I ill - ST üicuws- IRROSDISSEIESTS REGTBAM. BURGERLIJKE STA IJ. Maatschappij „Tot Nut van 't Algemeen." f it a v It tb e v i g t c t1 I WW Sb I prmsen en prinsessen van het Keiz. Hois van millioen te bren gen op 2,200,000 fr. en om 800,000 fr. te verstrekken aan prins Napoleon, bij gelegenheid van zijn huwelijk. Engeland. De Indische begrooting van 1858 levert een te kort van 0 en die voor 59 van 12 millioen ophet door den oor log onstaan te kort beloopt, gezamelijk 21» millioen Dercgts- geleerden der Kroon, door de ministers geraadpleegd omtrent3de dubbele benoeming van den kolonel Couza, hebben die in strijd geacht met de conventie van Aug. 1858.De begrootin"- voor de marine bedraagt 9,813.181 (335,000 voor nieuwe stoomwerk tuigen 252,000 voor het bouwen van schepen) d. i. 961,810 meer dan de loopendevoor het. leger wordt geraamd 11,568^000 voor 112,635 man (waarvan 91.987 in Indie), d. i. 9,695 £en 17,500 man minder dan voor het loopende dienstjaar. Wegens de gunstige berigten uit Indie, zullen de troepen niet meer over Egypte derwaarts worden gezonden.— Onze troepen bij Canton zijn door eenzoo het schijnt door de regering opgehitst corps Chi nezen aangetast, maar hebben het verslagen. Eene kleine expeditie van oorlogsvaartuigen heeft daarop de vijandelijke positie zonder verlies vermeesterd en een dorp verwoest.— Den 15 heeft de regering in het ïïoogerhuis verklaarddat er geen voornemen be staat, om de scheepvaartwetten te wijzigen.— Den 16 besloot het Lagerhuismet 135 tegen 77 st.tot de 2" lezing der, ten vorige jare goedgekeurde, maar door het ïïoogerhuisïuetafgehan delde, bill van lord Bury, om het huwelijk van weduwen metliuune schoonzusters te veroorloven,— en keurde den 18 de grondslagen der Indische leening goed. De baron Meijer v. Rothschildt onlangs ingelijks als lid toegelaten zijndemet weglating der bewuste woor den uit het eedsformulier, heeft de heer Duncombe voorgesteld die voor goed te doen vervallen.— In het begin des jaafs telde de oorlogsmarine 431 stoomschepen te water en 32 in aanbouw, te zamen 463, waarvan 49 seliroeflinieschepen.— Lord Cowley is'van Parijs ontboden en met eene zending naar Weenen belast. Jonische Eilanden. Op het adres van het Parlement heeft de Koningin geantwoorddat zij het haar bij de tractaten opge dragen protectoraat niet afleggen kan, maar het mogelijke zal aan wenden, om het welzijn der republiek te bevorderen. De heer Gladstone heeft dit den Senaat berigt en tevens de volgende wij zigingen voorgedragen: het burgerlijk bestuur bestaat uit, een pre sidium, een parlement met 2 kamers, een raad van ministers met een voorzitter en een regterlijk eollegie. De lord-commissaris be noemt de ministers en moet hen ontslaan als beide Kamers het bij adres verzoeken; de ministers moeten de staatsstukken op hunne verantwoordelijkheid medeonderteekenende Senaat oefent haar gezag in overeenstemming met de Wetgev. Yergad.maar bezit net regt van veto voor alle wetten voor uitgaven of belastingen hij wordt grootendeels bij verkiezing en voor een minder gedeelte door den lord-commissaris en de ministers benoemd. Een en ander is met een plegtig stilzwijgen ontvangen. Sardinië. De regering heeft aan hare diplomatieke agenten in het buitenland eene circulaire gerigt, tot regtvaardiging der voorgenomen leening, welke ook door den Senaat, met 59 tegen 7 st., is goedgekeurd. Toscane. Do erfprinses van dit groothertogdom is te Napels ziek geworden en aldaar den 10 overleden. Kerkelijke