Stabs ïümiws. ARROND1SSEMENTS REGTBANK. KANTONGEREGT. BURGERLIJKE STAND. VEILING VAN VASTE GOEDEREN. itlarïdfceri0(cn. Engeland. De 4 kooplieden te Liverpooldie een brief aan Keizer Napoleon geschreven hebben, ondervinden veel afkeuring, wijl men meentzoodanige bemoeijingen aan het gouvernement te moeten overlaten.De versterking van Engelands Zuiderkusten wordt met spoed en ijver voortgezet. Men wil van Dover een tweede Gibraltar maken. Hieruit zou men moeten afleidenclat op de innige verstandhouding met Frankrijk, zoo zij al bestaat, niet op den duur gerekend wordter zijn bewijzen genoeg voor handen, dat beide landen elkander meer bewaken dan innig ver trouwen. De vrijwillige wapeningen in Engeland gaan dan ook nog altijd voortmen wil dat in Engeland en Schotland reeds meer dan 200,000 vrijwillige scherpschutters zijn ingeschreven die in zeer korten tijd behoorlijk uitgerust zullen zijn. Te Lon den wordt zelfs een korps Iersche scherpschutters opgerigt. Lord Palmerston heeft zichondanks zijn hoogen ouderdom als re- cruut doen inschrijvenvoor 't geval dat er werkelijk gevaar mogt opkomen. In verscheidene zeeplaatsen zijn artilleriekorpsen opgerigt, welke mede uit;vrijwilligers zijn zamengesteld.De markies van Donegal heeft in] eene meeting van scherpschutters ver klaard dat hij van Keizer Napoleon mets vreesdemaar dat de denkwijze van het leger, van de geestelijkheid en van het groot ste deel der bevolking in Frankrijk niet met 's Keizers gevoelens overeenkomen. Wanneer het Fransche leger en de bevolking den oorlog wil, zal het den Keizer zeer bezwaarlijk vallen, dien te verhoeden. Frankrijk. Alle mogendheden hebben de uitnoodiging tot bijwoning van het congres aangenomen.Het clerikale blad la France centrale te Bloiseenige voor Frankrijk krenkende berigten uit Duitsche bladen overgenomen hebbende en daarover officieel ge waarschuwd zijnde, meldde toenf, de mededeeling te hebben ge daan om daarop de afkeurende aandacht van het publiek te ves tigen, waarop eene tweede waarschuwing volgde.Den 14-heeft de nieuwe Oostenrijksche gezant, prins Metternich, den Keizer zijne geloofsbrieven aangebodenmet betuigingen der vriendschap pelijke gezindheid van zijnen souverein.Denzelfden dag hebben H.H. M.M. den prins van Oranje ontvangen. Z. II. logeert in het hotel Bristolrue de llivoliterwijl de clienst bij hem door hof bedienden verrigt wordt.Prins Jérome is weder door eene long ontsteking aangetast en bevindt zich in bedenkelijken toestsnd. Tot eersten gemagtigde van Portugal bij het congres is benoemd de graaf de Laoradia.Van regeringswege wordt in den Moni- teur de wet op de drukpers toegelichtmet verklaringdat eeue 8jarige ondervinding er het nut en de noodzakelijkheid van hebben bewezen.De Keizer en Keizerin hebben hunne afbeeldsels ge zonden aan de Koningin der Nederlanden. Kerkelijke Staat. Den 7 is aan elk der leden van het corps diplomatique een protest overhandigdtegen de gedragingen van Sardinië jegens de opgestane Romagnavooral door het toewijzen van het regentschap aan den heer Buoncompagni en het toelaten van het doen van den eed van trouw aan den Koning. Keur-IIessen. De le Kamer heeft een voorstel aangenomen om den Keurvorst bij adres te verzoeken aan de in 1857 door de beide Kamers kenbaar gemaakten wenschom wijzigingen in de constitutie van 1851 te voldoen. Napels. De directeur van policie te Palermo Manisdolcedie onlangs op straat met een dolk in den rug is gewondheeft zijne bezigheden hervatde dader is niet ontdekt.