BINNENLAND. S-labs ilicmus. GEMEENTERAAB. liep de menigte des avonds, bij het omdragen van het sacrement, te hoop en wilde den bisschop vermoordendie echter door de regering, ondersteund door eenige Alpenjagers, beveiligd werd. Ook in Crema heeft de bisschop overlast geleden.Den 14 heeft de raad van Turin besloten een gedenkteeken voor Keizer Napoleon en den Koning opterigten.Den 15 kwamen aldaar de deputatien uit Parma 'en Modenaom den Koning het gezag opt.edragenzij werden aan het station door leden van het stedelijk bestuur en van de Kamers opgewacht en door het volk met de meeste geest drift begroet. Reeds des middags werden zij bij Z. M. toegelaten. Het antwoord van H. D. kwam grootendeels overeen met het vroe ger tot de Toscaansche deputatie gesprokene hij wenschte de her togdommen geluk met de betoonde orde en gematigdheidwaar door zij bewezen hadden zich zeiven te kunnen beheersehen en de Vrijheid waardig te zijn.De Koning heeft den jongen hertog van Charlrcs tot ridder van de orde van S. S. Mauricius en Lazarus benoemd wegens diens loffelijk gedrag tijdens den laatsten oorlog. China. Den 17 Junij vond het eskader van den adml. Howe aan de rivier de Peihode forten opgebouwd en de invaart ver sperd den 20 kwamen de Pransche en Engelsche gezanten aan boord en den 25 deed men eene poging om den doortogt te for ceren eensklaps werden de door 20000 Mongolen verdedigde batterijen gedemaskeerd en ving een gevecht aan, dat met den terugtogt der schepen eindigde en den Engelschen op een verlies van 3 kanonneerbooten464 dooden en gekwetsten en den Eran- schen op 14 te staan kwam. Bij resolutie van 28 Aug. heeft de minister van financiën, krachtens Z. M. besluit van 8 Sept. 1858 gearresteerd de 240" staats-loterijzullende bestaan uit 20000 loten, 10000 prijzen en 2 premien, de collecte duren van 3 tot 15 Oct. en de trekking van 31 Oct. tot 21 Januarij 1860.Bij Kon. besluit is het corps officieren van gezondheid en apothekers in N. Indie aanmerkelijk uitgebreid en de gelegenheid tot bevordering daarbij vermeer derd.De Oranje-kazerne te 's Ilage is tijdelijk tot hospitaal ingerigttot opname van de zieken der naburige garnizoenen. Den 0 heeft de raad van den Helder met 12 tegen 2 st. besloten voor 2 tonnen goüds in eenen N. llollandschen spoorweg deeltene- menindien de staat eene subsidie van 2 millioen geeft en de rente a 3 pCt. van 7 millioen garandeert,Den 7 hebben de heeren Bredius en v. Sijpesl'ein nu vereenigd met den heer mr. W. Siewertsz. v. Resemade veranderde concessie aanvaard voor de zuiderspoorwegen. Het benoodigde kapitaalvroeger geschat op f 35,600,000 waarvan de rentewaarborg bedroeg f 1,602,000 wordt thans voor de beide wegen van Rotterdam naar Maastricht en van Ylissingen naar Breda begroot op 48,600,000met een rentewaarborg van f 2,187,000; de subsidien voor rivierovergangen worden vermeerderd met 7 millioen voor die tusschen Arnhem cn Venlo en 1 millioen bij Grave. De hooge regering heeft bij de gewestelijke en deze bij de gemeentebesturen aanzoek gedaan het tot stand komen dezer wegen door bijdragen te bevorderen. Vele Zwitsers, die uit Napelscne dienst ontslagen zijn, nemen dienst bij het leger in Oost-IndieDe Sultan van Bandjermassin op Borneotegen wien de opstand aldaar ten deele gerigt washeeft afstand van zijn gezaggedaan en is te Batavia aangekomen.Den 9 heeft de genl. majoor Gey v. Pilliusaan den Helder, besteed het veranderen der aardenwerken van het fort Erfprins, aan K. Prins te Papendrecht, voor 88,500.Den 10 is tePurmerend bij herbesteding het bouwen van schoollokalen voor het lager on derwijs met woningen aangenomen door H. J. J. Jansen te Am sterdam, voor f 12,437.