BIJBLAD behoorende tot de van Zondag ALKMAARSCIIE COURANT .f li li ij 1859. GEMEENTERAAD. Zitting van den 1 Junij 1859, No. 10. Voorzitter de Burgemeester. Tegenwoordig 13 leden. Afwezig de Heeren de Dieu Fontein Verschuir en TIelling 1. De vergadering wordt geopend en de notulen der vorige ver gadering' worden gelezen en goedgekeurd. Daarna zijn gelezen 2. Missive van H. H. Gedep. Staten van N. Holland, ton ge leide van een besluit van don Gemeenteraad van de Zijpe waarbij hetzelve verklaart, de dezerzijds gevraagde magtiging tot onderhandeling over de daarstelling van een tweede trek- schuitenveer, voor zich niet te verlangen. 3. Missive van als boven, houdende berigt van den ontvang der verordeningen op het nummeren der huizen en het bijhouden der bevolkingsregisters. 4. Missive van dezelfdenten geleide van het goedgekeurde ko hier der plaatselijke directe belasting voor 1859. 5. Provinciaalblad No. J57houdende nadere vaststelling van de jaarwedde van den Gemeente-ontvanger te Alkmaar op/1500. Allen voor kennisgeving aangenomen. G. Staatsblad No. 38 bevattende de wet tot wijziging der ta rieven op sommige accijnsen. Ter visie voor de leden op de secretarie nedergelegdin afwachting der verordeningen dieals gevolg daarvandoor Burg. en Weth. zullen worden voorgesteld. 7. Rapport van de oommissie van financien, op het voorstel tot verhooging van het bedragals kosten van het policiewezen uitgetrokken. 8. Rapport als boven op de voorgestelde regeling der jaarwed den van de beambten ter secretarie. 9. Idem van dezelfden, op het verzoek van S. C. Mans, Wed. Vos, om cone gratificatie. 10. Idem als boven op de voorgestelde verevening eeno pretentie van II. S. Blok, ten laste der,gemeente. De Nos. 7,8, 9 en 10 ter inzage voor de leden op de secretarie nedergelegd. 11. Rapport van H. H. Commissarissen van de Stads Apotheek, op de adressen van den apotheker en deszelfs bedienuen om eene toelage voor buitengewone werkzaamheden. Aan de commissie van financiëntot bepaling van het bedrag dier toelage. 12. Rapport van de Heeren H. v. d. Berg c. s.over de wijzigin gen in de beurtvaarten door de gemeentebesturen van Rotter dam Amsterdam voorgesteld en over de opheffing der 5 cents adresloondoor den bestelder genoten wordende. (Zie notulen van 26 Jan. 1859.) Besloten tot de nederlegging ter secretarieter inzage voor de leden. 13. Adres van het bestuur der Alkmaarsche afdeeling van de Ver- eeniging tot bevordering van fabriek- en handwerknijverheid waarbij de oprigting eener industrieschool voor rekening van de gemeente wordt verzocht. Aan Burg. en Weth. om berigt en raad. Yan Burgemeester en Wethouders. 14. Voordragt van gewijzigde verordeningen op de invordering van verschillende belastingen. 15. Idem tot regularisatie van diverse posten der begrooting, ten gezamenlijke bedrage van f 1075,79i, door overschrijving uit den post van onvoorziene uitgaven. 16. Idem tot als boveneener som van f 15,86, behoudens na dere magtiging van H. H. Gedep. Staten. 17. Idem tot verevening van verschillende onvoorziene en buiten gewone uitgaven over de dienst 1858op den post van on voorziene uitgaven. 18. Idem tot het verleenen van afschrijvingen en restitutien van plaatselijke directe belasting op het kohier des jaars 1858. Alle, van Nos. 14 tot en met 18, aan de commissie van financiën om berigt en raad. Te Alkmaae bij HEI 19. Nadere toelichtingen op het adres van C. Kaler Gz.om ont binding van deszelfs contract tot ophaling der meststoffen en het uitdiepen en schoonhouden der grachten. 