2&lcfcclijfcscfi COucvriql. BUITENLAND BINNENLAND. KATOTONGEREGT. schapen; op 26 Deo. jl. eene witte zakdoek met eenig geld en'eene fluweelen Mndermantilledaarop regthebbenden vervoegen zich ter kostelooze terugbekoming aan het Commissariaat van Politie aldaar. Zoolang de voorraadstrckt, zijn tegen betaling der kosten, verkrijgbaar: REGLEMENT op den in- uit- en doorvoer van aan belasting onderworpen voorwerpen. omtrent de heffing en invordering der belasting op het binnen- en buitenlandsch gedistilleerd. omtrent de heffing en invordering der belasting op den wijn en den kunstwijn. Alle op 1 Januarij 1860 in werking tredende. Belgie. Den 23 hebben de gedeputeerdenmet 58 tegen 42 t.do verkiezingen te Leuven van onwaarde verklaard; 9 leden waren afwezig3 liberalen onthielden zich van de stemming en 2 liberalen stemden met de minderheid. De 2 aldaar op 14 Junij benoemde leden van den Senaatwier verkiezing door dat ligchaam was goedgekeurdhebben thans hun ontslag genomenom hunne zaak niet van die der geweigerde afgevaardigden afteseheiden en om een nieuw beroep op de kiezers te doen. Engeland. De ministriële bladen zijn zeer ingenomen met de beginselen vervat in het vlugschrift //de Paus en het congres" en vermeenen, dat het zal strekken tot bevordering der verstandhou ding met Erankrijk. In Ierland worden voortdurend volksverga deringen gehouden ten gunste des Pausen waarom do Orangisten te Dublin eene bijeenkomst van tegenovergestelde strekking heb ben gehouden. Erankrijk. Aan het ministerie van oorlog arbeidt men aan de organisatie van een reservecorpsdatzoo noodigover Suëz naar China zal worden gezonden.Aan Spanje zijn 15000 ka- potjassen en 4000 tenten afgestaanom nader verrekend te wor den eene Èransche militaire commissie zal in het Spaansche hoofd kwartier de krijgsverrigtingen in Marocco volgen. Uit Pruissen gaan 3 officieren met gelijk doel derwaarts.Den 22 heeft de prins van Oranje in de opera de opvoering van het zangspel ule deserteur" en den 23 met den Keizer, te Marly, cenc groote drijfjagt bijgewoond. - De regterlijke overheid heeft uitgemaakt, dat er geene termen bestaan ter vervolging van den heer de Mon- talembertgelijke beschikking is genomen omtrent den heer About, schrijver van nla question Romaine."De heer Veuillot, in het dagblad 1' Universbij het bespreken der brochure /'de Paus en het con gres," aangekondigd hebbende, dat hij pogingen zou aanwenden, omeven als uit alle andere staten aan den Paus een adres van hulde en deelneming en van afkeuring der Italiaansche gebeurte nissen optezendenheeft dat blad eene officiële waarschuwing bekomenomdat hetonder godsdienstige voorwendsels eene staatkundige spanning trachtte te verwekken. De minister !Pa- lewski heeft aan het corps-diplomatique verklaard datzoolang hij de buitenlandsehe betrekkingen van EraRkrijk behartigt, de bedoelde brochure niet als een gouvernements-programma zal aan- temerken zijn. Den 30 is in een ministerraad besloten, dat er geene reden bestaat, om de brochure van regeringswege te verloochenen, op grónd dat dezelve niet in den Moniteur is opgenomen en dus geen officiéél karakter bezit. De Russische gezant heeft den mi nister lUalewski kenbaar gemaaktdat zoodanig programma door Rusland zou worden bestreden. De Moniteur en de Constitutionel nemen uit een clerikaal blad de bestrijding van het vlugschrift, door den bisschop van Orleansover.