BIJBLAD behoorende tot de VI.KMAAilSCIIIl COURANT van Zondag den 18 December 1859. GEMEENTERAAD. Zitting van den 14 December 1859 No. 25. Voorzitter de Burgemeester. Tegenwoordig 12 leden. Afwezig de Heeren van Leeuwen en de üieu Fontein Verschuir. 1. De vergadering wordt geopend en de notulen der vorige ver gadering gelezen en goedgekeurddaarna zijn gelezen 2. Eene dispositie van HH. Gedep. Staten van Noord-Holland houdende goedkeuring op de bij den Gemeenteraad besloten onderliandsche verhuring van den Tiencingel. Voor kennisgeving aangenomen. 3. Rapport der commissie van financiën op de gewijzigde begroo ting van het Israëlitisch Armbestuur. 4. Rapport van als boven, op de voorgestelde belooning over 1859van de marktmeesters van de visch- en kleine kaas- en botermarktmitsgaders van de weegster op laatstgenoemde. 5. Rapport van als bovenop de voorgedragene gratificatie aan de drie agenten van policie. 6. Missive van Burg. en Wetli. van Amsterdambetreffende de aan hangige regeling van het wederzijds bestaande beurtveerverdrag. Op al de stukken 2V°. 3 tot en met 6 is tot de nederlegging ter secretarie ter lezing voor de leden besloten. 7. Adres van A. Bakker e. s., houdende verzoek omverplaatsing van de Zaturdagsehe markt op het Hof gehouden worden de, naar de hooge Steenenbrug. Gerenvoijeerd aan Burg. en TVeth.om te dienen van berigt. 8. Verzoek van A. Klant, om uit de betrekking van hulponder wijzer aan de Stads Armenschool te mogen worden ontslagen. Het verzochte ontslag eervol verleend. 9. Verzoek van de Wed. A. de Leeuwom restitutie van de door haar over 1859 betaalde recognitie, wegens gebruik van ge meentegrond, die in den loop van dat jaar niet door haar [is gebezigd. 10. Verzoek van Joseph Pieterse, om ontheffing van zijnen aanslag in de recognitie voor het gebruik van gemeentegrond als zijnde de bedoelde grond in de laatste drie jaren niet bij hem in gebruik geweest. Beide voorloopig in deliberatie gehouden, om na den ajloop van het dienstjaarin nadere overweging te worden genomen. 11. Verzoek van P.Heeres, om eene gratificatie voor buitengewone diensten in de betrekking van cipier van het huis van bewaring 12. Verzoek van C. de Baat, om eenig pensioen wegens langdurige diensten als voormalig stedelijk werkman en nachtwacht. N°. 12 en 13 gerenvoijeerd aan de commissie van financiën om berigt en raad. 13. Een adres van den Heer A. Franken, voor zijne firma Fran ken Sp C«.waarbij dezelve verzoekt verlenging van den ter mijn waarvoor hem vroeger het gebruik van bepaalden grond langs de buitenbanen en van het water in sommige grachten der stad is toegestaan, mitsgaders ontheffing hetzij geheel of gedeeltelijk, van zijnen aanslag in de recognitiën voor het jaar 1859 en verdere regeling dier aangelegenheid, voor hetjaar 1860 Gesteld in handen van Burg. en Weth.om daarop te dienen van berigt en raad, met verzending tevens aan de commissie van financien om berigtmet betrekking tot de financiële punten in het verzoek vervat. Vervolgens zijn in deliberatie genomen: 14. Het verzoek van stads genees- en heelkundigenom verhoo ging hunner jaarwedden. Ingevolge het rapport besloten: de jaarwedden niet te verhoo- genmaar aan ieder der genees- en heelkundigenvoor elke zitting tot onderzoek van ziekte en gebrekentot vrijstelling van de dienst der brandweer, toetekennen de som van f 3, 15. De voordragt tot bestendiging van het maximum van onder stand voor 1860 op den voet des vorigen jaars. Op den voet van 1858 en 1859 aangenomen en vastgesteld. 16. Voorstel tot het dienen van berigt op een vroeger ingediend verzoek aan Z. M.om vernietiging van het Raadsbesluit tot verplaatsing der wekelijksche kopbotermarkt naar het pand van de Waag. Is beslotenomingevolge het voorstelBurg. en IKeth. te authoriserenom namens den Raadtot het verleenen eener afwijzende beschikking te adviseren. 17 Voorstel tot het verkoopen van eenige boomen op de Laat. In deliberatie gehouden. Daarna zijn ingevolge vroegere voordragt en ingezondene aanbevelingslijstenbenoemd 18. Tot leden der commissie voor de verordeningen waarop straf is bedreigd, de Heeren JonkhtD. C. de Bieu Fontein Verschuir, Mr.J. A. KluppelMr. J. E. Nuhout van der Veen en J. G. A. Verhoeff 19. Tot leden der commissie voor de belastingzaken en andere on derwerpen van financiëlen aardde Heeren J. G. A. Verhoejf, Dr. L. de SonnavilleP. A. van der Drift, J. van der Sluijs Veer en H. van den Berg, en daaruit bij eene opgevolgde stem ming tot voorzitter der commissie de Heer J. G. A. Verhoeff. 20. Tot Regent van het Gasthuis de Heer C. J. Koorn. 21. i' Burgerwees- en huis-armenhuis de Heer H. Coster Hz. 22. leden Burgerlijk Armbestuur de Heeren 31. Luij- mes en G. D. van der Swaagh. 23. Commissaris van de Stads Bank van Leening de Heer Mr. P. Binkhorst. 24. n s van de Stads Teekenschool de HzexJJV.F.Conrad. 25. lid der plaatselijke Schoolcommissie de Heer H. J. Conijn 26. u Commissaris van de Stads Apotheek de Heer Dr. D. W van Leeuwen. 27. Curator van het Stedelijk Gijmnasium de Heer Dr. J. van Leeuwen. 28. De vergadering is opgeheven. Te Alkmaar bij HERM». COSTER ZOON.

Alkmaarsche Courant | 1859 | | pagina 5