ilticmvs. GEMEENTERAAD. KANTONGEREGT. BURGERLIJKE STAND. VEILING VAN VASTE GOEDEREN. fMarfctbcrigtc In den avond van den 16 heeft het corps muziekanten der ste delijke schutterij eene serenade gebragt aan den majoor, den heer jr. B. C. de Bieu Fontein Versehuir van Heylooter gelegenheid zijner geboortedag en van zijn 35jarig jubilé als officier. Wij vernemen, dat bij de voorgenomene openbare promotie der leerlingen van het stedelijk gymnasium heden over acht dagen dan is op Maandag den 30 Augustus 1858, des namiddags ten één ure, in de Kapelkerk, voor hetgeen door den reetor gesproken of van wege curatoren zal worden medegedeeldgelijk zulks op eenige andere gymnasien gebruikelijk isde moedertaalin plaats van deLatijnsclie, zal worden gebezigd. Wij vertrouwendat velen deze mededeeling met belangstelling vernemen zullen en daardoor een talrijk publiek zal worden opgewekt, om bij deze promotie tegenwoordig te zijn. Zitting van den 18 Augustus 1858, No. 20. Voorzitter de Burgemeester. Tegenwoordig 12 leden. Afwezig de Heeren J. v. d. Sluijs Veer, H. Coster Ilsz. en J, Helling. De vergadering geopend zijndeworden 1. De notulen der vorige vergadering gelezen en goedgekeurd, daarna zijn gelezen 2. Een besluit van Heeren Gedep. Statenhoudende authorisatie tot afstand van grond aan IV. van Tellingen. Voor kennisgeving aangenomen. 3. Eene missivejvan dezelfden, waarbij wordt medegedeeld de on geneigdheid van het Prov. bestuurtot het doen van repara- tiën aan den Hoornschen weguit de kas der Provincie. G erenvoijeerd aan de commissie voor de buitenwegen. 4. Rapport van de commissie van financiënopzigtelijk de voorgedragen verordeningen van belasting, a. op de honden, b. op tooneelvertooningen en publieke vermakelijkheden, be nevens eenige overwegingen en vraagpunten omtrent de wederinvoering eener plaatselijke belasting op het gemaal. Tot nadere behandeling ter lezing voor de leden op de Secretarie nedergelegd. 5. Rapport van dezelfde commissie, op de rekening van het Gasthuis over den jare 1857. 6. Rapport van als boven, op de rekening van het Burgerlijk Armbestuur, over het jaar 1857. 7. Rapport van als boven, op de rekening der Stads Armen school dienst 1857. Be No. 5,6 en 7 achtereenvolgend in. dadelijke behandeling ge nomen z ijn allen ingevolge het advies der commissie goedgekeurd. 8. Rapport van dezelfde commissie, op de begrootingen voor het jaar 1859 voor de Stads Apotheek. 9. Idem idem het Israëlitisch Armbestuur. 10. Idem idem de Stads Armenschool. 11. Idem idem het Gasthuis. Allen ter lezing voor de leden op de Secretarie gedeponeerd. 12. Missive van het Burgerlijk Armbestuur, ten geleide van zijue begrooting, voor den jare 1859. Tot onderzoek en om herigt gerenvoijeerd aan de commissie van financien. 13. Rapport en voorstel van Burg. en Weth.. op het verzoek van B. A. du Moschom restitutie van betaalde accijns op steenkolen. Ingevolge het voorstel besloten en de verlangde restitutie toegestaan. 14. Rapport van dezelfden, op een verzoek J. F. Ibink, omver gunning tot uitstalling van koopwarenbuiten den stoep zijner woningaan den Voordam. Conform de voordragt, het verzoek toegestaan. 