BIJBLAD behoorcnde tot de ALKMAARSCHE COURANT van Zondag k December 1859. GEMEENTERAAD. Zitting van den 30 November 1859, No. 24. Voorzitter de Burgemeester. Tegenwoordig 13 leden. Afwezig de Heer Nuhout van der Veen. Na de opening der vergadering 1. Doet de Voorzitter officiëele mededeeling van het overlijden van den heer J. Bakker Kz.Lid van den Gemeenteraaden stelt voordat in de notulen dezer vergadering zal worden opgenomen dat de Raad daarover een diep leedwezen gevoelt om dat hij door dat overlijden uit zijn midden een man moet missen, die gedurende eene reeks van jaren met den meesten ijver en getrouwheid, in de verschillende betrekkingen, die hij vervuldede belangen der stad Alkmaar heeft bevorderd Eenstemming is alzoo besloten. 2. Zijn de notulen der vorige vergadering gelezen en behoudens een paar aanmerkingen goedgekeurd daarna zijn gelezen 3. Een extract uit de deliberatien van II. H. Gedep. Staten van N. Holland waarbij wordt goedgekeurd de voorgestelde ver evening van 600, toelage aan den scheepsbouwmeester G. Swerver. Voor kennisgeving aangenomen. 4. Het rapport der commissie van financiën op het verzoek van stads Genees- en Heelkundigen, om verhooging hunner jaarwedden. 5. Voordragt van het Burgerlijk Armbestuurom het maximum van bedeeling voor de dienst van 1860, bij art. 25 der ar menwet gevorderd op den voet des vorigen jaars te bestendigen Beide Nos. 4 e«5 zijn ter lezing voor de leden op de Se cretarie nedergelegd. 6. Missive van het Israëlitisch Armbestuur, ten geleide eener ge wijzigde begrooting voor het jaar 1860. Gerenvoijeerd aan de commissie van financien om te dienen van berigt en raad. 7. Adres van D. Bosman 8p Zoonwaarbij dezelven van de hun verleende vergunningtot het leggen van een rioolrenunciëren Voor kennisgeving aangenomen. 8. Adres van A. Boes, zich beklagende over het hem gegeven- ontslag als nachtwacht, en verzoekende om in die betrekking hersteld te mogen worden. Besloten ter verzending aan den heer Burgemeester, als het hoofd der gemeente-policietot beschikking. 9. Adres van K. 1. Akkerman, houdende mededeeling van"den behoeftigen toestand waarin hij verkeert en verzoek om plaatsing als opzigter over de korenwerkers. Omtrent dit adresdat als op ongezegeld papier geschreven, en met door een bewijs van onvermogen gedekt, niet vatbaar was voor beschikking, is overgegaan tot de orde van den dag. Van Burgemeester en Wethouders. Voordragt tot bepaling der jaarwedde over 1859voor de marktmeesters van de Vischmarkt en kleine Kaas- en Boter markt mitsgaders voor de weegster op laatstgenoemde. Aan de commissie van financien om berigt en raad. Voordragt tot verevening eener som van 178,62wegens kosten van het nummeren der huizen en gratificatie van G.F. Binneman, op de onvoorziene uitgaven der begrooting van 1859 Dadelijk behandeld en conform besloten. 12. Voorstel tot het verleenen eener toelage aan 3 Agenten van Polieie, voor buitengewone diensten, gedurende de bestaan hebbende vacature van eenen vierden agent. Besloten tot verzending aan de commissie van financien, om berigt en raad. 13. Voorstel tot het geven van berigt op een vroeger aan Z. M. gepresenteerd adrestot vernietiging van het raadsbesluit 10. 11 14. 15. 16 18 waarbij de verplaatsing van de wekelijksche kleine Botermarkt naar het pand van de Waag is bepaald. Voorstel tot verkoop van boomen op de Laat. Beide ter lezing voor de leden op de secretarie nedergelegd. Verslag van den afloop der aanbesteding van herstellingwerken aan het tot Gymnasium bestemde huis, aan de Laat, sectie A, n". 895. Voor kennisgeving aangenomen. en 17. Voordragt tot wedervervulling der aftredende commissien. a. Voor de verordeningen waarop straf is bedreigd. b. belastingzaken en andere onderwerpen van financi- elen aard. tot en met 25. Voordragt van 8 verschillende aanbevelingslijsten, tot vervulling der te ontstane vacaturesdoor de periodieke aftredingen van den heer C. J. Iioorn, als regent van het Mannen en Vrouwen Gasthuis; de heeren M. Luijmes en G. van der Stoaagh, als leden van het Burgerlijk Armbestuur den heer H. Coster Hz., als regent van het Burgerwees- en Huis- armenhuis. X dr. J. van Leeuwenals Curator van het stedelijk Gymnasium H. J. Conijn, als lid der plaatselijke Schoolcommissie; mr. PBinkhorst, als Commissaris van de Stads Bank van Leening J. F. W. Conrad, idem van de Stads Teekenschool; dr. W. van Leeuwen, idem idem Apotheek. Op alle de Nos. 16 tot en met 25 is tot de nederlegging tei secretarieter lezing voor de ledenen benoeming in de 27 29, 26. Een voor den aanvang der vergadering aan den Voorzitter be- handigd schriftelijk voorstel van het lid den heer van der Drift, tot opheffing der tot dus verre bestaande gereserveerde plaats voor Burg. enWeth. in den stads schouwburgtot wegneming van de bedoelde bank en de in de plaatse stelling van twee gewone banken. Is besloten tot de verzending van dat stuk aan Burg. en ■I eth.om 'daarop te dienen van berigten om daarna in eene eerstvolgende vergadering behandeld te worden. Is gedelibereerd over de voordragt van Burg. en Weth.tot wijziging van de gemiddelde jaarlijksche bezoldiging van de hoofdonderwijzeresse der Fransche kostschool voor jonge juf vrouwen, als grondslag voor het pensioenfonds. Waarop, in overeenstemming met de voordragt, is beslo ten deze te bepalen op eene som van f2202,50 per jaar, en de voordragt, tot aanneming daarvan, aan Z.Exc. den Minister van binnenlandsche zaken te doen. H eeft de Raad in het breede gedelibereerd Over de regeling der wijze waarop de herstelling van deu frontmuur der algemeene begraafplaats zoude plaats vinden, en daartoe uit de ter tafel gebragte ontwerpen: a. tot ver nieuwing van den tegenwoordigen omringmuur, b. van een aanteleggen waterwerk met beplanting, door den heer J. Roodenberg ingeleverd, en c. ontwerp van den Stads Ar chitect door middel van een ijzeren hek op eenen steenen door hardsteen gedekte voetingzieh tot het laatstgenoemde bepaald. b. Over de bepaling der spitswelke met de daartoe voorge stelde zes verschillende teekeningen van den Stads Archi tect, zijude van den heer Norder (zie 2 Nov. 11.) geen plan ingekomen op den Stadhuistoren zoude worden geplaatst en daartoe zijne keuze op No. 3 gevestigd. De vergadering is opgeheven. Te Alkmaar bij HERM". COSTER ZOON.

Alkmaarsche Courant | 1859 | | pagina 5