- De uitgewekenen uit ait rijk willen eene ernstige nota bij het congres indienen over den politieken toestand des lands. Oostenrijk. Den 7 heeft de prins v. Oranje met den Keizer, de aartshertogen en den hertog van Modena eene hofjagt teLaals- berge bijgewoond en daarna bij laatstgenoemde een bezoek afge legd. Den 8 is Z. K. H. vertrokken.Met 1». Jan. zullen "de renten der nationale leening weder in zilver worden betaald.Een gerucht wil, dat de Keizer afstand zal doen, ten behoeve van zij nen broeder Maximiliaan.De toestand van Hongarije schijnt groote bezorgdheid in te boezemenonder de bevolking van dat land, en in de eerste plaats onder de hoofden van de partij der Magyarenwordt eene toenemende spanning waargenomen. Men zegt dat de regering bedacht is op maatregelenom de gemoede ren zoo niet geheel te bevredigendan toch in zekere mate te bezadigenmaar dat zij het intusschen noodig oordeeltom de in dat koningrijk aanwezige troepen te versterken. Zoo als gemeld wordt, is het thans nog in Italië aanwezige vijfde korps bestemd om naar Hongarije te worden gezonden, en zou het opperbevel over de gezamentlijke krijgsmagtonder den stedehouder des Kei zers, aartshertog Albrechtaan generaal Benedelc worden opgedragen. Sardinië. Den 7 is te Milaan het Sardinische statuut afge kondigd. Spanje. De Koningin den markies de Villumavroeger voor zitter van den Senaaten de ministers den heer Martinez de la Rosa tot eersten gemagtigde bij het congres willende benoemen heeft H. M. reeds 3 malen geweigerd de volmagt voor den laatste te on derteekenen.— Den 9 is het kamp van Elottro bij Ceuta door de Mooren aangevallen, die afgeslagen en na een herhaalden aanval, weder verdreven werdende mooren verloren 300 dooden en 1000 gekwetstende Spanjaarden 40 dooden en 280 gekw. Den 12 is het 3e legercorps onder den genl. Ros d' Olano te Ceuta ontscheept. De genl. Prim is op den weg naar Tetuan door den vijand aange grepen, maar verdreef dien met groot verlies, terwijl hij 40 doo den en gekwetsten bekwam. Den 13 hebben de Moorendoor 10000 man versterkt, op nieuw een aanval ondernomen.In Marocco wordt alom den heiligen oorlog tegen de ongeloovigen gepredikt. Turkije. De Fransche gezant heeft den Sultan eene firman gevraagd ten gunste van den heer de Lessepstot voortzetting der doorgraving van Suëzen is daarin ondersieund door de gezanten van OostenrijkPruissenRusland en Sardinië. In den daarop gehouden ministerraad, verklaarde Fuad zich persoonlijk verbonden te hebben tegen het verleenen van dit verlof, doch de vizier wilde hiervan de geldigheid niet erkennen. Dit had'eene omstuimige beraadslaging ten gevolgewelke eindigde met het besluit de mo gendheden te verzoekenzich met Engeland te verstaan.Uit Circassie komen voortdurend vele landverhuizers aan. Zitting van 13 December. 1. J. B.te Bergenen C. B.te Schoorlverbreking en gedeelte- lijke vernieling van afsluitingelk, met aanneming van verzach tende omstandigheden,8 dagen gevangenisstraf en solidair in de kosten. 2. C.B., te Alkmaar, onderscheidene diefstallen in dienstbaarheid, 1 jaar gevangenisstraf (eenzame opsluiting) en de kosten. 3. F. J. V., vrouw v. J. B.te Helder, laster, met aanneming van verzachtende omstandigheden3 dagen gevangenisstraf, 25 boete en de kosten. Zitting van 12 December. 