NIEUWJAARSDAG. a it it OA diss em i: n is regtbank. KANTONGEREGT. BURGERLIJKE STAND. Maatschappij „Tot Nut van't Algemeen. VEILING VAN VASTE GOEDEREN. ftlftrfctücvigtctt. SS. Voortzetting der beraadslagingen over de wijzigingen in de verordening bovengenoemd. De daartoe gedane voortzetting, loopende 1°. over de kor tingen van inwonende personen, 2". over de berekening van den percentsgewijzen aanslag bij ten honderd tevens en 3°. over de bepalingwiebij gecombineerd bezit van per- ceelenals hoofdbewoner zal worden aangeslagenzijn al len eenstemmig aangenomen en, met bepalingdat de in wer- kinglreding dier wijzigingen gerekend zal worden met den 1 January 1859 integaan, zonder resumtie gearresteerd. $3. Voorstel van Burg. en Weth.tot eervol ontslag van den wijnroeijer E. Lowe en de benoemingin diens plaatsvan den Rijks ambtenaar Verstegen, mitsgaders tot verhooging van diens wedde als zoodanigen de opheffing van de betrekking van ambtenaar bij de peilingen. Aangezien, volgens het reglement van orde, door den Raad geen ontslag of benoeming mag geschieden, dan na verloop van acht dagen na het daartoe gedane voorstelis zoowel het ontslag als de benoeming lot eene eerstvolgende vergadering na acht dagen verdaagd, en zijn Burg. en Weth. gemagtigdden ambtenaar Verstegen tijdelijk als zoodanig te magtigen. 24. Voorstel van het Gemeentebestuur van Rotterdam, tot her ziening van het beurtveer-reglementvooral ook uit het oog punt van aftezien van het regt van uitsluitende vaart. Besloten tot verzending aan de Kamer van Koophandel, met uitnoodiging om van hare beschouwingen te willen dienen. 25. Adres van den Raad van Haarlem aan de Tweede Kamer der Staten Generaal met betrekking tot het van regeringswege voorgedragen wetsontwerp van den accijns op het geslagt. Is besloten om door een gelijk adres aan de Ticeede hamer, dezerzijds van de adhaesie aan het adres van Haarlem te doen blijken. 26. Voorstel om magtiging tot voortzetting der werken aan de Barndebrug. Conform het voorstel aangenomen en de gevraagde magtiging verleend. 27. Verzoek van Burg. en Weth., om de beslissing van den Raad, op de vraag of de bewoners van gemeentegebouwendie in vrij gebruik zijn afgestaan, voor zooveel het door hen bewoon de gedeelte betreft, gehouden zijn tot het onderhoud bij het Burgerlijk wetboek aan huurders van huizen is opgelegd. De B,aad is eenslemming van gevoelen, dat het vrije gebruik in deze met huur is gelijk te stellen en de bewoners alzoo tot het bedoelde onderhoud verpHgt zijn. Daarna is overgegaan tot de benoemingen der verschillende eommissien en vervulling der plaatsen van leden bij de onder scheidene van gemeentewege bestaande instellingen ten ge volge der jaarlijksche perioiieke aftredingenen zijn dien ten gevolge benoemd 28. Voor de commissie tot de verordeningen waarop straf is bedreigd, de Heeren M*. J. A. Kluppel, J. G.A. I'erhoejf, Mr. J. E. Nuhout van der Veen en Jonkhr. V. C. de Dieu Fontein k erschuir. 