BIJBLAD behoorende tot de Alkmaarsche Courant van 4 September 1859. n. li. 15. 18. GEMEENTERAAD. Verder zijn gelezen de navolgende stukkenals 3. 6. 7. 8. 9. 10. 13. 10. 17 19. '20. ■21. 22. Zitting van den 31 Augustus 1859, No. 16. Voorzitter de Burgemeester. Tegenwoordig 11 leden.. Afwezig de Heer Kluppel. De notulen der vorige vergadering geresumeerd en goedge keurd zijndewordt Overgegaan tot het onderzoek der geloofsbrieven van de bij de plaats gehad hebbende verkiezingvan 19 July 11.be noemde leden van den Gemeenteraadwaartoe door den Voorzitter worden benoemd de Heeren van leeuwen Verhoeff en van Oer lhiftdie daarop de vergadering verlaten en daar na aldaar teruggekeerd zijnde, verklaren geene bezwaren tegen de toelating te hebben gevondenen mitsdien daartoe adviseren. De Raad besluitin overeenstemming met dat adviestot de toelating van de lleeren 3hr. D. C. de Dieu Fontein Verschmr, Dr. L. de SonnavilleH. Coster Hz.H. van den Berg en J. Helling als leden van den Gemeenteraad. Daarna zijn gelezen Ëene missive van H.H. Gedep. Staten m deze provincie, waarbij wordt kennis gegeven, dat voorloopig (doch zonder veibmd- tenis voor het vervolgvan wege de provincie zal worden voorzien in de herstelling van aanzienlijke gebreken van den weg tusschen Alkmaar en Hoorn. Eene missive als boven, houdende mededeeling, dat blijkens eene van wege Z. M. ontvangen kennisgevingop het adres betreffende de wik- en weegloonen (zie notulen van2i April 11. nofr geene beschikking kan worden gegeven. Beschikking van als boven houdende magtiging om den post van f 10, als gratificatie aan de Wed. Vos verleend uit den post van onvoorziene uitgaven der gemeentebegrootmg \an 1859 te mogen voldoen. Alle voor kennisgeving aangenomen. Van de commissie van financien. Rapport op den voorgestelden verkoop van eemge oude en ■onbruikbare roerende goederen. Dadelijk behandeld en ingevolge de conclusie van het rapport Idem^op de gevraagde magtiging tot af- en overschrijving op de loopende tegrooting van 562,50, wegens jaarwedden van Idem tot gelijke magtiging voor ƒ536,—-, wegens diverse uit gaven en tot voldoening van f 25.—, uit den post van on voorziene uitgaven, voor ƒ25,-, defroijement van Curatoren van het Stedelijk Gymnasium. iqkq Idem op de rekening der Herv. Diakome over de dienst van 1858. Idem op de begrootmg van liet R. C. Armbestuur, dienst 1860. Idem op de voorgedragen regeling op de mtoetalmg derjaar- u—Heeren Lectoren der Geneeskundige School e >r rekening der dienstdoende Schutterij, over 1858 begrooting van dezelfde, voor 1860. De stukken No. 7 tot en met 13 zijn allen ter lezing voor de leden op de Secretarie neder gelegd. Missive van het Burgerlijk Armbestuur, teu geleide van des- zelfs rekening over het jaar 1858 en de begrootinj? voor de dienst van 1860. Verzonden aan de commissie van financiën tot onderzoek e'n Om berigt. Jaarlijksch verslag van den toestand van het armwezenover den jare 1858 binnen de gemeente Alkmaar. Besloten lot denederlegging ter secretarieter lezing voor de leden. Missive van Diakenen der Herv. Gemeenteten geleide van de begrooting dier Administratie voor 1860. Waarop is besloten tot verzending aan de commissie financientot onderzoek en om berigt. Rapport der speciale oommissie van onderzoek der gemeente rekening over 1858. Daar dit verslag reeds ter lezing voor de leden op de 'Secretarie was ter nedergelegd, is de lezing van dit stuk tot bij de latere behandeling der beschreven punten verdaagd Missive van Burg. en Weth. van Rotterdam, kennis gevende, dat