BIJ KLAD behoorende tot de ALKAIAARSCHL COURANT van Zondag den 30 Januarij 1859. GEittEENTER A AD. Zitting van den 26 Januarij 1858, No. 1. Voorzitter de Burgemeester. Tegenwoordig 14 leden. Afwezig de Heer de Sonnaville. 1. Zijn de notulen der vorige vergadering geleaen en goedge keurd en daarna medegedeeld de navolgende ingekomen stukken Van H.H. Gedeputeerde Staten der Provincie Noord-Holland. 2. Een berigt van ontvang der verordening tot voorkoming der verspreiding van besmettelijke ziekten. 3. Gelijk ontvangberigt der gewijzigde verordeningen op liet be heer der brandbluschmiddelen en de maatregelen tot voorko ming van brand (Gem. bladen u". 53 en 54 van 1856). Beide voor kennisgeving aangenomen. 4. Eene missive, waarbij in overweging wordt gegevenom het onderwerp der bestrating van den Heer Hugo Waardtot na de invoering van het verwacht wordende nieuwe polderregle ment te laten rusten. Ter visie voor de leden op de Secretarie nedergelegd. Rapport van de Kamer van Koophandel en Fabriekenop de door de Gemeentebesturen van Amsterdam en Rotterdam ge dane voorslagen tot herziening der bestaande beurt reglementen. Bit rapportwaarbij de Kamer zich vóór het behoud van het stelsel van uitsluitende vaart verklaard, dochteveusde herziening der reglementen en tarieven zoo van vracht als bestelloon aanbeveeltis gesteld in handen eener speciale commissiebestaande uit de Heeren van den Bergvan der Sluis Yeer en van der Drift. 6. Adres van het Alkmaarsche departement der maatschappij 'Tot Nut van 't Algemeen, om eene toelage uit de gemeentekas van J 270,tot voortzetting der Armen-Bewaarsehoolvoor de dienst van 1859 op 1860. Om berigt en raad verzonden aan de commissie van financien. Van de vaste commissie voor de financiën. 7. Rapport op het voorstel van Burg. en Weth.betreffende de belooning van de hooistekers. 8. Rapport op de rekening van de Kamer van Koophandel en Fabrieken, over het jaar 1858. Beide ter Secretarie nedergelegdter lezing voor deleden 9. Rapport op de voorgestelde verevening van 6,10 wegens kosten van commissien. Dadelijk behandeld en big afschrijving uit den post van onvoorziene uitgaven toegestaan. 10. Rapport op de door het burgerlijk Armbestuur gevraagde goed keuring der voorgestelde belooningen voor zijn bediende en buslooper. 11. Rapport op het verzoek van K. Akkerman, om eene gratifica tie of pensioen. 12. Idem op het verzoek van den cipier van het huis van bewa ring P. I-leeresom eene gratificatie wegens buitengewone diensten over 1858. 13. Idem op het verzoek van B. Groenveltom eene gratificatie voor buitengewone diensten als ambtenaar ter secretarie. Be No. 10, 1112 en 13 ter inzage voor de leden op de Secretarie gedeponeerd. 14. idem op het voorstel van Burg. en Weth.betrekkelijk den verkoop van een stukje gemeentegrond bij de Wed. lleijne in gebruik. Nadat de Raad in vergadering met gesloten deuren, eeni- ge nadere mededeeliiigen van de commissie had ontvangen, h, bij heropening dei vergadering, besloten Buro.en 11eth. te magiigen om, tot nader berigt en voorstel aan den Baad, met de Wed. Hcijne omtrent 'die verkoop in voorloopige on derhandeling te treden. 15. Idem op het, nadere door H.H. Gedep. Staten gevraagde be sluit, betreffende de jaarwedde van den Gemeenteontvanger' in verband met eene missive van laatstgenoemdebetrekkelijk de perceptiën van het wik- en weegloon, zakkengeid en andere belastingen. Van de commissie lot de verordeningen. 16. Voordragt van een ontwerpverordening van polieic op de Kaasmarkt. Beide de No. 15 en 16 zijn ter lezing voor de leden op de Secretarie gedeponeerd. 17. Eene missive van den Heer J.C. Bonk, houdende niededee- ling dat hij de betrekkingen van lid en voorzitter der vaste commissie voor de financien niet kan aannemen. De Raad zich daarmede vereenigende besluit: den Heer Vonkonder dankbetuiging voor bewezen diensteneen eervol ontslag le verkenenen benoemt in deszelfs plaatstot lid derzelve commissie, den Heer J. G. A. Verhoef, welke Heer ook dadelijk daarna (ot, voorzitter der gezegde oom missie, wordtverkozenen de beide betrekkingen aanneemt. Van Burgemeester en Wethouders. 