r ALKMAARSCHE COURANT b'J N°« 14» Eenenzestigste Jaargang. Zondag W«m 3 April. SCilcfcclijksch dSfvevsiQt. om ©fficiêcl (öcbcclfc. BUITENLAND. Deze Courant wordt wekelijks uit gegeven en is verkrijgbaar op Zondag morgen, tusschen 8 en 9 ure. Prijs per jaar ƒ3,franco per post ƒ3,50, enkele Nos. 6 Cents. Brieven franco aan de Uitgevers HERM'. COSTER ZOON. S.IA V De Advertentiën kosten van 15 regels 0,75voor elke regel meer 15 Cents, behalve 35 Cents zegelregt voor elke plaatsing. Zij worden ui terlijk aangenomen tot Zaturdag na middag 1 ure; ingezonden berigten een dag vroeger. Ei E SSfISBKVI BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen bij dezein voldoening aan art. 261 der gemeentewet ter kennis der ingezetenen, dat het Kohier van de Plaatselijke Directe Belastingen dezer gemeente, over het loopend dienstjaar, door hen op den 23 Maart 11. voorloopig is vastgesteld en van af 28 Maart aanstaande tot en met 12 April daaraanvolgende ter Secretarie dezer gemeente voor een ieder zal ter lezing liggen. En is hiervan openbare kennisgeving geschiedtter plaatse waar zulks behoort. Alkmaarden 23 Maart 1859. Burgemeester en Wethouders voornoemd A. MACLAINE PONT. De Secretaris, S P AN J AARDT. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen bij deze ter algemeene kennis, dat, ten gevolge van het aan C. Petit op diens verzoek verleende ontslag als Schipper van het Jaagschuitveer des morgens van Alkmaar op Purmerende, en des namiddags van daar terug, het genoemde Yeer, te rekenen van heden en tot nadere aankondiging toe, is opgeheven. Alkmaarden 26 Maart 1859. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. MACLAINE PONT. De Secretaris, SPANJAARDT. Engeland. 15 der Napelsche ballingen zijn te Londen aange komen en daar, even als te Bristol, met geestdrift door de bevol king ontvangen. Zij hebben verzochtdat eene hun ter eere be raamde groote manifestatie niet zal plaats hebben.Den 18 noo- digde de heer Roebuck lord Busselt in het Lagerhuis uit zijne motie van afkeuring der voorgeslagen Parlementaire hervorming intetrek- kenwant bij aanneming vreesde hij dat het bewind het Huis zou ontbinden en de hervorming niet, tot stand zoude komenof wel dat lord Palmerston weder aan het bewind zou komen en het rijk in nieuwe oorlogen wikkelen. Lord Russell bleef echter bij zijn voornemen volharden en wilde bij de 2» lezing zijne stellingen ont wikkelen. Den 21 kreeg hij daartoe in het breede gelegenheid toen de minister Disraeli bet voorstel tot de 2e lezing deed. De minister Stanley en andere conservatieve leden bestreden Russell en drongen op de lezing aan, waartegen vele liberale leden zich verzetteden. Evenzoo spraken den 22 Bulwer voor en Sidney Her- bert tegen, den 21 Hope en Bentinck voor, Gibson, Fox en. Osborne tegen, den 25 Wortley en Whitiside voor, Locke King, Bright, Card- well en Palmerston tegen, den 28 Beaumont, Elcho en de minister Pakington voor en Graham, tegen en den 29 Gladstone voor de lezing. Nadat de minister Disraeli den 30 ten laatste het woord gevoerd en zich beklaagd had dat de door lord Russell aangeno men houding de regering ernstig belemmerde in hare pogingen om den vrede te helpen bewarenis het Huis tot eene stemming overgegaan en heeft het de motie van afkeuring aangenomen met 330 tegen 291 st. Daarna is het door den heer Wlyde voorge stelde amendement, ten gunste van de stemming met, geslotene briefjes, verworpen met 320 tegen 98 st.Den 22 verwierp het Hoogerhuis met 19 tegen 39 st. de bill, welke weduwnaars veroorlooft met hunne schoonzusters te hertrouwen en den 23 be sloot het Lagerhuis, met 216 tegen 176 st.tegen den zin der ministerstot de 2® lezing van het voorstel van den heer Black om de te Edimburg voor de Schotsche kerk geheven belasting aftescbaffen.De Russische regering heeft met het huis Thom son Bonar Sy Comp. eene 3 pCts leening gesloten van 12 millioen tegen 67 pCt.De Darbey News meldt, dat Ge:o, Koning van Dahomey, dezer dagen is overleden. De uitvaart welke te Abomi gevierd is, werd bijgewoond door al de slavenhandelaren van Whydah. Elk hunner had een aantal slaven medegebragt om die aan de schim van den overleden Koning, die zelf een groot slavenhandelaar waste offeren of aan zijn opvolger te schenken. Aanvankelijk zouden 