©Eïcficlijftscït ©uersigt. BUITENLAND. En is hiervankrachtens raadsbesluit van 2 Februarij 1859 dadelijke afkondiging geschied waar het behoort, en de verorde ning in het daartoe betrekkelijk register ingeschreven onder n°. 15. Alkmaar, den 3 February 1859. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. MACLAINE PONT. De Secretaris SPANJAARDT. NATIONALE MILITIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR verwittigen mits deze de belanghebbende ingezetenen binnen dezel ve Gemeente, ingeschreven voor de Nationale Militie van dezen j are, dat de Alphabetische Naamlijst van alle personendie aan de lig- ting van dit jaar moeten deel nementer visie van elk en een ie gelijk zal liggen op het Raadhuis dezer Gemeentevan Maandag den 7 tot en met Woensdag den 16 Februarij 1859, des morgens van tien tot des namiddags twee ure (de Zondag uitgezonderd), ten einde een ieder in staat zoude zijnomingeval hem op die lijst eenige personen of omstandigheden mogt.en voorkomendie op dezelve nog zouden behooren te worden aaugeteekendof daar van moeten worden weggelaten daarvan aan den Heer Militie- Kommissaris kennis te gevenmet last om zich op Donderdag den 17 Februarij aanstaandedes morgens ten elf urete bevinden op 1 het Raadhuis voornoemd, ten einde aldaar voor de dienst der Nationale Militie te loten, en redenen van vrijstelling hebbende, die alsdan op te gevenalsmede om de bewijzen tot staving der- zelven, bij de wet gevorderd, uiterlijk binnen vijf dagen na de lotingte bezorgen ter Secretarie der Gemeente. Alkmaar den 4 Februarij 1859. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. MACLAINE PONT. De Secretaris, SPANJAARDT. Bij het PLAATSELIJK BESTUUR zijn vacant 3 Betrekkingen van COMMIES der 3a° kLASSEvoor de Plaatselijke Belastingen, op eenejaarwedde van300. Hiervoor kunnen alleen ongehmcden in aanmerking komen. 5 dito van PORTIERS, op eene jaarwedde van ƒ150, met genot van vrije woning. Belangstellenden kunnen zich vóór den len Maart aanstaande, in persoon aanmelden bij den Burgemeester der gemeente. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, A. MACLAINE PONT. De Secretaris, SPANJAARDT. De VOORZITTER van den RAAD der gemeente ALKMAAR noodigt mits deze ingevolge art. 7 der wet van 4 Julij 1850 (Staatsblad n°. 37) de ingezetenen derzelve gemeente uitom zoo zij elders in de directe belastingen zijn aangeslagen, daarvan vóór den 15 Februarij 1859op de wijze bij art. 4 bepaaldter gemeentelijke Secretarie te doen blijken. Alkmaarden 1 Februarij 1859. De Voorzitter voornoemd, A. MACLAINE PONT. Bij het Burgerlijk Armbestuur dezer gemeente is dezer dagen als gift voor die administratieonder het postmerk //Alkmaar" ontvangen een brief, inhoudende een bankbillet van HONDERD GULDENtoegezonden door een onbekende. Belgie. Den 19 Jan. heeft de Kamer de letterkundige over eenkomst met Nederland eenparig goedgekeurd.De Koning heeft, op een rapport van den minister van binn. zaken, bij diens ministerie 3 direetien ingesteld voor ouderwijskunstenwe tenschappen en*!etterenen handel en nijverheid.In Vlaan deren worden gelden verzameld om een medaille te slaan en den minister Rogier een geschenk aan te biedenvoor zijne invoering van nieuwe takken van nijverheid, tijdens de ziekte en armoede in 1847.De bevolking van Ostende heeft eene commissie benoemd, om van de hooge regering de vergunning te verkrijgen tot het houden eener speelbank, of die te Spa te verbieden, waardoor aan die badplaats geduiende 22 jaren een jaarlijksch inkomen van 300,000 fr. is verzekerd.In den avond van 23 Jan. is de