ARROND1SSEMENTS REGTRANK. KANTONGEREGT. BURGERLIJKE STAAR. TEILING TAS TASTE GOEDEREN. VEREENIGING DER EVANGELISCHE ZENDING. voorgedragen is het voorstel van Burg. en Weth.om loven- genoemde som toe tè staanin stemming gebragt en daar de stemmen staakten het nemen van een besluitovereenkomstig het 2= .lid van art. 50 der gemeentewet, tot eene volgende ver gadering uitgesteld. 21. Yerzoek van B. 1). Bonegeest, om vermindering van de hem opgelegde korting, ter zake het stellen eener afdamming. Afwijzend besloten. 22. Yerzoek van J. F. XJkenaom gebruik van water onder de platte Steenenbrug, tot ligplaats zijner schuit. Toegestaanmits geene belemmering in de doorvaart worde teweeg gebragt. 23. Rapport der finantiëie commissie op het voorstel van Burg. en Weth.om den opzigter der bier- en wijnwerkers te be lasten met het toezigt op den in- en doorvoer van aan plaat selijke belasting onderworpen goederen. Is na deliberatie besloten: 1°. genobmden opzigter te belasten met het toezigt op eene be- hoorlijke controle der tot in- en doorvoer aangebragt wordende en aan plaatselijke belasting onderworpen goederen, en 2°. hem voor die diensten eene telken jare te regelen grati ficatie of bonificatie toe te kennen, voor het loopende dienstjaar bepaald op ƒ100,—terwijl alle instructienhem te geven, aan den Raad moeten worden medegedeeld. 24. Rapport der heeren P. A. de Lange c. s.betrekkelijk de regteu der gemeente op het bezit van water en visscherij in het Noord-Holl. kanaal. Overeenkomstig dat rapport wordt besloten op de door den Heer Ontvanger "der Registratie alhier gevraagde inlichtingen te berigten 1°. Dat het watergelegen t.ussehen de wallen der Bierkade en Yoormeer en de duo d' Alven is stads eigendom. 2°. Dat de gemeente, behalve op evengemelde strook, ten behoeve barer schutterij, geen vischregt heeft in het kanaal van den Omval tot de Texelsche poort. 25. Rapport dér Heeren P. A. de Lange c. s.omtrent het al of niet behouden van het pontveer over liet Noord-Holl. kanaal, bij de Texelsche barrière. Is overeenkomstig dat rapport beslotende pont in vol doenden staat te onderhouden en ten gerieve van het algemeen, op den bestaanden voet in gebruik te laten, met uitnoodiging aan Burg. en Weth.om in overeenstemming met den geest van het rapportomtrent de voortdurende bediening van het veer, aan den Raad een voorstel te doen. 26. Yoorstel van Burg. en Weth.betreffende de regeling van het schoolwezen alhier. Met het oog op Prov. blad N°. 54 zie punt N°. 3de behandeling tot eene volgende vergadering uitgesteld. 27. Aanvraag van het committé tot den aanleg van een' spoorweg door Noord-Holland, om eene geldelijke toelage van 1000,-— uit de gemeentekasals bijdrage tot de kostendie het committé, zal het met vrucht werkzaam zijnverpligt is te maken. Be behandeling verdaagd tot eene volgende vergadering. 28. Rapport der commissie van inkwartiering en kaserneringop een vroeger adres van C. Koemanom eene wedde of beloo ning voor de waarneming der betrekking van Commissaris van het wagenveer. Aan Burg. en Weth. om nader berigt. 29. Rapport van Burg. en Weth. op het verzoek van M. Eobré, om hooger jaarwedde als keurmeester van het vee. Conform het rapport afwijzend besloten. 