KANTONGERECHT. "VEILING VAN VASTE GOEDEREN. moegelijk zal zijnde stad Alkmaar weder als eene blijvende garnizoenplaats aantewijzen. Besloten tot de nederlegging ter Secretarie der gemeente, ter lezing van de leden, met opdragt aan Burg. en Weth. om, ten aanzien van het gebruik der ledigs taande gebou wen eene voordragt aan den Itaad intedieneu. Daarna zijn gelezen 10. Het rapport van de commissie van financiën, op de begrooting der dienstdoende Schutterij voor 1859. 11. Het rapport van Burg. en Weth., op het verzoek van P. A. Walraven, om het voortdurende vrije gebruik van het stads schouwburg-locaalmitsgaders het toezigt en beheer over het aanwezige decoratief, tegen eene geldelijke toelage uit de gemeentekas Beide ter lezing voor de leden op de Secretarie gedeponeerd. 12. Kennisgeving van Burg. en Weth., dat door de gemeente Naarden de ten haren laste loopende vordering, wegens on derstand van armen, is voldaan enten gevolge daarvanhet voorstel om de benoemde regtskundige commissie van de haar opgedragen taak te ontheffen. Be Raad vereenigt zich met het voorstel en besluit, onder dankbetuiging aan de commissie, conform liet voorstel, doch noodigt tevens Burg. en Weth. uit om, ten aanzien van de gemeente Nieuwer Amstelmede een bepaald voorstel ter vervolging aan den Raad intedienen. 13. Adres van den aannemer van het ophalen van den haardasch en vuilnis en het uitdiepen en schoonhouden der grachten C. Ka ter Cz.om vrijwillige ontbinding van het contract, door hem ter dier zake met de gemeente gesloten. üp Voorstel van den Voorzitter gesteld in handen eener speciale commissie, waartoe benoemd zijn de Heëren Ver- lioejf, de Lange en Vonk. 14. Adres van J. F. Wijnkamp en 8 medeonderteekenarentot behoud van het pontveer over het N. Holl. kanaal. Gerenvoijeerd aan de commissie te dezer zake, in de ver gadering van den 1 December benoemd. 13. Idem van J. F. Ibink, om het genot van den Tiendcingel. Om berigt aan Burg. en Weth.tevens met verzoek om inlichtingen ten aanzien van den aard en het belang dier bezitting. 16. Verzoek van P. Eeeresom gratificatie voor buitengewone werkzaamheden in zijne betrekking als cipier van het huis van bewaring. 17. Gelijk verzoek vau K. Akkerman, als voormalig torenwachter. Beide naar de commissie van financien om berigt. Daarna zijn de beraadslagingen geopend 18. Over een rapport van de commissie over de buitenwegen op de missive van den Heer Commissaris des Konings betreffende de herstelling van den Hoornschcn weg bij de Zes Wielen. Be lij het rapport voorgestelde conceptmissive in antwoord waarbij de Raad adviseert zijn opinio omtrent de gehou denheid van de Provincie daartoe ontwikkeld, aangenomen en vastgesteld. 19. Over de voorgedragen concept-verordening tot voorkoming der verspreiding van besmettelijke ziekten, in verband met het daarop door de plaatselijke commissie uitgebragte advies. Met kleine wijzigingen is de voorgedragen verordening aangenomen en gearresteerd en daarbij met aanneming van heWbeginseldat door zoodanige ziekte besmette huizen van een uitwendig teeken zullen moeten worden voorzien en de polieie de magt zal hebben, om tot het desnoodig onderzoek' de woningen ondanks den wil der bewoners binnentetredentot de dadelijke afkondiging en in werking stelling besloten. 