BIJBLAD behoorende tot de ALKMAARSCHE COURANT van Zondag den November 1850. GEMEENTERAAD. Zitting van den 2 November 1859, No. 22. Voorzitter de Burgemeester. Tegenwoordig 11 leden. Afwezig de Heeren van Leeuwende Dieu Fontein Ferschuir Balcker en van der Drift. De vergadering geopend zijnde, worden 1. de notulen der vorige vergadering gelezen en goedgekeurd daarna zijn gelezen 2. Het Prov. Blad n°. 86houdende eene uitnoodiging aan de gemeentebesturen om overtegaan tot de regeling van liet ou derwijs volgens de wet. Gerenvoijeerd aan de commissie belast met bet onderzoek der stukken betreffende het onderwijs gewisseld. 3. Missive van II.H. Diakenen der Hervormde gemeentetot toelichting van opmerkingen op derzelver begrootiug voor de dienst van 1860. Verzonden aan de commissie van financiën tot kennisneming en nader advies. 4. Missive van het Kerk- en Armbestuur der Israëlitische ge meente tot wederlegging van bezwarende punten tegeu de begrooting van het Armbestuur voor 1860 en verzoek dat, de Raad zal gelieven terug te komen op het besluit waarbij de vroegere subsidie is ingetrokken. Ter lezing voor de leden tot nadere behandeling neder gelegd. 5. Voordragt van Burg. en Weth.betreffende de vervulling van de ophanden zijnde vacature van mede-onderwijzer aan het Gymnasium. Aan de commissie van financien om berigt en raad. 6. Mededeeling van dezelfden, van het gevoelen van H.H. Cu ratoren over de geschiktheid van het tot Gymnasium voorge stelde huis aan de Laat, en de voordragt van nog eeuige verbeteringen (daaraan toetebrengenmet opgaaf der kosten. De behandeling verdaagd tot aan die van de aanwijzing van het perceel bij n°. 15 dezer vergadering. 7. Voorstel van dezelfdentot de voordragt aan het hooger be stuur van eene wijziging in de bepaling der jaarlijksche be zoldiging van de hoofdonderwijzeres op de stads Fransche Kostschool voor jonge jufvrouwen, met betrekking tot het pensioenfonds. Aan de commissie van financiën om berigt en raad. 8. Voorstel van als bovenom de som van f 600,—, bij vroe gere vergadering aan den scheepsbouwmeester G. Swerver toe gekend bij eene eventueele uitbetaling uit den post van on voorziene uitgaven der begrooting van 1859te mogen voldoen. Als een gevolg van een vroeger besluit dadelijk behandeld en behoudens de goedkeuring van H.H. Gedeputeerde Staten, alzoo besloten. 9. Rapport van dezelfdenop het verzoek van de heeren D. Bos man Sf Zoonom vergunning tot het leggen van een riool door gemeentegrond. Ter visie voor de leden op de secretarie nedergelegd. 10. De Voorzitter doet mededeeling van de inkomst der gewij zigde begrooting van het R. C. Armbestuur voor 1860. Tot nadere beschouwing gerenvoijeerd aan de commissie van financiën. 11. Missive van den Heer P. Faddegon Pz.te Schagenten geleide van deszelfs geschriftgetiteld het Noordzee-kanaal en de Spoorweg van het Niemoe Diep op Amsterdam enz. Gedeponeerd ter secretarieter lezing voor de leden om naar aanleiding daarvanzoodanige voorstellen le doenals zij noodig zullen oordeelen. 12. Adres van den heer H. Norder, architect van de St. Laurens- kerkwaaroij dezelve zijn oordeel over den geprojecteerden herbouw van de spits van den stadshuistoren uitspreekt, en zich bereid verklaart tot het leveren van een beter plan. De Voorzitter berigt, dat aan den adressant voorloopig kennis is gegevendat men zijn ontwerp gaarne zal ontvangen. Voor kennisgeving aangenomen. 