de Raad dier gemeente zich vereenigt met het dezerzijds genomen besluit, omtrent de herziening van het beurt-regle ment en alzoo voorsteltde vereischte voorloopige mao-tiffing tot wedcrkecrige behandeling te vragen. Missive van Burg. en Weth. van Alkmaar, waarbij het nemen van het daartoe betrekkelijk besluit wordt vastgesteld. In dadelijke behandeling genomen en het daartoe voorge dragen conceptbesluit gearresteerd. Berigt van Burg, en Weth.op het verzoek van B. C. Lucas, tot ontruiming van de hem toebehoorende en door het Ge meentebestuur tot puinplaats in bezit genomen grond. Besloten tot de nederleggmg ter Secretarie ter lezing voor de leden. Op voorstel van den Heer de Langedie verpligt is de vergadering te verlatenworden, voorafgaande de°verdere mededeelingênaan de deliberatie onderworpen de herhaalde lijk verdaagde puntenvan I)e bedenkingen van den Heer de Lange, tegen eene periode in het jaarlijksch verslag over 1858 cn het antwoord daarop door Burg. en Weth. verstrekt. Wordt, na de ophelderingen daaromtrent door Burg. en Weth. gegeven waaruit blijktdat er eSne vergissing heeft plaats gehad, besloten: overtegaan tot de orde van den dag. De aanvraag van het committé tot bevordering van den aan leg van ëenen spoorweg door Noord-Hollandom eene toelage va"J 1000,uit de gemeentekas, tot bestrijding van kosten, welke zij tot bereiking van haar plan zal moeten maken. Na zeer breedvoerige redeneringen over dit onderwerp, heelt de Raad beslotende gevraagde bijdrage niet te verleenen, maar tevens op ecu daartoe strekkend voorstel Burg. en Weth. gemagligdom tegen de aanslaande najaars verga dering van de Provinciale Staten bij een nader adres do belangen der gemeente in den aanleg van oenen zoodanigen spoorweg Ic bevorderen. 26. 27. 28. 29. 30. 31. van Burgemeester en IVethouders. 23. Mededeeling omtrent de sluiting van den openbaren weg aan de binnen-banendoor den Heer JH. Lbinken van hetgeen, tot behoud der regten van de gemeente voorloopig is gedaan, met voorstel tevens, om het verdere onderzoek naar hetgeen verder zal behooren te worden verrigt optedragen aan eene speciale commissie. Is conform het voorstel beslotenen zijn tot leden dier com missie benoemd de Heeren J. C. Vonk, Mr. J. E. Nuhout van dér Veen en Mr. J. A. Kluppel. 21 Rapport op hét verzoek van verschillende veehandelaarsom reglementaire bepalingen op het koopen en verkoopen ter Maandagsche veemarkt. Dadelijk in behandeling genomen en beslotenom over eenkomstig het advies van Burg', en Weth., aan de adres santen te kennen te geven dat de Raad er voor als nog in het belang van den vrijen handel, bezwaar in ziet, daaraan be perking in den weg te stellen. 25. Yoordragt tot verkoop van den Tiendeingel. Op de nadere mededeeling van den Voorzitter, dat dé tegenwoordige gebruiker den wensch heeft te kennen gege ven om dien grond tegen betaling van eenen hoogeren huurprijs in huur te behouden is besloten de voordragt tol verkoop voor als nog buiten beschikking te houden, en Burg. en Weth. optedragenten opzigte van zoodanige verhuring eene nadere voordragt te doen. Voorstel betrekkelijk den verkoop van den opstal der gebouwen van de voormalige kazerne en garnizoens infirmerie tot afbraak. Verzonden aan de commissie van financiënom berigt en raad. Rapport betreffende het onderzoek der bliksemafleidersnaar aanleiding '.van het vroeger daartoe strekkende voorstel van het lid "den Heer Kluppel. Ter lezing voor de leden op de Secretarie nedergelegd. Rapport op het verzoek van IV. van der Voort c. s.tot ver plaatsing van het Telegraafbureau. Besloten tot verzending aan de commissie van financiëntot onderzoek en om berigt. Voorstel tot daarstelliug van maatregelentot hot verkrijgen der bestendiging van het Stedelijk Gymnasium. Besloten tot verzending aan de commissie tot de zaken van het schoolwezenom berigt en raad. Voorstel tot benoeming van eenen Wethouder. Idem tot benoeming van twee leden als Ambtenaren van den Burgerlijken Stand. 