15 Voordragt van als boven, tot verleenen van een eervol ont slag aan de Heeren C. Croll en B. Groeneveltals Commie zen ter stedelijke Secretariewegens hooge jaren en onge steldheid met toekenning van een pensioenrespectivelijk a 200,en f 250, Verzonden aan de commissie van financien, om lerigt en raad. 16 Mededeelingen van dezelfdenwegens door liet. Gemeentebestuur van Ursem en het Polderbestuur van Mijsen gemaakte be zwaren tegen het bij den Raad genomen besluitom de brug over de Ringvaart van den Schermeer, bij genoemde gemeente, bij eventueele reparatie van wege de gemeentein een jaag- brug te veranderen, benevens voorstel hoe ten dien aanzien te handelen. Ter visie voor de leden op de Secretarie nedergelegd. 17. Missive van dezelfden, ten geleide der gemeentebrooting, voor den jare 1859. Besloten tot de ter visie legging voor de ingezetenen op de Secretarie der gemeente, terwijl bij trekking, ingevolge het reglement van orde voor den Raad de verschillende sectiën tot onderzoek der begrooting, zijn zamengesteld als volgt: 1" sectiede Heeren P. A. v. d. Brift, J. Bakker Kz.J. Hel ling, Mr. P. A. de Lange en H. v. d. Berg. 2» sectie, de Heeren J. v. d. Sluijs Veer, J. 6. A. Verhoe ff, H- Coster Hsz. en Mr. J. E. Nuhout van der Veen. 3e sectie, de Heeren Mr. J. A. Kluppel, Jonkhr. B. C. de Bieu Fontein Versehuir, J. C. Koorn en J. C. Vonk, terwijlmede door trekkingtot medewerkende leden aan die sectien zijn toegevoegd: bij de le de Weth. de Son- naville, bij de 2e de Burgemeester, bij de 3e de Weth. van Leeuwen. 18. Missive van H.H. Regenten van het Gasthuis, met verzoek om de goedkeuring van den Raad op de voorwaarden, waarop zij voornemens zijn eenige aan het Gasthuis behoorende lan derijen in het openbaar te verhuren. Dadelijk behandeld, de voorwaarden goedgekeurden be sloten om de openbare verhuring te gelijk met die der lande rijen van hel Burgerlijk Armbestuur, ten overstaan van Burg. en Weth te doen plaats hebber 19. Missive van H.H. Curatoren van het stedelijk Gymnasium houdende mededeeling van den dag. waarop zij voornemens zjjn de opeubare promotie van de leerlingen van het Gymnasium te houden en uitnoodiging tot bijwoning daarvan voor de leden van het Gemeentebestuur. Voor kennisgeving aangenomen. 20. Een adres van M. van Gestel, om afschrijving van zijnen aanslag in de plaatselijke directe belastingter zake van ver andering van woonplaats. In deliberatie gehouden tot na den afloop van de dienst. 21. Provinciaalblad van N. Holl. No. 74, houdende bepaling van den dag waarop de rekening der gemeente over 1857 aan H.H. Gedep. Staten uiterlijk moet worden ingezonden. Voor kennisgeving aangenomen. 22. Is in herstemming gebragt het bij de vorige vergadering ter oorzake van de staking der stemmen onbeslist gebleven voor stel, tot het niet in werking stellen van een vroeger besluit, tot daarstelling eener commissie van fabrikage. Met 7 tegen 5 stemmen is het daartoe strekkende voorstel aangenomenen als gevolg daarvan de voorgedragen concept verordening voor die commissie vervallen. Achtereenvolgend zijn daarop de deliberatiën geopend 23. Over de voordragt der voorwaarden, waarop de afstand van het gebouw der Geneeskundige School aan het Rijk, totvcr- grooting van de inrigting voor verbetering en opvoeding van jongenszoude kunnen geschieden. Na wijziging van het ontwerpbesluitten gevolge van een amendement van den Heer Yerhoeff, in hoofdzaak overeen komstig de voordragt aangenomen. 