groote oliefabriek te Antwerpen, van den gouverneur der provincie Teich- man (firma Coppal ^-C'6.), geheel verbrand; zij was voor 300,000 fr. verzekerd. Engeland. De lord-commissaris Young heeft de Jonisehe ei landen verlaten en zal de heer H. Slorcks tot opvolger bekomen. Tijdelijk vervangt hem de heer Gladstonedie het Parlement tegen den 25 bijeengeroepen heeft; in antwoord op zijne aanspraak heeft hetzelve bepaald verklaard eene vereeniging met Griekenland wen- sckelijk te achten.Volgens het voorstel van den heer Bright, zouden 56 steden in Engeland en 9 in Ierlandwelke geen 8000 zielen tellenhet regt om 96 parlementsleden te verkiezen verlie zen, even als 21 Schotsche, die nu met anderen vereeuigd stem men; verder zouden 34 steden, die nu elk 2 leden benoemen, elk maar 1 afvaardigen voorts wil hij de steden in 7 klassen verdeelen, met opklimmend getal leden naar hare bevolking, en het getal leden der graafschappen vermeerderen.De vergadering van Iersche grondbezitters, die den 27 zouden bijeenkomen, om maat regelen van veiligheid te beramenis niet gehoudenomdat de rust hersteld is.Het bewind heeft 2 nota's verzonden, een aan 1 Sardiniëom het tot voorzigtigheid en het stellen van een goed voorbeeld ter verbetering van Italië aantemanen en een aan Oos tenrijk om het aantesporenaan. werkelijke bezwaren te gemoet te komen.De Koningin heeft lord Clyde (C. Campbelluitgenoo- digd uit Indie terug te keerenom het opperbevel over het leger te aanvaarden. Land- en zeemagt worden uit voorzorg versterkt. De Fransohe en Sardinisehe regeringen doen te Londen groote I aankoopen van salpeter.Het lruis Rothschildt heeft de nieuwe I Oostenrijksche leening van 6 milloen tegen 5 p. ct. rente en 80 p. ct. inschrijvingssom aan de beurs gebragtjaarlijksch zal 1 p. ct. van het kapitaal tot amortisatie gebezigd worden. Bkitsch-Indie. De gewezen Koning van Delhi is met 2 zij- I ner vrouwen en vele leden van zijn gezin uit Allahabad te Calcutta I gekomen en aan boord van het linieschip Megaera overgebragt.I Den 1 Deo. ontmoette eene kolonne troepen te Biswa in Oude eene talrijke afdeeling muiters onder Isma'él-Khanwelke na wei- I nis tegenstand vlugtte en waarvan de aanvoerder zich den 4 met I vele zijner aanhangers overgaf. Den 5 trok eene bende vlugtelin gen van 900 ruiters300 voetgangers1 klein stuk geschut en j eenige olifantenonder Ferose-Shahniettegenstaande de waak- zaamheid der Engelsehentusscheu Cawnpore en Kimong over de I Ganges, denkelijk om zich met Tantia-Topee te vereenigen. Den 8 ontmoetten zij een Britseh detachement, dat genoodzaakt werd naar een klein tort te Hurchandpore te wijken; steeds plunderende I en brandstichtendewerden zij van nabij gevolgd door den genl. I Napier, die hen den 17, te Ranode, versloeg en 8 mijlen verver- volgde; van de Engelschen werdeu slechts i officier en 10 man- I schappen gewond. Den 23 werd de vijand op nieuw uiteengedre- ven door troepen uit Poonah.De nawab van Banda, een der I voornaamste hoofden van den opstand heeft zich mede overgege- 1 ven.Nena-Sahib heeft voor zijne familie genade gevraagd. 2 j zijner Radjah's hebben genade verzocht, indien het hun gelukt I hem te ontsnappen. Frankrijk. De expeditie van den genl. Desvauxtegen de j nog niet onderworpen stammen van zuidelijk-Coastantine is vol komen gelukt, zijnde de oproerigen in 3 dagen geheel onderwor pen en het opperhoofd Si-Sadokdie den heiligen oorlog gepredikt had, gevlugt.Den 24is de hertog van Plaisaneegrootkanselier van het Legioen-van-eer, te Parijs begraven.De minister van marine heeft uitgemaaktwat verstaan moet worden onder het in commissie stellen van een schip en als zoodanig 23 groote vaar tuigen aangewezen.Met 1°. Jan. 1860 worden de barrières van Parijs naar de linie der fortificatiën verlegen.