BIN NE NL si ND ARRONDISSEMENTS REGTHANK. BURGERLIJKE STAND. VEILING VAN VASTE GOEDEREN. nomen.Da bergpas van Stelvio is met artillerie bezet3000 Franschen zijn daartegen in aantogt.— Het juiste verlies der Franschen te Magenta was 564 dooden3145 gekwetsten en 735 vermisten, totaal 4444, te Marignan 942.— 'Te Mantua zijn 2 getrouw gebleven Modenesehe bataljons aangekomen; die stad is in staat van beleg gesteld, alsook Venetie, wegens een gevecht der inwoners met de Croaten.De geul. Klap/ca heeft eene pro clamatie aan de Hongaarsehe soldaten gerigt om hen tot afval aantesporen.Keizer Napoleon en Koning Victor Emmanuel zijn onder groot gejuich te Breseia binnengetogen.De Oostenrijkers hebben hunne versterkte positien bijLonato, Castiglione en Mon- teehiariwaar zij zich in de huizen verschanst en de bruggen af- ebroken haddenontruimdwelke plaatsen door de geallieerden, ie zonder tegenstand over de Oglio waren getrokkenzijn bezet. Bij Monteehiari zijn daarop de Franschen ook over de Chiese ge gaan, wanneer zij een hoofdwacht te Goïto overrompeld hebben, terwijl de Piemontezen de vijandelijke voorposten, na een hevig- gevechtnaar de zijde van Peschiera terugdreven. Napels. De lijst der verdachte personen is hier te lande afgeschaft, Oostenrijk. De regimentendie te Palastro en Magenta het meest geleden hebben, zijn in de reserve geplaatst en vervangen door troepen uit Boheme en uit den omtrek van Weenen. De 4 nieuwe corpsen. 120,000 man tellende, zijn bestemd om het Bonds- contingent te vervangendat naar Italië gezonden is.Te Triëst, Udine en Fiume is het standregt afgekondigd.De in het leger in Italië dienende inboorlingen worden door Tyrol naar Duitsch- land gezonden.Prins Paul Esterhazy is den 16 met eene zen-- ding naar Londen vertrokken.De genl. Jochmus is tot generaal veldmaarschalk luitenant benoemd.De genls. Clam-Galias eu v. Lichtenstein wenschen zich voor een krijgsraad te verantwoor den, wegens de beschuldiging van Giuluydat het verlies van den slag te Magenta te wijten is aan hun, zonder last, terugtrekken. Pruissen. De leening van 30 millioen th. is ruimschoots vol- geteekend.Van het 5' corps, het Posensche, is ook de land weer opgeroepen; van de andere 5 welke mobiel worden gemaakt, alleen de eerste ban.De regering heeft de andere Duitsche Staten uitgenoodigd, eveneens tot de mobilisatie overtegaan.Aan Hannover is den doortogt verzocht voor 31000 man naar den Rijn Sfanje. De gewezen minister van O. werken Estelban Collantes is door den Senaat, vrijgesproken, omdat van de 87 leden, minder dan namelijk 47 hem schuldig verklaarden aan bedrog, oplig- ting en valschheid in geschrift. Sardinië, Modena, Parma. Eene deputatie uit de hoofdstad Parma begeeft zich naar Koning Victor Emmanuel, om hem de reeds in 1848 geuite wensehtot inlijving van het hertogdom bij Sardinië, te herinneren. Te Reggio in'Modena is de dictatuur des Konings mede afgekondigd. De Gedeputeerde Farini is tot Sardinisch gouverneur van Modena en graaf Pallieri van Parma benoemd. De eerste heeft beslag gelegd op de goederen van het hertogelijk huis van Este en de collegien en inrigtingen der Jesui- ten ontbondenmoetende alle niet in Modena geboren leden der orde, met verlies hunner bezittingen, binnen 4 dagen het land ruimen. Bij het ministerie van buitenlandsche zaken'is eene al- gemeene directie opgerigt voor het beheer der toegevoegde Staten. De Koning heeft de hem door eene deputatie uit Bologna aange boden dictatuur geweigerd en een adjudant tot den Paus gezonden, om Z. H. wegens zijne plannen gerust te stellen. Turkije. De Porte heeft de dubbele benoeming van den heer Kusa goedgekeurdvoor ditmaal als bijzondere gunst en zonder regt voor het vervolg.