Maandagsche Veemarkt te Alkmaar. AANBESTEDING. SSilcficlijksscit (Ducrsigt. BINNENLAND BUITENLAND. met betrekking tot de belastingzal worden opgegevenaan ieder ingezeten de noodige vragen dienaangaande, ter beantwoording zullen zijn voorgesteld, ten einde het met de meeste naauwkeu- righeid in te vullen. Dat binnen acht dagen na de uitreiking van voormelde billetten, dezelve ingevuld van de woningen der ingezetenen, door of van wege den Ontvanger zullen worden afgehaald. Dat zij, welke bij het bezorgen der billetten of ook bij het terug halen van dezelve mogten zijn overgeslagenzich in geen geval kunnen beroepen op zoodanig verzuim, maar integendeel gehou den zijnom de vereisohte en behoorlijk ingevulde verklaring vóór of uiterlijk op den 18 Mei eerstkomende intedienen ten kantore des Ontvangers, alwaar dp billetten ter invulling steeds verkrijg baar zullen zijn. Dat een ieder gehouden is de te doene aangifte met zijne hand- teekening te bekrachtigenof ingeval iemand betuigt niet te kun nen schrijven, deze invulling in zijnen naam door den Ontvanger of diens gemagtigde te doen bewerkstelligenmet vermelding der redenen waaromhetwelk zal moeten geschieden in tegenwoordig heid van een derden persoon, welke de aangifte na voorafgaande voorlezing met den Ontvanger of deszelfs gemagtigde zal teekenen. Burgemeester en Wethouders verwittigen voorts, naar aanleidifi" van het laatste gedeelte vau 2 van art. 30 der voorz. wet, de belanghebbendendat als tegenschatters ingevolge 2 van art. 30 zijn benoemd Cornells CrollCornells KoemanJ. Dekker en J. D. Masee en dat de bevolking dezer gemeente, voor zooveel dezelve'tot maatstaf van de belasting van sommige grondslagen dienen moet, bedraagt 10845 zielen. Burgemeester en Wethouders vermanen de ingezetenen, om met de meeste naauwkeurigheid en binnen den bepaalden termijn de invulling hunner beschrijvings-billetten te bewerkstelligenten einde de orde eu den geregelden afloop der beschrijving te bevorderen en zich tevens te beveiligen tegen het nadeel, hetwelk een gevolg zonde zijn van de toepassing der boeten en poenaliteitenwelke tegen valsehheid en onnaauwkeurigheid der invulling zijn vastgesteld. En opdat niemand hieromtrent onwetenheid voorwendezal deze aangeplakt en in de Stads-Courant geplaatst wordenterwijl afschrift zal worden medegedeeld aan den Ontvanger der Directe Belastin gen tot deszelfs informatie. Alkmaar, den 1 Mei 1859. Burgemeester en Wethouders voornoemd A. MACLAINE PONT. De Secretaris, SPANJAARD!. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen bij deze tor kennis van de belanghebbenden, dat het Kohier der Belasting op do Hondenvoor het dienstjaar 1859 door hen op den 6 April 1859 voorloopig vastgesteldop heden door den Raad dezer gemeente definitief gearresteerden aan den Heer Gemeenteontvanger ter invordering is overgegeven, terwijl de belastingschuldigen tevens opmerkzaam worden gemaakt, dat ingevolge art. 2 der verordening op de heffing dier belasting, de dag vóór of waarop de betaling der belasting in ééns zal moeten geschieden, is bepaald op don eersten Julij dezes jaars. Alkmaarden 11 Mei 1859. Burgemeester en Wethouders voornoemd A. MACLAINE PONT. De Secretaris, SPANJAARDT. BURGEMEESTER eu WETHOUDERS van ALKMAAR, voldoende aan den inhoud van het 4s lid van art. 265 der gemeen tewet, brengen ter kennis der ingezetenen: Dat het door den Raad dezer Gemeente op denllMeij.i. vast gestelde Kohier der Directe Plaatselijke Belastingover 'het loo- pende dienstjaar, gedurende acht dagen, en wel van af 13 Mei c.k. tot eamet den 21 Mei daaraanvolgende, ter Secretarie voor een ieder zal ter lezing liggen. Alkmaar, den 12 Mei 1859. Burgemeester en Wethouders voornoemd A. MACLAINE PONT. De Secretaris, SP AN JA ARDT. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR, In ervaring gekomen, dat vele landlieden nog in het denkbeeld verkeeren, dat de heffing van het Zakken- of Marktgeld op de Graanmarkt nog altijd op den voet van vroeger met verschil tus- schen de zoogenaamde fijne en grove zaden tegen 6 a 3 Cents per mud plaats heeft En willende in het belang der markt die dwaling opheffen. Brengen bij deze ter kennis van de belanghebbendendat bij de gemeente-verordening van den 9 Januarij 1856, N°. 5c, deze be lasting op nieuw is geregeld en alstoen bepaald, dat als Zakken- geld van alle soorten van Granen en Zaden zonder onderscheid, welke binnen deze gemeente ter markt zullen worden aangebragt, zal worden betaald 3 Cents per Ned. Mudde. Alkmaarden 12 Mei 1859. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. MACLAINE PONT. De Secretaris SPANJAARDT. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen bij deze ter algemeene kennis Dat het Orgel in de Groote of St. Laurens Kerk, met ver gunning van H. H. Kerkmeesterengedurende de maanden Junij, Julij en Augustusdes Maandags van elke weekvan des middags een tot twee ure zal worden bespeeld. Alkmaarden 14 Mei 1859. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. MACLAINE PONT. De Secretaris. SPANJAARDT. Het op deze markt aant-evoeren vee is VRIJ van invoer- regten en formaliteiten aan de poorten. AANKONDIGING. De KAMER van KOOPHANDEL en EABRIEKEN te Alkmaar brengt ter kennis der belanghebbenden, dat van Maandag 16 tot en met Donderdag 19 dezer, des voormiddags van 10 tot 12uur, aan haar gewoon lokaal, ter lezing zullen voorliggen diverse han dels- en scheepvaart-berigtenwaaronder de Hamburgsche Tolver ordening van 26—29 December 1858. Alkmaar, den 11 Mei 1859. De Kamer voornoemd, E. M. AGHINA, plaatse. Voorzitter. C. BOONACKER, Secretaris. Op Donderdag, den 26 Mei 1859, des namiddags ten half drie urezalaan het lokaal van het Provinciaal Bestuur van Noord- Holland te Haarlem, bij enkele inschrijving, worden aanbesteed: 1°. Het planten van stroo en helm en het stellen van rietschuttingen op en in de duinen van het eiland Texel en van den vasten wal van Noord-Holland, in den zomer en den herfst van 1859 en ie lente van 1860, in drie perceelen; omtrent welk werk nadere inlichtingen te verkrijgen zijn bij den Ingenieur van den wa terstaat te Alkmaar en bij de (Provinciale opzigters van den I waterstaat te Alkmaar en aan den Helder. 2°. Het verrigten van eenige onderhoudswerken aan den Provincialen Zeedijk tusschen Naarden en Muiderberg, waaromtrent, op aan vrage aanwijzing in loco zal worden gegeven door den opzij, ter Verschuur te Muidenbij wieneven als bij den Inoe- nieur van den waterstaat du Celliée Muller te Amsterdam, nadere inlichtingen zijn 1e verkrijgen. 3». Het doen van baggerwerken in het Noorder Spaarne en in hel IJ voor Spaarndam, en het verrigten van eenige werkzaamheden aan den rijzen dam tegenover dat dorp. Op Zaturdag den 21 Mei, des morgens ten 10 ure, zullen deze werken in locote Spaarn dam te beginnenworden aangewezen. Bij den Ingenieur van den waterstaat du Celliée Muller, te Amsterdamzijn inmiddels nadere inlichtingen te bekomen. 