- De genl. Nordin en de gezant te Parijs Adelsward zijn als Zweedsche leden van het con gres benoemd.De aartsbisschop van Parijs heeftwegens het stijgen der huurprijzen voor woningenbevolendatna elke godsdienstoefeningeene collecte zal worden gedaan voor de be taling der huishuren van de behoeftigen. Kerkelijke Staat. Bij gerucht verzekert mendat de kardi naal Antonelli den Eranschen gezant heeft medegedeelddat zijne reis als gevolmagtigde voor het congres, ambtshalve is uitgesteld, wegens de verschijning van het vlugschrift «de Paus en het con gres." In de Romagna heeft hetzelve groote geestdrift verwekt. Oostenrijk. Den 27 heeft de Keizer de verordening op de handwerken cn bedrijven afgekondigdwaarbij de kring voor be drijven met volledige vrijheid aanmerkelijk wordt uitgebreid.Bij Keiz. besluit van don 23 is de amortisatie der staatsschuld gere geld en eene staatsschulden-commissie van 7 leden in het leven geroepen. Pruissen. De aartsbisschoppen van Keulen en Posen en de bisschoppen vau Munster, Trier, PaderbornCulm en Ermeland hebben den prins-regent een adres doen toekomenwaarbij zij ernstig aandringen op het behartigen van de belangen des Pau sen door Pruissenop het aanstaande congres. Spanje. De Koningin is bevallen van eene prinses;De Moo- ren hebben de Spaansche troepen op den weg naar Tetuanter verhindering der werkzaamhedenaangetastmaar zijn krachtdadig afgewezenwaarbij de genls. Prim en Quesada zieh hebben onder scheiden het verlies der Spanjaarden was 4 dooden en 40 ge kwetsten. De wegen de daaraan liggende versterkingen zijn gereed. Turkije. De Divan heeft na vele vergaderingen besloten, Eu ropa te raadplegen over de politieke strekking der doorgraving van Suëzin het belang der integriteit vau het Turksche rijk de Eransche ambassadeur en 4 andere gezanten hebben daarin be rust.— In weerwil van de vermindering der bezoldigingenheb ben vele ambtenaren sedert 3 maanden geene betaling ontvangen.- Yele Bulgaren verhuizen naar Serviewegens de onderdrukking van den Turkschen bassa. Toscane. De heer Bnoncompaqni heeft zijn regentschap aanvaard met eene proclamatiewelke een zeer goede indruk heeft gemaakt.- Te Florence is de uitgaaf verboden van een vlugschrift «de katho lieke apostolische en Romeinsche kerk is de eenige ware kerk van J. C." De aartsbisschop heeft daarover een brief gezonden aan den heer Ricasolidewijl brochures als //de dwalingen der roomsehe kerk, bestreden door hot woord Gods" cn //de bijbel in de gevan genis" onverhinderd zijn uitgegeven. De verliezen van zeeschepen bij de onderlinge assurantie-maat schappijen in de provincie Groningen hebben in 1859 450,000 bedragen.De diocesaan-kapittcls van 's Hertogenbosch en Haar- len hebben, in navolging van het metropolitaan-kapittelden Paus adressen van leedgevoel en deelneming over den opstand van een deel zijner onderdanen gezonden.De prins van Oranje is door den Keizer van Oostenrijk tot grootkruis der S. Stefanusorde be noemd.De 6e en 7e percelen van het Apeldoornsche kanaal zijn aangenomen door J. Perhoef te Oosterbeek voor f 34000.De landerijen om 's Hertogenbosch staan onder waterdoor eene ge vaarlijke ijsverstopping bij Zaltbomtnel - Dc minister van oorlog heeft bepaald, dat te beginnen met 1 Jan., de tijd door militairen in de klasse van discipline doorgebragtniet als diensttijd beschouwd, maar later ingehaald zal worden.De le Kamer heeft den 23 en 24 de hoofdstukken der begrooting en de wet op de middelen, ge noegzaam met alg. st. aangenomen en is tot in Eebr. gescheiden. Den 25 is de Koningin met prins Alexander te 's Hage terugge keerd1.Dien dag heeft in het koffijhuis l'rascatiaan de Toren straat te Rotterdambij het zoeken van een lek op het tooneel eene gasontploffing plaats gehad, waardoor veel schade in de groote zaal is aangerigt.Bij de verkiezingen voor de Staten-Generaal, op den 27 zijn uitgebragt te Amsterdam 1281 en te Dordrecht 9J3 stemmen; verkozen te Amst. J. