BIJBLAD belioorcncle tot de ALKMAABSCIIL COl iiW i van Zondag den 13 Maart 1859. GEMEENTERAAD. Zitting van den 9 Maart 1859, No. 5. Voorzitter de Burgemeester. Tegenwoordig 13 leden. Afwezig de Heeren van Leeuwen en Kluppel. 1. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en goed gekeurd en daarna medegedeeld 2. Eene missive van Gedep. Statenmededeelende de bedenking van Z. Exe. den Minister van financiën dat de betaalmeester niet onder de laatst vastgestelde lijst van vrijstellingen van de dienst der brandweer is opgenomen. Is besloten in antwoord daarop te berigtcndat de Baad deze betrekking heeft opgenomen en begrepen onder die van rijks en plaatselijke ontvangers enz.sub No. 4 der lijst vermeld. 3. Missive als boventen geleide der goedgekeurde begrooting voor de dienstdoende Schutterij over den jare 1859. Voor kennisgeving aangenomen. Van de commissie van financiën. 4. Rapport op het verzoek van S. C. Mans, Wed. W. Vos, om pensioen. 5. Idem op de door Regenten van het Mannen en Vrouwen Gasthuis gevrahgde authorisatie tot het doen van af- en over schrijvingen op derzelver begrooting van 1858. 6. Idem op gelijk verzoek van het Burgerlijk Armbestuur, ten aanzien zijner begrooting van 1858. 7. Idem op het verzoek van den oommies der plaatselijke mid delen J. de Graaff, om verhoogd pensioen. 8. Idem op het adres van J. F,. ïbinkom het gebruik van den tiendcingel en het daaruit voortgevloeide voorstel van Burg. en Weth.tot verkoop van dien eigendom. 9. Verslag van de plaatselijke schoolcommissiebetreffende den staat van het lager onderwijs binnen deze gemeente, over den jare 1858. Omtrent al de stukken onder de Nos. 4 tot en met 9 ver meld is tot de nederlegging ter Secretarie, ter lezing voor de ledenbesloten. 10. Voordragt van H. H. Regenten van het Mannen en Vrouwen Gasthuistot wijziging in het tarief van verpfegingskosten in genoemde inrigting, 1°. ten aanzien van van elders voor re kening ingebragte ziekenen 2°. van voor eigen rekening in het Gasthuis te verplegen ziekenbinnen de gemeente wonende. Gerenvoijeerd aan Burg. en Weth.om berigt en raad. 11. Bedenkingen van het collegie van Brandmeesterstegen het afleggen van den eedzoo als die bij de gewijzigde brand- verordening is opgedragenen verzoek omof de daarin voorkomende woorden "of nader vast te stellen" te laten wegvallen of hun de vrijheid te laten, hunne betrekking ten allen tijde en. zonder betaling der bij art. 2 bepaalde boete te kunnen verlaten. Besloten tot verzending aan de commissie voor de verorde ningen, om berigt en raad. 12 en 13. Voorstellen van de leden van den Gemeenteraad J. Bak ker Kz. en J. C. Vonk, beide tot wijziging van art. 1 der verordening van policie op de kaasmarkt, in het belang der neringdoende bewoners van de Houttilstraat en van de Mient. Na eenige deliberatiën over eenige voorloopige schorsing der bepaling van het bedoelde artikel, waarin de Raad echter vermeent niet te kunnen noch te mogen tredenis besloten de nadere beschouwing en het advies van de commissie voor de verordeningen daarop te vragen. Van Burgemeester en Wethouders. 14. Voordragt eener gewijzigde verordening van belasting op de hondenmet intrekking van de vroeger vastgestelde van den 1 September 1858. Verzending aan de commissie van financien, om berigt en raad. 15. Idem van een besluit tot regeling der uitgaven van ƒ270, f 15,en f 10,ter vorige vergadering toegestaan, op de begrooting van het vorig dienstjaar. Dadelijk behandeld en behoudens de goedkeuring van Gedep. Statenovereenkomstig de voordragt anngenomen. 16. Idemten geleide eener lijst van aanbeveling van 3 drietal lenter vervulling van even zoo vele betrekkingen als com mies bij de plaatselijke belastingen 3e klasse. 