AARSCHE CI 40. Zestigste Jaargang. k October. -ULJi i a eicel ©cbecltc. 2l£$cï»clijik0c!ï dDuersigt. BUITENLAND. O Deze Courant -wordt wekelijks uit gegeven en is verkrijgbaar op Zondag morgen, tusschen 8 en 9 ure. Prijs per jaar ƒ3,franco per post ƒ3,50, enkele Nos. 6 Cents. Brieven franco aan de Uitgevers HERM-. COSTER ZOON. De Advertentiën kosten van 15 regels 0,75, voor elke regel meer 15" Centsbehalve 35 Cents zegelregt voor elke plaatsing. Zij worden ui terlijk aangenomen tot Zaturdag na middag 1 "ureingezonden berigten een dag vroeger. NATIONALE MILITIE. lïSSSPEC/TIE M VKRMSFfiASftEltS. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR, o-elezen hebbende de dispositie van den Heer Commissaris des Konings in deze Provincie, van den 27 Augustus 1858 N". M.S., hun medegedeeld bij Provinciaalblad van Noord-Holland Roepen bij deze op de zich binnen deze gemeente bevindende verlofgangers der Nationale Militieals 1". alle miliciens der ligtingen 1854, 1855, 1856 en 1S57 mot uitzondering alleen van die laatstgenoemde ligtingwelke met den 1 October aanstaande in het genot van onbepaald verlof zullen worden gesteld; 2». de miliciens der ligting 1857bij het 5" regiment dragonders (Limburgsch Bondscontingent) ingedeelddie op den 1 Mei 1.1. met onbepaald verlof zijn gezonden, mitsgaders de miliciens van die zelfde ligting die bij het regiment veldartillerie voor het voerwezen zijn bestemd geworden en op den 1 Julij 1.1. in het genot van onbepaald verlof zijn gesteld, om zich op Zaturdag, den 9 October aanstaande, des voormid dags ten 9j- uur, te laten vinden vóór het Raadhuis derzelve ge meente ten einde alsdan te worden geïnspecteerd Moetende zij zijn gekleed in uuiform en voorzien van alle door hen van het corps medegenomen kleeding- en equipementstukken alsmede vanhunne zakboekjes en repu verlofpassen moRel lett. H.H. Wordende zij bij deze herinnerd datbij afwezigheidinsubor dinatie of verwaarloozing van hunne equipementstukken de bepa lingen vervat in art. 183 der wet van 8 Januarij 1817 (Staatsblad n°.Dl) en in de circulaire van 23 Junij 1815 n". M.S. (Pro vinciaalblad n°. 10) zullen worden toegepast. Alkmaarden 10 September 1858. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. MACLAINE PONT. Be Secretaris, SPANJAARDT. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen bij deze ter kennis van de belanghebbenden Dat de patenten, voorkomende op hetvoljaarsch en hetlesup pletoir register, dienst I844, in gereedheid zijn en van af den 27 September tot en met den 11 October aanstaande voor de daartoe geregt.igdenvan des morgens 10 tot 2 uurop de Secretarie de zer gemeente verkrijgbaar zijn gesteld, tegen overgifte van het REtfUbij de beschrijving afgegeven. Alkmaar, den 25 September 1858. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. MACLAINE PONT. Be Secretaris, SPANJAARDT. In de Markervaart is drijvende gevonden een vuren balkzon der merken aangebragt aan het bureau van Politie te Alkmaar de regthebbende kan tegen genoegzaam bewijs den voormelden balk aan gezegd Bureau in ontvangst nemen. De DIRECTEUR van het POSTKANTOOR maakt bekend dat er met 1 October gelegenheid isombehalve met de nacht- post, des morgens BRIEVEN te verzenden naar den Helder en het Nieuwe Biep, wanneer die brieven 's morgens vóór 9 uur aan het Postkantoor worden bezorgd. Beyeren. Het 700jarig jubileum der stadMunchen, heefteen aanvang genomen en zal bijna een geheele week duren. Het werd geopend door een in de hofkerk gehouden plegtig te Beum, dat door Koning Mate, de voornaamste leden van het hof en alle ci viele en militaire autoriteiten werd bijgewoond. Hierop heeft den Koning den eersten steen gelegd voor de nieuwe brug over de Isar, onder de inzegening des aartbisschops en hetj gebulder des geschuts. Het aantal vreemdelingenter bijwoning der feesten derwaarts gevloeidwordt op ruim 60,000 begroot. Engeland. De hoofdingenieur van den atlantisclien telegraaf Santy is van oordeel, dat het bestaande gebrek niet aan eenige breuk van den kabel is toeteschrijven.In de groote strafgevan genis te Portland, waarin 1500 veroordeelden zijn opgesloten, is, over