£ii£icficlijfi0ch ©wcrzigL BUITENLAND BINNENLAND. iJliewws. ARRÜAD1SSEMEATS REGTBAAK. K A ATOAG EB EGT. BURGERLIJKE ST A AD. 2°. dat ieder, die vermeent redenen van vrijstelling te hebben, de bevoegdheid heeft daarvan in de maand Januari) schriftelijke op gave te doen aan den president brandmeester, terwijl zonder zoodanige opgavenliet er voor gehouden zal wordendat er geene redenen van vrijstelling bestaan. Alkmaarden 27 December 1859. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. MACLAINE PONT. De Secretaris SPANJAARDT. POLITIE. Voor omstreeks 5 a 0 weken geleden te Alkmaar onbeheerd op straat gevonden vier zakken aardappelen op 19 dezer een huissleu tel; op den 21 een portemonnaie met eenig geld en op den 23 een bosje sleutels. Duitschland. Den 15 Deo. is de spoorweg van Maintz tot Keu len geopend, in het bijzijn van den groothertog van Hessen en den jongen prins van Pruissende fcesttrein kwamna een togt van 5J. uren, in laatstgenoemde stad aan, waar zij met geestdrift en fakkellicht ontvangen werden500 genoodigden namen deel aan het feestmaal in de zaal Gurzenichwaarna een feestconeert in het Casino werd gehouden. Engeland. 7 Kolonnes zijn op de grenzen van Nepaul in be weging gesteldom de overblijfselen der oproerige benden te ver- tigen. Jung-Bahadoor, de vorst van dat gewest, is daartoe mede opgetogen. Het geruchtdat Nena-Sahib aan eene ziekte ge storven is, houdt stand.De ministriële bladen bestrijden met vernieuwde levendigheid het ontwerp der doorgraving van Suëz als eene smaldeeling van het Ottomanische rijk. Frankrijk. Den 16 heeft de Pausselijke nuncius den Keizer een brief aangeboden van zijnen souvereinwaarin deze verklaart te vertrouwendat Z. M. de onschendbaarheid van het grondge bied der kerkelijke staat zal verdedigen.De graaf Latour d'Au- vergne is aangewezen als tweede gemagtigde voor Frankrijk bij het congres, de markies Antonini als tweede voor Napels, terwijl men graaf Cavour en de ridder Des-Ambroix als de beide Sardini- sehe noemtPruissen zal door den minister v. Schleinitz en door den gezant te Parijs, den heer de Pourtalesvertegenwoordigd worden.De regering heeft, op het beklag van Oostenrijk, over het bespreken der Hongaarsche aangelegenheden door de dagbla den geantwoorddat zij daaraan geheel vreemd en daarvoor niet verantwoordelijk is.Met groote plegtigheid is de eerste spade gestoken voor eenen spoorweg van Algiers naar Blidah.Twee te Brussel gedrukte werken van den heer I.arocquevroeger rector te Lyongetiteld//het eritische onderzoek der leerstellingen van de christelijke godsdienst" en //de godsdienstige vernieuwing," zijn in beslag genomen.De Keizer heeft den prins van Oranje het frootkruis van het Legioen van Eer verleend. Den 19 werd op et paleis der Tuilerien een luisterrijk diner ter eere des prinsen gegeven.Het linisohip üuguesclin is bij Brest aan den grond geraakt en verongelukt, niettegenstaande terstond al het gesehut was over boord geworpen.Aan het ministerie van oorlog wordt een topographisch album gereed gemaakt van den Italiaanschen veldtogt. De Oostenrijksche regering heeftop gedaan verzoek denoodige opgaven verstrekt, ten aanzien der.stellingen harer Krijgs- magt bij de geleverde veldslagen.Een vlugschrift van den heer la Guironnière is in het licht verschenengetiteld //de Paus en het Congres", waarin betoogd wordt, dat de Paus souverein moet blijven van Rome en het thans nog door hem bezeten gebied, maar dat de Romagna niet gedwongen moet worden