— De Russische grootvorst Konstantijn is te Konstantinopel zeer luisterrijk door den Sultan ontvangen. Bij het departement van marine is de aanbouw besteed van 8 houten verdedigingsvaartuigen.Met Portugal is een tractaat ge sloten tot regeling der grensscheiding op Timor, op den voet van 1854, maar met wederkeerige vrijheid van godsdienst voor de be volkingen.— Den 18 is te Monnikendam, door het hoogheem raadschap van Waterland, het verhoogen en veranderen van ge deelten zeedijk besteed aan P. Hoogendoorn te Hardinxveldvoor 12,980.De 1» Kamer heeft den 20 goedgekeurd de voordrag ten tot het oproepen der miliciens van 1856 en 1857 en tot het doeu van verstrekkingen aan het dept. vau oorlog, met 33 tegen 31, en tot het marschvaardig maken van het Limburgsche bondscon- tingentmet 30 tegen 4 st.De regtbank te Zwolle heeft 3 tot nu toe gevangen gehouden boeren van Nieuwleusden vrijgesproken en hun ontslag gelastwaartegen het O. M. in verzet is gekomen. Te Utrecht is de hoogleeraar in de geneeskunde C. A. Bergma overleden.— Den 21 is prins Hendrik naar Luxemburg vertrok ken,— het landhuishoudk. Congres te Winschoten geopend, te 's Hertogenbosch het maken der telegraaflijnen van daar naar Tilburg en naar Helmond eu van Helmond naar Eindhoven besteed, te zamen voor 8965.en heeft de raad van 's Gravenhage met 21 tegen 8 st.besloten, de spaarkas ter voorziening in bui tengewone duurte van brood opteheffen en het bedrag in de ge meentekas te storten.Dcu 22 is te Amsterdam de prov. tentoon stelling van nijverheid plegtig geopend, tellende 1260 Nos. van 443 inzenders, waarvan 761 Nos. en 240 inzenders uit de hoofd stad.Denzelfden dag heeft de H. Raad het beroep in cassatie van den genl. Gunckel verworpenzijne betrekkingen hebben daarop een verzoek om gratie tot den Koning gerigt. De collecte voor het fonds ter aanmoediging en ondersteuning van de gewapende dienst'in de Nederlanden, den 22 alhier ge houden heeft opgebragt de som van f 120,82)-. Zitting van 14 Junij. 1. A. G.te Helder, eenvoudige diefstal7 maanden gevangenis straf (eenzame opsluiting) en de kosten. 2. H. T.te Helder, ontduiking der plaatselijke belasting op de honden te Helder, 6 boeteten bate der gemeente Helder met subsidiaire gevangenisstraf van 3 dagenen de kosten. 3. K. M.te Egmoud binnenvellen van een boom hem niet toebehoorendevrijgesproken. 4. D. v. d. G.te Oudkarspeleenvoudige diefstalmet aanne ming van verzachtende omstandigheden1 maand gevangenis straf en de kosten. 5. R. Z.als bovenmet aanneming van verzachtende omstan digheden, 6 weken gevangenisstraf en de kosten. 6. D. W. cn C. A. B., te Alkmaar, D. W. hoon en het uiten van eenvoudige scheldwoordenboete van 8 en 2,50 C. A. B.het uiten van eenvoudige scheldwoorden jegens 2 personen, 2 boeten, elk van 2,50, en solidair in de kosten. Zitting van 21 Junij. 1. A. H. en A. G.te Huisduinende le overtreding ter zake der plaatselijke belasting op het gemaal in de gemeente Hel der, de 2e als boven op last van zijnen meester; de 1"/50 boete, de 2e f 5 boete, met verbeuring van het meel, alles ten bate der gemeente Helderen solidair in de kostenmet subsidiaire gevangenisstraf van 7 dagen voor den len en van 3 dagen voor den 2™. 