20. Over de voorgestelde wijzigingen in do verordening op het beheer en behandelen der brandbluschmiddelen. Be voorgestelde wijzigingenwaarbijl. delijst dervrijstellingen op hooger ontvangen aanschrijving is uitgebreid; 2. het stelsel van loting tot aanwijzing van het dienstdoend personeel bij de spuiten voor een' vijfjarigen diensttijd aangenomen en tevens 3. plaatsvervanging en uitkoop zijn opengesteld, zijn ingevolge de voordragt gearresteerd, 21. Over de' voorgestelde wijziging der verordening, houdende maatregelen tot voorkoming van brand. Beze wijziging, die zich alleen tot eene meer juiste bepaling omtrent de verpligtingen van fabrikanten en verkoopers van buskruid en vuurwerk bepaaltis eenstemmig, overeenkomstig de voordragt, vastgesteld. 52. Over het rapport dor commissie voor de verordeningen op een adres van C. Kater Cz.dat maatregelen mogen worden daargesteld, om het onbevoegd weghalen en achterhouden van de meststoffen tegen te gaan. Is besloten om den adressant te kennen te gevendat lij het herzien der policie-verordening van den 20 Augustus 1S56, {gemeenteblad No. 51op zijn beklag zoo veel mogelijk zal worden gelet. 23. Over het rapport der commissie van financiënop de ver schillende verzoeken der beambten van de stedelijke midde len en het daarmede vereenigdo ontwerp tot reorganisatie van het personeel op de surveillance der stedelijke middelen. Aan Burg. en Weth. opgedragen, om naar aanleiding van dat rapport, zoo noodig een bepaald voorstel te doen. 24. Over het ontwerp-adres aan H.H. Gedep. Staten, Om nog maals derzelver medewerking te verzoeken om het Polderbe stuur van den H. H. Waard tot eene betere medewerking aan het plan tot het leggen van eenen straatweg door dien pol der, te bewegen; bij welke gelegenheid tevens is megedeeld: een door het lid den Heer J. Bakker Kz. ingediende nota, waarin deze het minder raadzaam acht om eene zoo aanzien lijke som als die van 70,000, waartoe de Raad het initia tief heefc genomen", te koste te leggen, uit aanmerking dat het belang der gemeente niet tegen het bezwaarwaaronder zjj zou worden gebragt, zoude opwegen, uiteenzet. Na eenige beraadslagingen, waaruit blijkt dat de Raad, indien liet Polderbestuur van de II. H. Waard tot geene mildere voorwaarden dan die welke het heeft voorgesteld, geneigd iseerder zon overhellen tot het doen van gelde lijke opoffering van den aanleg van een straatweg döor de Nollen, langs St.. Pancras en op de Langcdijker dorpen, is tot de verzending van het voorgedragen adres besloten. 25. Over het verzoek van den ambtenaar ter Secretarie Kraakman om verhooging van belooning, in verband met het rapport der commissie van financiën. Waarop de Raad zichvoor zooveel de verdeeling der door hem ioegestane sommen voor de Secretarie in het algemeen betreft, onbevoegd acht te beschikkenen den adres sant tot Burg. en Weth. verwijst. 