üer isslabs jUicuws. KANTONGEREGT. 30 April. Gerst 5, Haver /4,50, bruine Boonen/10, graauwe Erwten/15, Boter ƒ1 per N.P., Aardappelen/l,30 per N. mud, Eendeneijeren 2,40, Kippen dito 2,25 per 100, Eenden 55 Cts. Aangevoerd 5 Koeijen, 30 Kalveren, 190 Schapen, 225 Var kens, Biggen en Zeugen en 6 Paarden. Medemblilc 27 Apr. Kleine Kaas ƒ25, aangevoerd 21 stapels, we gende 4410 N.P. Boter 90 Cts. per N.P. Kippeneijeren 2,20 Eenden dito 2,50 per 100. Purmerende 26 Apr. Aangevoerd 106 Runderen3 Paarden, 31 vette Varkens, 36 tot 42 Cts. perN.P., 71 magere dito, ƒ12 tot ƒ14, 317 Biggen, ƒ3,50 tot 6,50, 92 vette Kalveren, 70 tot90 Cts. per N.P.131 nucht. dito, ƒ3 tot 4, 565 Schapen en Lam- merenKleine Kaas 25 Middelbare dito 22aangevoerd 97 stapels, Hooiboter 85 tot 90 Cts., Gras dito 90 Cts. tot/1, per N.P. Kippeneijeren 2,30Eenden dito 2,50, Kievits 5,50 per 100. Schaffen 28 Apr. Aangevoerd 3 Paarden, ƒ30 a 80, 1 Stier, ƒ100, 60 gelde Koeijen, magere 30 a 80, vette 50 a 60 Cts. per N.P., 33 Kalf koeijen, 90 a 180, 6 Vaarsen en Ilokkelm- genf 30 a 6028 nueht. Kalveren2 a 4 200 Schapen ƒ12 a 21, Lammeren ƒ4 a/5, 14 Varkens, magere ƒ14 a 18, 80 Biggen 4 a 7, Konijnen 30 a 40 Cts.Boter 87i a 90 Cts. per N.P.. Kaas 26 a 32 Cts. per N.P.Kippeneijeren 2 a/2,10, Eenden dito 2,25 a f 2,30 per 100. Schiedam 29 Apr. Moutwijn 14, Jenever 19,50. Zaandam 28 Apr. Raapkoeken 70 a /75, Lijnkoeken 10 a 13. Den 28 overleed alhier, in den ouderdom van 75 jaren, de WelEerw. Zeer Gel. Heer Ysenbeeksedert 1855 Emeritus-Pre dikantder Doopsgezinde Gemeente. GEMEENTERAAD. Zitting van den 27 April 1859, No. 8. Voorzitter de Burgemeester. Tegenwoordig 14 leden. Afwezig Jonkhr. de Dieu Fontein Verschuir. De vergadering geopend zijnde, worden 1. De notulen der vorige vergadering gelezen en goedgekeurd. 2. Wordt door den Voorzitter medegedeeld, dateene oommissie uit den Raad op den 1 April 11.ter audiëntie bij Z. M. te Amsterdam was toegelatenen van Z. M. de betuiging van Hoogstdeszelfs ingenomenheid en erkentelijkheid voor dehem toegebragte hulde der ingezetenen had ontvangen, terwijl zij tevens ter gelegenheid van de aanbeveling der belangen van de gemeente en bijzonder die eener bespoedigde beslissing op de wik- en weegloonenvan Z. M. de verzekering van Hoogst deszelfs belangstelling en geneigdheid tot eene spoedige be slissing op dat punt had mogen vernemen. Daarna zijn gelezen 3. Eene missive van H. H. Gedep. Statenhoudende mededee- lingdat de beslissing op de voorgedragene begrafenisregten, door Z. M. is verdaagd tot ultimo September dezes jaars. Voor kennisgeving aangenomen. 4. Eene missive van dezelfdenhoudende de bedenkingen van Z. Exc. den Minister van binnen! zakenop de ter goedkeu ring aangebodene verordening tot heffing en invordering van leges ter secretarie en bij den burgerlijken stand mitsgaders van recognitiën voor gebruik van gemeentegronden enz. Verzonden aan de commissie van financiën om berigt en raad. 5. Missive van als boventot herinnering aan de ophanden zijnde verkiezing van leden voor de Provinciale Staten. Voor kennisgeving aangenomen. 6. Rapport van de commissie van financiën op het voorstel tot wijziging der belasting op de honden. 7. Rapport van als boven op het verzoek van G. F. Binneman, om pensioen. 