— Te Toulon ge schieden bestedingen van levensmiddelen boven de behoefte. De j divisie Renault wordt uit Algiers naar Lyon gezonden, waardoor de bezetting dier stad op 30,000 man wordt gebragt.De Kei zer heeft prinses Clotilde voor 300,000 fr. geschenken gezonden; tot grootmeesteres van haar huis is de weduwe van den maar schalk de Saint Arnaud benoemd.Den 27 is een brief van den prins-minister ontvangen, waarbij hij gelast, een einde te maken aan het in dienst nemen van negers en dus het status-quo opte- i heffenwaarvoor de commissie zich verklaard had.Jacques Bessner te Colmar is veroordeeld tot 50 fr. en de kosten wegens het ter lezing uitleenen van een boek tegen het dogma der O. i Ontvangenis. Oostenrijk. Schoon geneigd tot den vrede doet de regering in de arsenalen alles gereed maken. De bezetting van Ancona I en Ferrara zijn eenigzins versterkt. De uitvoer van paarden uit Lombardije naar andere Italiaansehe Staten is verboden. Te Ve- netie ziju eenige personeu, o. a. de advokaat Lombardini, en ette lijke geamnestiëerden in hechtenis genomen. Vele gevangenen zijn van Mantua en Verona naar Duitschland vervoerd. Te Pa- dua zullen de voorlezingen hervat worden, maar is een aantal stu- denten huiswaarts gezonden.De Kroonprinses van Napels is den 30, vergezeld door hare zuster, de Keizerin, van Weenen naar Triëst vertrokken. Sardinië. Het adres van den Senaat was minder krachtig dan dat der Gedeputeerden en spoorde de regering tot voorzigtigheid aan; het werd mede eenparig aangenomen.Het zenden van I Oostenrijksche troepen naar Italië heeft de regering genoopt de bezettingen der grensvestingen te versterken; de minister van fi- I naneien heeft de middelen verlangd om Genua aan de zeezijde te versterken. De minister Caoour heeft eene voordragt ingediend j tot reorganisatie der nationale garde elk beneden de 35 jaren kan opgeroepen worden, om binnenlands (het eiland Sardinië uitge zonderd) dienst te doen.Prins Napoleon heeft den 20 meer dan 1000 veteranen van het groote leger geïnspecteerd.Den 1 23 vroeg de generaal Nietna het eindigen der godsdienstoefening, i uit naam des Keizersom de hand van prinses Clotilde voor den prins, 's Avonds was er gala-voorstelling in den schouwburg. Den 27 diende de minister van financiën bij de Kamer een ontwerp in, om de prinses eene bruidschat te verleenengelijk zonder beraad slaging eenstemmig geschied is. De gemeenteraad van Turin be sloot eenparig haar een prachtig geschenk in zilver en den prins een adres van gelukwensohing aantebieden. Den 29 maakte de minis ter Cavourals notaris der Kroon, het huwelijkscontract op, zijnde de noodige dispensatien bereidwillig door den Paus verleend, 's Avonds was de stad geïllumineerd en bragt eene deputatie van de nat. garde den verloofden eene serenade en de prinses eene groote bloemruiker. Den 30 zegende de aartsbisschop van Vercielli het huwelijk in en vertrok het paar met de geheele Kon. familie naar Genua. Des avonds zijn zij aldaar aangekomen en met uitbundige geestdrift ontvangen. Den 31 had er eene groote wapenschouw plaats.— De minister Cavour heeft eene nota naar Weenen gezonden, om Sardinië in dezelfde handelsvoordeelen te doen deelen, als Modena geniet; de minister v. Buol heeft daarop nog niet geantwoord. De hertog van Chartres zal, op verlangen zijner naastbestaanden,

Alkmaarsche Courant | 1859 | | pagina 2