BINNENLAND. ARRONDISSERENTS REGTBANK. KANTONGEREGT. Mexico. De bewindvoerende geul. Juarez heeft de kerkelijke goederen verbeurd verklaard.Tegen den genl. Miramon, die mede een deel van dit door burgeroorlogen verdeelde rijk gebiedt is eenezamenzwering ontdekttvaarin de geestelijkheid de hand had om den genl. Marquesaeen voorstander van den gewezen dictator Santa Annaaan het hoofd van het bewind te plaatsen. Miramon heeft daarop, oin de liberale partij te winnen, de dagbladen alge- heele vrijheid gegeven en eene amnestie voor staatkundige ver oordeelden afgekondigd. Oostenrijk. Bij het uitbreken van den oorlog heeft de podesta van Venetie zijn ontslag )genomeu herhaaldelijk zijn de stemge- regtigden opgeroepenom een ander in zijne plaats te benoemen doch telkens is de opkomst zoo gering, dat de verkiezing niet ge schieden kan.— Het bedrag van 75 millioen der laatste leening aan Lombardije en Venetie opgelegd, is nu voor het laatst ge meld gewest op 30 millioen bepaald.De regering heeft denal- gemeenen invoer van geschut met getrokken loopen bij het leger gelast.De hertog van Modena die met zijne meeste troepen (4000 man) over de Po was geweken, organiseert, alsnu te Mantua een leger en heeft het handgeld en de soldij zijner soldaten ver hoogd ten einde gewapenderhand zijn hertogdom weder in bezit te nemen. Pruissen. Voor de wegens den oorlog uitgestelde handels- expeditie naar Japan, worden thans te üantzig het oorlogsfregat Thetis en de schroefstoomkorvet Arcoi/a voor 3 jaren uitgerust, ten einde daar te lande een haudelstractaat te sluiten. Rusland. In het officiële dagblad van Petersburg wordt be kend gemaakt, dat, vóór het sluiten van den vrede, door de on zijdige mogendheden geene voorstellen tot bemiddeling zijn vast gesteld, zelfs niet overwogen.Den 13 Junij heeft graaf Poulia- tine te Tiensing een nieuw tractaat met China geslotenwaarbij niet alleen te land maar ook ter zee de handel veroorloofd wordt, met toekenning van grootere voordeelen en vrijheden, openstelling van havens, benoeming van consuls en t.oelatiug van oorlogsche pen tot beschermiug des handels. Het Chinesche gouvernement zal het Christendom beschermen zendelingen met een Russische pas ongehinderd in het binnenland toelatenterwijl eene geestelijke missie voortdurend te Pekin mag gevestigd worden. Bovendien wordt eene maandelijksche postgemeeuschap onderhouden tusschen Pekin en Kiachta.De heeren Haberbankier te Darmstadt v. Hanseman te Berlijn en b". Mulkens hebben concessie erlangd tot het oprigten eener handelsbank te Petersburg met een kapitaal van 200 millioen francs, te plaatsen in actiën van 500 fr. Sardinië. Iu Savoije bestaat eene sterke (clerikale) partij welke de inlijving bij Frankrijk verlangt, Ben aantal leden van de Kamer der Gedeputeerdenvooral de heer Costa de Beauregard, begunstigen deze beweging en hebben in eene te Anuecy geliou- dene vergadering besloten, zoolang hun mandaat duurt, aantedrin- gen op de verwezenlijking van dit planvan welk besluit zij in den Courier des A/joes kennis geven.Garribaldi heelt zijne troe pendie slechts voor den duur des oorlogs geëngageerd zijn, bij legerorder aangespoordden moed niet te verliezen en de wapens niet neêr te leggen. De kolonel Andorno, wiens manschappen zich tot 6 maanden^ na den oorlog verbonden hebbenheeft dit voor beeld gevolgd. De stedelijke regering van Nice heeft besloten haren stadgenoot Garribaldi een eeredegen aantebieden.Bij Kon. besluit zijn de in Piemont bestaande verordeningen op de druk pers ook voor Lombardije verbindende verklaard.Op kosten van den Staat zal te Solferino een gedenkteeken worden opgerigt wegens de daar behaalde overwinning en tot een openbaar blijk van erkentelijkheid aan Keizer Napoleon.De bevolking van Milaan heeft een hoogdravend adres van dankbetuiging aan het Pransche leger gerigt,.