18. Rapport van de op 10 Januarij 11. gehoudene verificatie van ds kas van den Gemeenteontvanger. Voor kennisgeving aangenomen. 19. Voorstel om gemagtigd te worden tot het doen van eene uit gave van 25,voor bij het voorstel aangewezen nieuw jaarsgiften. Aan de commissie van financiën om berigt en raad. 20. Voorstel tot vervolging der gemeente Nieuwer Amstel, ter zake van ten haren laste verstrekte armenverzorging, gedu rende 1854, 1855, 1856 en 1857. In beginsel aangenomen en tot leden der regtslcundige com missie bij art. 199 der gemeentewet bedoeldbenoemd de Heeren Mr. P. A. de LangeMr. J. A. Kluppel en Mr, J. E. Nuhout van der Veen. 21. Voorstel tot openbare verkoop van de zoogenaamde tiend- of tiencingel, ook genaamd Kranesteijnsweijd. 22. Voorstel tot regeling der belooning van de Marktmeesteren der groenten- en andere kleine markten, en van den Markt meester en Weegster op de wekelijksche kleine Kaas- en Kopbotermarktvoor 1858. Beide lot berigt en raad aan de commissie voor de financien. 23. Voorstel tot regularisatie bij af- en overschrijving eener som van f 540,wegens onkosten van overbrengen der gasver lichting van het Heilige Land en de daarstelling op die plaats ia deu jare 1858 tot stand gebragt. Ter lezing voor de leden op de Secretarie nedergelegd. 24. Mededeeling van door het bestuur der Domeinon gevraagde inlichtingenomtrent het regt der gemeente op het water van het N. Holl. kanaal van de Vlotbrug tot de Boompoort, tusschen de wallen en de ducdalven en op het regt van vis- scherlj tusschen de Texelsohe barrière en den Omval. Ten fine van onderzoek gesteld in handen eener speciale commissie, waartoe verkozen zijn de Heeren Mr. P. A. de Lange, Jonkhr. B. C. de Bieu Fontein Verschuir en Mr. J. A. Kluppel. 25. Voorstel tot belooning der brandklokluiders van de Groote Kerkde Kapel en den aooijnstoren. Conform beslotenmet magtiging op Burg. en Weth., on der zekere beperking om bij voorkomende gevallen van brand, die belooning naar gelang van omstandigheden en bewezen diensten le verstrekken. 26. Adres van den hoofdonderwijzer van Amerongen, om behoud der voordeelen tot dus verre door hem in die betrekking bo ven zijne jaarwedde genoten. Aan de commissie van financien om berigt en raad. 27. Idem van D. A. du Mosch, om afschaffing der adresgelden van brieven en adressenvan goederen door de verschillende beurt,schepen aangevoerd wordende. Om berigt en raad gerenvoijeerd aan de speciale commissie, in deze vergadering onder No. 5 benoemd. 28. Adres van Th. de Boer, om genot eener gratificatie. Op de Secretarie ter lezing voor de leden gelegd. 29. Idem van L. R. Kamer, orn in het genot te mogen blijven van een stukje grondgelegen achter het Heilige Landnabij zijne woning, als brugwachter bij de Sohermervlotbrug. Bij de behandeling van dit adres is de verpligting van dien ambtenaar, om als portier van de aldaar geplaatste hekken dezebij avond of nachtvoor aankomende rij tuigen te moeten openen besproken en bij de opdragt van het adres aan Burg. en Weth.om daarop te dienen van be rigtdit punt tevens aan derzelver beschouwing aanbevolen. 30. Is aan de orde gesteld de door Burg. en Weth. voorgestelde organisatie van het personeel der beambten tot de surveillan ce van de plaatselijke middelen. Na eenige deliberatiën, uit de voordragt afgeleiden waaromtrent de Raad nog wel eenige nadere toelichtingen wenschte, is, uithoofde van den ver gevorderden tijd, de be raadslaging tot eene volgende vergadering verdaagd. 31. Het voorstel van Burg. en Weth., tot het houden der jaar- lijksche grasverpachting. 32. Idem tot verhuring van gronden in den Stads hout en langs de wegen, door den houthak opengevallen, ter bepotingmet aardappelen, Worden beide ingevolge de voordragt aangenomen en de magtiging lot uitvoering op Burg. en Weth. verstrekt. 33. Dc behandeling der overige nog beschrevene punten zijn tot de volgende vergadering verdaagd en deze bijeenkomst opge heven. Te Alkmaar bij HERM». COSTER en ZOON.

Alkmaarsche Courant | 1859 | | pagina 5