BINNENLAND. 3ltab0 Üietiws. ARROADISSEMEATS REGTBAAK* BURGERLIJKE STA AD. VESL1AG VAA VASTE GOEDEREA. worden, daar zij tot een vreemdelingen-regiment behoorden.— De Je3uiten hebben hunne stichting in een der voorsteden van Milaan, met een deel van hun vermogen verlaten.Het burgerlijk en militair beheer van Lombardije is met het stadhouderschap naar Laibach verplaatst.Prins Napoleon is den 25 in Parma met geestdrift ontvangen. Oostenrijk. De maarschalk Giulaydie zijne landgoederen in Hongarije gaat bewonen, heeft, te Weenen zijnde, 25000 fl. ge geven, voor de verpleging der gekwetsten.De Keizer zal naarzijne hoofdstad terugkeerenen het bevel aan den maarschalk». Hess laten Sardinië. Kossuth is den 25 Junij met den spoortrein te Genua aangekomen en met uitbundige geestdrift door eene groote menigte ontvangen. Het Hongaarschc legioendat te Aoqui wordt opge- rigt, vindt veel bijval. Turkije. De regering heeft in Engelandzoo het schijnt daar toe uit Londen aangemaand, geprotesteerd tegen het vestigenvan een depot van Fransche krijgsbehoeften te Antivari. Zwitserland. De Bondsregering is met de oorlogvoerende magten overeengekomenom de op haar gebied gevlugte soldaten naar hun vaderland terug te zendenop voorwaarde vanzoolang den oorlog duurt niet tegen den vijand te dienen, om de wape nen bij het sluiten van den vrede terug te geven en den Bond de kosten van het onderhoud te vergoeden. De regering heeft eene overeenkomst gesloten met de Holl. IJ zeren Spoorw. Maatschappij tot versmalling' van het spoor, waartoe liet rijk een renteloos voorschot van 1.420,000 zal bijdragen terug te betalen als de wegbuiten de maatschappij omte Rot terdam met den Zuider- en te Amsterdam met den Rijnspoorweg is verbondenuit de overwinstd. i. na do uitkeering van 5 pCt. van het kapitaal en van het noodige voor het reservefonds. De concessie is tot 31 Deo. 1898 verlengd en de som voor het brievenvervoer blijvend op 18,540 bepaald.Bij de 2e Kamer is het ontwerp eener begrooting voor de thans aan het rijk behoo- rende koloniën Ommerschans en Veenhuizen ingediendter somtne van f 464,845, waarvan f 91,910 niet door de inkomsten en op brengsten gedekt kan worden.Te Breda worden proeven geno men met oen nieuw projectiel, uitgevonden door den sergeant de Bourbonwaardoor het juiste schot der tirailleurgewerenop min kostbare wijze, verkregen wordt.H. Bekkers, door het hof van Z. Hollandwegens brandstichting ter dood veroordeeldis door Z. M. begenadigd en zijne straf veranderd in 20 jaren gevangenis. Ten aanzien van den genl. Gumkel heeft Z. M. beslotenhem de versiersels der Militaire Willemsorde der 3» kl. te doen ontnemen en intetrekken de magtiging tot het dragen van het Legioen van Eer en der S. Helena-medaille.Van 5 Aug. tot 15 Sept. zal bij Zeist een groot oefeningskamp worden gevestigd van 12 batal jons inf., lreg.kav., 2 batterijen veld-en 1 batt. rijdende artillerie, onder het opperbevel van prins Frederikals chef van den staf is aangewezen de luit. genl. bn. Nepveuals bevelhebber der le brigade de prins v. Oranje en van de 2e de genl. majoor bn. v. Geen.De groote tragedienne mevrouw Ristori, die thans te Amsterdam is opgetreden, heeft 1000 fr. geschonken voor het monument van A. Scheffer te Dordrecht.