BIJBLAD voor de ALKMAARSCHE COURANT van Maandag den 11 October 1S58. 4. 5. 6 9. 10. 11. GEMEENTERAAD. Zitting van den 6 October 18S8, No. 24. "Voorzitter de Burgemeester. Tegenwoordig 10 leden. Afwezig de Heeren de SonnavilleBakkerVonlcvan der Sluis Veer en Koon. Zijn de notulen der vergaderingen van 1 en 22 September gelezen en goedgekeurd, en vervolgens gelezen: Een besluit van H. H. Gedep. Statenhoudende autliorisatie tot verevening van J 5,81.E, wegens verpleegkosten van ge vangenen voor het 2= halfjaar 1857 uit de beschikbare fond sen van de loopende dienst. Eene missive van dezelfden, tot mededeeling der verdaging van Z. M. besluit op de heffing van begrafenisregten. Beide Nos. 2 e» B voor kennisgeving aangenomen. Eene missive als bovenbevattende de uitnoodiging tot het benoemen eener commissieten einde met eene oommissie uit Gedep. Staten in conferentie te tredenover de jaarwedde van den Gemeenteontvanger. Bij dadelijke behandeling dezer missive zijn tot voornoemde commissie met den Burgemeester benoemd de Heeren Verhoeff, Kluppel en Vonk. Advies van Burg. en Weth., op de missive van de Nederland- sche telegraafmaatschappij en het ontvangen berigt van de Kamer van koophandelmet betrekking tot de wijzigingen in de dienst van de alhier gevestigde telegraaf. Advies van dezelfdenop het adres van C. de Baatom be noeming als commies voor de stedelijke middelen of om genot van pensioen. Op No. 5 en 8 tot de nederlegging ter Secretarie ter lezing voor de leden besloten. 7. Voordragt van Burg. en Weth. van een gewijzigd tarief van leges op de Secretarie en bij den Burgerlijken stand te heffen. Om berigt enz. aan de commissie van financiën. 8. Voordragt van dezelfdentot verkoop van het aftevallen blad. Dadelijk behandeld en conform de voordragt besloten. Voordragt als boven, van een concept-adres van adhsesie, aan het vernieuwde verzoek van J. Bevius c. s.om concessie voor een spoorwegdienst van het Nieuwe Diep langs Alkmaar op Haarlem. Berigt van den Heer Controleur der stedelijke middelen op het adres van de Wed. J. A. Bveleinom vrijstelling van ze kere formaliteiten bij den uitvoer van vleeschnaar langs het kanaal varende zeeschepen. Verzoek van de Wed. C. Boodenbergom genot van eenig weekgeld, als weduwe van een in dienst der gemeente over leden werkman. De Nos. 9, 10 en 11 ter lezing voor de leden ter Secre- tarie gedeponeerd, en met opzigt tot No. 11, in afwachting van een berigt van Burg. en Weth. Verzoek van F. van Twiskom vergunning tot uitstalling voor zijne woning aan het Achterfnidsen. In dadelijke behandeling genomen en toegestaanbehoudens de verpligting tot betaling eener recognitie, wanneer die later geregeld zal worden. 13. 14 15 12 Vervolgens is gedelibereerd over de navolgende daartoe bij de oproepingsbilletten beschreven punten als Over het adres van Curatoren van het stedelijk gymnasium, betreffende het door de plaatselijke schoolcommissie gesusti- neerde regt van toezigt op het lager onderwijs dat aan die inrigting gegeven wordt. Na eenige discussion over de al of niet bevoegdheid van den Gemeenteraad om in deze te beslissenbesloten tot de verzending van alle de daartoe betrekkelijke stukken aan Z.F. den Minister van binnenl. zaken, ten einde diens gevoelen op de wederzijds gevoerde meeningen te vernemen. Het verzoek van H.H. Commissarissen van de algemeene be graafplaats om fondsen tot bestrijding der kosten voor het ruimen der graven. Toegestaan lot een bedrag van f 50te voldoen uit de on voorziene uitgavendienst 1858. De begrooting voor het burgerlijk armbestuur, voor de dienst van 1859. Ingevolge de conclusie van het rapport aangenomen en de subsidie toegestaan. De begrooting der Hervormde diaconie voor 1859. Idem van het R. C. parochiaal armbestuurvoor hetzelfde dienstjaar. Op beiden is besloten tot de terugzending naar de betrek kelijke armbesturenten einde diein verband met de haar toetekennen subsidie ad f 374 voor het eerste en f 2669 voor het tweede bestuur, te wijzigen. De rekening der Hervormde diakonieover den jare 1857. Idem van het R. C. parochiaal armbestuur, over hetzelfde dienstjaar. Beide overeenkomstig het voorstel der commissie van finan ciën goedgekeurd. 20. De voordragt tot verleenen van pensioen aan C. Croll en B. Groenevelt. Met weglating van de bepaling, dat zij het te genieten pensioen of wachtgeld binnen deze gemeente zullen moeten ver teeren, ingevolge de voordragt bepaald op een wachtgeld van f 200 voor eerstgenoemde en f 250 voor laatstgenoemdeiu- tegaan met den dag. Advies van Burg. en Weth., op de aanvrage van het collegie van Brandmeesterenom een verhoogd defroijement. Uithoofde van staking der stemmen, de eindbeslissing tot eene volgende vergadering verdaagd. Voorstel van Burg. en Weth., tot vervolging van, in de be taling der voor hare rekening verstrekte verpleegkosten van armen, achtergebleven gemeenten. Behoudens nader bepaalde regeling dezer aangelegenheid, in beginsel aangenomen. Bij de benoeming van een lid voor de commissie voor de stads teekenschoolis de meerderheid der stemmen gevallen op den Heer B. G. ten Berge, en deze alzoo tot die betrekking benoemd. Is evenzoo benoemd tot Controleur dei^ plaatselijke belastin gen den Heer L. B. Wentholttot dusverre met de tijdelijke waarneming belast geweest. 25. De vergadering is opgeheven. 18 19 21 22. 23 24, Te Alkmaar bij HERM9. COSTER ZOON.

Alkmaarsche Courant | 1858 | | pagina 5