendepots verloren gegaan.De Sultan heeft den sheriff van Meccaberucht door zijne geestdrijverij tegen de Christenenaf gezet, en aan de Europesehe gezanten schriftelijk zijn diep leed wezen over het gebeurde te Djeddah betuigdouder verzekering van een spoedig en streng regtaldaar zijn reeds 200 personen in verzekerde bewaring gesteld.De Porte heeft aan den En gelsehen gezant bedenkingen kenbaar gemaakt, over het in bezit houden -van het eiland Perim door Britsche strijdkrachten.Den 24 heeft bij Podgoriza, op de grenzen van Montenegro weder een gevecht plaats gehad tusschen 3000 Turken, die over de grenzen waren getrokken, en de bergbewoners, welke laatsten 8 dooden en 40 gekwetsten bekwamen.Sami-bassa heeftna eenige wei feling, aan de vorderingen der Christen-bevolking van Candia toe gegeven waarop dezeten getale van 10000 gewapendennaar hare woonsteden is teruggekeerd.De Porte is bereid de Oos- tenrijksche onderdanendie bij de onlusten in Bosnië schade heb ben geleden, vergoeding te verleenen, begroot op 130000 piasters. Te Hoorn zijn voor de benoeming van een lid der 2e Kamer uitgebragt 1409 st., waarvan 13 van onwaarde; herstemd moet worden over baron v. ?lall, 509, en mr. Faber, 334 st.— Wijlen de kunstschilder Ary ScheJJer heeft aan het. museum te Dordrecht, waar zich reeds eene commissie heeft gevormd, oin hem een ge- denkteeken opteriglen verschillende schilderijen en pleisterbeelden gelegateerddeels door hem deels door zijne dochter Cornelia Mariolingeb. Schejfer. vervaardigd. Het verzoek om gratie der 4 Maleijers is afgewezen. Voleens berigt uit Harlingen. zat.en, ten gevokte van den storm van 25 Jutij, tusschen Vlieland en Terschelling 7 groot.e schepen op het strandboven Terschel ling is een Engelsck vaartuig gezonken, maar de bemanning door eene Nederl. kof gered; ook zijn eenige tjalken vergaan en de op varenden daarvan ten deele omgekomen.— Den 28 is de nieuwe S. Jacobskerk te Vlissingen door den bisschop Haarlem ingewijd. Den 30 heeft eene commissie uit den raad van Leijden den prins van Oranje een album aangebodenmet de namen der raadsleden en 8 photographische gezigt.en van de academie en andere gebou wen dier stad.Nadat te Tilburg reeds eenige dagen botsingen met, de policie hadden plaats gehadover het zingen van een liedje tegen eenige dettige vrouwen gerigtwerd den 1 Aug. de marechaussee te hulp geroepenwelke verpligt was van hare wa penen gebruik te maken, waardoor eene vrouw gewond is en een der belhamels een bajonetsteek heeft bekomen. Door het zenden van militairen uit 's Herfogeubosch is de rust hersteld en zijnde onruststokers gevangen genomen.Den 1 heeft een 16jarig Is raëlitisch jongeling, in de Schotsche kerk te Amsterdam, den predikant Schwartzten onregte voor den verspreider van zende- lingtract.aatjes in een der synagogen houdende, eeuige, doch niet gevaarlijke, dolksteken toegebragtde dader is dadelijk gearres teerd.Dien dag is te Middelburg de door het departement, der maatschappij van nijverheid uitgeschreven tentoonstelling plegtig geopendin het, concertgebouwdaartoe tijdelijk vergroot en smaakvol versierd, zijn 1058 voorwerpen van ruirn 500 inzenders, mees'al uit Zeeland en voorts vooral uit Rotterdam en 's Herto- genhosch, in verschillende afdeeliugen gerangschikt., waaronder even fraaije als kostbare zaken voorkomenalleen de zilverwerken en juweelen bedragen eene waarde van circa f 80000.In den van 1-2 Aug. is te Dronrijp een stoom olie- en korenmolen ver brand welke den 17 verkocht, zoude worden; op vermoeden van brandstichting, is de eigenaar in hechtenis genomen.