onder zijn gezag terugtekeeren. De katholieke mogendheden zouden gezamelijk in de behoeften van zijne civiele lijst moeten voorzien. Centraal-Italie. Het gouvernement van ParmaModena en Romagna zal de njram aannemen van //Koninglijk gouvernement van Emelie", naar de provincie Emeliewelke zij onder het Romein- sche rijk uitmaakten.Den 22 heeft de heer Buoncompagni zijn luisterrijken intogt te Florence gedaan waarbij eene ontzet tende volksmenigte de lucht deed weergalmen van de vreugdekree- ten .leve de Koningleve Buoncompagnileve Ricasoli en de re gering." Te Livorno was hij feesteli)k door de Toscaausche mi nisters Cadorna en Ridolfi ontvangen en verwelkomd. Kerkelijke Staat. De kardinaal Savelli heeft zijn ontslag genomen als voorzitter der staats-eonsulta voor de financien, omdat zijn beklagover de minachting waarmede de voorstellen en raad gevingen van dat ligchaam worden ontvangenkwalijk was opge nomen. Napels. In den nacht van 1213 zijn in de hoofdstad vele aanhoudingen geschiedwegens het bedektelijk inzamelen van gel den voor Garribaldi; de Sardinisehe consul is mede gearresteerd, maar spoedig weder ontslagen. Oostenrijk. In den laatst gehouden ministerraad is besloten op de begrooting voor het leger 38 millioen te besparen.De regering eene kapel hebbende doen oprigten en inwijdenter plaatse waar Gorgey den Oostenrijkschgezindcn graaf Zichy had la ten ophangen hebben dadelijk eenige Hongaren in nationaal kos tuum eene lijkdienst bijgewoond voor 9 te Arad ter dood veroor deelde legerhoofden. De studenten te Pesth hebben ook eene lijk dienst willen vieren voor zekeren Kisseludimaar zijn daarin door de policie en de gewapende magt verhinderd. Spanje. Den 15 Deo. hebben 15000 Mooren met groote woede het centrum der Spaansche positien aangegrepende genl. Ros d' Olano omsingelde hen spoedig en joeg hen in verwarring op de vlugt, waarbij zij zwaar geteisterd werden en 1500 man ver loren de Spanjaarden 146. De maarschalk O' Donnell heeft de haven van Ceuta tot vrijhaven verklaard. Het kamp voor die stad is door zware regenbuijen geheel overstroomd. Den 20 hebben 8000 Mooren weder een aanval gedaanwelke met kracht is af geslagen het schrootvuur der Spanjaardendie 50 gekwetsten teldenbragt eene groote verwarring teweeg. Rusland. Het hoofd der opstandelingen aan de regterzijde van den CaucasusMahomed Aminheeft zich onderworpen. De genl. Bariatinski is door den Keizer tot maarschalk bevorderd. Zweden. De Rijksdag heeft eenstemmig besloten den Koning Lij adres te verzoeken, om zich op het Congres te verklaren voor het beginseldat de Italianen zelve in hunne regering zullen mogen voorzien. Door 127 Scheveningsehe bomschuiten zijn 19,168,000 stuks steurharing aangebragt, tegen 19 millioen met 130 bommen, in 1858.Directeuren der Ned. maatschappij van nijverheiddaar toe aangezocht door de Kamer van Koophandel te Haarlem, heb ben de medewerking der hooge regering ingeroepen tot het oprig ten van een kabinet van monstersten dienste van handel en nij verheid.— Z. M. heeft benoemd tot dijkgraaf der Niedorperkogge- strijkmolens P. Slooves.— De Herv. gemeente te Leijden heeft een renteloos voorschot van 20,000, aflosbaar bij uitloting in 20 jaren, bijeengebragtter verbouwing der Pieterskerk, en zulks tot aandenken van het bedanken van d8. Laurillard, voor het beroep naar Amsterdam.- Het wrak van de Eerdinandina Emma is te Egmond a. Z. verkocht voor 7600 en de nog inhebbende ladiug voor f 6000.