24. Over het rapport van het Burgerlijk Armbestuur, omtrent den toestand van het armwezen over den jare 1857. Met dankzegging aan de leden van het Burgerlijk Armbe stuur, voor kennisgeving aangenomen. 25. Over de memorie van H.H. Diakenen der Hervormde ge meente betreffende de niet toekenning van subsidie aan hunne administratie voor de dienst van 1858, benevens het verzoek om alsnog in het genot daarvan te worden gesteld. Na eenige deliberatien omtrent dit onderwerp, is bij hoofde lijke stemming het punt van al of niet toekennen der subsidie beslist en tot het verleenen der subsidie besloten. 26. Over een bereids ter kenisse van de leden gebragt voorstel van Burg. en Weth., omtrent het daarstellen van eenige feestelijkheden van gemeentewegeop den dag van den 4 v September aanstaande, als bewijs van de deelneming der in gezetenen aan de heugelijke gebeurtenis dat Z. K, H. deu Kroonprins der Nederlanden op dien dag den 18jarigen ou derdom zal hebben bereikt. IVaartoe eenparig is besloten en de uitvoering aan Burg. en, Weth. opgedragen. 27. De vergadering is opgeheven. Zitting van 16 Augustus. 1. C. R.te Alkmaar, werpen van vuilnis in de Nieuwesloot, 1,— boete en de kosten of 1 dag gevangenisstraf. 2. N. W.te Alkmaarna zonsondergang laten staan van een kruiwagen, in de Boterstraat, zonder vergunning van den Commis saris van Politie, ƒ1,boete en de kosten of 1 dag gevangenisstraf. 3. C. de J.te Alkmaar, als boven wegens een handwagen in de Hekelstraat. 4. H. H.te Alkmaardoen malen van zijn molen op Zondag den 11 Julij 1858, zonder toestemming van de plaatselijke regering, f 2.boete of 1 dag gevangenisstraf en de kosten. ONDERTROUWD. 20 Aug. Lucas Keuter, te Purmerendelaatstelijk te Alkmaaren Maartje Schut, te Alkmaar, laatstelijk te Schagen.Jan Nierop, te Alkmaaren Mietje Koopmante Heilotijde lijk alhier. GETROUWD. 15 Aug. Willem, de Boer en Johanna Geertruijda Briefjes. OVERLEDEN. 15 Aug. Nicolaas Gootjes, 40 j.woonachtig te Helder.Hinke Veenstra, Echtg. van Klaas Klok, 46 j. 17 Nantje Klok, 20 j. en 10 m.— Hendrik Smit, 71 j. 18 u Johannes HubertusZ. van Petrus Autonius Schaaps en Anna Maria Laanen10 m.— Jannetje Meijer, Wed. van Arie Hoefjes, 57 j. 19 u Johannes van Vegten, 42 j. 20 Johannes Esbach, 20 j,G er ar dusZ. van Jan Mannes en van wijlen Agatha Wardenier, 3 j. 21 u Gerritje Es, Eehtg. van Abraham Vogelzang, 64 j. 20 Augustus. Door dsn Notaris .T. SCHOEHUIZEN. Heerenhuis en Tuin, Voormeer, hoek Turfmarkt, D, 155. Strijkgeld 25,A. Swart 2525, Niet verhoogd. Erratum. In het uittreksel van bet gemeenteverslag over 1857, in No. 33 dezer Courant, staat dat het Burg. Armbest, aan subsidie ge noot ƒ2400. lees f 7024. (het bad 2400. uit eigen inkomsten). I LI IH Alkmaar 20 Aug. Kleine Kaas 25,—, dito Commissie f 22.50, dito Middelbare f 23 aangevoerd 664 stapelswegende 130.957 N.P. Tarwe f 9,—, Rogge ƒ7.75, Gerst 6,—, Haver ƒ5,30, Koolzaad ƒ13,75, geel Mosterdzaad 19.rood dito 20,50, groene Erwten 8,graauwe dito f 20, 21 Aug. Vanrevoerd 16 Paarden, 8 Koejjeu, 1 Ezel, 357 0 magere Varkeus, 64 Biggen.

Alkmaarsche Courant | 1858 | | pagina 2