BIJBLAD bchoorendc tot de ALKMAARSCHE COURANT van Zondag den 25 September 1859. GEMEENTERAAD. Zitting van den 21 September 1859, No. 18. Voorzitter de Burgemeester. Tegenwoordig' 11 leden. Afwezig de Heeren de Sonnavillevan Leeuwende Lange en Nuhout van der Veen. De vergadering geopend zijndewordt 1. De Heer Jlir. D. C. de Dien Fontein Verschuir, die in de vorige vergadering niet tegenwoordig kon zijnals lid van den Ge meenteraad beëedigden neemt als zoodanig zitting. 2. Worden de notulen der vorige vergadering geresumeerd en goedgekeurd, en vervolgens gelezen: 3. Eene missive van H.H. Gedep. Staten, ten geleide van het goedgekeurde besluit van den Gemeenteraad tot afstand van bet gebouw der geneeskundige school aan het R\jk. Voor kennisgeving aangenomen en de verdere uitvoering aan Burg. en Weth. opgedragen. 4. Het rapport der commissie van financiën, op de begrooting van de Hervormde Diakonie dienst 1860. Besloten tot de nederlegging ter secretarie ter lezing voorde leden. 5. Rapport van dezelfde commissie op het verzoek van W. v. d. Voort c. s. en het advies van Burg. en Weth.betrekkelijk de verplaatsing van het Telegraafbureau. Qelijk besluitdoch onder bijvoeging van een brief terzelfder zalee van den lieer Directeur der Nederlandsche Telegraaf- maaischappij. 6. Missive van Burg. en Weth.bevattende het voorstel lot defi nitieve vaststelling van het 1= suppletoir kohier der belasting op de Honden, voor 1859. Ter lezing voor de leden op de secretarie nedergelegd. 7. Voorstel van Burg. en Weth., tot onderhandschc verhuring van den Tiencingel of Kranesteijnsweide. Om berigt en raad verzonden aan de commissie van financien. 8. Voorstel als boven, tot openbaren verkoop van hetaftevallen blad in den Hout en verdere Plantsoenen. Dadelijk behandeld en tot den verkoop besloten. 9. Advies van dezelfdenop het adres van gebroeders Zurmuhlen te Amsterdamom eene vaste ligplaats voor hunne schroef stoomboot aan de kade van den Voormeer. Besloten tot de nederlegging ter secretarie ter lezing voor de leden. 10. Mededeeling van een adres van P. A. Walraven, en het daar toe strekkend advies van Burg. en Weth.om eenige verbou wing in het lokaal van den stads schouwburg te bekomen, en tevens vergunning tot het brengen van gazverliehting in het gebouw. Besluit als boven. 11. Adres van I. Smet en P. P. Bijvoet, om verhooging van jaar wedde als hulponderwijzers aan de Stads Armenschool. Gerenvoijeerd aan de commissie tot onderzoek der stukken betrekkelijk het onderwijs, om berigt en raad. 12. Zijn voortgezet de beraadslagingen over de voorgestelde ge wijzigde verordening van invordering der plaatselijke belasting op voorwerpen van verbruik bij in- uit- en doorvoer, die met enkelde wijzigingen ingevolge de voordragt is aangenomen, zoo als ook de daartoe betrekkelijke memorie van toelichting. 13. Is in behandeling genomen het adres van den aannemer C. Kater Cz.om ontbinding van het met de gemeente gesloten contract, betreffende het uitdiepen en schoonhouden der grachten. Aan Burg. en Weth. opgedragen het doen van een nader bepaald fitorstel tot regeling dezer aangelegenheidin den geest van het rapport der commissie van financien, doch met bepaalde vasthouding aan het bestek. 14. Is gedelibereerd over het rapport der oommissie van financien, op de begrooting van het Israëlitisch Armbestuur, voor 1860. Met het oog op de bepaling van art. 71 der wet op het onderwijs en verdere bedenkingen tegen de begrootingis beslotenaan het Israëlitisch Armbestuur voor het jaar 1860 geene subsidie te verleenen. 15. Is in behandeling genomen het rapport derzelfde commissie, over 1°. de Begrooting der dienstdoende Schutterijvoor 1860 die met eenige- wijziging ingevolge de conclusie van het rap - port met eene vermindering van f 204,is aangenomen. 2°. de Rekening derzelve Schutterijdienst 1858 die zonder bedenking ingevolge het voorstel is goedgekeurd. 16. Wordt overgegaan tot de benoeming van eenen Commies voor de plaatselijke belastingenwaartoe onder anderen door Burg. en Weth., om bij de aanbeveling ontwikkelde reden, met voorbijgang van de bepaling, dat Commiezen van de 3e klasse behooren te zijn ongehuwd, was aanbevolen de gehuwde Rijks ambtenaar H. LIalin. Na eenige discussiën, ter zake van die aanbeveling, wordt door den Voorzitter het voorstel gedaan: om art. 2, laatste gedeelte, der verordening op de organisatie van het personeel vcor de surveillance op de plaatselijke middelen aldus te wijzigennde Commiezen der 3e klasse moeten onge- nhmed zijn, tenzij bewijzendeboven en behalve de hun toe- ngekende jaarweddeeen bepaald inkomen van f 100 's jaars rte hebben." De behandeling van dat voorstel wordt tot eene volgende vergadering verdaagdom na de beslissing daarop tot de benoeming overtegaan. 17. Door den Voorzitter wordt nog medegedeeld, dat de somma tie aan de Heeren advocaten M™. Brugmans en de Martini te Amsterdam, om het regtskundig advies, betreffende het Bur gerweeshuis, of teruggave der onder hen berustende stukken, is bef eekend. 18. De vergadering is opgeheven. Te Alkmaak bij IIERM". COSTER ZOON.

Alkmaarsche Courant | 1859 | | pagina 5