m BIJBLAD behoorende tot de ALKMAAllSLIIL COl 11 V\T van Zondag den 27 Februarij 1859. GEMEENTERAAD. Zitting van den 23 Februarij 1859, No. 4. Voorzitter de Burgemeester. Tegenwoordig 15 leden. De vergadering geopend zijndeworden 1. De notulen der( vorige vergadering gelezen en goedgekeurd en daarna medegedeeld 2. De ontvang van Z. M. besluit van goedkeuring op de bij den Gemeenteraad vastgestelde gewijzigde verordening tot hefiing der directe plaatselijke belasting. Foor kennisgeving aangenomen. 3. Een adres van J. G. de Lamaarte Leijden om benoemd te worden tot de betrekking van Commies bij de stedelijke belastingen 4. Een dito van H. Zimons. 5. Een dito van J. Stadegaard, voor deszelfs zoon. 6. Een dito van F. Bakker. 7. Een dito van J. J. de Voogt. 8. Een dito van C. Franzen. Alle wonende te Alkmaar en strekkende om met de betrekking van Fortier begunstigd te worden. Besloten tot de nedcrlegging van de Nos. 3 tot en met 8 ter secretarie der gemeenteter lezing voor de leden. 9. Een nader op zegel geschreven verzoek van J. de Graaff, om verhooging van het hem door den Gemeenteraad toegekende pensioenof wel anderstot verbetering daarvanals por tier te mogen worden benoemd. Gerenvoijeerd aan de commissie van financiënom berigt en raad, speciaal ten aanzien van hel eerste gedeelte van het verzoek. 10. Een adres van F. M. v. d. Veldewaarbij dezelve voor on waar verklaart, alles wat door Burg. en Weth. op het adres van A. Groenendijk, aan den Baad is gerapporteerd, en op een naauwkeurig onderzoek naar den letter en den geest van het bestek van aanneming en de bezwaren van den adressant Groenendijkaandringt. Ter inzage voor de leden op de secretarie gedeponeerd. Vervolgens is overgegaan tot de deliberatie over de navol gende beschreven puntenals 11. Rapport der oommissie van financienop het verzoek om eene subsidie van 270,voor de instandhouding en voort zetting der bewaarschool van behoeftige kinderenbij de maatschappij Tot Nut van 't Algemeen alhier opgerigtvoor de dienst van 1859. In overeenstemming met de conclusie van het rapporttot een bedrag van f 270,toegestaan. 12. Rapport als bovenop het verzoek van den voormaligen com mies ter secretarie B. Groeneveltom eene gratificatie van 100.-. Bij hoofdelijke stemmingin strijd met de conclusie van het rapportgewezen van de hand. 13. Rapport als boven, op het verzoek van den cipier bij het huis van bewaring, om eene gratificatie voor buitengewone diensten in die betrekking, over het jaar 1858. Op de voordragt van het rapport tot een bedrag van f 50, toegestaan. 14. Rapport als bovenop het verzoek van K. L. Akkerman om eene gratificatie. 15. Verzoek van T. de Boer, om gratificatie of pensioen. Beidenaar aanleiding van de daartoe uitgebragte advie zen gewezen van de hand. 16. Rapport der commissie van financiën, op het voorgestelde besluit tot wijziging der verordening tot hot heffen van leges ter secretarie en bij den burgerlijken standbenevens in verband daarmede 17. De conceptverordening omtrent de plaats en den tijd waarop de inschrijvingen ten huwelijk en de voltrekking derzelve binnen deze gemeente zullen plaats hebben. De eerstein overeenstemming met de wijzigingen daarin door de commissie voorgesteld, behoudens de bepaling, dat voor liet sluiten van een huwelijkop een anderen tijd dan bij de verordening zal worden aangewezen, zal worden betaald f 10,gearresteerd. En De tweede in derzelver geheel aangenomen en daarbij bepaald, dat de inschrijvingen ten huwelijk in den regel zullen plaats vinden op het Raadhuisdes Vrijdagstusschen des na middags half zes en half acht ure; terwijl als den gewonen dag voor de voltrekking van huwelijkenis aangenomen de Zondag van iedere week, 's middags ten twaalf me. 18. Rapport als boven, op het verzoek van den hoofdonderwijzer der stads armenschoolom behoud van eenige vroeger door hem genotene voordeelen van vrijdom van belasting, gedeel telijk vrijen brand, enz. In overeenstemming met de conclusie van het rapport 20. 