GEMEENTERAAD. BINNENLAND. de militaire school te Turin verlaten.Garribaldi werft in Italië een vrijcorps, dat vooral in Parma en Modena veel bijval vindt. Spam je. Bij het nieuwe wetsontwerp op de drukpers wordt het in beslag nemen der dagbladen niet meer veroorloofdde verpligte onderteekening der artikelen houdt op en de borgtogten worden verminderdvan de ambtenaren mag wel het openbaar, maar niet het bijzonder leven behandeld wordenaanrandingen van de gods dienst de monarchie en de constitutie worden aan het oordeel eener jury onderworpen, half bestaande uit deskundigen en half uit burgers, die minstens 2000 realen belasting betalen.— Het bewind heeft maatregelen aangenomen om eene beraamde invrij heidstelling te Cadix der naar Amerika gedeporteerde Napolitanen, te verhoeden.He gezant te Home is gelast den Paus medete- deelendat de bepalingen van het concordaat van 1851 stipt zul len worden nageleefd. Ttjekxje. Vorst Miloseh heeft den 23, onder het lossen van het geschut, zijnen intogt te Belgrado gedaan. De Servische volks vergadering heeft verschillende besluiten genomen nopens het binnenl. bestuur, waarbij het suzerein gezag der Porte wordt ver kort.Reeds vóór de verkiezing van den heer Cousa, tot hospo- dar van Moldavië, heeft de Sultan de gezanten medegedeelddat hij zich voorbehield de verkiezing goed- of aftekeuren. Thans heeft hij nota's tot dezelven gerigtwaarin hij zich beklaagt over onwettige handelingenwelke bij die benoeming hebben plaats gehad. De nieuwe hospodar heeft bij proclamatie het bestuur aan vaard, onder den naam van Alexander Jacobus I; de vertegenwoor diging heeft hem 30,000 ducaten als jaarlijksch inkomen toegelegd; zelf bezit hij geen vermogen. Hij bekomt 4 adjudanten ten koste van den Staat; de Kaïmakan Vogorides had er 40 ter zijner be schikking.— Te Poksehani is een verminkt kinderlijkje gevonden waarop de Christen-bevolking de Joodsche heeft beleedigd en met steenen geworpenuit het ingestelde onderzoek is echter gebleken, dat de misdaad niet door Israëliten gepleegd was; de metropolitaan is tot verantwoording geroepen wijl hij had laten drukken, dat de Israëlitische geneesheeren de Christenen vergiftigen, dat de Joden ter viering van hun Paaschfeest Christenbloed behoeven en dat elke Christen, die een Jood doodt, absolutie bekomt. Aan het Provinciaal gouvernement van Noord-Holland is den S bij enkele inschrijvingaanbesteed: het doen van eenige buitenge wone werken aan het huis van verbetering en opvoeding alhier in 1859, minste inschrijver G. van Beek, alhier, voor/1795,—het dagelijks onderhoud van bet huis van arrest en het huis van ver betering en opvoeding voor jongens, benevens het doen van eenige herstellingen en vernieuwingen aan die gebouwentot den laatsten December 1861, in 2 perceelenminste inschrijver voor het eerste perceel J. D. Masee, alhier, voor1050,per jaar, en die voor liet tweede G. van Beek, voor 1195,per jaar. Met genoegen verneemt men, dat ook de raad der Sociëteit van Moederlijke weldadigheid dankbare melding kan maken van de ontvangst van een onbekende eener som van ƒ100.- ten behoeve dezer liefdadige instelling. Naar men verneemt, wacht het kunstminnend publiek eerlang weder een genotvolle avond. De Heeren Ezerman en Otto zijn voornemens, het belangrijk aanbod door Mejufvrouw Elize KUiter van Amsterdam gedaan, om in hun privé belangeloos te willen debuteeren, tot een liefdadig doel aantewenden. Eene derde soiree musicale zal volgen, die waarschijnlijk nog glansrijker zal zijn dan de afgeloopene. Zitting van den 2 Eebruarij 1859, No. 2. Voorzitter de Burgemeester. Tegenwoordig 12 leden. Afwezig de Heeren de Sonnavillede Lange en Nuhout van der Veen. 1. 