BIJBLAD helioorende tof; de van Zondag den ALKMAAKSCHE COUKANT 20 Maart 1850. GEMEE1TERAAJ). Zitting van den 16 Maart 1859, No. 6. Voorzitter de Burgemeester. Tegenwoordig alle leden. 1. De vergadering wordt geopend en de notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd; daarna zijn gelezen 2. Een door verschillende onleesbare paraphen of handteekenin- gen onderteekend adresten gunste van den policieagent G. F. Binnemanen tot bevordering van diens benoeming als portier. Als op ongezegeld papier geschreven en alzoo onvatbaar voor beschikking wordtten aanzien van dit adresovergegaan tot de orde van den dag. 3. Het rapport van de commissie van financiën, op hef voorstel van Burg. en Weth.ter verevening van kosten voor het bijwerken der dubbelen van de leggers van het kadaster, door af- en overschrijving op de begrooting van 1858. Ter inzage van de leden op de secretarie nedergelegd. 4. Rapport van de commissie voor de verordeningenop een adres van sommige ingezetenen dat maatregelen mogen wor den daargesteld tot uitrooijing der rupsennesten. Op voorstel van den Voorzitter wordt dit stuk, ter na dere behandeling, voor de leden op de secretarie ter lezing nedergelegdmaar te gelijker tijd door den Heer Verhoeff de verpligting tot afkondiging der wet van 16 Maart 1796 in herinnering gebragtwaaraan zal worden voldaan. 5. Rapport van dezelfde commissieop de bedenkingen door het collegie van Brandmeesterenop de van hen verlangde eeds aflegging gemaakt. 6. Berigt van Burg. en Weth.op het voorstel van Regenten van het Gasthuis, tot wijziging van het tarief van verpleeg- kosten voor lijders aldaar verpleegd wordende. 7. Berigt van dezelfden op het verzoek van H. Postom eene vaste ligplaats voor eene vlet onder de platte Steenenbrug. Op de Nos. 5, 6 en 7 is tot de nederlegging ter secre tarie, ter lezing voor de ledenbesloten. 8. Adres van de onderwijzers van 5 bijzondere scholen der 24e klassebinnen deze gemeenteom bij de te verwachten or ganisatie van het schoolwezenals hoofdonderwijzers op de daartestellen openbare scholen te worden benoemd. Gesteld in handen van Burg. en Wieth.om daarop bij de nader door hen te doene voordragt tot organisatie regard te slaan. 9. Adres van C. van der Haagen 10. Idem van J. F. Ukena beide om het gebruik van het water onder de westerpijp van de platte Steenenbrug. Beide ter visie voor de leden op de secretarie gedeponeerd, om gelijktijdig met het verzoek van H. Post {zie Ho. tbe handeld te worden. 11, 12 en 13. Nadere adressen van J. IVehnis, J. vanBoxel en N. Monsieur, om met de betrekking van portier te worden begunstigd. Alle voor kennisgeving aangenomen. Te Alkmaar bij HEI Daarna zijn de deliberatiën geopend over de volgende be schreven punten, als: 14. Over het rapport der commissie voor de verordeningenbe treffende de voorstellen en adressen tot wijziging van art. 1 der op den 2 Feb. 11. vastgestelde verordening van politie op de Kaasmarkt. Na eeuige algemeene beraadslagingen is eerstensbij hoofdelijke stemming, met algemeene stemmen aangenomen dat het bedoelde artikel zal worden gewijzigd, en ten ticeede eene gewijzigde redactie van art. 1 vastgesteldwaarhij de aangevallen verbodsbepalingen zijn weggenomen. 15. De door de voornoemde commissie gewijzigde verordening op het nummeren der huizen. Waarvan de behandeling tot nadere bijeenkomst is verdaagd. 16. Op het adres van de Wed. W. Vos, om pensioen, dat op het rapport der commissie van financien en de nadere toelich tingen vau den voorzitter dier commissieomtrent de begin selen daarop bij haar aangenomen. Is gewezen van de handals bestaande er geene termen om de gemeente met zoodanig pensioen te belasten. 17. Op de vraag van H.H. Regenten van het Mannen- en Vrou wen Gasthuis om authorisatie tot het doen van af- en over schrijvingen op verschillende posten van derzelver begrooting over 1858, 18. Op gelijk verzoek van het Burgerlijk Armbestuur, mede ten aanzien zijner begrooting over de dienst van 1858. Welke beide authorisatien, uit aanmerking van de buiten gewone omstandigheden waaronder die administratiënten gevolge van den algemeenen ziektetoestand van dat jaar, hebben verkeerdzijn toegestaan. 19. Op het verzoek van den Commies der stedelijke belastingen J. de Graaf, om hooger pensioen dan hem is toegekend. In overeenstemming met het advies der commissie van financiën die geene termen heeft kunnen vinden om in het verzoek te treden, besloten het verzoek te wijzen van de hand. Vervolgens is overgegaan tot de benoemingen ter vervulling der openstaande betrekkingen van commiezen en portiers en zijn dien ten gevolge benoemd 20. Tot commiezen der 3" klasse bij de plaatselijke belastingen Herm, Mulder, te Leijden P. W. Rutgerste Schiedam Joh. van Schaickte Utrecht. 21. Tot portiers aan de verschillende poorten en barrières, IV. Monsieur, J. Wehnis A. F. van Castel, J. van Boxel en J. Schreuderalle wonende te Alkmaar. 22. De vergadering is opgeheven. COSTER en ZOON.

Alkmaarsche Courant | 1859 | | pagina 5