17. Missiveten geleide eener aanbevelingslijst van kandidaten voor de betrekking van portiers en boomsluiters, bevattende 5 drietallen voor even zoo vele vacatures. 18. Missive tot toelichting en opheldering van bovenstaande aan bevelingen. Besloten tot de nederlegging ter Secretarie van de verschil lende Nos. 16, 17 en 18, ter inzage voor de leden en om in eene volgende vergadering tot de benoeming overtegaan. 19. Missive van de Stads Heelmeesters Gouwe en Dorbeckbe zwaren behelzende tegen de aan de Stads Apotheek afgele verd wordende breukbandenen verzoek dat hun zulks als vroeger weder moge worden opgedragen. Verzending aan Commissarissen van de Stads Apotheek, om te dienen van berigt. 20. Een verzoek van den besteller der veerschepen II. Post, om eene vaste ligplaats voor zijne vlet, onder de westerpijp van de platte st.eenenbrug. Aan Burg. en 'Weth.om te dienen van berigt en raad. 21. Een verzoek van NBijleveldom de betrekking van portier 22. Idem van G. F. Binneman om de betrekking van portier in verband met een gelijktijdig verzoek om pensioen, nadat hij als policie-agent zal zijn afgetreden. 23. Idem van II. J. Vogelezang, om begunstigd te worden met de betrekking van portier. Besloten tot de verzending van No. 22 aan de commissie van financienomvoor zooveel het verzoek om pensioen be treftte dienen van berigt en raad, en die van de Nos. 21 en 23, aan Burg. en Weth., om bij de overige adressen, van gelijke strekking ter inzage voor de ledente worden gevoegd. Vervolgens zijn in deliberatie genomen 24. Do voordragt van Burg. en Weth. 1°. betrekkelijk het denkbeeld van het Gemeentebestuur van Hoornover de verbetering der communicatie te water tusschen de steden Hoorn en Alkmaar, 2". over de herstelling van de brug over de Schermer ring vaart bij Ursem en de overige werken te Rustenburg. Na deliberatien over deze onderwerpen is de Raad van oordeel, dat de belangrijkheid derzelven en van de daaraan verbondene kostenwel vooraf, en vooral ten aanzien van No. 1, eene gezette beschouwing van de voordeelen en bezwaren daaraan verbondennoodzakelijk maakten is tot die overweging en om den Raad deswege te dienen van berigtbenoemd eene speciale commissiewaartoe verkozen zijn de Heeren J. C. Vonk, J. G. A. Verhoef en Mr. P. A. de Lange. 25. Het voorstel van Burg. en Weth., betreffende de reparatie van den frontmuur der algemeene burgerlijke begraafplaats. Uit aanmerkingen van de bestaande noodzakelijkheid is be sloten de bedoelde reparatien te doen plaats hebben in den jare 1860en zijn Burg. en Weth. gemagtigd de daartoe vereischte kosten op de begrootiiig van dat dienstjaar voor- tedrageuten aanzien van den vorm, waarin die herstelling zal geschiedenis de Raad echter niet tot een dadelijk be sluit gekomenmaar heeft hij beslotendat voor alsnog in deliberatie te houden en inmiddels door ter visie ligging van de plannen en berekening voor belanghebbenden, ook met het oordeel van anderen bekend te worden. 26. Het adres van F. M. van de Velde, tegen het berigt door Burg. en Weth., op het beklag van den aannemer A. Groe nendijk gegevenmet verzoek tevens om tot het instellen van een nader onderzoek overtegaan. Bij den aanvang der beraadslagingen wordt door eender ledenuit overweging dat de Raadten aanzien van laatst genoemd adres, reeds vroeger had beschikt, voorgesteld, om, ten aanzien van het adresovertegaan tot de orde van den dag; waarop dit voorstelondersteund door verschillende andere leden, in dadelijke behandeling is genomen en met eenpa righeid van stemmen (uitgezonderd die van den Heer Vonk, die zich buiten stemming heeft gehouden), conform het voor stel besloten. 27. De vergadering is opgeheven. Te Alkmaar bij HERM', COSTER en ZOON.

Alkmaarsche Courant | 1859 | | pagina 5