2000 menschen ter gedachtenis van den af gestorvene geslagt wordendoch men heeft dit tot 800 bepaald. De Europesche agent van Gezo te Whydah bood met de gebrui kelijke praal den nieuwen Souverein een grooten schotel van mas sief zilver aanvol schitterendenieuwe "dollars voor zijn overle den vader in het paradijs schonk hij een zilveren boom, aan welks takken fijne havana-sigareu hingen. Naafloop der gruwelijkelijk- plegtigheden verkondigde de nieuwe Koningdat hij de staatkunde van zijn' vader aannam en vertrok daarna aan het hoofd eener aanzienlijke krijgsmagt van Abomiom eene slavenjagt te houden. Men verneemt het overlijden in 60jarigen ouderdom van den alder man van Southampton. Hij was oorspronkelijk een smidsknecht maar wist het door scherpzinnigheid en ijver zoo ver te brengen dat hij de grootste rijtuigmaker van het zuiden van Engeland werd, bestellingen van H. M. ontving en rijtuigen naar alle oorden der wereld zond. Tot driemaal toe is hij burgemeester van Southamp ton geweest en heeft den lord-mayor van Londen en andere voor name personen onder zijne gasten mogen tellen. Britsch-Indie. In Oude blijft het rustig en wordt de ontwa pening voortgezet. Tot 12 Eebr. waren 378 kanonnen en 975000 wapenen uitgeleverd en zijn 756 forten geheel geslecht. Den 9 heeft de kolonel Horsford aan de grenzen van Nepaul 14, kanon nen met weinig moeite vermeesterd. De rebellen in Centraal-Indie cider Tantia Topee hebben den 19 Gassoonda verbrand. 4 Bevel hebbers der opstandelingenbenevens een aantal andere officieren en 600 manschappen, hebben zich aan den rajah van Bikaneer overgegeven. Egypte. De Onderkoning heeft den heer de Lesseps het verlof geweigerd met de doorgraving van Suez aantevangenomdat de Sultan de daartoe benoodigde firman niet wil uitvaardigen. De eerste ingenieur der onderneming Linant-bey heeft zijn ontslag ge nomen. Frankrijk. Uit Cochin-China wordt gemeld, dat de Europe sche voorposten den 20 Deo., bij eene verkenning, 1500vijanden ontmoet, verslagen en op de vlugt gedreven en een door 250 man verdedigd fort aan de rivier aangevallen en vermeesterd heb ben bij welke gevechten eenig geschut is veroverd en 200 vijan den zijn gesneuveld.De heer Prosper ie Chasseloup Laubat is tot minister van Algiers en de koloniën benoemd.Den 26 Maart is de Sardinische minister de Cavour, op uitnoodiging des Keizers, te Parijs gekomen. Hij werd door het hof zoowel als door het publiek met de grootste onderscheiding bejegend en vertrok den 30 weder naar Turin.De heer Keller-Haas is in den Elsas tot afgevaardigde verkozen met 18550 st.tegen 10863 op den heer Migeon. Pruissen. Den 26 is prins Wilhelm van Badenin tegenwoor digheid van den Prins-Regent en Prins Frederik Wilhelm, als grootmeester geïnstalleerd van de vrijmetselaars-loge Royal-York. Sardinië. Den 20 Maart heeft Garribaldi eerst den eed afge legd in Sardinische krijgsdienst; reeds was gemeld, dat er bezwaar tegen zijne aanstelling bestondomdat, hij aan de verdediging van Rome tegen de Fransehen heeft deelgenomen. Zijn corps vreem delingen telt Ihans 4000 man. Uit Piemont bieden zich slechts weinig vrijwilligersuit Savoye geene aan. Er is besloten geen vrijwilligers meer aantenemen.De spanning hier te lande neemt zeer toevooral door de uitgewekenendie op hoogen toon verlangendat men tot afdoende maatregelen zal over gaan.Den 17 Maart heeft, de heer de Cavour aan den Sardi- nischen gezant te Londen eene circulaire gezonden, waarin de staatkunde des lands verdedigd en de aantijgingen van het Oos- tenrijksehe kabinet nadrukkelijk wederlegd worden. Spanje. De Senaat heeft de wet goedgekeurd, waarbij 2 mil lioen realen worden aangewezen tot het ondernemen van openbare werken. Toscane. Alom heersehtgroote opgewondenheid: prins Corsini heeft den eersten minister een verhond met Sardinië aangeraden, om onafhankelijk te worden van Oostenrijk.De regering heeftftTe wet ingetrokken, welke vrijheid verleende tot het drukkeif'en ttifc* geven van staatkundige geschriften. Turkije. De hospodar van Moldavië heeft aan Vergadering vergunning gevraagd eene leening aante; millioen piasters, om aan onvoorziene gebeurtenissen het hóófd te kunnen bieden.-— De afschaffing der censuur heeft te Buchaggjt

Alkmaarsche Courant | 1859 | | pagina 1