BINNENLAND Stabs iltjuws. BURGERLIJKE STAND. ARRONDISSEMENTS REGTBANK. kat aan prins Napoleon bij zijn huwelijk toegelegdealsmede van het weduwgeld van prinses Clotilde.De regering heeft gelast te Marseille ovens interigten, waarin dagelijks 25000 rations be schuit kunnen gebakken worden en om onverwijld 16 batterijen artillerienieuw modelderwaarts te zenden.Op het uitvoerig verslag der daartoe benoemde commissie is het getal trillingen per seconde voor den toon la op 870 bepaald, zijnde toon lager dan tegenwoordigde standaard daarvan zal aan het Conservatoire de la Musique bewaard worden en alle schouwburgen en openbare muziekinrigtingen moeten daarnaar gewaarmerkte stemvorken be zitten.Van het denkbeeld om prins Napoleon tot groot-admi raal te verheffenis voor goed afgezien.Eene brochure van zekeren Bambygetiteld „Voorwaarts", onder mededeeling vaneen brief in 1810 door Victor Hugo aan Béranger geschreven, aan dringende op het vermeesteren van den linker-rijnoeveris in be slag genomen.Uit het gewoon verslag van den generaal üelarue, inspecteur-genl. der gensdarmerieaan den Keizerblijkt dat de bevolking der departementen steeds tegen den oorlog gestemd blijft.Den 28 heeft het Wetg. Ligchaam de verkiezing van den heer Mig eon weder vernietigd. Kerkelijke Staat. De kardinaal Antonelli heeftop last des Pauseneene circulaire uitgevaardigdwaarbij hij opkomt tegen alle hervormingenwelke door het buitenland worden opgedron gen, en bij nota aan de Pransche en Oostenrijksche gezanten, onder dankbetuiging voor de verleende hulpberigtdat de rege ring zich sterk genoeg gevoelt de rust te handhavenzoodat zij bereid is in onderhandeling te treden, om tot een spoedig vertrek der vreemde troepen te geraken.De Paus heeft aan Keizer Napoleon een brief gezondenwaarbij hij wijst op de gevolgen der tegenwoordige spanning. Mexico. De genl. Miramon heeft de waardigheid van president aanvaard en het door het vorig bewind genomen besluit tot de gedwongene geldheffing, overeenkomstig de vordering van de be velhebbers der Europesche eskaders, ingetrokken. Oostenrijk. De regering heeft omtrent de ontruiming der Pausselijke Staten waaromtrent haar de bedoelingen van Frankrijk onbekend zijn, verklaard, daarover gaarne in onderhandeling te willen tredenmits de traetaten niet gewijzigd worden en wil om trent den Paus geen andere aansporingdan van vriendschappelijke raadgeving aanwenden.De verlofgangers van de in Italië staande regimenten zijn opgeroepen; aan de versterkingen van Pavia en het kamp van Verona wordt ijverig gearbeid; de spoorweg van Verona naar Mantua is 3 dagen lang uitsluitend voor het vervoer van troepen en ammunitie gebezigd.De uit de Donauvorsten- dommen komende reizigers, wier passen door de policie te Bucha rest gestempeld zijn met de woorden Vereenigde Vorstendommen" worden aan onze grenzen afgewezen.Wegens de begrafenis van graaf üandolo, 23 Febr.hebben te Milaan woelingen plaats ge had. Den volgenden dag zoude een gemaskerd bal in den schouw burg la Scala gehouden worden en het gemeenzulks niet gepast vindendemishandelde eenige personenvernielde hunne rijtuigen en de glazen der naburige kofflj huizen. De gewapende magt heeft met moeite deze tooneelen onderdrukt en een 20tal lieden in hech tenis genomendie voor eene militaire commissie zullen teregt staan; intusschen bleef de schouwburg gesloten.Het kasteel te Milaan wordt versterkt, om de stad te kunnen bedwingen. Lord Cowley is den 27 te Weenen gekomen en heeft den volgenden dag zijne geloofsbrieven als buitengewoon gezant aan den Keizer overhandigd. Pruissen. Op het voorbeeld der Oostenrijksche circulaire van den 5heeft ons 'bewind er den 12 mede een aan de Duitsche Staten gerigt, verklarende bemiddelend te willen handelen.Er zijn bevelen gegeven om het mobiliseren van het leger voortebe- reiden.