20. Voorstel om den handelaar in wijnen en gedisteleerd J. Kraak mangedurende den tijd van eene maand te ontzeggen de bij hem genoten wordende regten van restitutie en afschrijving van plaatselijke belasting, en zulks op grond van art. 274 der gemeentewetuithoofde van herhaaldelijkter zake van overtredingentc zijn veroordeeld. Beide Nos. 19 en 20 ter lezing voor de leden op de secre tarie nedergelegd. 21. Voorstel tot benoeming van leden en plaatsvervangers voor de commissie bedoeld bij de art. 11 en 15 der wet op de Schutterij. Waartoe zijn benoemd als leden der commissie do Heeren II. Coster Hz. en J. C. Koornen tot plaatsvervangers de Heeren Mr. J. H. Nuhout van der Veen en J. C. Vonk. 22. Voorstel van het raadslid den Hoer Kluppel, betreffende het onderzoek der bliksemafleiders op de torens van de Waag en GrooteKerk, en bet doen van rapport deswege aan den Ge meenteraad. Aan Burg. en Weth. aanbevolen en middelerwijl ter lezing voor de leden op de secretarie nedergelegd. 23. Adres van B. D. Dorregeest; om vermindering van dè hem opgelegde kortingvoor het stellen eener afdamming. 24. Adres van J. F. Ukenaom gebruik van het overige gedeelte water onder den westerpijp van de platte Steenenbrug. De Nos. 23 en 24 ter visie voor de leden op de secretarie gedeponeerd. 25. Adres van II. J. Houtkamphoudende herhaling van het ver zoek, om als portier aan hetNieuwlanderhek temogen blijven geplaatst of eene verbooging van pensioen te erlangen. Op dit onderwerp dat herhaaldelijk bij den Raad is be handeld is besloten overtegaan tot de orde van den dag. Vervolgens zijn in deliberatie genomen: 26. Adres van eenige ingezetenen, om eene verordening van po- licie bp de uitroeijing der rupsennestenbenevens het daarop ingekomen rapport der commissie voor de verordeningen. Met aanneming van het algemeen beginsel, dat in de gevallen waar het algemeen en geen privaat belang geldt alleen de leden van den Raad bevoegd zijn voorstellen te doen, is besloten hel,-verzoek ter secretarie te deponeren. 27. Rapport van de commissie van financiënop de bemerkingen door ZExc. den Minister van binnenl. zaken op de voorge dragen verordeningen tot heffing van leges ter secretarie en bij den burgerlijken stand en van recognitiën voor het gebruik van gemeentegrondenwerken en inrigiingen. Is besloten de wijzigingen, door de commissie voorgesteld, aantenemen en de daarna ingerigte verordeningen op nieuw ter goedkeuring voortedragen. 28. Rapport derzelfde commissie, op do voorgedragen afstand van grond aan de Wed. J. F. Heijne. In overeenstemming met het voorstel en behoudens de goedkeuring van H.H. Gedep. Statenis tot den afstand van den grond sectie A No. 803, aan de Wed. J. E. Heijne tegen betaling eener som van f 188,benevens de kosten van overdragtbesloten. 29. Verzoek van den Secretaris der gemeente, om verhoogiug zijner jaarwedde, tot het bedrag door zijne ambtsvoorgangers genoten. De Raad besluitingevolge het advies van H.H. Burg. en Weth. en van de commissie van financien uit aanmerking van den 60jarigen ouderdom van den titularis enaangezien door denzelven nog eene andere ambtsbetrekking wordt bekleedaan H.H. Gedep. Stalen te kennen te geven, dat hij geene termen vindt om verhooging der jaarwedde van den legenwoordigen Gemeente-Secretaris voortedragen. 30. De vergadering wordt opgeheven. COSTER ZOON.

Alkmaarsche Courant | 1859 | | pagina 5