BIJBLAD behoorende tet de ALKMAARSCHECOURANT van Zondag den 15 Mei 1850. GEMEENTERAAD. Zitting van den 11 Mei 1859No. 9. Voorzitter de Burgemeester. Tegenwoordig 11 leden. Afwezig de Heeren Mr. P. A. de Lange, Jonldir. D.C.deDieu Fontein Verschuir, Dr. IV. van Leeuwen en 11. v. d. Berg. De vergadering geopend zijndeworden 1. De notulen der vorige vergadering gelezen en goedgekeurd, en daarna gelezen 2. Bene missive van H.H. Gedep. Staten van N. IIoll.ten geleide van het goedgekeurde nadere besluit omtrent de on- derhandsche verhuring van huisjes in de Kerkstraat. Voor kennisgeving aangenomen. 3. Rapport van de commissie van financien, op de voordragttot opdragt van grond aan de Wed. Heijne. 4. Rapport van dezelfde commissieop de gemaakte bedenkin gen tegen de verordeningen van belasting, onder den naam van //Leges ter .Secretarie en bij den Burgerlijken Stand," en van recognitiën op het gebruik van gemeentegronden enz. Besloten tot de nederlegging van de Nos. 3 en 4ter se cretarie ter lezing voor de leden. 5. Rapport van Burg. en Weth., op het verzoek van B. D. Dor regeestom ontheffing van en schadevergoeding voor werken, door hem ten vorige jare van de gemeente aangenomen. Bij de noodzakelijkheid eener dadelijke behandeling is daartoe overgegaan en besloten: 1°. den adressant te ont heffen van de verpligting tot het volvoeren van de nog op hem liggende werken aan de Turfmarkt en de bruggen aan de Zes Wielen en het Appelsteegje, mits onder korting eener som van 400,voor de daaraan nog uittevoeren werkzaamheden2°. deszelfs verzoek om schadeloosstelling wegens verzuim van tijd en het leggen van een eiken in plaats van een greenenhouten brugdekte wijzen van de hand. 6. Voorstel van Burg. en Weth. omtrent de voldoening eener som van30,aan ff. S. Blok, wegens op vroegere dienst geleverd ijzerwerkten dienste der gemeente. 7. Voorstel als boventot voldoening van geleverde schrijf- en kantoorbehoeftenten behoeve van het bureau van Policie gedurende 1858. 8. Voorstel van als boventot het verleenen eener commissie aan den Opzigter der bier- en wijnwerkers B. G. Bruintot het toezigt op den rigtigen gang van den doorvoer van aan stedelijke belasting subjecte goederen. 9. Verzoek van de Wed. Vos, om het genot eener gratificatie. De Nos. 6. 7, 8 en 9 verzonden aan. da commissie van fi nanciën om te dienen van berigt en raad. 10. Verzoek van de bedienden bij de Stads Apotheek C. D. Bit ter en J. Steenhovenmede om gratificatie voor buitengewo ne werkzaamheden, in voornoemde hunne betrekking, gedu rende 1858. Aan ff. ff. Commissarissen van de Stads Apotheekom berigt en raad. Vervolgens zijn in beraadslaging genomen 11, Hot kohier der plaatselijke directe belasting van 1859 definitief vastgesteld met een omslag van l££ pCt.tot een invorderbaar bedrag van f 15213,44, en gedurende acht dagen ter visie gelegd. 12. Over de voorgestelde wijziging in de verordening van belas ting op de honden, die echter na eenige overwegingen niet wordt aangenomen. 13. Het voorloopig vastgestelde kohier der belasting op de hon den voor 1859, definitief vastgesteld tot een bedrag van f 723,en de dag der betaling bepaald op of vóór den eersten Julij. 14. De voorgestelde wijziging in het larief der verplegingskosten in het Gasthuisbepaald op f 1,per dag, voor lijders die op uuthorisatie van Burg. en Weth. uit andere gemeenten in ver pleging worden opgenomenmet vrijlating van H. H. Regen ten om onder zekere voorzorgenin enkele gevallen van verplegingvan lijders binnen de gemeente woonachtigen voor eigen rekening, eenige tegemoetkoming op de daarvoor vast gestelde verplegingskosten te verleenen. 15. Bedenkingen van Brandmeesters tegen de eedsaflegging op de gewijzigde brandverordening. De Raad vermeent aan deze bedenkingenwaarvan hij het bezwarende niet erkentniet te mogen toegeven en besluit daarop in afwijzenden zin. 16. Rapport op het adres van C. Kaler Cz.om ontbinding van het contract van aannemingvoor het ophalen der mest stoffen en uitdiepen der grachten. Op voorstel van den Voorzitter terug gezonden aan Burg. en Weth. tot nadere toelichting. 17. Rapport op de gevraagde af- en overschrijvingen op de be grooting der Stads Apotheek voor 1858. Ingevolge de voordragt toegestaan. 18. Rapport op het verzoek van G. F. Binneman, om pensioen. Op de voordragt van het rapport gewezen van de hand. 19. Verzoek van ff. PostC. van der Haagen J. F. Ukenaom gebruik van het water onder den westerpijp van de platte Steenenbrug. Onder den last van de nader te bepalen recognitie aan H. Post toegestaan. 20. Beklag van de Stads Heelmeestersomtrent de levering van heelkundige hulpmiddelen door de Stads Apotheekten be hoeve van behoeftige zieken. De Raad acht de gegrondheid der klagten niet genoeg zaam bewezen en vindt alzoo geene termen voor de nuttigheid en noodzakelijkheidom in de bestaande regeling eenige ver andering te brengen. 21. Voorstel tot vereveniug der kosten van het bijhouden der kadastrale plans en leggers. Koor zooveel de overschrijving noodig is geauthoriseerd, en aan Burg. en Weth. opgedragen, om ten aanzien van het tarief, waarnaar de kosten worden berekend, een nader on derzoek intestellen. 22. Verzoek van J. Frikkée en anderenom de openstelling van het Nieuwlanderhekvoor den doorgang bij nacht. Gewezen van de hand. 23. Verzoek van ff. J. Houtkamp, om hersteld te worden als por tier aan het Nieuwlanderhek. Als gevolg van het voorgaande besluit, is ook op dit adres afwijzend beschikt. 24. De vergadering is opgeheven. Tc Alkmaar bij HERM> COSTER en ZOON.

Alkmaarsche Courant | 1859 | | pagina 5