Staat. Prins Alfred van Engeland heeft den 8 zijne opwachting bij den Paus gemaakt; 's anderen daags zond Z. H. hem een prelaat, ter gelukwensehing met zijne aankomst. jDniTSCHLAND. Pransche kooplieden koopen in Beijeren en Westphalen de paarden in menigte, tegen hooge prijzen, op. De 1» Kamer der Stenden in Hannover heeft het voorstel van den graaf v. Kielmanseggeom de regering uittenoodigende nati onale Duitsche belangen krachtig tegen elke buitenlandsche aan randing te verdedigen, met alg. st. aangenomen. Prtjissen. De regering heeft aan de Oostenrijkiehe kenbaar gemaaktdat zij afdoende verbeteringen in het beheer der Pausse- lijke Staten wensehelijk acht,,— en aan hare bniteulandsche agen ten eene nota gezonden waarbij zij verklaart, evenals Engeland, eene bemiddelende houding tusschen Frankrijk en Oostenrijk te' zullen aannemen.— Bij de Kamer heeft het bewind 2 voordragten ingediendom het burgerlijk huwelijk niet, verpligtend te maken maar het kerkelijke voldoende te achtenals zijndegeene acte, maar eene belofte van trouw,— en om de huwelijken tusschen alle standen te veroorlovenzoodat kinderen van een adellijken vader en burgerlijke moederde regten huns vaders erven. Mexico. De admiralen der Fransche en Engelsche eskaders hebben de regering een termijn gesteld, om aan de volgende voor waarden te voldoen: betaling der verschuldigde staatsrenten aan Engelsche en Fransche schuldeischersmaandelijksehe opgave der voor die schuld verbonden inkomende regten; vergoeding der schade door Eng. en Fr. onderdanen bij de revolutie geleden en weder invoer van het vorige tarief, dat 30 p. Ct. lager was dan het te genwoordige.Den 26 Jan. heeft do genl. Miramon met 1000 ruiters de hooldstad bereikt en aldaar hef gezag van den president Zuloaga hersteld. {PER TELEGRAAF.) Op eene vraag van lord Palmerston in het Lagerhuis, heeft de minister Oisraëli medegedeelddat Oostenrijk en Frankrijk bereid zijn Midden-Italie te ontruimen. De zeer gelukkig geslaagde voordragt der Rederijkerskamer op 11. Maandag, heeft na aftrek van alle onkosten 135,28 opgele verd, behalve 25,— door een der inteekenaren besteed tot°den, aankoop van bons, waartoe nog ruimschoots de gelegenheid be staat zoodat een aantal van 641 bons van 25 c. aan hulpbehoe venden is uitgereikt. Het concert, dat Mej. E. Kluler aangeboden had tot een lief dadig doel te geven, heeft den 23, onder medewerking van eenigc meesters en liefhebbers plaats gehad. De edele bedoeling der be gaafde zangeres heeft goede vruchten mogen dragen, zijnde de opbrengst van ruim f 170,— bestemd tot ondersteuning der we duwe van een onlangs overleden stcdelijken beambte. i il is alhier gevankelijk binnengebragt de kastenmakers- 1,1 1 ,seder!' eenlSe dagen te Haarlem wonende, als be schuldigd van bigamie, hebbende hier onlangs eene weduwe ge huwd, zonder dat liet huwelijk met zijne vorige vrouw, met 3 kinderen te Amsterdam wonende, ontbonden was. In de afgeloopen week is, wegens verouderden toestand, het koepeltorentje afgebroken, dat het Wildemanshofje tot sieraad ver- stiekte, om door een eenvoudiger schoorsteen vervangen te worden. Met leedwezen merken wij op hoe weinig belangstelling de te Amsterdam te houden tentoonstelling van nijverheid alhier ver wekt blechts drie aangiften ter inzending- zijn geschied, tegen 2o uit Hoorn 150 uit Haarlem, enz. Van waar die laauwheïd De voor weinige jaren hier gehouden tentoonstelling deed een ieder opgetogen staan over de voortbrengselen onzer industriëlen en thans zoude Alkmaar zoo jammerlijk vertegenwoordigd worden! Wij kunnen niet geloovendat men het hier vertoonde niet naar elders zou durven zenden, alsof men vergelijkingen en mededinging vreesdemaar hopen dat nog velen zieh als inzenders bij den heer H. Coster Hi., voor het einde dezer maand, zullen aangeven. 