h if. i W - «IIs :i 1 JPj 1 f" ie BUITENLAND. iiitC5*ws. ISTIIGERJLÏJRE STAND. IQ 169 en 71 st. uitgebragt.Uit kracht van het vonnis der regt- bank van 24 Julij is de stad 's Hertogenboseh bij deurwaarders- dagvaarding vermaandde op het gebied der gemeente ürthen aangelegde begraafplaats, waarop reeds 600 lijken zijn ter aarde besteld, te ontruimen en binnen 3 maanden in den vorigen toe stand te brengenzullende zulks anders voor hare kosten" gedaan worden.Den 19 is te Leeuwarden het leggen der telegraafdraad van daar naar Dokkum besteed aan H. Ph. Hotzte 's Hage, voor f 3166.Den 20 is de stoomfabriek van P. üriessen 8p Zn. te Aalten verbrand - den 22 de fabriek tot verduurzaming van hout van P. v. Hoogstraten, op het Wittenburger-eiland te Amsterdam, waarbij eene nevensstaande hagelgielerij zwaar is beschadigd en den 24 bet groote logement Stad Londen van P. Witte" aan de Groote Draaist.eeg te Rotterdam.— Den 21 is te Harderwijk en Nijkerk eene ligte aardbeving gevoelden heeft H. M. de Koningin bet kamp van Zeijst bezocht.De aartshertog Lode- wijk van Oostenrijk3e broeder des Keizersreizende onder den naam van graaf v. Lubereckkwam dien dag te 's Hage; den 22 vertrok hijna H. M. bezocht te hebbennaar Leijden en Am sterdam waar hij aan het Hotel des Paijs-bas afstapte en den 24 het paleis, 's rijks museum, de dierentuin, eene diamantslijperij, de nieuwe kerk en die der paters Redemptoristen bezocht. Den 26 vertrok Z. K. H. naar Keulen.Den 24 is prinses Marianne van Rusthof, hij Voorburg, weder naar Duitschland vertrokken. Te Scheveningen is gearriveerd de prins Eduard van Saksen-Weimar- Eisenach komende van Londen. Belgie. Den 19 is het voorstel van den heer Guillery, om de beraadslaging over de verdediging van Antwerpen te verdagen met 58 tegen 43 st. afaewezen en den 20 de le paragraaf der wet, houdende dat de uitbreiding der werken zal geschiedenmet 57 tegen 42 st. aangenomen, terwijl 7 leden zich buiten siemming hielden. Den 22 is de Prins-Regent van Praissen te Ostende aangekomen. Duitschland. In het Mecklenburgsche heerscht de cholera vrij hevig, zoodat de overheid buitengewone maatregelen heeft moeten verordenen op het begraven der lijken.Hanover heeft in de Bondsvergadering voorgesteld om overtegaan tot de uitvoe ring der Bondsbosluiten nopens Holstein en Lauenburg; dit voor stel is niet ondersteund. Engeland. Het kabinet heeft de Fransche regering geluk ge- wenscht, met de uitvaardiging der amnestielord Palmerston heeft zich daartoe in persoon tot den gezant de Persigny begeven. Louis Blanc heeft in de dagbladen bekend gemaaktdat hijgeen slaaf van Frankrijk willende worden, in Engeland blijft, waar hij zijn vaderland nuttiger kan zijn. Ook Victor Hugo verklaart niet terug te keerenvoor dat de vrijheid hersteld is.8 a 10000 soldaten verlaten de dienst bij het leger in Britsch-Indie. Fj£anke.ijk. De nieuwe groothertog Ferdinand van Toscane is te-Parijs gekomen op "eene schriftelijke uitnoodiging des Keizers. In den avond van den 17 waren te Parijs veie woningen verlicht, wegens de uitvaardiging der amnestie.Om eene "meer gelijks verdeeling der strijdkrachten van het rijk daartestellenis het ge tal der militaire commandementen vermeerderd en nu als volgt.: 1 Parijs maarschalk Magnan2. Rijssel maars. de Mac Mahon3 Nancy m. Canroberl, 4Lyon m. de Castellane5 Tours m. Baraguay d'Htlliers, 6 Toulouze m. Niel en 7 Algiers genl. de Martimprey. Mén wil dat de oprigting van het oommandement te Rijssel een gevolg is van het besluit der Belgische regering, tot uitbreiding der versterkingen van Antwerpen. Vermits de Keizer gelast heeft het leger op den voet van vrede te brengenheeft de minister van oorlog bevelen gegeven, om de manschappen, wier diensttijd in 1859 eindigt, met 20 September te ontslaan en om een verlof van 6 maanden te verleenen aan allen, die