26. Over het verzoek van A. J. Smabers en H. Oortmeijerom vergoeding van schade aan eene heining of schuttingtusschen hunne erven en het Doelenveld staandedoor den storm van den 25 Junij 1858 toegebragt. Daar uit het deswege ingestelde onderzoek is gebleken dat de bedoelde heining geene gemeenschappelijke maar bij zondere afscheiding is, is besloten het verzoek te wijzen vah de hand. 27. Over het voorstel van Burg. en Weth.tot voorziening in do dienst van stads wijuroeijer ingevolge het voorstel is besloten; 1. aan E. Lowe, vermits zijne Verplaatsing naar elderste verleenen een eervol ontslag; 2. in diens plaats tot wijnroeijer der gemeente te benoemen den rijks ambtenaar M. J. P. J. Verstegen 3. de jaarwedde, aan die betrekking verbonden, te bepa len op 200 4. de betrekking van ambtenaar bij de peilingen opteheffen. 28. De vergadering is opgeheven. Zitting van 27 December 1858. 1. J. A. K. en C.R.te Alkmaar, gezamelijke arglistige ontvreem ding van dood hout. ieder C dagen gevangenisstraf, solidair in d6 kosten 2. N. V., C.'V., E. D., C.deR., teHeilo, C. R.C.K., J.K., H. van de K.B. L.F. B.P. S. en G. H. S., te Alkmaar, na 10 ure des avonds zieh ophouden in de herberg de laatste stuiver, ouder Heilo, ieder 1 boetesolidair in de kosten of ieder 1 dag gevangenisstraf, P. B.te Alkmaar, vrijgesproken. 3. W. .T, B.te Alkmaar, dragen van ongedekt vuur over de straat, 1 boete en de kosten of 1 dag gevangenisstraf. 4. P. P., te Alkmaar, als No. 3. 5. J. V.te Grootsehermeranders dan stapvoets rijden over de draaibrug over het Gr. N.-H. Kanaal, te Alkmaar, f 3 boete en de kosteninvorderbaar bij lijfsdwang. 0. A. B.te Wijk aan Zee, als No. 5. 7. W. K.te Alkmaar, voldoening van natuurlijke behoefte elders dan op de bestemde plaatsenf 1 boete en de kosten of 1 dag gevangenisstraf. Zitting van 29 December. 1. H. F. Z., te Amsterdam, bevaren van het N. H. kanaal, met het zijn stoomschip Gouverneur van Eicijckvan liet Zand tot Alkmaar, zonder vergunning van meerdere snelheid dan van 100 el inde minuut, bij verstek, 10 hoeteen de kosten, in vorderbaar bij lijfsdwang. 2. C. D.te Texel, als boven met, het stoomschip Texelaar, van Purmerend tot de vlotbrug aan het Zatid bij verstek als No. 1. 3. 3. K.te Winkel, zonder toezigt laten stilstaan van zijne met 2 paarden bespannen wagen op de Zaadmarkt te Alkmaar hij verstek, 3 boete en de kosten, invorderbaar bij lijfsdwang. 4. J. D., te Warmenhuizenals boven op het Verdronkenoord, als No. 3. 5. J. C. en E. H.te Alkmaar, te zamen uitslaan van een karpet, na 10 uur des voormiddagsieder f 1 boetesolidair in do kosten of ieder 1 dag gevangenisstraf. 6. J. I?.te Alkmaar, werpen van modder op de Laat1 boet 6 en de kosten of 1 dag gevangenisstraf. 6 Jan. Door den Notaris S. A. DE MORAAZ. 1. Kastenmakerij, w.z. Achterdam C, 578. Strijkgeld 15, II. Stikvoort, f 1500,r 2. Huis, z.z. Oude Gracht, A. 68. Strijkgeld ƒ10, E. Boeda755, 3. Koepel en Tuin, aan het Buurtje, huiten de Kennemerpoort buitenwijk A 55 groot .02,80. Striikgeld 5 G. Jansen,2Ö5, 4. Tweestukjes Weiland, genaamd de Bleekerij, aan de Buiten hanen sectie F. 307 én 308 gröot ,56,20. Strijkgeld 15, S. de Groot, f 925, 5. Huis, n.z. Koningsweg, B, 436. Strijkgeld f 7, G. Bekker,u 650, (Afslag 13 Jan.) 7 Jan. Door den Notaris J. Gr. A. VERHOEEF. 1. Huis, n.z. Verdronkenoord, hoek Kromme-elleboogsteeg, C, 91. Strijkgeld f 17,40, J. II. A. Oomen, f 1740, 2. Huis, wz. St. AnnastraatC, 275. Strijkgeld f 5,60R. Bierman, 560, 3. Huis nz. KeizerstraatC 303. Strijkgeld 1,70J. C. Vonk, 170,— (Afslag 14 Jan.)

Alkmaarsche Courant | 1859 | | pagina 4