de ongelijkmatigheid in het verminderen van den straftijd een bedenkelijk oproer ontstaanten doel hebbende den wacht te overvallen en te vermoordende gevangenis in brand te steken en de omliggende dorpen te plunderen; toen een lOtal 12 soldaten aanrandden wisten deze zich zoo lang te verdedigen totop het luiden der bengelseene aanzienlijke krijgsmagt te hulp kwam en de orde herstelde.De Britsche troepen zullen Canton bezet houdentot dat de bedongen schadevergoeding betaald is. Brit sche consuls zullen in de Chinesohe havens mogen resideren en daar vaste eigendommen bezitten. Zij zullen de misdrijven door hunne landgenooten begaan volgens de Engelsche wetten moeten straffen, terwijl Chinezen, die zich jegens de Engelsellen misdra gen, aan de Chinesohe regtspleging onderworpen blijven. Gestrande schepen zullen zoo veel mogelijk worden bijgestaan, maar die smokhandei drijven verbeurd verklaard worden. Britsche oorlog schepen, die de zeeroovers vervolgen zullen in alle havens mogen binnenvallen, om te repareren.De manschappen der burger militie mogen voortaan bij alle corpsen van liet leger dienst nemen, mits voor de infanterie van linie van 18 tot 30 jaren oud en 5 voet 1 duim lang zijnde. De bij de militie vervulde dienstjaren zullen alsdan tegen de helft berekend wordenter bekoming van pensioen en verhooging van soldij.Te Londen is weinig handel en de seheepvaartbeweging slechts de helft van de gewone.De kotter de Herald is door de Portugezen in beslaggenomen, omdat de regten in Delagoa-baai niet betaald waren, en de bemanning naar Mozambique gezonden, om onder toezigt van den Britsehen consul te verblijven. Deze heeft de vrijgeving van schip en lading verlangd enop bekomen weigeringzich naar Engeland begeven. De radjah van Serawak op Borneo, sir James Brooke, heeft te Liverpool op een gastmaal, hem ter eere door den lord-mayor ge geven aangedrongen op het brengen van den door hem gestichten staat onder de bescherming van Engeland, tegen vergooding zij ner gemaakte kostenen de aanwezigen aangespoord zich daartoe tot het hoog bewind te rigten. Zijne toespraak werd met gejuich beantwoord.Te Grantham is een standbeeld opgerigt ter eere van Isaac Newton.De meerdere versterking der kusten wordt ook tot Ierland uitgestrekt. Het Spike-eilanddat den toegang tot de haven van Queenstown beheerscht en in verband met de forten van Carlisle en Camden eene linie van groot gewigt vormt, zal van batterijen voorzien worden.— De Koningin heeft lord Elginharen gemagtigde in China, tot ridder-grootkruis der Bath- orde verheven. Britsch Indie. De muitelingen van Gwalior hebben bij het gevecht met genl. Roberts, op den 11 Aug., 700 dooden verloren en zijn naar Chumbal gevlugtop hunne vlugt hebben de muite lingen zich den 28 meester gemaakt van Jabra Patteenhetwelk door troepen van een inlandschen vorst eenige dagen verdedigd was. Na die stad geplunderd te hebbenhebben zij de verdedi gingswerken hersteld en de deru aarts leidende wegen van verster kingen voorzien. Het fort Proourse is, na een bombardement van 30 uren, op den 24 Aug., aan genl. Napier overgegeven. 550 Polizoristen hebben 4000 muiters eene gevoelige nederlaag toegebragt. 2 Reg. inlandsehe infanterie en 1 reg. inl. artilleriedie vroeger ontwapend warentrachten te Moortas de Engelsche troepen te overrompelenmaar werden uit het geschutdat zij vermeesteren wilden, beschoten en met verlies van 90 gevangenen naar de in de nabijheid gelegen moerassen teruggedrevende Engelschen ver loren hierbij 1 oÈcier en 4 artilleristen. 3 Regimenten Bengaal- sche Cipayers zijn op nieuw van wapenen voorzien. Erankrijk. De heer Prostgewezen directeur der Compagnie générale des Caisses d'escompte, welke in Junij 1857 een van 1,600,000 fr. en 4 maanden later een te kort van rujj lioen opleverde, is beschuldigd van opligting, misbruik, vader trouwen en inbreuk op de wetten betreffende de venn&etgriaproljk met aandeelenen den 22 door de regtbank te Parijs'jv«|q®t©epVy tot 3 jaren gevangenis, 1000 fr. boete en 558,318 goeding. Dadelijk na de teregtzitting in hechtenis genomenheSS^J

Alkmaarsche Courant | 1858 | | pagina 1