hij hunne gezinnen noodig zijn.Den 24 zijn te Marseille 5 Napolitaansche schepen aangekomen, met 2000 ontslagen Zwitsers, die den 25 zijn ont scheept en dadelijk naar Génève verreisd.Op last des Keizers zal er eene gedenkpenning worden geslagen op het militair feest van 14 Aug. Kerkelijke Staat. Het ontslag van den kardinaal Antonelli als voorzitter van den staatsraad is geschied, omdat eenige mogendheden die betrekkingniet vereenigbaar achtten met die van voorzitter van den ministerraad.De genl. Kalbermaüen een deel zijner troepen tot Rimini hebbende doen optrekkenheeft de genl. Mezzocupo te Bologna zijne geheele magt van 10000 man opgeroepen, om de Pausselijke troepen het verder doordringen te beletten.Vele te Napels ontslagen Zwitsersehe soldaten paan in Pausselijke dienst over en zullen een corps karabiniers van 800 man uitmaken. Modena. De afgevaardigden hebben het voorstel van den mar kies Fontanelliom het huis Habsburg-Lotharingen van de regering vervallen te verklaren, met een twee malen herhaald vreugdejuich beantwoord en eenparig besloten het in overweging te nemen. Op het verslag wegens de voordragt van den heer Miramotti, is bij geheime stemming beslotendat de vergadering bereid istot el- ken prijs de vereeniging met Sardinië te handhaven. Den 21 werd het voorstel om eene leening van 5 millioen aantegaan, in over weging genomen en besloten om de dictatuur aan den heer Farini optedragen. Den 23 werd deze dictatuur bevestigdmet magti- ging om voormelde leening te sluitenbesloten tot de oprigting van een monument wegens de uitsluiting der dynastie en het de°- creet tot aansluitingbij Sardiniëverklaard dat de vrijwilligers in den oorlog voorde onafhankelijkheid zich verdienstelijk hebben gemaakt jegens het vaderlanden werd de dictator uitgenoodigd om zich tot de mogendheden te wenden, tot uitlevering der door hertog Franciscus V veroordeelden wegens staatkundige misdrijven. Daarna heeft de vergadering zieh verdaagd.Garribaldi is bij zijne komst te Livorno met geestdrift begroet. Napels. Toen op den Napoleonsdag de Fransche gezant Bre- nier zieh in plegtigen optogt naar de kerk begaf, om lret te Deum bijtewonen. waarbij ook de secretaris der Britsche legatie en het geheele personeel der Sardinische tegenwoordig waren, wilden eenige aanzien lijke Napolitanen zich mede ter kerke begeven en de volksleiders den gezant bij den ingang een adres aanbieden. Het hoofd der pólicieMenettadeed daarop de kerk door eene groote krijgsmagt omringen en de menigte, die haar gevoel lucht gaf, uiteendrijven. Oostenrijk. De graaf v. Rechberg is pres. min. geworden en behoudt de portefeuille van buitenl. zakende heer v. Hubner wordt minister van policie, in plaats van den heer v. Kempen, die pensioen bekomtgraaf Goluchowski bekomt het ministerie van binn. zakenin plaats van den heer v. Badidie als gezant naar Rome gaathet handelsministerie wordt opgeheven en de werk zaamheden bij de ministerien van binn. zaken en financiën overge- bragt.— Een aantal inwoners van Mantua hebben een adres aan den Sardinischen vertegenwoordiger te Zurich gerigtwaarbij zij verlangen, dat. hunne stad even als vroeger tot Lombardije zal behoorende bisschophet stedelijk opperhoofd en andere aan zienlijken hebben het goedgekeurdmaar niet geteekendom geen aanstoot aan het Oostenrijkseh bestuur te geven.Vele in het afgestane Lombardije geboren soldaten blijven op hun verlangen in Oostenrijksche dienst— Het fregat Novara, dat eene reis om de wereld heeft gedaan, is te Triëst teruggekomen. Pakma. De munieipaliteit der hoofdstad heeft aan prins Napo leon het rijtuig van Napoleon I aangebodenhetwelkop last des Keizersin het museum van Versailles zal worden geplaatst.De heer Farini heeft de dictatuur aanvaard en zijn gezag overgedragen aan den hoogleeraar en advokaat Manfredi.De tollinie tusschen