8. Rapport van dezelfden op de door H.H. Commissarissen van de stads apotheek gevraagde magtiging tot het doen van af- en overschrijvingen op derzelver begrooting van 1858. 9. Rapport der speciale commissie, betrekkelijk het verzoek van C. Kater Gz. om ontbinding van deszelfs contract met de gemeente betrekkelijk het ophalen van den haardaseh het vuilnis en verdere meststoffen en het uitdiepen en schoonhou den der grachten. 10. Missive van de stads Heelmeesters Gouwe en Dorbeckin be antwoording der opmerkingen van H. H. Commissarissen van de stads apotheekop het adres van eerstgenoemdenbetref fende de levering van heelkundige hulpmiddelen ten dienste der armen. Op de Nos. 6 tot en met 10 is tot de nederlegging ter secretarie ter lezing voor de leden besloten. Van Burg. en Weth. 11. Missiveten geleide van het procesverbaal der in den loop dezer maand gehoudene verificatie van de kas des gemeente ontvangers. Voor kennisgeving aangenomen. 12. Missive, ten geleide van het jaarlijksoh verslag der gemeente, ingevolge art." 182 der gemeentewet. Voor kennisgeving aangenomenomna gedrukt te zijn aan de leden te worden rondgedeeld. 13. Voordragt tot regeling der jaarwedden van de beambten ter secretarie. Aan de commissie van financienten fine van berigt en raad. 14. Voordragt tot regeling van het schoolwezen binnen deze ge meente voor zooveel het lager onderwijs betreft. Besloten tot verzending aan de plaatselijke schoolcommissie, met uitnoodiging om van derzelver beschouwingen te willen dienen. 15. Voorstel tot het beschikbaar stellen van fondsen, tot bevor dering eener organisatie van het polieiewezen. 16. Nadere bepaalde voordragt omtrent den onderhandschen ver koop van een erf of grond, gelegen aan de Heul, aan de Wed. J. F. Heijne. Beide Nos. 15 en 16 verzonden aan de commissie van fi nancien om te dienen van berigt en raad. 17. Kennisgeving van de voldoening der vorderingen door de gemeente Nieuwer Amstel aan de gemeente Alkmaar, wegens armenverzorging verschuldigd, en voorstel tot opheffing der commissie van regtskundigen ter dezer zake, in de vergade ring van 26 Jan. 11. benoemd. Dadelijk behandeld en met dankbetuiging aan de com missie voor hare bereidwilligheidconform het voorstel besloten. 18. Missive, ten geleide van het bij Burg. en Wetli. voorloopig vastgestelde kohier van belasting op de honden over 1859. In verband met No. 6, tot de nederlegging ter secretarie ter lezing voor de leden besloten. 19. Verzoek, om in overweging te willen nemen en van zijne beschouwingen te dienen op eene bij Burg. en Weth. ont- vangene missive van de commissie uit de Provinciale Staten, aan welke is opgedragen: «het onderzoek naar de belangen der provincie N. Hollandbij den aanleg van nieuwe spoor- weglijnen of bij eene verbinding met de reeds bestaande. Op voorstel van den Voorzitter tot voorloopige beschou wing, gesteld in handen eener speciale commissie van 5 ledenwaartoe zijn benoemdde heeren Mr. P. A. de Lan ge P. A. van der Drift, Jonkhr. D. C. de Dien Fontein Verschuir, A. Machine Pont en PL. Coster Hsz. 20. Voorstel tot eene nadere magtiging op Burg, en Weth., op- zigtelijk de verhuring van twee huisjesstaande aan de Kerkstraat. Dadelijk behandeld en de verlangde authorisatiebehou dens nadere goedkeuring van HH. Gedep. Staten, verleend. 