30. Rapport van Burg. en Weth., op het verzoek der plaatselijke schoolcommissie alhier, om verdubbeling der haar jaarlijks ver leende toelage van/50,te beginnen met het loopend dienstjaar. Conform liet rapport wordt beslotende meerdere toelage van f 50,ie verleenen. 31. Rapport van Burg. en Weth., ter beantwoording der beden kingen van het Raadslid M>. P. A. de Langetegen eene zin snede in het gedrukte jaarlijksche verslag, betreffende den toestand der gemeente over 185S. Aangezien de Heer de Lange in de vergadering niet tegen woordig iswordt de behandeling van dit onderwerp tot eene nadere zitting uitgesteld. 32. Voorstel van dezelfden, betreffende de voorloopig genomen maatregelen tot vervulling der vacature van hulponderwijzer op de Stads Armenschool alhier, en verzoek om de goedkeu ring van den Raad, op de bij Burg. en Weth. noodiggeoor deelde verhooging derjaarwed.de daaraan verbonden, tot een bedrag van 350, Beslotende verhooging der voormelde wedde tot die som goed te keuren. 33. Voorstel van dezelfdentot ontslag van den commies der plaatselijke belastingen P. W. Rutges. Conform besloten. 34. Berigt van dezelfden, op het verzoek van H. Lijnbach, om ontheffing van zijnen aanslag in de plaatselijke directe belas ting, voor de dienst 1859. Is besloten Hen adressant van zijnen aanslag in gezegde belasting ie ontheffen, vermits die abusief heeft plaats gehad. 35. Afwijzende beschikking van HH. Gedep. Statenop de voor gestelde verevening der vordering ad 30 van H. S. Blok wegens in 1854, ten dienste der gemeente, geleverd ijzer. Na deliberatie besloten in die beschikking te berusten. 36. Is op de gedane voorslagen door de Gemeentebesturen van Amsterdam en Rotterdam, tot herziening der bestaande beurt- veerreglementenbesloten Burg. en Weth. te magtigenaan die besturen te berigten, dat ook dezerzijds gezindheid bestaatomna verkregen mag- tigingovereenkomstig art. 121 der gemeentewetovertegaan tot de herziening der beurtverdragenmet het oogmerkeer stens om daarin te bepalen dat met wederzijdsch goedvinden, echter met behoud der bestaande beurtscheepvaartafgezien wordt van het regt van uitsluitende vaarten ten tweedeom daarin de verdere in het belang van den handel wenschelijke wijzigingen te brengen. Iii verband met dit besluit wordt de beschikking op de bij den Raad ingekomene adressenwelke tot dit onderwerp be trekking hehlentot na de herziening der reglementen verdaagd. 37. Is benoemd tot lid der oommissie van de Stads Teekenschool alhier, de Heer J. W. F. Conrad, en 38. Tot lid der plaatselijke Schoolcommissie de Ileer Mr. T. M. Wentholt. 39. Niets meer aan de orde zijndesluit de Voorzitter de ver gadering, Zitting van 26 Julij. 1. Kl. Kz. D.te Texel, verwonding, eene ziekte en beletsel vau meer dan 20 dagen in den arbeid veroorzaakt hebbende, met aanneming van verzachtende omstandigheden 3 maanden gevangenisstraf in eenzame'opsluiting en de kosten. 2. a. J. d. H.te Akerslootb. M. S., vrouw v. C. V. en c. A. S., vrouw v. J. T.te Westgraftdijk, a. diefstal in dienstbaarheid en b. en c. medeplig'tigheid daaraanals bovena. 1 maand gevangenisstraf en b. en c. elk 3 maanden en solid, in de kosten. 3. H. K.te Alkmaar, diefstal in dienstbaarheid, als boven, 14 dagen gevangenisstraf en de kosten. 