- Bij de stemming te Breda voor een lid der 2° Kamer, in plaats van wijlen den heer Stormzijnuitge- bragt 1940 st.waarvan 723 op den heer Oomen en 667 op den heer Guljézoodat eene herstemming moet geschieden.Den 25 vertrokken met het Kon. stoomjagt van Rotterdam prinses Frederik, zich begevende naar Emsen prinses Hendrik en hare zuster Anna naar Liebersteinde eerste werd vergezeld door haar gemaalde laatsten door haren vaderdie beide reeds te 's Hage zijn terug gekomen.Een der dromedarissen in den Dierentuin te Amster dam heeft den 25 een levend mannelijk jong geworpen.Dien dag is het XIV Landh. Congres te Winschoten geslotenzullende het volgende te Amersfoort worden gehouden. Het werd door vele leden bijgewoond de verslagen omtrent de gewassen luidden mee- rendeels'gunstig. Aan de harddraverij, op den 22, namen 15 paar den deelde prijseen zilveren theeservieswerd behaald door de Nobbe, van N. Wafelbakker te Amsterdam, pikeur A. Houtman, en de premie, 2 zilv. kandelabres, door de Siper, van B. Hartman, te Nijkerk.Den 27 werd te Vlissingen het bouwen eener tweede Gereformeerde kerk besteed aan C. de Wolff, aldaar, voor ƒ56,000, besloot de raad van Bergen op Zoom tot afschaffing van den koof- delijken omslag en vervanging door een ander stelsel van belastin g-en,— en overleed te 's Gravenhage de minister van staat J. C, Baud, oud minister van koloniën en gouv. genl. van N. Indie a, i. grootkruis van den Ned. Leeuw en de Leopoldsorde, oud 69 jaren. Den 28 heeft de vice-adml. Bijl de Vroe den eersten steen gelegd aan het nieuwe drooge dok aan het N. Diep 's avonds werd eene luisterrijke danspartij op den dokvloer gegeven.Terwijl 5 man nen en 2 meisjes, in een polder werkzaam, den 29 in eene boot over het Biesbosch voeren, om aan het Raamdonksche veer ter kerk te gaan, sloeg het vaartuig om, waardoor de beide meisjes en 3 mannen verdronkenen de 2 anderenhoezeer gerednog in levensgevaar verkeeren.Do raad van Leijden nam den 30 met 12 tegen 10 st. een voorstel van 2 leden aantot wederin voering der broodzetting.Voor het dempen der Oude en Kraai- jenhorstergrachten te Haarlem, werden dien dag 20inschrijvingen ingeleverdwaarvan de minste was van 1). de Leurte Utrecht a ƒ72,4000; de hoogste bedroeg 125,000.Aan den Helder werd door de genie besteed het bouwen eener bomvrije bergplaats voor het fort Kijkduinvoor 8980, aan P. Quanthet voltooijen der batterijen op den zeedijk, voor ƒ13,480, aan J. E. Janzen, enz.De miliciens der ligtingen van 1856 en 57 moeten den 9 Julij in de provinciale hoofdplaatsen opkomen. Zitting van 28 Junij. 1. G. v. D., te Oude Niedorp, slagten van een nuchteren kalf, zonder aangifte of betaling van 's rijks belasting10 boete, verbeurdverklaring der geconsigneerde waarde ad f 1 en de kostenmet subsidiaire gevangenisstraf van 6 dageningeval van onvermogen. 2. Kl. K.te Bergengebruiken van een paard der le klasse zonder gedane aangifte voor de personele belastingƒ138 boete, zijnde 5 malen het bedrag der geslokene belasting ad 27,60 en de kosten. 3. Kl. d. E.te Warmenhuizenovertreding der wet op het pa tent 25 boete en de kosten. 4. Kl. K., 5. P. v. d. G., 6. M. C.te Alkmaar, als boven, vrijgesproken. 7. J. G-. en M. G.te Wieringenhet toebrengen van slagen in vereeniging, met toepassing van verzachtende omstandigheden elk 8 dagen gevangenisstraf en solidair in de kosten. 