— Den 13 is de Keurvorst van Hessen met zijne gemalin van het badhuis te Scheveningen huiswaarts gekeerd.Aan de harddraverij te Medemblik op den 12 namen 18 paarden deel en werd de prijs (zilv. trekpot en melkkan) be haald door het Haasje, van J. Reli, te Alkmaar, en de premie (zilv. tabakskomfoor) door de Goliath, van J. P. de lVit, te Zijpe. Te Spanbroek dongen den 14 22 paarden naar den prijs, behaald door de Nobel, van N, Wafelbakker, te Amsterdam, terwijl de premie aan de Jans, van J. Adams de Wit, te Zijpe, ten deel viel. Den 13 overleed te Velp de oud-hoogleeraar in de regten teLeij- den mr. C. J. v. Assen, oud 71 jaren.-- Bij Kon. besl. van den 14 zijn tot hoogleeraren aan de academie te Delft benoemd de leeraren J. Pijnappel Gz. en nv. S. Keijser en de onderwijzer in de waterbouwkunde D. J. Storm Buysing.De minister van binn. zaken heeft dien dag namens Z. M. de Kamers gesloten.Den 15 is bij eene proefneming op den Horst bij Texel weder een ka non gesprongen van dezelfde fabriek en hetzelfde jaar als dat aan boord der pro Patriadoor de genomen voorzorgen heeft men geene ongelukken te betreuren gehad.Den 16 is het kamp bij Zeijst opgeheven. 'I i n Zitting van den 12 September 1859, No. 17. Voorzitter de Burgemeester. Tegenwoordig 8 leden. Afwezig de Heeren de Dien Fontein Versclmir, van der Drift en Verhoeff. De vergadering geopend zijndegeeft 1. De Voorzitter kennis, dat tegen de toelating van de nieuw benoemde leden van den Gemeenteraad bij Gedep. Staten geene bezwaren zijn ingekomen, en worden, ten gevolge van diende Heeren Dr. L. de SonnavilleH. Coster Hsz. IJ. van den Berg en J. Helling ter vergadering binnengeleid ingevolge het voorschrift der wet beëedigden nemen zij als leden van den Gemeenteraad zitting. De vergadering telt alsnu 12 leden. 2. Zijn de notulen der vorige vergadering gelezen enmet verbetering van een paar min juiste stellingengoedgekeurd. Daarna zijn gelezen 3. Een voor den aanvang der vergadering aan den Voorzitter overhandigd voorstel van het lid den Heer Coster, dat alsnog lezing zal worden gegeven aan een vroeger door H. J. Hout kamp ingeleverd adres, doeli waaromtrent de Raad alstoen was overgegaan tot de orde van den dag. Besloten tot de nederlegging ter Secretarie ter lezing voor de leden. 4. Rapport der speciale commissie betreffende de regeling van het schoolwezen voor deze gemeente, met opzigt tot de voorgestelde aanvraag om bestendiging van het Gymnasium. In overeenstemming met dit rapportis besloten nogmaals de voortzetting dier instelling voor een vierde proefjaar te verzoeken. 5. Rapport der commissie van financiën op de rekening van het Burgerlijk Armbestuur over 1858 en de begrooting dierzelfde administratie voor I860. 6. Rapport als boven, op het adres van G.Swerver, betreffende de uitdieping van het water ter zijde van de scheepstimmer werf Nicolaas Witsen. Beide ter lezing voor de leden op de Secretarie nedergelegd. 7. Mededeeling van Burg. en Weth. van eene bij hen ontvangene aanvraagtot verkoop van het huis aan de Langestraatwijk A, n°. 535, thans als stedelijk Gymnasium in gebruik. Verzonden aan de commissie van financien om berigt en raad. 8. Missive van het Burgerlijk Armbestuur, houdende eene op gave van de sommen welke door hetzelve aan onderhoud van Protestantsche en R. Cath. weezen jaarlijks worden besteed. Besloten dit stuk te voegen bij het rapport No. 5, om daar mede. gelijktijdig in behandeling te icorden genomen. 9. Verzoek van den Rijks Commies H. Halin, om als Commies der 3" klasse bij de plaatselijke middelen te mogen worden geplaatst. 