29. Voor de commissie van financien de Heeren J. C. Vonk, J. Bakker Kz.P. A. v. d. Drift, D'. L. de Sonnaville en J. van der Sluijs Veer, terwijl bij eene tweede verkiezing de Heer Vonk als voorzitter dier commissie is aangewezen. 30. Als Regent van bet Gasthuisde Heer J. Bakker Kz. 31. u n Burgerwees- en Huisarmenhuisde Heer Dr. J. van Leeuwen. 32. Als leden van het Burgerlijk Armbestuur, de Heeren C. J. de Lange en G. A. Conijn. 33. Als Commissaris van de Stads Bank van Leening, de Heer Mr. J. E. Nulout van der Veen. 34. n k u u Teekenschool, de Heer B. G. ten Berge. 35. Als lid der plaatselijke Schoolcommissie, de Heer P. A.v.d. Drift. 36. Als Commissaris van de Stads Apotheek de Heer JA.Peeters. 37. De vergadering is daarna opgeheven. Zitting van 11 December. 1. Kl. v. V. en J. B., te Sneek, diefstal, vrijgesprok'-n. 2. R. D., te Helder, weigering als achterlijke belastingschuldige, om eenen garnisaire behoorlijke voeding te verschaffen, f 8. boete en bij wanbetaling 6 dagen gevangenisstraf, en de kosten. 3. J. Th. Z„ te Barsingerhorn. eenvoudige diefstal, met verzach tende omstandigheden, 14 dagen, gevangenisstraf en de kosten. 4. W. F., te Alkmaar, hoon en toebrengen van slagen, met ver zachtende omstandigheden, 8 dagen gevangenisstraf, 2 geld boeten, ieder van 8,en de kosten. Zitting van 13 December. 1. J. B.te Beverwijk, laten loopen van een paard op het klinkert- voetpad in de Langestraat te Alkmaar; bij verstek3 boete en de kosten, boete en kosten invorderbaar bij lijfsdwang. 2. B. B.arglistig ontvreemden van dood houtbij verstekG dagen gevangenisstraf en de kosten. 3. E. M. M.te Alkmaar, arglistig ontvreemden van gras, 6 dagen gevangenisstraf en de kosten. 4. D. S., te Alkmaar, arglistig ontvreemden van dood hout, als N°. 3. GETROUWD. 12 Dec. Carel Hendrik Kohier en Neeltje de Rover, Wed. van Arend van Vasen.Frederik Heijde, Wedr. van Johanna Mel ker en Trijntje Schuil. GEBOREN. 11 Dee. Johannes Henricus, Z. van Petrus Hubertus Burgers en Helena Catharina Stikvoort. 13 n Hendrik, Z. van Jacob Yeel en Alida Peters.Johanna Wilhelmina, D. van Johan Henderich Christiaan van Weede en Gerarda Jacoba van Waas.Emelius, Z. van Barend Dirk van Dam en Johanna Margaretha de Groot. 15 Gerardus, Z. van Gerrit Bnter en Geertje Jans Berkhof Joustra.— Cornelis, Z. van Aldert Ploeger en Aagje Steeman.Cornelis Alberlus, Z. van Johannes Antonius Jacobse en Alida Agatha Hoorndijk. 16 a Willem, Z. van Leonardus Johannes Erederieus Habedank en Catharina Johanna Scholten.GeertruidaD. van Jan Habieeht en Maria Romijn.Dirk, Z. van Cornelis Bosman en Geertje de Groot. OVERLEDEN. 10 Dec. Bertus Klooster, 17 j. 11 u Nicolaas Frederiks. 18 j. 12 Gerrit Wilhelm Bott van Akerlaken, 24 j. en 10 m. 13 n Anthonius, Z. van JacobStam enNeeltje Visser, 2 j.en 10 m.— Antonie WinJtelaar, 30 j.