8. E. B.te Amsterdamlandlooperij3 maanden gevangenisstraf en de kosten. 9. G. P., te Amsterdam, bedelarij, 14 dagen gevangenisstraf en de kosten. 10. H. K.te Helder, bedelarij, als boven, met last tot opzending naar een bedelaarsgesticht. GETROUWD. 3 Julij. Domenico Antonio Lucia en Adriana Bies.Jan Blom en Anna Jonkhans, Wed. van Hendricus Janssens.Corne lls HoutingWedr. van Elisabeth Vlugt, te Alkmaar, en Catharina Willemina Lorgion Wed. van Hendrik Loosjes, te Amsterdam.Fredricus Keese, Wedr. van Johanna Maria van Zeijl, en Bartha Timmer, Wed. van Johannes van Vegten. ONDERTROUWD. 26 Junij. DzVMe7fïf,Wedr.vanMariaElisabethStoets,en.3bm0Bloem. Abraham Veen en Alida Wilkes.-- Hendrik Jacob van Twisk en Maria van Eijk. 30 n Joris Johannes Molenaar, Wedr. van Charlotte Louise Wit- landt, en Fusina Maria ten Houte de Lange. GEBOREN. 25Junij./fltë, Z. van Pieter Post en Maartje Nol.Maria Ca tharina, D. van Petrus Johannes Conneman en Diena Koppies.Pieter CornelisZ. van wijlen Pieter Blom en Anna Elisabeth yan Leuven. 26 Anna Carolina Elisabeth, D. van Meinardus Cohen Stu art en Jacomina Johanna Maria Rouwenhorst Mulder. 28 s Cornelis Johannes, Z. van Nicolaas Petrus Erkamp en Cor nelia Hendrica Geels.Cornelia, D. van Cornelis Mol- levanger en Trijntje Visser.Anton, Z. van Wilhelmus Eriedt en Louise Zondag. 29 u Anna Pctronetta MariaD. van Nicolaas Musen en Anna Margaretha Sander. 30 Johannes Petrus, Z. van Jan Castricum en Agatha Lemmen. 1 Julij. Geertruida Johanna Elisabeth, D. van Petrus Adrianus van der Drift en Maria Anna Brantj es. OVERLEDEN. 24Junij. Gerritje van Appeloo, Wed. van Johan Heinrich Christiaan Eriederich Eekhard, 73 j. 25 RenseZ. van Erenst Jans Erenst en Aaltje Kuiper, 16 w.wonende te Groningen.Geertruida CorneliaD. van Willem de Vries en Erederika Koeman, ruim 3 m. 27 Klaas, Z. van Jacob Bleij en Guurtje Groot, 3 m.— Jo hannes, Z. van Coenraad Gotfried Toorenburg en Helena Bruin, 13 d. 30 u Johanna Catharina van de Velde, 26 j. en 10 m. 1 Julij. Claas van Son, 35 j.Margrieta, D. van Hendrik Reijer- sen Jetten en Wijbregje Bakker, ruim 5 m. 27 Mei. Cornelis Molenaar, 23 j., overleden te Ommen. 29 Julij. Door den Notaris S. A. DE LANGE. 1. Huis, genaamd u Nabij buiten F buiten de Kennemerpoortbui- tenw. A, No. 13. Strijkgeld ƒ16,J. Banning f 1625, Niet verhoogd. 2. Timmermanswerkplaats aan den'Singelbuiten de Kenn. poort sectie A. No.433. Strijkgeld f 4,J.Metz Burkunk f 430, Verhoogd door J. v. d. Berg,n 30, No. 1 en 2 gccomb^2085,—verhoogd door J.Banning u 5,— 30 Junij. Door den Notaris S. A. DE MORAAZ. 1. Koopmanswinkelhuis, genaamd «het Kromhout," N.zijdeLuttik Oudorp, C, 435. Strijkgeld 52,P. Niet verhoogd. 2. Wagenh. en Stalling, aldaar, 425, Str. /T6, Niet verhoogd. 3. Pakhuis, aldaar, 427. Strijkg.13,50, u u Niet verhoogd. No. 1, 2 en 3 gecombineerd 8185,opgehouden op 4. Huis,N.zijde,Dijk,C,548. 12,N. Geels. Verhoogd door J. Metz Burkunk 5. Dito, aldaar, 549. u n 6,G. Bekker, u Niet verhoogd. No. 4 en 5 gecomb, 71820,verhoogd door G. Bekker 6. Winkelh., Voormeer,D,186, 10,G.Bekker, n Verhoogd door M. Haasbroek n 7. Pakhuis, RaaksjeD, ISO, 3,H. Niet verhoogd. J 5200,- dezelfde u 1625, u u 1360,— 500,— e 1200,— 10,— 610,— 110,— 410,— 5,- 55,—

Alkmaarsche Courant | 1859 | | pagina 2