4. K. D.vrouw v. F. v. S.te Alkmaar, eenvoudige diefstal als boven, 6 dagen gevangenisstraf en de kosten. 5. S. S.laatst te Alkmaar, toebrengen van slagen en stompen, als boven8 dagen gevangenisstraf en kosten. 6. C. D.te Helder, opligting, vrijgesproken. 7. J. J. d. L.weduwe van P. P., te Alkmaar, bedelarij, 14 da gen gevangenisstraf en opzending naar de bedelaarskolonie. Zitting van 25 Julij. 1. J. de G.te Alkmaar, visschen bij nacht met een kruisnet zonder aete en zonder consent van den eigenaar van het visch- water, onder Alkmaar, 2 boetenieder van ƒ6, te verdeelen volgens do wet, en de kostenverbeuring van het kruisnet of de waardea f 2, of 7 dagen gevangenisstraf. 2. P. W.te Berkhout, anders dan stapvoets rijden over de draai brug over het Gr. N.-H. kanaal te Alkmaar, f 3 boete, ten bate der gemeente Alkmaar, en de kostenbeide invorderb. bij lijfsdw. 3. S. K. en B. K.te Akerslootte zamen zonder vergunning afwezig blijven bij de exercitie met de brandspuit aldaar1 boeteten bate dier gemeenteen de kosten of ieder 1 dag gevangenisstraf. 4. T. H.J.te Alkmaar, werpen van vuilnis in het Verdronkenoord, f 1 boeteten bate dier gemeenteen de kosten of 1 dag gevangenisstraf. 5. J. B.,te Alkmaar, als N°. 4 (op straat. 6. J. D.laten weiden van eene geit op den Singel, bij de Boompoort, als N°. 4. 7. W. R.te Alkmaarna zonsondergang op straat laten staan van een handwagen, zonder vergunning van den Commissaris van Politie, als No. 4. 8. J. H., te Alkmaar, als N°. 7 (van eene ladder.) ONDERTROUWD. 29 Julij. Willem de Koningwedr. -van Grietje Stokkink, te Alk maar, en Anna Schuffelte Amsterdam.Abraham Been en Clara Davids Uartog.Jan van Koot en Antje Bak ker, heide te Alkmaar, eerstgen. onlangs te Lekkerkerk. Jacob Brands en Margaretha Keel. GETROUWD. 24 Julij. Fredricus KeeseWedr. van Johanna Maria vanZeijl, en Bartha Timmer, Wed. van Johannes van Vegten. Jan Dekker, Wedr. van Barbara Elisabeth Straatman, en Margaretha Bloothoofd.Pieter Tuinman en Elisabeth Jo hanna Ksrlaak.Hendrik Haring Blom en Elisabeth Kok. GEBOREN. 24 Julij. Cornells JohannesZ. van Matthijs Zonneveldt en Catha- rina Beenders.Geertruida Catharina MariaD. van Christoffel Puttonaar en Willemina Smit. 26 Johanna Maria JosephaD. van Willem Frederik Ruijg- rok en Hendrica Josepha Hoevenaar.Frederik Sigmond Godfried, Z. van Hendrik Henning en Johanna Petronella van dé Poll.Alida MariaD. van Dirk van Dijk en Alida Welings. 27 Rika Dirkje, T). van Hendrik Zaadnoordijk en Jacoba Hulst. 29 Pieter, Z. van Johannes Cabri en Geertje Mol. OVERLEDEN. 24Julij.Jakobje Hem, wed. van Jacob Smit, 75 j.Johannes LeendertZ. van Anthonie Wiltenburg en Christina de Mol, 2 j. en 5 m. 25 Johannes, Z. van Johannes Schuit en Pietertje Boek, 6 d. 26 Cornells Wesseling, 69 j. 29 Julij. Door den Notaris S. A. DE LANGE, 1. WinkelhuisWz. HekelstraatC173. Strijkgeld f 12,J. van Twisk f 1215, 2. Pakhuis, aldaar, C, 177. Strijkgeld 2,50, J. Stuurman 285, Door den Notaris J. G. A. VERHOEFF. 1. Huis, W.z. S. Annastraat, C, 282. Strijkgeld f 5,L. Bollen430, (Afslag 5 Aug.) OPENBARE BIDSTOND, Zondag 7 Augustus 1859, des avonds ten 7 ure, in het gebouw aan den Koningsweg.

Alkmaarsche Courant | 1859 | | pagina 3