— Eene bezending van te Turin aanwezige Venetianen heeft bij den Pransehen gezant geprotesteerd, tegen het voortdurend middelijk of onmiddehjk gezag van Oostenrijk over hun vaderland.De heer de Reisetdoor de Pransche re gering gezonden om den terugkeer der verdreven hertogen naar hunne staten te bevorderenheeft van onze ministers geenzins de verzochte ondersteuning gevonden zijnde hem verklaarddat men, na de terugroeping der Sardinische commissarissenniet verder konde gaan.De schrijver van het clerikale hoofdorgaan Armonia te Turin, is, wegens een betoog over de gebeurtenissen te Perugia, met, 2 maanden gevangenis, 2 maanden schorsing van zijn blad en 1000 lires boete gestraft. Toscane. De Staats-consulta heeft den dag der verkiezingen vervroegd, opdat nog vóór de conferentie te Zurich van de ge zindheid der bevolking moge blijken. liet getal vertegenwoordi gers zal ditmaal verdubbeld worden. De troonsafstand des groot hertogen ten behoeve van zijnen zoon heeft de bevolking niet bevredigd. De voorloopige minister Salvagnoli aan den Paus eenen candidaat voorgedragen hebbende als kerkelijk opperhoofd te Pistoja, is zijne dépêche onverwijld, onbeantwoord teruggezonden, met het adres //den heer advocaat Salvagnoli.— De Sardinische com missaris Buoncompagni den 30 Juli) Florence verlaten hebbende, is de heer Ricasolieen voorstander der inlijving bij Sardiniëaan het hoofd van het, bewind gebleven.De troepen van den maar schalk Canrobert zullenom door hunne tegenwoordigheid de on tevreden bevolking ontzag in te boezemen, door de hertogdommen trekken, om te Livorno scheep te gaan.De Toscaners hebben Garribaldi naar Plorence geroepenom het leger te organiseren dat, door het ontslag van den genl. Ulloa thans zonder hoofd is. Eetstgenoemde heeft den 23 Julij eene proclamatie aan de bevol king der hertogdommen gerigtwaarbij hij hun aanmaant thans erkentelijk aan Keizer Napoleon en het Pransche leger, de wapens neêr te leggen, maar tot leus te houden: Italic en Victor Emmanuel." De raad van Harlingen heeft besloten het monument voor Simon Stijl, waarvoor in der tijd door J. v. d. Plaats te Leeuwarden f 4000 is gelegateerd, te plaatsen in de vestibule van het raadhuis.— Namens den minister van financien, is de stad Hardenberg, bij deurwaardersexploit, aangemaand hare grondbelasting te betalen, zullende anders de gemeente-eigendommen in beslag worden ge nomen.Z. M. de heeren Blaupot ten Cate en v. Deinse benoemd hebbende tot inspecteur van het lager onderwijs in Groningen en tot president der arr. regtbank te Goesmoeten beide zich aan eene herstemming voor het lidmaatschap der 2e Kamer onderwerpen de laatste verlangt echter niet in aanmerking te komen.— H.M. de Koningin heeft 200 bijgedragen voor het opterigt en monument voor A. Schejfer.Een landbouwer te Schiedam, die onbekend wil blijven heeft 40,000 geschouksn aan de nieuw gebouwde R. C. kerk in het Frankenland aldaar, ten einde, daaraan een toren te bouwen.Op vele akkers in het Westland hebben de aardap pelen weder zoodanig door de ziekte geleden, dat men het de moeite der rooijing niet waardig acht.Jr. M. Salvador is te Haarlem bij herstemming weder tot lid van den gemeenteraad verkozende N. Rott. Cour. beweertdat de heer Nolthenius zijn ontslag als burgemeester genomen heeftwegens den uitslag der verkiezingen.De inwoners van 's Hertogeuboschdie privaten (circa 1000) aan de Dieze hebben, zijn aangezegd vergaarbakken te laten maken, ten einde de beer met schuiten af te kunnen ha len.