2. A. v. S.te Haringhuizen, 2 diefstallen in dienstbaarheid, vrijgesproken. 3. C. P. L., te Alkmaar, onderscheidene diefstallen als handwerks man in het pakhuis van zijne meesterscellulaire gevangenis straf van 4 maanden en de kosten. 4. J. K.te Alkmaar, eenvoudige diefstal6 weken gevangenis straf en de kosten. 5. J. 8. M.te Alkmaar, bedelarij, 14 dagen gevangenisstraf en de kosten. ONDERTROUWD. 17 Junij. Johannes Damiaun Fienete Alkmaar, en Gussina Johanna Termaatente Zutphen. GETROUWD. 19 Junij. Johannes van Beekum, Wedr. vau Maria Grolle, en Susanna Maria Kooien, Wed. van Johannes van der Horst. GEBOREN. 17Junij.Maria Clara, D. van Lodewijk Hendrik Martineau en Clara Anna Schut. 18 Simon, Z. van Klaas Burgering en Grietje Vader. 20 Johannes George, Z. van Johannes George Lijnbach en Jansina Elisabeth Arbous.Alida, D. van Adrianus Krook en Hilletje Ternar. 21 a Anthonius, Z. van Jan de Graaff en Johanna Fehres. 22 h Gerardus BernardusZ. van Hermanus Godijn en Wilhel- mina Revers. 24 u Johanna Maria en Gaugerica, Ds. van Johannes Wille- brands en Johanna Jannes. OVERLEDEN. 20Junij.Arend Storm, 18 j. en 7 m.Simon Klok, 26 j. 21 Cornells AlbertusZ. van Johannes Antonius Jacobse en Alida Agatha Hoorndijk, 6 m.— Hendricus Johannes, Z. van Hendrik Mulder en Clasina de Boerruim 6 w.— Krijn Brands, 59 j. 22 CoenraadZ. van Coenraad Gotfried Toorenburg en Helena Bruin, 8 d.Pieter, Z. van Jacob Houtkooper en Trijn tje van der Sluis1 j. en 6 w. 22 Julij. Door den Notaris S. A. DE LANGE. 1. Huisgenaamd uNabij buiten," buiten de Kennemerpoortbui- tenw. A, No. 13. Strijkgeld ƒ16,J. Banning f 1625, 2. Timmermanswerkplaats aan den Singelbuiten de Kenn. poort sectie A, No.433. Strijkgeld f 4,J.Metz Burkunk f 430,— (Afslag 29 Junij.) 23 Junij. Door den Notaris S. A. DE MOBAAZ. 1. Koopmanswinkelhuis, genaamd uhet Kromhout," N.zijdeLuttik Oudorp, C, 435. Strijkgeld 52.P. Bruin j 5200, 2. Wagenh. en Stalling, aldaar, 425, Str. /T6,dezelfde u 1625, 3. Pakhuis, aldaar, 427. Strijkg. 13,50, u 1360, 4. Huis, N.zijde, Dijk,C, 548. u n 12,N. Geels, n 1200,— 5. Dito, aldaar, 549. n n 6,G. Bekker, n 610, 6. Winkelh., "Voormeer,D,186, 10,dezelfde, tr 410, 7. Pakhuis, RaaksjeD, 130, n 3,H.Oortmeijern 55,— Door den Notaris D. N. VAN ELTEN. 1. Huis, N. zijde VerdroukenoordC, 110. Strijkgeld f 40,II. J. Ansingh 2600,— 2. Pakhuis, Z. zijde Verdronkeuoord D, 461. Strijkgeld f 15,dezelfde 685. Door den Notaris J. G. A. VEBPIOEFF. Huis, Z.zijde Laat, A, 161. Strijkg. f 8,50, E. Boeda f 860,— (Afslag 30 Junij.) De Directie der Sociëteit van Moederlijke Liefdadigheid ie Alkmaar, brengt ter kennisse van de ingezetenen dezer gemeente, dat zij eerlang eene collecte zal doen houden en eene lijst van intee- kening ter instandhouding dezer liefdadige instelling aanbieden. Twee jaren geleden werd de edelmoedige medewerking van Alk- maars ingezetenen daarvoor het laatst ingeroepen en de verwach ting van de Directie niet te leur gesteld. Gedurende dien tijd zijn 122 kraamvrouwen, tot den behoeftigenstandbehoorendezonder onderscheid van godsdienstige belijdenis, zoo voor zich als voor derzelver jonggeborenen, gedurende eenigen tijd verzorgd gewor den en voorzeker zijn daarvoor dankbare gebeden tot denHemel- schen Vader opgezonden.

Alkmaarsche Courant | 1859 | | pagina 2