— Het Kon. instituut van ingenieursgeraad pleegd omtrent den aanleg eener haven te Soheveningen heeft geadviseerd tot eene oppervlakte van 5 bunders, bij 4.50 el diepte, met een ingang van minstens 500 ellenop de waterlijneene zeebreker is niet noodig geachtde kosten zijn geraamd op 2 mil lioen.De studenten der juridische faculteit te Leijden hebben een adres tot den minister van binn. zaken gerigtopdat van hoo- gerhand het promoveren en schrijven van disserlaties bij die facul teit, in de Nederl. taal veroorloofd worde.Het bouwen eener nieuwe buitensoeieteit. Amicitiuop den stadswal aldaar, is aange nomen door den timmerman J. P. Rietbergenvoor 12000.Het herbouwen der Herv. kerk te Rossuin bij herbestedingdoor Bag german te Eist, voor 18.890.Den 21 overleed te Leijden de hoogleeraar in de kerk. geschiedenis, enz. N.C.Kist, lid der Kon. academie van wetenschappen, geb.te Zaltbommel11 April 1793. De le Kamer heeft dien dagmet algemeene st.aangenomen de begrooting der koloniën Veenhuizen en Ommerschans en de voor- dragt tot wijziging der regten op de visch.De gemeenteraad van Castricum heeft, niettegenstaande de bedreiging der Hooge Regering met de toepassing van art. 126, eerste alinea, en zoo noodig van art. 127 der gemeentewetandermaal geweigerd uit het vroeger opgegevene drietal een hoofdonderwijzer te kiezen. In den avond van den 17 is de draaibrug bij de Friesche poort, door eene Engelsche stoombootbelangrijk beschadigdzoodat niettegenstaande den ijver van 's Rijks waterstaat, de overtogt met de laatste kaasmarkt nog niet kon geschieden. De vlotbrug bij het Heilige land was echter zoodanig met materiëel belegd, dat dezelve door de geladen wagens ongehinderd kon gepasseerd worden. Naar men vermeent, zal er in den loop dezer week eene lijst circulerenter inteekening op eene Soirée Musicalete geven door mej. Elize Kliiler van Amsterdammet medewerking van de heeren Ezerman (piano), Otto (viool) en Kraakman (violoncel.) Het voor gaand wintersaizoen heeft doen ziendat bovengenoemde zamen- werking genotrijke avonden kan opleveren en maakt dus alle aan prijzing overbodig. Zitting van 20 December. 1. C. K, te Assendelft, 2. H. R.te Helder, bedelarij, 1. na vroegere veroordeeling deswegensen 3. J. v. E.zonder vaste woonplaatslandlooperijelkmet toepassing van verzachtende omstandigheden op den laatstgenoemde14 dagen gevangenisstraf en de kostenmet last tot opzending naar een bedelaarsgesticht na het uiteinde der straf. Zitting van 19 December. 1. P. G. en T. G.te Limmenarglistige ontvreemding van hout in een bosch te Heilo, vrijgesproken, de kosten te dragen door den staat. 2. J. H.te Limmenals boven van het kerkhof aldaar, 6 dagen gevangenisstraf en de kosten. 3. P. K.te Alkmaar, als boven uit den hout aldaar, als No. 2. 4. K. M.te Egmond Binnenbewaren van stinkend vuilnisafval van doode paarden, in een schuurtje aldaar, zonder toestemming van het plaatselijk bestuur, 3 dagen gevangenisstraf en de kosten. 5. A. K.te Alkmaaranders dan stapvoets rijden over de draai brug over het Gr. N. H. kanaalbij verstek3 boeteten bate dier gemeenteen de kosten. 6. N. v. d. K.te Alkmaardragen van vuur zonder bedekking over de straat1 boeteten bate dier gemeenteen de kosten of 1 dag gevangenisstraf. 7. K. S.te Alkmaar, als No. 6. GETROUWD. 18 Dec. Wilhelmus Antonius Noldus, wedr. van Geertruida Lujjtink en Marijtje Besteman, wed. van Evert Hulst. GEBOREN. 16 Dec. AnnaD. van Jacobus Raves en Agatha Petronella van Drunen.

Alkmaarsche Courant | 1859 | | pagina 2