2. {PER TELEGRAAF.) De Sardinische regering heeft bij de Kamers een wetsontwerp ingediend, tot bet aangaan eener geldleening, ter bekostiging der oorlogstoerustingen tegen Oostenrijk. In 1858 zijn ingeklaard 8373 (3407 Ned. en 4966 vreemde) schep, met lad. en 432 in ball, teg. 8292 (3707 4585 h n 491 n in 1857, en zijn uitgeklaard 4324 (2223Ned. en 2101 n n u //4572 teg. 4651 (2538 2113 n n »4182 in het vorige jaar; de koopvaardijvloot bestond 31 Dec. uit 2438 schepen, metende 310,653 lasten, zijnde 10 s. en 1021. meer dan een jaar vroeger. De oorlogsvloot bestond op 1°. Jan. uit. 5 linie schepen, 13 fregatten, 6 "korvetten, 18 schoners en brikken, 2 transportschepen en 53 kanonneerbootenenz,, benevens 14stoom- fregatten 2 stoomkorvetten14 schroef- en 15 rader stoomsche pen.Den 26 Jan. overleed te Utrecht de geschied-, taal- en letterkundige L. G. Visschergeb. te Breda in 1797, die, zonder academische opleiding te hebben genoten, in 1826 tot hoogleeraar te Leuven en in 1834 te Utrecht werd benoemd.Den 28 Jan. is een gedeelte van het afgebroken wordende stadhuis te Gorin- chem ingestort, zonder ongelukken te veroorzaken.- - Het, bouwen eener ijzer-koper- en metaalgieterij voor de heeren Boddaert en v. Reigensberg Versluijszonder de machineswerd dien dag be steed aan v. Uye 8f Zoon aldaar, voor f 12,799.Den 30 is het nieuwe orgel met 3 klavierenin de Groote Kerk te Dordrecht vervaardigd door den heer W. H. Kam, te Rotterdam, plegtigin gewijd.Den 2 Eebr. is de eerste dienst verrigt in de, in Gothi- schen stijl gebouwde R. C. Lieve Vrouwekerk in de nieuwe stads wijk het Frankenland te Schiedam het middelgewelf is voorloopig door een nooddak vervangende verkoop der plaatsen heeft circa 25000,opgebragt.Men verneemt dat door den eersten aan- wezenden ingenieur aan den Helder, in het openbaar zal worden aanbesteed het onderhouden der barden-werken en beplantingen van 18591860, welke zijn onder het beheer der militaire genie. Den 27 Jan. bood het teekengenootschap „Kunst zij ons doel" zijne leden eene kunstbeschouwing aanwaartoe het weder de welwillende medewerking van den heer Bosboom te 's Hage mogt ondervinden, door de toezending eener keurige en kostbare ver zameling teekeningen. De tooneelvoorstelling op Zondag, 30 Jan., ten behoeve van2 verarmde gezinnen, heeftna aftrek der noodige onkosten, a ƒ85,13s f 70,— opgebragt, De jeugdige acteurs en actrices vervulden hunne rollen goed. Eere de liefdadige bedoeling en de nette uitvoering Bij de aanbesteding, op 1 Eeb.van het vernieuwen van eenige gemeentewerkenis het werk aan geen der inschrijvers gegund en heeft de Raadbehoudens nadere goedkeuringonder 's hands hetzelve toegewezen aan den heer G. H. Kuiper, aannemer van pu blieke werken te Amsterdamvoor 24319,zijnde de laagste inschrijver f 23100. Op de 7e volksvoorlezing (1 Febr.) droeg de heer Masdorp zijne novelle eene bete broods voor. 3. 4. 