10. Aanbevelingslijst van Burg. en Wetb.tot vervulling dor openstaande betrekking van Commies bij de plaatselijke middelen. Besloten tot de nederlegging ter Secretarieter inzage voor de leden, om in eene volgende vergadering tot de benoeming overleg aan. 11. Adres van Gebr.Zurmuhlen, te Amsterdam, om eene vaste ligplaats voor hunne sehroef-stoombootaan de kade van de Voormeer, Aan Burg. en Weth. om berigt. 12. Adres van G. F. Binneman, om eene gratificatie. Gerenvoijeerd aan de commissie van financien, om berigt en raad. Daarna is overgegaan tot de vervulling der navolgende door de periodieke aftreding als raadsleden van de Heeren de. Sonnaville en Coster opengevallen betrekkingen in verschil lende collegien en commissien van den Raaden zijn als zoodanig met bijna eenparige stemmen herbenoemd 13. tot Wethouder de Heer Dr. L. de Sonnaville. 14. Ambtenaren van den Burgerlijken Stand de Heeren L. de Sonnaville en 11. Coster Hsz. 15. Tot lid der commissie van art. 11 en 15 der wet op de Schutterij de lieer II. Coster IIsz. 16. Tot lid der oommissie van financiën de Heer Dr. L. de Sonnaville. Alle welke betrekkingendoor de benoemden zijn aangenomen. 17. Heeft plaats gehad de trekking derseetien, aan wie, volgens bet reglement van ordehet onderzoek der begrooting is op gedragen, en zijn daartoe, bij trekking van naambriefjes, aangewezen voor de le sectie, de Heeren v. d. Drift, Bakker, Coster, v. d. Berg en de Bange, a 2' u u de Dieu Fontein Verschuir, Koorn, Nuhout van der VeenKluppel. 3° n n n van der Sluijs Veer, Vonk, Ver hoef en Helling terwijl, bij eene tweede trekking, als medewerkende leden aan de sectien zijn toegevoegd aan de Is sectie, de Heer Wethouder de Sonnaville. u 2e u n n u van Leeuwen, a n 3e h Burgemeester. Vervolgens zijn in deliberatie genomen 18. Het rapport op de begrooting van het Israëlitisch Armbestuur voor den jare 1860. Waaromtrent de behandeling tot eene volgende vergadering is verdaagd. 19. Idem voor de begrooting van het Gasthuis voor 1860. Goedgekeurd met bepaling eener subsidie van f 400. 20. Idem voor de begrooting van het R. Cath. Armbestuur. Besloten tot terugzending aan het betrokken Armbestuur tot nadere wijziging overeenkomstig de opmerkingen van het rapport. 21. Idem op de rekening der Stads Apotheek voor 1858. 22. u u u van de Hervormde Diakonie voor 1858. Beide goedgekeurd en vastgesteld. 23. u n u van 1858 en begrooting voor 1860beide van de dienstdoende Schutterij. Wlarvan de behandeling tot eene volgende vergadering is verdaagd. 24. Idem op de voorgestelde regularisatie van f 562,50, voor tractementen van portiers. 25. Idem op de voorgestelde verevening van f 25wegens de- froijement aan Curatoren van het Gymnasium, en van f 536, wegens diverse onvoorziene uitgaven op de begrooting van 1859. 26. Idem op de voorgestelde verevening en uitbetaling der jaar wedden aan de Heeren Lectoren der Geneeskundige School, van Leeuwen en ten Houte de Lange. Die allen ingevolge de voordragt zijn aangenomen enbeL houdens de nadere goedkeuring van H. H. Gedep. Staten, geauthoriseerd. 27. Rapport op het adres van B. C. Lucas, om ontruiming van aan hem toebehoorende grond. Ingevolge de conclusie van hel rapport is besloten dat de grond in deze bedoeld van het daarop liggende puin zal worden ontruimd en het den eigenaar vergund wordtom dien grond, "van dien der gemeente, door een behoorlijk hek aftescheiden. 28. Rapport op het onderzoek der bliksemafleiders. Naar aanleiding van dit rapport zijn Burg. en lVcth. uit-

Alkmaarsche Courant | 1859 | | pagina 2