— De graaf v. Vohna, een der 2 Pruissische veldmaarschal ken en een hoofdleider der ultra-behoudende partij is overleden; hij was geboren in 1784.Voor Coblentz zal eene vaste brug over den Rhijn gebouwd worden.Op het verlangen der meeste Staten van het Tolverbondheeft het bewind besloten den uitvoer van paarden over al de Duitsche grenzen te verbieden. Rusland. Do minister van buitenl. zaken heeft eene verklaring aan de betrokken gouvernementen gezondendat Rusland niet zal gedoogendat de dubbele verkiezing van den heer Couza vernie tigd worde, schoon het daarmede niet gehouden wil zijn de ver- eeniging der vorstendommen aantenemen. Sardinië. Voortdurend melden zich jonge lieden, die de con scriptie in Lombardije ontvlugtenbij het leger aanhun aantal bedraagt reeds 1400 ook uit andere Statenvooral Modena ko men vele deserteurs over.De leening van 50 millioen is niet elders geslotenmaar tot 8 Maart hier te lande opengesteldde inschrijvingen zijn reeds talrijk. Spanje. Den 1 April 1862 zal eene algemeene tentoonstelling geopend wordenwaartoe ook de voortbrengselen van Portugal en do Spaansch-Amerikaansche republieken zullen worden toege laten. De Koning is voorzitter vau de groot.e jury.De Cortes heeftbij de behandeling der begrootingaan de Koningin-Moe der Maria Christina hare dotatie over 1854 toegekend, welke toenmaals niet betaald was15 leden stemden er tegen. Turkije. Den 20 heeft de heer Couza zijn plegtigen intogtte Bucharest gedaan, onder het gejuich der bevolking; zijn geheele reis van Jassy geleek een triumftogtna een ie Deurn in de hoofd kerk te hebben bijgewoondlag hij in de nationale vergadering den eed af.DePortedoet 6 fregattenen verscheidene transport schepen uitrusten, om naar den Donau te zenden.De Engelsche gezant heeft eene nota ingediendbetreffende de wanorde in de geldmiddelen van den Staat.Omer-bassa is bij Bagdad door de oproerige Arabieren ingeslotenzoodat zijn toestand hagchelijk is. Vereenigde Staten. Beide Huizen hebben de wet aangeno men waarbij Oregon als zelfstandige staat in de Unie wordt op genomen. Te Washington gaf dit aanleiding tot veel vreugdebetoon. De president Buchanan, gaf in eene toespraak tot het volk zijnen wensch te kennenook Cuba in de republiek optenemenmaar wilde zulks door eerlijke middelenniet door roof bewerkt zien. Reeds den 22 Jan. heeft de landbouwer J. Bibtn te Wassenaar den Koning de eerste grasboter aangebodenvan vee dat den ge- heeicn winter op het land is gebleven,Z. M. heeft tot burge meester van Winkel benoemd den heer H. Koomen.— In den nacht van 2 op 3 Maart is de voor 3 jaren nieuwgebouwde, voor brand schade verzekerde korenmolen van 0. v. d, Gevel te Edam, metl paard en veel voorraad, en den 5 is de jeneverstokerij van J. F. Legner te Schiedam verbrand, zijnde de voorraad graan van den laatste nagenoeg geheel behouden.Den 4 heeft in het vuur werkers-laboratorium van 's rijks-magazijn te Delft eene ontploffing plaats gehadwaardoor de zoldering is opgevlogende dakpannen weggeslingerd en de muren gescheurd zijnzonder dat de 2 bezig zijnde arbeiders eenig letsel hebben bekomen.Den 7 zijn bij de 2e Kamer de beraadslagingen over de herziening van het tarief van regten geopendwaarop den volgenden dag een amendement van den heer Reijndersom boter en kaas bij den invoer vrij te stellen, is aangenomen; even als den 10 een ander van den heer de Brauto, om het artikel granen geheel uit het tarief te laten. Den 8 heeft liet prov. geregtshof van Overijssel H. P. W. B„ ge wezen gemeenteontvanger te Almelowegens het plegen van 142 vervalschingen in consentbilletten op den uitvoer van wijn en ge destilleerd en in het stookregisteren het daarvan tot zijn voor deel en tot nadeel der gemeente bedriegelijk gebruik