4°. Het onderhoud der haven beoosten het Oude Schild op Texel tot den 1 Mei 1862ten aanzien waarvan nadere inlichtingen ver kregen kunnen worden bij den Ingenieur van den waterstaat te Alkmaar en bij den Provincialen opzigter van den water staat aan den Helder. Door laatstgenoemden zal de aanwijzing in loco worden gedaan op Zalurdag den 21 Mei. De bestekken kan men zich, tegen bethling van 10 Cents per exemplaar, verschaffen aan de Provinciale Griffie van Noord-Hol land, te Haarlem; aan het bureau van buitenlandschepaspoorten, te Amsterdamen bij de Provinciale opzigters van den waterstaat te Alkmaar en den Helder. Den 6 is de regterlijke en militaire magt uit Zwolle naar Nienw- leusden vertrokken, waar de boeren zich gewapend verzetteden tegen den verkoop der Rozegaarder Marke, waarop zij als ge- meene weide regt vermeenden te hebben; 500 mannen, vrouwen en kinderen waren daar bijeen, zoodat de tusschenkomst der rijksveldwachters onvermogend was geblevendoor de komst dei- troepen werd echter de orde spoedig hersteld en zijn 11 der op- roerigsten in hechtenis genomen.Den 9 is de Koning naar het Loo en den 13 de Koningin naar Stuttgart vertrokken.Den 10 zijn te HaarlemHoornEnkhuizen en Purmerend de aftre dende leden der Prov. Staten herkozen; te Amsterdam eveneens, uitgezonderd de heeren Croockewit en Betzdie verlangd hadden niet weder in aanmerking te komen en zijn vervangen door de heeren Sunthagens en Hubrechtte Schagen werden 536 geldige stemmen uitgebragt en is de heer Siemers met 299 st. herkozen, moetende tusschen het aftredend lid den lieer Hulstdie 207 en de heeren v. Hengel en C.Muller (te Barsingerhorn)die elk 153 st. bekwamenherstemd worden.De minister van financiën heeft gearresteerd de 239e staats-loterijbestaande uit 20,000 lo ten j 10,000 prijzen en 2 premiende collecte duurt van 6 tot 18 Junij en de trekking van 4 Julij tot 24 Sept. Staten-Genebaal. Den 9 heeft de regering bij de 2e Kamer 3 ontwerpen ingediendom de begrooting voor liet leger te ver- hoogen met 2.832,000te vinden op de dienst van 1858, tot het in dienst stellen van 2 ligtingen der nat. militie,om de dienst tijd der ligting van 1854 met 1 jaar te verlengen, maar niet op- teroepen dan nadat die van 1855, 56 en 57 (58 is mede in dienst) onder de wapenen zijnen om het Limburgsche Bondscontin- gent op den voet van oorlog (52officieren, 1022 manschappen en 1126 paarden) te brengen, waarvan de kosten a 667,287 uit later aantewijzen middelen te vindenontbrekende daaraan 22 officieren205 manschappen en 648 paarden. Den 11 is het ont werp tot verbod van den uitvoer van paarden met 56 tegen 6 dat tot verhooging van het hoofdstuk marine (2 tonnen gouds voor het drooge dok te Willemsoord met 48 tegen 14)met 57 tegen 5 en dat tot verhooging van het hoofdstuk oorlog voor lakengewerenenz. met 59 tegen 4 st. aangenomenzijnde 3) ton voor het kamperen met 42 tegen 31 st. uit het laatste ont werp weggelaten. Den 12 zijn ingekomen 2 ontwerpenom de milliciens van 1856 en 57 nog in dienst te houden en is de dienst- verlenging der ligting van 1854 met 58 tegen 7 st. verworpen, als niet overeentebrengen met de bepalingen der grondwet. De le Kamer heeft den 11 de wet op liet regt van successie en over gang aangenomenden 12 die tot herziening van het tarief der regten met 19 tegen 16 st. verworpen en die tot wijziging van het tarief van den accijns op het geslagt en der tarieven van sommige aecijnsen met 34 tegen 1 en 31 tegen 4 st. goedgekeurd. Ebankrijk. Naar Algiers zijn weder schepen gezonden, om

Alkmaarsche Courant | 1859 | | pagina 2