1. 2. 4. Zitting van 22 February. J. K en P. B. K.te Alkmaar, overtreding der plaatselijke belastmg op het gedestdieerd te'Alkmaar, bij verstek del» j 5U en de 2e f5 boete, ten bate dier gemeente, met subsidiaire gevangenisstraf van 7 dagen, confiscatie van het gedestilleerd en solidair m de kosten. C. 1>. te Egmond aan Zeeeenvoudige diefstal en mishande ling, 1 maand gevangenisstraf, 8 boete, met toepassin"- van verzachtende omstandigheden op den diefstal, en de kosten, en de hosten ^ms'erdambedelarij, 14 dagen gevangenisstraf D J. K te Alkmaar, verwonding, 6 weken gevangenisstraf 8 boete en de kosten. J. E.te Alkmaarverzet en feitelijke wederstand jegens een de koste?' ri-i'is'Podc'edagen gevangenisstraf en Zitting van 25 Eebruarij. J. P. H.te Alkmaar, 2 diefstallen in dienstbaarheid, 2 jaren gevangenisstraf en de kosten. T. R., R. H., te Barsingerhorn, en J. d. A., te Winkel, mishandelingmet toepassing van verzachtende omstandigheden elk 14 dagen gevangenisstraf en solidair in de kosten. O. J. en P. W.te Bergen, eenvoudige diefstal, de 1» met toepassing van verzachtende omstandigheden14 da"-en gevan genisstraf en do 2», als gehandeld hebbende met oordeel des ondersclieids6 dagen gevangenisstraf en solidair in de kosten. GEBOREN. IS Febr .Jacobus, Z. van Heertje de Geus en Gesina Maria Kuiper. 1 A eellje, D. van Dirk Geerling en Catharina Adriana Bergman. Agatha Maria, D. van Johannes Nijrnan en Geertruida Anna Lu kas.Hendrik PetrusZ. van Cornells Burger en Geertruida Maria Ibink. Cornelis JohannesZ. van Cornelis Verhees en Elisabeth ™- !°ks-Agatha TheresiaD. van Nicolaas Goes en Maria Broers. ™-wü'a J"c°ba> H. van Gerrit Jacob van Leeuwen en Lucia Wilhelmina van Heemskerck. OVERLEDEN. 19 Pe.hr.Pieter Blom, 47 j. 19 21 22 24 25 Antje van Wieringen39 j. Pfeto- Nicolaas, Z. van Gerrit Duijneveld en Petronella Wiers4 m. IJda, D. van Cornelis Korver en IJda Hoogeboom6 w. Lena BestWed, van Jacob Swaneweber68 j. 9= Volksvoorlezing- op Dingsdag den 1 Maart 1859, des avonds ten 7-i ure, in het lokaal van den Heer P. A. Walraven. Voor de arme Joodsche Weduwe te Hoorn nog ontvangen van het Israël, genootschap tot IN ut en genoegen alhier ƒ3, Alkmaar 25 Eebr. Kleine Hooikaas 25,50dito Middelbare 30 dito Commissie 27. Kleine Gras 26,50, dito Middelbare f 32, aangevoerd 208 stapels, wegende 4507 G N.P. Tarwe ƒ8,25, Rog-ge ƒ6,50, Gerst ƒ5, dito Chev. f 5,25, Haver4,75, Paarden- boouen/ 7.50, graauwe Envten 23, groene dito ƒ19, vale dito 22Kanariezaad 12,25. 26 Feb. Aangevoerd 5 Paarden, 50 a 100, 6 Koeijen, f 60 a f 80 347 Schapen f 10 ay 20, 65 magere Varkens 12 a 20, 14 Biggen 2 a 3. Hoorn 21 Feb. Aangevoerd 14 Kalveren, 8 Schapen en Lam meren 6 Varkens. 24 Febr. Kleine .Graskaas 25,75, dito Hooi ƒ23,50, aangevoerd 18 stapels, wegende 3657 N.P. 26 Febr. Tanvo 8,50. Rogge f 6.50, Gerst f 5, Haver 4,50, Paardenboonen/12, bruine dito 11,25, witte dito,/11,50, graauwe Erwten 18, vale dito /17, dito groene /'18, Aardappelen 1,40 per N. mud, Eendeneijeren 2,50, Kippen dito ƒ2,25 per 100, Eenden ƒ0 Cts., Kippen 1 per stuk. Appelen f 2,50 per mand.

Alkmaarsche Courant | 1859 | | pagina 2