BIJBLAD bcliooraulc tot (lc ALKMAARSCHE COURANT van Maandag den 1 November 1858. GEMEENTERAAD. Zitting van den 27 October 1858, No. 25. Voorzitter de Burgemeester. Tegenwoordig 14 leden. De Heer Coster was afwezig. 1. De resumtie der notulen van de laatstgehouden vergadering wordtmet uitzigt op de ruimte van tijd die er tot de aan gekondigde behandeling der gemeentebegrooting noodig zal zijntot eene volgende bijeenkomst uitgesteld. Worden medegedeeld 2. De inkomst der begrooting van de dienstdoende Schutterij over 1859. Qerenvoijeerd aan de commissie van financiën, tot onderzoek en berigt. 3. Bedenkingen van ZExc. den Minister van bin-nenlandsche za ken op de onjuiste toepasbaarstelling vau artikelen der gemeen tewet, bij de verordening van invordering eener belasting op tooneelvertooningen en openbare vermakelijkheden. Dadelijk behandeld en in den geest der bedenkingen gewijzigd 4. Rapport der commissie van financien op de rekening der dienst doende Schutterij voor 1857. Ter inzage voor de leden op de Secretarie gedeponeerd. 5. Rapport van Burg, en Weth. op de op den 7 dezer maand gelioudene verificatie van de kas van den Gemeente-ontvanger Voor kennisgeving aangenomen. 6. Mededeeling door dezelfdenvaa. de voorwaardelijke aanne ming van de betrekking van Controleur der plaatselijke be lastingen door den Heer L. R. IVentholt. 7. Bcrigt vandals bovenop het adres van de Wed. C. Rooden. berg, om weduwenpensioen. 8. Mededeeling van dezelfdenomtrent de door Z. M. verleende goedkeuring op het raadsbesluit tot het houden eener weke- lijksohe Maandagsche veemarkten van de redenen die ertoe leiden, om die markt niet vóór het volgende voorjaar inwer king te brengen. 9. Voorstel van dezelfden, tot afschaffing van het door de Com- miesen der plaatselijke belasting genoten wordende emolument voor de afschrijving der billetten van uitvoer, van aan stedelijke belasting subjecte speciën en het verleenen van schadeloosstelling daarvoor. 10. Bezwaren van bewoners van het Heilige Land, tegen het ge tal en de plaatsing der gaslichten daar ter plaatse 11. Adres van de Commiesen der plaatselijke belastingentot aanbeveling van hunne finantiëele belangen. Allen, van No. 6 tot en met No. 11 ter lezing voor de leden op de Secretarie gedeponeerd. 12. Gewijzigde begrooting van het Diaconiebestuur der Hervorm de gemeente voor 1859. Dadelijk behandeld en onder toekenning eener subsidie van f 374,goedgekeurd. 13. Rapport der financiële commissie op het voorstel tot af- en overschrijving van f 446,30 op de begrooting van 1858 tot bestrijding der kosten voor de festiviteiten van 4 September 11. 14. Rapport van dezelfde commissie op bet voorgestelde pensioen aan J. Kos. 15. Rapport van als boven op de voordragt der bslooningea van de marktmeesters der jaarmarkten. Alle de No. 13, 14 es 15 ter lezing voor de leden op de Secretarie nedergelegd. 16. Tot stemopnemers bij de op den 25 November e.k. te houden verkiezing van 3 leden voor de Kamer van Koophandel en Fabrieken, worden door den Voorzittej: aangewezen de Ileeren J. G. A. Verhoef en J. C. Koorn. 17. Op verzoek van den Heer Verhoef, namens de commissie voor de conferentiën, met eene uit Gedep. Staten, en met toestem ming der leden, gaat de vergadering, tot het ontvangen van eenige mededeelingenin eene besloten zitting over. De vergadering heropend zijnde wordt 18. Aan de beslissing van den Raad onderworpen het voorstel van Burg. en Weth., betreffende het verzoek van het eollegie van Brandmeesteren, om verhooging van het bun toegekende defroijementwaaromtrent ter vorige vergadering de stemmen staakten en isnadat vooraf nog bij stemming was uitgemaakt, dat het voorstel zelve, alvorens tot de herstemming overte- gaan, herhaaldelijk in deliberatie kon worden genomen, bij meerderheid van stemmen tot het verleenen eener hoogere som besloten, en aan Burg. en Weth. het doen van eene voordragt tot bepaling va* het bedrag der verhooging opgedragen. 19. Is gedelibereerd over een voorstel van Burg. en Weth., tot het daarstellen van eenige verbeteringen aan het pand van de Waagom dat lokaal voor deszelfs tegenwoordig emploij als kleine of kopbotermarktmeer geschikt te maken. Daar de gevoelens der leden over het al of niet behouden van die markt daar ter plaatseniet eenstemmig waren is voor elk geval beslotende voorgestelde verbeteringen niet te doen bewerkstelligendan nadat vooraf eene raming van kosten aan den Raad zal zijn kenbaar gemaakt, waartoe Burg. en Weth. worden uitgenoodigd. 20. Is overgegaan tot de behandeling van het rapport der sectien. op de gemeentebegrooting voor de dienst van 1859, doch is, nadat de algemeene strekking van de begrooting en eenige artikelen waren afgehandeld, bij het verder verloop van den tijd 21. De vergadering opgeheven, om die op Donderdag, den 28 October 1858, 's namiddags ten 6 ure, tot voortzetting der deliberatiën over de begrooting, te hervatten. Zitting van den 28 October 1858. Voorzitter de Burgemeester. Tegenwoordig 13 Leden. Afwezig de Ileeren de Lange en Coster. In deze vergadering zijn de onbehandeld gebleven punten van uitgaaf en die der ontvangsten in nadere behandeling ge nomen, en isten slotte dezelve toteenbedragvan/132,151,205, zoo in ontvang als uitgaven en alzoo zonder vermoedelijk saldo voorloopig vastgesteld. Daar echter do ruimte niet gedoogt dezelve thans in dit blad in de bijzondere punten op te nemen zal zulks in een volgend nummer geschieden. Te Alkmaar bij HERM8 .COSTER ZOON.

Alkmaarsche Courant | 1858 | | pagina 5