Parma en Sardinië wordt met 1 Sept. opgeheven. Peuissen. Een aantal deftige burgers van Stettin heeft den Prins-Regent bij adres verzochtacht te willen geven op de wen- schenom meer eenheid te brengen in de verordeningen op het Duitsch Verbond en tot vorming van eén krachtig centraal gezao; ook te Berlijn wordt een dergelijk adres geteekend. Sardinië. Het Genuësche cferikale dagblad Cattolico is opge heven wegens een betoog over de afscheiding van Savoije. Toscane. De regering heeft mei het huis Baslojihandelende namens de gebroeders Rothschildt te Parijseene leening gesloten van 28,652,000 lires, ter nominale waarde der 3 pCtt. Toseaansehe geconsolideerdenstrekkende zulks tot aanvulling der leening van 100 millioeu, waartoe magtiging gegeven is bij besluit van 3 No vember 1853. Voor de tentoonstelling van paardenden 24 op het Doelenveld gehoudenwerden 62 paarden aangebragtde prijzen zijn toegekend als volgt geboren in 1854, le prijs aan Klaas Dekkerte Schermeer. 2e n n J. K. Sloovis, te Winkel. n 1855, le J. Heijniste Schermeer. 2c u Jacob Visser, te Schermeer. u n 1856, 1° u u Corn. Kraakmante Akersloot. 2e Corn. Smit, te Oterleek. Aan 4e harddraverij in den Geesterhout namen 22 paarden deel; de prijs, eene vergulde pendule, werd behaald door de Goliath, van J. de Wit, te Zijpe ,t bereden door S. de Wit, en de premie, een kristallen gebakmaudmet zilver gemonteerd, door de Snel, van K. van Eden, te Krommenie, bereden door J. Reli. Bij uit stekend schoon wederwerd dit volksvermaak door eene groote menigte vreemdelingen bijgewoond. Het concert van den heer Walraven was des avonds ook druk bezocht en werd besloten met een bal. Z. M. heeft tot lid van liet collegie van regenten over het huis van arrest alhier benoemd den heer J. F. W. Conrad. Den 27 overleed alhier, na eene korte ongesteldheid, in den ouderdom van 75 jaren, de heer H. Toussaintoud-apotheker, lector in de chemie en pharmacie aan de geneeskundige school. Naar men vermeent, zal bij de aanstaande promotie van het gymnasium, in de Kapel, aanstaanden Woensdag 31 Augustus, ten 12 ure, behalve hetgeen de rector van wege curatoren, vol gens aangenomen gebruikin de moedertaal zal mededeelenvoor het eprst eene oratie of declamatie in eene der nieuwere talen en niet in de Latijnsehe worden voorgedragen, omdat hij het einde van dezen cursus geene leerlingen van de eerste of Latijnsehe af- deeling ontslagen worden. Waarschijnlijk zullen velen dit met genoegen vernemen en de promotie des te liever bezoeken. ONDERTROUWD, 19 Augs. Henri Frederic Elshove, Wedr. van Elisabeth Yos, te Am sterdam en Stijntje Munniclite Alkmaar. 26 Bernard Hermann Thieste Wormerveer, en Maria Kui per, le Alkmaar.Harmanus liarmsen en Petronella Geer- truida Jansz., beide te Amsterdam, eerstgen. onlangs alhier woonachtig. GETROUWD. 21 Aug. Jan van Koot en Antje Bakker. 25 Jan IValrave Borst, wedr. van Hendrika Aleida Agneta van Troostenburg de Bruijnte Bergenen Johanna Roem, wed. van Cornelis Johannes Hoogvorst. GEBOREN. 20 Aug. Margaretha PriskaD. van Josephus Egbertus Ibink en Maria Margaretha Schaepstall. 22 n Maria Anthonia ClasinaD. van Hendrieus Anthonius Paleari en Susanna Bibo. 24 Jacobus Johannes, Z. van Willem Bieman en Jannetje Oort. 25 n Petrus Johannes, Z. van Gerardus Hendrieus Langeree en Jannetje Breek. OVERLEDEN. 17 Aug .Hendrik Rosemeijer33 j., overleden te Maastricht. 21 Nelia Jacobse, echtg. van Gijsbertus Goes, 33 j.Abra ham, Z. vanLevi Trijbets en DientjeTrompetter. Ij. en6m. Anna Elisabeth, D. van Cornelis Duits en Aafje van Does burg 5 m. 23 Fredrik de Groot, 56 j.Dirk, Z. van Hendrik Hoek- meijer en Neeltje Bruin. 16 w.Bernardits Ar noldus Z. van Franciscus Pannekoek en Alida Lauw, 7 j. en 2 m. Anna MariaD. van Jacobus Klapmeijer en Elsje van der Leek, 6 j. en 11 m.

Alkmaarsche Courant | 1859 | | pagina 2