— De provinc. geldleening in Friesland van f 260.000 a 4(. pCf.sedert ultimo Juuij geopend, is eindelijk volgeteekendna dat, sints eenige dagen de rente tot 5 pCt. verhoogd was.Voor de leening van 46,000 a 3( en 4 pCt.tot oprigting eener gas fabriek te Meppel, zijn slechts 4 aandeelen van 500 a 4 pCt. genomen, waarom de raad den 27 Julij tot eene nieuwe uitschrijving tegen 4J pCt. heeft besloten.Den 30 is Z. M. stoomfregat Zeeland te Vlissiugen van stapel geloopen, hetgeen sedert eenige dagen niet had willen gelukken.Den 31 heeft Z. M. den mi nister van oorlog v. Meursop zijn verzoek eervol ontslagen en hem benoemd tot commandeur van den Ned. Leeuw. De oorzaak schijnt te liggen in de naar huis zending op verlangen der 2e Kamer, van alle miliciens, ook van die wTelke voor cle kampen be stemd waren, waardoor het doel der oproeping, oefening, niet iï bereikt en vele kosten nutteloos zijn geweest.Den 1 Aug. is te Vlaardingen de eerste haringjager binnengekomenmet, 27 ton, welke verkocht zijn voor 4900.— Het eskader is den 3 weder in het N. Diep binnengeloopenkomende van Edimburg.Prins Prederik was den vorigen nacht uit Ems teruggekeerd en vertrok den 5met den prins van Oranje naar het kamp van Zeist. Met genoegen vermelden wij, dat onze jeugdige stadgenoot de heer Corn. Coster, dezer dagen van Brusselwaar hij zijne studiën aan het Conservatoire de Musique heeft volbragt,alhier terugge keerd, bij het daar gehouden concours, op Vrijdag 29Julij, voor het obligaatspel op de pianovan 11 mededingers den tweeden en den volgenden dagvoor de voordragthet meeste gevoel en stijl, van 15 mededingers, den eersten prijs heeft behaald, welke beslissing, door de jury met eenparige stemmen genomen, door het talrijk aanwezige publiek met een daverend applaudissement w.erd toegejuicht. D? Belgische bladen, van dit concours melding makendehuldigen ten zeerste het talent van den heer Coster en kennen zijn pianospel veel poëtische opvatting en een hem alleen eigen gevoel eu uitdrukking toe. Erkentelijk voor deze waardee ring van het buitenlandwenschen wij ook hier te lande den heer Cosier welverdiende lauweren toe en onze stad geluk met deze triumf van een harer zonen. Vrijdag avond, omstreeks 6 ure, ontstond er brand in de zout keet de Eendrugtwelke door spoedig aangebragte hulp is gebluscht. Zitting van 2 Aug. 1. J. A.teLimmen, het aanmat,isen van eenen titel, vrijgesproken. 2. J. A., P. A., G. v. d. S.,'P. W., C. W., C. W.J. II., P. H.C. M.A. A.te LimmenC. D.te Castrieum J. B.te Haringcarspel A. II.te Oudorpgezamelijk vertoef in eene herbergna besloten tijd, het, vonnis van den Kanton- regter te Alkmaar, waarbij de beklaagden en geappelleerden zijn vrijgesproken vernietigd en bij nieuwe regtspraak elk ƒ1 boete, ten bate der gemeente Limmen met subsidiaire gevangenisstraf van 1 dag en solidair in de kosten. 3. M. A.te Limmen, ontvangen van" gelagmakend e personen in zijne herberg, na besloten tijd, het vonuis van den Kanton- regter te Alkmaarwaarbij de beklaagde en geappelleerde is vrijgesprokenvernietigd eu bij nieuwe regtspraak 3 boete ten bate der gemeente Limmenmet subsidiaire gevangenisstraf van 3 dagen en de kosten. Zitting van 1 Aug. 1. P. J. B.P. H. en J. B.t,e Alkmaar, nachtelijke rustversto ring door zingen en schreeuwen op de Laatieder 5,50 boeteten bate dier gemeenteen de kostentegen ieder hunner invorderbaar bij lijfsdwang. 2. D. S.te Kalverdijkrijden met paard en kar op het klinkert- voetpad in de Langest.raat te Alkmaar3 boete ten bate dier gemeenteen de kosteninvorderbaar bij lijfsdwang. 3. C. S.te Alkmaar, voldoen aan eene natuurlijke behoefte in het plantsoen te Alkmaarzijnde daartoe geene bestemde plaats, f 1 boete, ten bate dier geneente, en de kosten of 1 dag ge vangenisstraf. 4. J. K.te Alkmaarzich vastklemmen achter aan een rijtuig op den straatweg, buiten de Kennemerpoort3 boete, ten bate dier gemeeteen de kosten of 1 dag gevangenisstraf. 5. A. A.te Alkmaar1°. laten stilstaan van 2 zwaar beladen handwagens op de brug bij het Hof, en 2°. laten staan dier wagens buiten aangewezen plaatsenlanger dan voor op- en afladen noodig was 2 geldboeten, elk van ƒ3, ten bate dier gemeenteen de kosten of 1 dag gevangevangcniastr&f.

Alkmaarsche Courant | 1859 | | pagina 2