makenver oordeeld tot 5 jaren gevangenisstraf en 284 boeten, elk van 50, Denzelfden dag is de bliksemstaande de godsdienstoefening, ge slagen in den toren der R. C. kerk te Loon op Zand en is de ont stane brand door den moed van 2 personen, die buitenom den toren beklommen, spoedig gestuit.Den 9 zijn te Rotterdam de statuten vastgesteld eetier vennootschap tot het drijven vau wisselhandel, met een kapitaal van500.000,— verdeeld in 100 aandeelen van f 5000,en waarvan tot directeur is benoemd de heer J. v. d. Hoop Az.Den 11 is de steeuen muurwelke de gashouder te Purmerende omgeeftmet een geweldigen slag ge sprongen zoodat men zich daar weder geruimen tijd met het oude licht zal moeten behelpen.De zoon vau deu heer B. te G. bij Maastricht, huiswaarts gaande, door 4 a 5 boeren, waarmede hij in eene herberg getwist hadaangevallen zijndeheeft ter verdedi ging het mes getrokken en een hunner zoodanig in het hart geraakt dat hij dadelijk is overleden.In het land van R. Roeïfsema te Beertais dezer dagen een keisteen van zwart grijs graniet op gedolven, van 25000 N.P. zwaarte. PER TELEGRAAF. De 2e Kamer heeft, den 12na langdurige disoussien en het voorstellen van verschillende nieuwe amendementen, dat van den heer Mackay, om het bestaande regt van 10,5,enƒ3,— op den uitvoer van lompen te behoudenmet 31 tegen 30 st. aan genomen, zijnde de overige amendementen vervallen. Maandag zal de beraadslaging over de herziening van het tarief worden voortgezet. Naar wij vernemen is in de raadsvergadering, gehouden 9 Maart j.l.besloten, om in het jaar 1860 de frontmuur van de begraaf plaats te vernieuwenhetwelk eene uitgave vereischt van 4 a 5000 guldenverschillende plannen daartoe betrekkelijk liggen voor een ieder ter inzage in een der kamers van het stadhuismet het doel deskundigen uittelokkenom beter of minder kostbare plannen aan den raad aantebieden vóór 1 November a. s.ten einde als dan uit de verschillende ontwerpen eene keuze te doen. De tooneelvoorstellingdeu 28 Febr. door eenige liefhebbers gegeven, heeft, na aftrek van alle onkosten35,15 opgeleverd, welk bedrag aan de commissie ter spijsuitdeeling is ter hand gesteld. ONDERTROUWD- 11 Mrt. Andries Samuels Blochte Heerenveengemeente Schoter- landen Jetje Eltete Alkmaar, onlangs te Utrecht. Cornelis Nap en Antje Mol. GETROUWD. 6 Mrt. Simon Beekman en Cornelia Catharina Geels.Jacobus Schoon te Gorinchem en Geertruida Elisabeth IVahlente Alkmaar. GEBOREN. 4Mrt. Nicolaas Johannes, 'L. van Cornelis Hoeben en Maartje Brakenhoff. 5 r Antje, D. van Cornelis Tonneman en Catharina Elisabeth de Blom. 6 u Franciscus, Z. van Johannes Koop en Catharina Schut. Hermanns Jacobus, Z. van Cornelis Reekers en Catharina Maria Swaerts. 8 s Maria HendricaD. van Antonie Geels en Wijnanda Maria Haarmans. 9 Hartog Jacob, Z. van Jacob David Hamburger en Rebecka Nias. 10 Gcrardus Cornelis, Z. van Cornelis Albertus Schouten en Aaltje Kopjes.Petrus, Z. van Simon Petrus van Rijn en Antje Rozemeijer. 11 v Jan, Z. van Gerrit de Vries en Margaretha Segaar. OVERLEDEN. 6 Mrt. Mozes, Z. van Barend de Jongh en Betje Salomon Emme- ring, 11 w.Catharina Admiraal, Wed. van Egidius Keijl, 54 j.Elisabeth Snijders, 30 j.PaulusZ. van Johannes Schoon en Margaretha Groot, 12 w.Trijntje Gijzen, Echtg. van Willem de Jager, 30 j. 7 Gerardus Johannes. Z. van wijlen Everardus Wilhelmus Kloet en van Alida Helena Donnee, 1 j. en 3 m. 8 s Christina MariaD. van Bernardus Anthonius Coster en Anna Maria Hermans, 6 m.- Alida Aletta HaarmansK 23 j. 9 r Theodora, D. van Willem Ruijs Thz. en Anna Bastiana van Andel, 11 w. Zitting van 8 Maart. 1. H. Ph. d. B., M. M. R., A. M. R. en J. M. R.te Helder, toebrengen van slagen1 maand gevangenisstraf, ƒ8,boete, en solidair in de kosten en boete.

Alkmaarsche Courant | 1859 | | pagina 2