5. De notulen der vorige vergadering worden geresumeerd en goedgekeurd, waarop: ten verzoeke van den Voorzitter, de vergadering in eene met geslotene deuren overgaat. Na de opheffing der geheime zitting worden gelezen Eene mededeeling van Burg. en Weth., betreffende den afloop der gehoudene aanbesteding van de werken der gemeente, en leveraneiën gedurende 1859 vergezeld van eenige monde linge mededeelingen en toelichtingenten gevolge van welk een en ander is besloten 1°. de gedane inschrijvingen, zoo in perceelen als in massa, niet" aantenemenmaar 2°. Burg. en Weth. te magtigen om, onder goedkeuring van H. H. Gedeputeerde Staten, alles te zamen, bij onder- handseh contract aaniebesteden aan den Heer G. H. Kui per e. s.te Amsterdam. Rapport van de commissie van financienop het nader voor gedragen tarief van leges ter Secretarie en bij den Burgerlijken Stand en op de verordening betreffende de uren van huwe- lijksinsehrijving en voltrekking. Idem op het verzoek van den hoofdonderwijzer bij de Stads Armenschoolom behoud van sommige buitengewone inkomsten. Idem op het verzoek om subsidie voor de Bewaarschool voor behoeftige kinderenbij de Maatschappij Tot Nut van 't Al gemeen alhier bestaande. 6. Idem op de voorgestelde nieuwjaarsgiften voor de Boden enz. 7.' Voordragt van Burg. en Weth.betreffende de verdeeling der gemeente in wijken en buurten. 8. Voordragt van de oommissie voor de verordeningen van twee verschillende concept verordeningen, a. op de nummering der huizen en de uitvoering der voor schriften tot aanleggen van bevolkingregisters b. tot regeling van hef toezigt over de wijken en buurten. Op al de Nummers 3 tot en met 8 is tot de nederlegaing op de Secretarieter lezing voor de ledenbesloten. 9. Missive van de opgeheven commissie voor de Stads Armen school ten geleide van derzelver rekening en verantwoording over het afgeloopen dienstjaar 1858. Gerenvoijeerd aan de commissie van financien, om berigt en raad. Missive van den Secretaris der gemeente waarbij dezelve aan de gunstige medewerking van den Raad aanbeveelt het door hem aan H. H. Gedep. Staten gerigte verzoek om verhooging zijner jaarwedde, tot de som als zoodanig door zijne ambts voorgangers genoten. Ter lezing voor de leden op de Secretarie gedeponeerd. Een adres vaii P. de Geus Dz., te Noordsoharwoudeom res titutie van door hem betaalde gemeentebelastingwegens naar elders uitgevoerd gedisteleerduit. hoofde de afteekening van het uitslagbilletaan het kantoor van uitvoer, verzuimd was. Gesteld in handen van den Heer Controleur van de plaat selijke middelentot berigt. Een adres vaii A. Groenendijkaannemer van publieke wer ken te Alkmaarhoudende beklag over verschillende hem door den gemeentearchitect en den Burgemeester aangedane grieventijdens en gedurende de uitvoering der door hem over 1858 aangenomene gemeentewerken, alsmede verzoek om res titutie van door hem betaalde gelden die als schadeloosstel ling van hem en zijns inziens ten ouregte zijn gevorderd. Gesteld in handen van Burg. en TVeth.om den Raad te dienen van berigt. Is in deliberatie gebragt de voorgedragen conceptverordening van Policie op de groote Kaasmarkt. In haar geheel aangenomen en uithoofde van den aanvang der kaasmarkten met den 4 dezer maand, ingevolge art. 171 der gemeentewet tot dadelijke afkondiging besloten. Zijn aan de orde gesteld de deliberatiën over liet voorstel tot organisatie van het, personeel der beambten voor de surveil lance op de plaatselijke middelen. Bij de behandeling dezer voorstellenwelke met eenige wijzigingen zijn vastgesteldis in lioofdzake aangenomen 1°. de afscheiding der betrekkingen van commiezen en portiers tevens 10. 11. 12. 13. 14.

Alkmaarsche Courant | 1859 | | pagina 3