BIJBLAD behooreude tot de van Maandag den ALKAIAARSCHE COURANT 15 November 1858. GEMEENTERAAD. Te Alkmaar bij HERM' COSTER ZOON. Zitting van den 10 November 1858, No. 27. Voorzitter de Burgemeester. Tegenwoordig 14 leden. Afwezig de Heer van Leeuwen. De vergadering geopend zijnde, wordt 1. De notulen der vergaderingen van 6, 27 en 28 October dezes jaars geresumeerd en goedgekeurd, en wordt 2. Door den Voorzitter aangekondigddat hij het voornemen heeft, eerlang aan de orde testellen, de beraadslagingen over de vroeger voorgestelde wijzigingen in de verordening op de heffing der plaatselijke directe belasting, met het daartoe be trekkelijk advies der commissie van financiën, en dat de stuk ken daartoe betrekkelijkvoortdurend ter lezing voor de leden op de Secretarie der gemeente voorhanden zijn. Voor kennisgeving aangenomen. Vervolgens zijn gelezen 3. Eene missive van H.H. Gedep. Staten, houdende met vermel ding der daartoe leidende motiven, eene afwijzende beschikking op het verzoek van den Raad dat de provincie het onderhoud van den Hoomschen weg tot aan de Halvemaansbrug voor hare rekening zoude willen nemen. Oerenvoijeerd aan de Commissie voor de buitenwegen. 4. Eene missive van als boven, ten geleide van Z.M. goedkeu rend besluit op de verordening van belasting op de honden, die met den len Januarij 1859 in werking zal komen. 5. Prov. Blad van Noord-Holland No. 97, bevattende eene cir culaire van den Heer Commissaris des Koningsbetreffende het tijdstip der viering van Z. M. verjaardag. No. 4 en 5 voor kennisgeving aangenomen. 6. Rapport van de commissie van financiën op het voorgedragen gewij zigd tarief van leges ter Secretarie en bij den Burgerlijken Stand. Ter lesing voor de leden op de Secretarie gedeponeerd. 7. Missive van het R. C. Parochiaal Armbestuur, ten geleide van derzelver gewijzigde begrooting voor 1859. Dadelijk behandeld en onder toekenning eener subsidie van f 2669,goedgekeurd. 8. Voordragt van Burg. en Wet.li. tot regularisatie der aan de j Bewaarschool van 't Departement der Maatschappij Tot Nut van 't Algemeentoegekende subsidie. Dadelijk behandeld en conform de voordragt aangenomen om te voldoen uit den post van onvoorziene uitgaven der ho pende begrooting. 9. Voordragt van dezelfdentot verhooging van het defroijement j van liet eollegie van Brand meesteren met f 25. 10. Mededeeling van dezelfdenvan eene missive van Z. Ex. den Minister van Binnenlandsche Zakenten aanzien van een beklag van den Heer Betaalmeester C. Battinga Raven, over tegen hem ingestelde regtsvervolgingwegens verzuim in de dienst der brandweer. Beide Nos. 9 en 10 gedeponeerd ter Secretarieter lezing voor de leden. Vervolgens is gedelibereerd over 11. Het berigt van Burg. en Weth. op het verzoek van C. de Raat, om pensioen of plaatsing als ambtenaar bij de stedelijke middelen. Ita overeenstemming met de conclusie van het rapport is be sloten het verzoek te wijzen van de hand. 12. Voordragt van dezelfden, tot het indienen van een adres van J adhaesie aan het verzoek van de Heeren J. Revius o. s., om concessie voor den aanleg van een spoorweg van het Nieuwe Diep op Haarlemlangs Alkmaar. Tot het indienen van zoodanig adres, met mededeeling van afschrift aan de 2e Kamer der Staten Generaal, besloten. 13. Het advies van dezelfden, betreffende de wijzigingen in de dienst der telegraaf. Tot nadere beschikking aangehouden. 14. Voorstel van dezelfden, tot het aanbrengen van eenige ver beteringen aan het pand van de Waagin het belang van de alhier gehouden wordende Zaturnagsehe kleine botermarkt. Nadat het hoofdvoorstel tot het aanbrengen van glasramen boven de deuren was afgekeurdis besloten, eerst te beproe ven om in hel lokaal zelve meerdere ruimte aantebrengen. 15. Mededeelingen omtrent de wekelijksche Maandagsche veemarkt, en der redenen waarom bet meest geraden zal zijndezelve niet eerder dan met het voorjaar te doen aanvangen. De Raad zich vereenigende met het denkbeeld van Burg. en Weth., besluit nog een verzoek aan den Beer Minister te doen om in verband daarmede de gestelde proeflermijn tot primo Mei 1861 te verlengen. 16. Voorstel van Burg. en Weth., betreffende de afschaffing vair een emolument, bij de stedelijke Commiesen genoten wordende, en het verleenen eener schadeloosstelling daarvoor. Gerenvoijeerd aan de commissie van financienom gelijk tijdig en in verband met een later adres van de Commiesen portiers om verbetering van hunnen toestand, behandeld te worden. 17. Rapport van de oommissie van financiën, op het voorstel tot verleenen van pensioen aan J. Kos. Ingevolge het voorstel aangenomen en tot het verleenen van een wachtgeld ten bedrage van f 104besloten. 18. De Rekening der dienstdoende Schutterij over denjare 1857. Ingevolge het voorstel der commissie van financien goedgekeurd 19. Rapport van dezelfde oommissie op een voorstel tot regulari satie eener som van f 446,30, wegens kosten der feestviering van 4 September. Ingevolge het voorstel tot af- en overschrijving dier som op de begrooting van de loopende dienst besloten. 20. Rapport derzelfde commissie, op bet voorstel betreffende de belooning der Marktmeesters voor de jaarmarkten van 1858. Ingevolge het tweede voorstel der conclusien van het rap port bepaald op een bedrag van f 134,85. 21. Mededeeling omtrent de aanneming van de betrekking als Controleur der stedelijke middelen door den Heer L. R. Went- holt, onder de voorwaarden van gelioudenheid tot de verplig- ting bij art. 7 der instructie den Controleur opgedragen. De Raad verklaart geene termen te vinden om de bepa ling van het bedoelde artikel te wijzigen, 22. Rapport van den Heer Controleur der stedelijke middelen, op liet verzoek van de Wed. J. A. Kvelein, om ontheffing van eenige bijzondere formaliteiten bij den uitvoer van vleesch aan door het Noord-Hollandsch kanaal varende schepen. Ingevolge de conclusie van liet rapporthet verzoek gewe zen van de hand. 23. Advies van Burg. en Weth., op liet verzoek van de Wed, C. Roodenbergom weduwen pensioen. In overeenstemming met het advies niet toegestaan. 24. Adres van opgezetenen van het Heilige Land, houdende be zwaren tegen het getal en de plaatsing der gaslichten aldaar en verzoek om herstel daarvan. Na de ontvangen toelichtingen van Burg. en Weth., is be sloten het verzoek te wijzen van de hand. 25. Is nog gecommuniceerd de inkomst eener missive van den Heer Gemeenteontvanger, betreffende de bediening der kaas- en graanmarktvoor de ontvangst der aldaar geheven wor dende plaatselijke belastingen, en voorstel tot regeling daarvanj Ter lezing voor de leden op de Secretarie gedeponeerd. 26. De vergadering is opgeheven.

Alkmaarsche Courant | 1858 | | pagina 5