1. A. K.te Egmond aan Zee, pogen om wild te bemagtigen, door het zetten en naloopen van wildstrikkenónder Wimme- num, gemeente Egmond binnen; bij verstek, 2 boeten van ƒ10, te zamen20, te verdeelen volgens de wet, en de kostenmet subsidiaire gevangenisstraf van 7 dagen. 2. J. J. A.te Lirnmen, bejagen van zijn land te Limmen, zon der daarvoor noodige acte10 boetete verdeelen volgens de wet, verbeuring van het geweer en de kosten, met subsidi aire gevangenisstraf van 3 dagen. 3. T. A..te Limmenlaten grazen van vee aan den gemeenteweg te Limmenzonder toestemming van Burgemeester en Wet houders,^/1 boete, ten bate dier gemeeniemet subsidiaire gevangenisstraf van 1 dag. 1. K, S.te Limmen als No. 3 bij verstek. 5. C. B.te Alkmaar, laten weiden v^n 2 koeijen in den Gees terhout, 1 boete, ten bate dier gemeente, en de kosten, met snbsidaire gevangenisstraf van 1 dag. 6. G. H. en J. K.te Alkmaar, vastmaken met touwen van eene schuit aan de boomen op den Limmerhoekieder 1 boete ten bate dier gemeenteen de kostenmet subsidaire gevan genisstraf voor ieder van 1 dag. 7. E. H.te Alkmaar, uitkloppen van matten op de openbare straat, na 10 uur des voormiddags, f 1 boete, ten bate dier gemeenteen de kostenmet subsidiaire gevangenisstraf van 1 dag. 8. A. M. M.te Alkmaar, cn J. R.te Dirkshornals No. 7. GEBOREN. 8 Dec, Johannes Bernardus Maria, Z. van Fredericus Josephus Onwens en Helena Thans. 11 n Johanna, D. van Johannes Peters en Hendrica Bierman. 12 h Arie, Z. van Jacobus Koopman en Catharina Welboren. 14 Maria Catharina, D. van Johannes Feije en Johanna Ma ria Boendermaker. 15 n Maria Elisabeth, D. van Johannes Gerardus Josephus Hembroek en Anthonia van Dijk.IVillem, Z. van Ni- kolaas Piket en Maria Lagas. OVERLEDEN. llDee. Johannes Ceorgius Blom, 63 en 9 m.Cornells Kuijper, 48 j. 12 n Geertruida Gerliarda, D. van Gerrit van de Wetering en Marretje Anlink, 9 j. en ruim 5 m.— Christina Henri etta JacobaDozij, Wed. van Jacobus van Arxhoek Hana 66 j. 13 n Johannes Hendricus Gottmer, 28 j. 14 Josephine, D. van Nicolaas Niesen, overleden, en vanJa- coba van Scharenberg2 j. en 8 m.— Johannes van Rijn, 21 j. en 9 m.Cornelia KuijperWed. van Jan Prent van Dalen 53 j.— PielerZ. van Pieter de Boorder en Maartje Bakker, 5 w. 15 u Pieter Wilms, 26 j. 16 Eva Margaretha de RooijWed. van Hendrik Inja, 56 j. 15 Dec. Door den Notaris S. A. DE MOBAAZ. 1. Huis, timmermanswinkel, z.z. Laat, D, 535. Str. 10, A. J. de Jongf 740. 2. Dito aldaar, 401. n 5, K. Schut, 360. 3. Dito, aldaar, 402. n 5, J.v.d.SluijsVeer, u 340. 4. Dito, o.z.Zakkenstraat, 398, e a <l,J.Elzas, n 200. 5. Dito. aldaar, 397. u n 4, J. D. Mazee, 200. 6. Pakhuisaldaar, 396. u 5, J. van Tioisks 220. Door den Notaris J. SCHOEHUIZEN. Huis, z.z. Oudegracht, A, 516, str. 15, A. Thomson, 1180. (Afslag 22 Dec.) OPENBARE VERGADERING der afdeeling Alkmaar van de Nederlandsche Fereeniging tot afschaffing van der. Sterken Drank, op Maandag den 19 December, des'avonds ten half acht ure, in het locaal aan den Koningsweg. Alkmaar 12 Dec. Aangevoerd 7 vette Kalveren, f50 a f 70, 64 vette Varkens, 40 a 44 Cts. per N.P.4 Schapen, 1 Bok. 16 Dec. Kleine kaas 32,25 dito Commissie f 31, dito Mid delbare f 32,50, aangevoerd 382 stapels, wegende 95781 N.P. Tarwe 9, Rogge 7,50, Gerst ƒ6, dito Chev. ƒ7, Haver f 4,50, Paardenboonen 7bruine dito 10witte dito 10,50groene Erwten 17, graauwe dito 16,50, vale dito 14, Kanariezaad 11geel Mosterdzaad 16.

Alkmaarsche Courant | 1859 | | pagina 2