— De H. Raad heeft, den 2 de zaak van P. M. v. Cleef, te Hilversum wegens nadruk der gedichten van Tollens. 1 ot eene nieuwe be handeling, naar het hof van Z. Holland verwezen.Prins Karei van Pruisseft is den 6 van een uitstap naar Belgie op het buitenverblijf Bakkershage vau prins Frederik teruggekeerd. In de residentie bevindt zich de Russische generaal Murawiejf, de overwinnaar van Kars. In den loop der gepasseerde week zijn in den omtrek dezer stad weder opmet.iugen gedaanten behoeve van eenen spoorweg van Amsterdam naar het Nieuwe Diep. Si. A N TO N G E 31 EGT. Zitting van 2 Augustus. 1. C. K.te Limmen, vissollen zonder acte in eens anders visch- wat.er, zonder schriftelijk bewijs van den eigenaar, 2 boeten, ieder van f 3, en de kosten of 1 dag gevangenisstraf. 2. S. N.te Alkmaar, laten stil staan van zijne diligmcedienst van Alkmaar op Uitgeest, voor ééue reis, zinder voorkeunis van het, gemeentebestuur van Alkmaar of van Gedep. Staten van N. Holland, op Pinkstermaandag, f 15,boete en de kosten. 3. W. K. en R. B.te Alkmaar, te zamen laden van vuilnis in eene vlet, elders dan voor eene straat, een glop of onbebouwd erf. R. B. bij verstek, ieder ƒ1,boete, solidair in de kosten, of 1 dag gevangenisstraf. 4. I. A., te Alkmaar, na zonsondergang laten staan van eene mandop de Laatzonder vergunning van den Commissaris van Politie. 1,boete en de kosten of 1 dag gevangenisstraf. 5. G. S.te Alkmaar, als No. 4, van eenen handwagen op de Heul. 6 Augustus. Door den Notaris D. N. VAN ELTEN. Huis- en RijtuigverwerijZ. z. Langestraat, A, 523. Strijkgeld f 10,J. F. Hintsen f 805, Verhoogd door C. Stoel 65. Verwers "WerkplaatsCanestraat, hoek van den Geest, A, 509. Strijkgeld 3,IV. J. Nulken f 105, Verhoogd door C. Stoel u 5, Huisop den Geestnaast het vorige perceelA507. Strijkgeld f 3,IV. J. Nulken f 140, Verhoogd door denzelfde 10, BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD. 6 Aug. Jan Poll, te Limmen. en Bregelta Helder, te Alkmaar. Johannes Jacobus Groothof en Maria Margaretha Jngtman. Hermanns Rijkenbergte Obdamen Maria Jakomina ter Steege, te Alkmaar. GETROUWD. 1 Aug. Jan de Jager, Wedr. van Elisabeth Neman, en Agie Kok, Wed. van Joannes Nachtegael.Hendrik Jacobus Sief- kens en Aajje Koetzier, Wed. van Barend J ohannes Geels. Bernardus Sanders, Wedr. van Maria Schut, en Femmetje Waaijer, beide te Alkmaar, laatstgenoemde vroeger te Hoorn.Pieter Pool, te Alkmaar, en Margaretha Maria Bierenbroodspot, t,e Hoorn, laatstelijk te Alkmaar.— Pieter Blom en Maar/je de Groot, Wed. van Wijbrand Ouwertjes. GEBOREN. 4 Aug. GerardusZ. van Johannes van der Haagen en Wilhel- mina Kamper. 6 a Fglertha Elisabeth, D. van Karei Hendrik Meuter en Maria Johanna Smit. OVERLEDEN. 5 Aug. Elisabeth Anna SusannaD. van Jacobus Anthonius Donnee en Anna Catharina Bibo. 4 m.Guurtje, D. van Cor nells Zuurbier en Geertje Keeltjes, 9 d. 6 e Jacobus Bankaarts54 j.

Alkmaarsche Courant | 1858 | | pagina 2