21 22. is beslotenaan den adressant tot vergoeding daarvan, voor het jaar 1859, en in afwachting van eene nadere regeling dier school, als gevolg der wet op liet onderwijs, toete- leggen eene som van f 90, 19. Rapport als boven, op een voorstel tot betaling van 25,— voor diverse uitgaven wegens nieuwjaarsgiften aan de boden, als anderzins. Ingevolge het rapport toegestaanom die uit de daarvoor aangewezen postenals belooning voor buitengewone diensten te voldoen. Rapport als bovenop de rekening der stads armenschool over den jare 1858. Ingevolge de voordragtmet ontlasting van het afgetreden bestuur, wegens deszelfs gehouden administratie, goedgekeurd. Rapport van den Heer Controleur der plaatselijke belastingen, op het verzoek van F. de Geus Dz.om restitutie van be taalde plaatselijke belastingvoor goederen naar buiten uit gevoerd doch waarvan de uitvoer niet is geconstateerd. Ingevolge het rapporthet verzoek gewezen van de hand. Rapport van de commissie van financiën op de voorgestelde beloouingen der Marktmeesters van de verschillende kleine markten over de dienst van 1858. Ingevolge de conclusie van het rapport, bepaald: voor den Marktmeester van de groenten- en andere kleine mark ten op 200,voor dien van de vischmarkt op ƒ40, voor dien der kleine kaas- en botermarkt op f 50,en voor de weegster aldaar mede op f 50,behoudens de goed keuring van H.H. Gedep. Staten, te voldoen uit den post van onvoorziene uitgaven. 23. Rapport als boven, op de voorgedragen verordeningen van helling en wijze van invordering eener recognitie voor het tijdelijk gebruik van gemeentegrond en water. Na eenige^ deliberationvoornamelijk over de bepaling der recognitie ten opzigte van het gebruik van water vastgesteld per jaar op 15 ets. voor iedere HU el grond, tot plaatsing van steen, lood, ijzer en andere zware lasten, binnen de stad. voor iedere buiten de stad. idemdienende tot plaatsing van mesthoopen. den grond, benoodigd tot uitoefening van bedrijven, als; smid, wagenmaker, kuiper en anderen. den grond tot uitstalling van winkelgoede- rcnenz. u 1 et. per HU el watertot berging van houtvlotten, enz.per jaar. 24. Conceptverordening tot verdeeling der gemeente Behoudens kleine wijzigingen is het voorgedragen ont werp aangenomenen daarbij de gemeentedie kadastraal verdeeld is in 7 sectiën, omschreven, in vier wijken binnen en twee buiten de stad, gesplitst in 57 buurten, waarvan: binnen de stad, in wijk A 12, B 12, C 15, D 9 en buiten de stadin wijk E 5 en in wijk F 4 buurten. 25. Conceptverordening op de nummering der huizen en de in schrijving in de bevolkingregisters. Na eenige deliberation is besloten de beraadslagingen over dit onderwerp tot latere bijeenkomst te verdagen. 26. Conceptverordening betreffende het toezigt op de wijken en buurten. Ingevolge de voordragt aangenomen en daarbij bepaald dat liet bedoelde toezigt voortaan zal zijn opgedragen aan zeven wijkmeesterswaarvan één als voorzitter, en 57 buurt- meesters, delaatsten op voordragt van Wijkmeesteren door Burg. en Wetli. te benoemen. 27. Rapport en voorstel der speciale commissie voor de buiten wegen, betreffende de beschouwingen van ZExc. den Minister van binnenl. zakenomtrent de verpligtingen der gemeenten, tot onderhoud van gedeelten van Rijks wegen die vroeger het eigendom der gemeente waren. Is besloten tot de benoeming eener commissie, om met den Heer Minister in het speciaal belang dezer gemeente te con fereren, en zijn daartoe benoemd de Heeren Ferhoe/f en de Lange, benevens don Foorzitter. 28. Het berigt van Burg. en Weth., op het door A. Groenendijk ingediende adres van beklag; waarop met eenparigheid van stemmen, behalve van den Heer Fonk, die zich buiten stemming wenschte te houden, is beslotenaan den adressant te kennen te gevendat de Raad geene termen heeft gevonden om in zijn verzoek te treden. 29. De nog ter behandeling aangegeven punten zijn, uit hoofde van den vergevorderden tijd, tot eene volgende vergadering verdaagd en is deze opgeheven. 15 2,50 1,— Te Alkmaar bij IIERM». COSTER ZOON. 1*1

Alkmaarsche Courant | 1859 | | pagina 5