- Antje Duijneveld, Wed. van Klaas Jansz. Puilt, 70 j. 15 u Guurlje, D. van Pieter Middelkoop en van wijlen Antje Buijsman, 4 j. 16 u Geertje, D. van Arie Koopman en Maartje Kok, 11 w. In de Alkm. Courant van 21 Dec. 1857 werd onder bovenstaand opschrift een stuk geplaatst, overgenomen uit de^ Volksvriend waarbij het voorstel werd gedaan om door het uitreiken van bons voor levensmiddelenin plaats van geldhet besteden der nieuw jaarsgiften meer doeltreffend te maken. De opwekking kwam toen 'bij den een te laatbij den ander vond zij geen ingangomdat de zaak niet regt begrepen werd en toch werden er p.m. 1900 bons alct., 430 a 2j- ct.en 220a 5 ct.tezamenvoor p.m.40,afgege ven. Het bezwaar van velenwat kan er voor een cents bon worden gekocht, wordt wederlegd door de opmerking, dat om er iets voor te krijgen, door de houders geld moet worden bijgevoegd, hetwelk aldus insgelijks op goede wijze wordt besteed. De medewerking van velen, kan liet zijn van allen, wordt dus ingeroepenbij de ondergeteekenden zullen de bons in tijds ver krijgbaar zijnmaar belangstellenden worden uitgenoodigd liefst spoedig optegeven, hoeveel en van welke soort men ze wil ontvangen. Alkmaar, 18 Dec. 1858. HERM». COSTER ZOON. 4e Volksvoorlezing op Dingsdag den 21 December 1858in het lokaal van den Heer P. A. Walraven. Openbare vergadering der afdeeling Alkmaar van de Nederland- sche vereeniqing tot afschaffing van den sterken drankop Maandag den 20 December 1858 des avonds ten zeven urein het locaal aan den Koningsweg. COHEN STUART, Secretaris. 16 December. Door den Notaris DE MORAAZ. Zadelmakerij, met Stal daarnevens, Z. zijde Dijk, C, 558. Strijkgeld f 25,J. H. A. Oomen f 1775, (Afslag 23 Deo.) Bij den ondergeteekende is nogdoor tusschenkomst van d». Snellebranduit "de gemeente Valkoog en Sint Maarten2,25 ontvangenvoor de "behoeftige predikantsweduwe met 9 kinderen. Alkmaar, 16 Deo. 1858. A. van MAURIK. ~*T" Alkmaar 17 Dcc. Kleine Kaas ƒ26,75, dito Commissie 31,50, dito Middelbare ƒ52,75, aangevoerd 542 stapels,wegende 133069N.P. Tarwe f 8,76, Rogge ƒ6.75, Gerst ƒ6,25, Haver ƒ4,75, Paarden- boonen 8, graauwe Erwten ƒ24. groene dito 21, vale dito 23, witte dito ƒ18. Kanariezaad ƒ12,75, rood Mosterdzaad 17,50. Aangevoerd 75 vette Varkens, 30 tot 42 Cts. het N.P. 18 Deo. Aangevoerd 8 Paarden, 40 a/80, 6 Koeijen, 50 a t 85, 1 Kalf, 324= Schapen, 10 a 18, 60 magere Varkens, 8 a 12, 78 Biggen 1.50 a ƒ3. Broek in Waterland 16 Dec. Kleine Kaas 26,50, aangevoerd 21 stapels, wegende 4276 N.P. Hoorn 13 Deo. Aangevoerd 1 Koe, 7 Kalveren, 140 Schapen en Lammeren, 2 Varkens. 16 Dec. Kleine Graskaas 27. dito commissie 30, aangevoerd 120 stapels, wegende 32421 N.P. 17 Deo. Aangevoerd 12 Varkens, van 14 tot 19 cents de 5 ons. IS Dec. Tarwe 7,75, Rogge ƒ6,50, Gerst 5,50, Haver 5, Paardenboonen 7,50 bruine dito f 11, graauwe Erwten 26, vale dito f 21, groene dito 15,50, wittegroote dito f 14, Boter 1.20 per N.P." Aardappelen 1,50 per N. Mud. Appelen 2, Peren 3 per mand, Kippen ƒ0,50 a ƒ1, Eenden 50 Cts. per stuk. Kippeneijereu f 3,50 per 100.

Alkmaarsche Courant | 1858 | | pagina 3