13. Adres van den heer A. Franken, waarbij dezelve verzoek! dat eene commissie uit deu Raad moge worden benoemd tot regeling der aan hem voor zijnen houthandel verleende concessien. Ter lezing voor de leden 'op de secretarie nedergelegd. Vervolgens zijn in behandeling gesteld 14. Het voorgestelde adres aan Z. M.tot verkrijging van een station van den Rijkstelegraaf tussehen deze gemeente en Amsterdam, het Nieuwe Diep en Hoorn. Na eenige mededeelingen door den Voorzitter in beslo ten vergadering gegevenis het adres aangenomen en tot de verzending besloten. 15. Het voorstel tot aanwijzing van het huis aan de Laat, sectie An°. 895als Gymnasium en woning voor den Reetor. Nadat in verband met dit voorstel, de sub n°. 6 gege ven mededeelingen waren behandeldis het meergenoemde perceel tol het bestemde doel aangewezen en Burg. en IVeth. tot de uitvoering der herstellingswerkenbij publieke aanbe steding, gemagtigd. 16. Voorstel tot verhuring van den Tiendcingel of hranensteijns- weide aan F. Engelsman. Ingevolge de voordragt der commissie van financienis tot de genoemde verhuring besloten 1°. voor deu tijd van twee jaren 2°. tegeu eene huursom van f 45,in het jaar en 3". onder de verpligting om allen het manden- of manden- makersbedrijf binnen deze gemeente uitoefenende per sonen, het medegebruik daarvan voor het weken en droogen hunner tienentegen betaling van een evenre dig deel in de huursomte moeten verleenen. Alles ^behoudens de goedkeuring van H.H. Gedep. Staten. 17. Rapport op het verzoek van G. F. Binnemanom eene gratificatie. Iu overeenstemming met het rapportis tol het verleenen eener gratificatie ten bedrage van f 50 besloten. 18. Het berigt van Burg. en Weth. en de verschillende voorstel len door henten gunste van den aannemer C. Kater Cz. tot eene gemakkelijker uitvoering van deszelfs contract met de gemeentetot uitdieping en schoonhouden der grachten gedaan. Na herhaalde en uitgebreide deliberatien ter dier zake is aan Burg. en Weth. de zorg voor de uitvoering van het contract, zoo als het is liggendedoor den aannemeropgedragen. 19. De vraag van Burg. en Weth.. hoedanig te handelen met eene partij oud lood, door E. D. Hamburger in publieke vei ling gekochtdoch niet afgehaald noch betaald. De Raad in aanmerking nemendede moeijelykheid om de gestelde voorwaardenmet hoop op goeden uitslag tegen E. I). Hamburger tc vervolgenbesluit den verkoop te houden als niet geschied. 20. Het verzoek tot heropening van het Nieuwlanderhekvoor den toegang bij avond en nacht. Is aan Burg. eu Welh. opgedragen om in overleg met den heer Controleur der plaatselijke middelendie maatregelen daarteste/lenwaardoor, behoudens de verzekering van de dienst der middelen aan de bewoners der buitenwijkenhet meestmogelijke gemak en gerijf wordt toegebragt. 21. Verzoek van het Bestuur der Moederlijke Soeieteit, om eene jaarlijksche toelage uit de gemeentekastot vergoeding van het gemis der vroeger genotene retributie voor het sluiteu van huwelijken op buitengewone tijden. Burg. en Weth. zijn bij het daorop genomen besluit uitgo- noodigd, om uit de ter hunner beschikking staande gelden jaarlijks na bevind van zakeneene toelage le verleenen doch niet hooger dan tot een bedrag van f 70. 22. Is tot lid der plaatselijke Geneeskundige Commissie benoemd de heer G. Luijmes. 23. Is benoemd tot Commies der 3ie klasse bij de plaatselijke middelen L. Peperkamp, gepensioneerd wachtmeester te Ou der Amstel. 24. Is de vergadering opgeheven. Te Alkmaar bij HERM". COSTER ZOON.

Alkmaarsche Courant | 1859 | | pagina 5