32. Idem tot benoeming van een lid voor de commissie genoemd in art, 11 en 15 der wet op de schutterij, allen tengevolge der peri odieke aftreding van de Heeren Dr. L. de Sonnaville en H. Coster Hz., als leden van den Gemeenteraad, oo. voorstel tan een-öW^etifteiÜïir^ó^fïefvê&vffgéTabrmagtv. ging van H.H. Gedep. Statenop de overdragt van het gebouw der Geneeskundige School, aan het Rijk. Dadelijk behandeld en conform besloten. Mededeeling der verstrekte instruotien voor den opzigter van de bier- en wijnwerkers, in het toezigt op den doorvoer van aan stedelijke belasting subjecte goederen. Ier lezing voor de leden op de Secretarie nedergelegd. v oordragt tot het verleenen van restitutie aan de Wed. II. Meienbrink, van betaalden accijns voor naar buiten uitgevoerd gedistilleerd. Bij eene dadelijke behandeling de magtiging tot restitutie van den accijns verleend. Voordragt betreffende de toekomstige bediening van het pont- veer over het N. Holl. Kanaal. Mitsgaders Een adres van G. F. Binneman, waarbij dezelve verzoekt in die betrekking te worden geplaatst. Beide ter lezing voor de leden op de Secretarie nedergelegd. Verzoek van den scheepsbouwmeester G. Swerver, dat in de kosten van behoorlijke uitdieping der vaart, bezijden zijne scheepstimmerwerf Nicolaas iVitsen, ten bedrage eener som van 600,van wege de gemeente moge worden voorzien Alsmede het daartoe betrekkelijk advies van Burg. en Weth. Omtrent welke beide tot de verzending naar de commissie van .financien tot berigt en raad, is besloten. Adres van de erven A. C. Melchior, om afschrijving van des- zelfs aanslag in de plaatselijke directe belasting, ter zake van verandering van woonplaats. Besloten tot eene nadere behandelinggelijktijdig met an dere verzoeken van dienzelfden aard. Adres van 11. S. Blok, om vergunning tot uitstalling van goederen op den walvóór het pakhuis Noorwegenaan het Luttik Oudorp. Verzonden aan Burg. en Weth. om berigt en raad. Is door den Voorzitter, namens Burg. en Weth.aangeboden de begrooting der gemeente-inkomsten en uitgaven over den jare 1860, met de daartoe behoorende memorie van toelichting en verdere bijlagencn is Tot de voorloopige ter visie legging op de Secretarie voor de leden en voor de ingezetenen besloten. Is aan de orde gesteld: 43. De behandeling der gemeenterekeningdienst 1858 naar aan leiding van het Vèrslag door de speciale commissie van on derzoek daarop uitgebragt. Na korte beraadslaging over deze rekening die eene meer dere ontvangst van f 7693,21" boven de begrooting en eene uitgave van f 9406,50" beneden de raming aanwijst, en waarbij, behalve deze en gene algemeene opmerkingen, die door Burg. cn Weth. werden opgehelderd, slechts één artikel in de uit gaven is gewijzigdis dezelve voorloopig vastgesteld tot een bedrag in ontvang van f 130312,38" a uitgave 112546,45" cn alzoo met een batig slot van f 17765,93 44. Ismet verdaging der nog overige punten van beschrijving tot cenc volgende bijeenkomst, deze vergadering opgeheven. Te Alkmaar bij HERMS. COSTER ZOON. 34. 35 36. 37. 38. 39, 40. 41. 42.

Alkmaarsche Courant | 1859 | | pagina 5