21. Voorstel, tot het vragen der bij art. 221 der gemeentewet gevorderde magtiging van HH. Gedep. Statenomten aan zien van den aanleg van een tweede trek-of jaagsehuitenveer, tussehen Alkmaar en de Zijpe, met laatstgenoemde gemeente in onderhandeling te mogen treden. Dadelijk behandeld en conform het voorstel besloten. 22. Adres van P. Verteer, omnaar aanleiding van zijnen aan slag in de Rijks personele belastingen niet bij schatting naar een belastbaar inkomenop het kohier der plaatselijke directe belasting te worden aangeslagen. Is besloten aan den adressant te kennen te gevendat daarop reeds bij het opmaken van het kohier en vóór de in komst van zijn adres, was gelet. 23. Verzoek van den stads Apotheker JB.entmeesterom eene toelage op zijne jaarweddevoor zijne buitengewone bemoei- jingen als zoodanig in de verstrekking van geneesmiddelen 'voor de huizen van arrest en verbetering van jongens. Ten fine van berigt en raad aan de H.H. Commissarissen van de stads apotheek, 24. Verzoek van W. van der Voort en andere handelaren, om verplaatsing van het bureau van den telegraafnaar een meer gelegen gedeelte der stad. Gesteld in handen van Burg. en Weth.om te dienen van berigt en raad. 25. Verzoek van J, Frikkéeen andere buiten het Nieuwlanderhek wonende personenom de weder openstelling van de pas sage door het hek bij avond en nacht. 26. Verzoek van H. J. Houtkamp om als portier aan het Nieuw landerhek te worden benoemd of met een hooger pensioen dan het hem toegelegde te worden begunstigd. Beide Nos. 27 en 28 ter lezing voor de leden op de se cretarie gedeponeerd. 27. Verzoek van B. D. Dorregeest, om ontheffing van gemeente werken waarvan hij ten vorige jare aannemer is geworden doch met welker uitvoering hij op bekomen last niet heeft kunnen voortgaan, en schadeloosstelling voor bezwaren, waar mede hij buiten het bestek is belast geworden. Verzonden aan Burg. en Weth., om daarop te dienen van berigt. 28. Is aan de orde gesteld de vaststelling van het kohier der plaatselijke directe belasting voor 1859 doch op voorstel van een der ledende behandeling daarvanin afwachting van nadere ophelderingen verdaagd. 29. Is in overweging genomende voorgestelde verordening op het nummeren der huizen en de uitvoering der voorschriften op het houden van bevolkingsregisters. Behoudens eene kleine wijzigingovereenkomstig de voor dragt gearresteerd en daarbij in hoofdzaak aangenomen 1. eene algemeene nummering der gehouwen in de gemeente, de eerste maal voor rekening der gemeente 2. de verpligting der ingezetenenom van alle daarin voorko- msnde veranderingen ter secretarie kennis te geven: 3. de verpligting tot het doen van aangifte, zoo bij aankomst in als vertrek uit de gemeenteter secretarie der gemeente; 4. idem hij verhuizingen in de gemeenteaan de buurtmees- ters der verschillende buurten. 30. Is overgegaan tot de benoeming van het stembureau voor de op den 10 Mei aanstaande te houden verkiezing van twee leden voor de Provinciale Staten, en zijn daartoe benoemd: de heeren Mr. J. E. Nuhout van der Veen en J. Helling tot plaatsvervangers de heeren Mr. P. A. de Lange en Jonkhr, D. C. de Dieu Fontein Verschuir. 31. De vergadering is opgeheven. Zitting van 23 April. 1. M. A., te Limmen, ontvangen van personen in zijne herberg

Alkmaarsche Courant | 1859 | | pagina 3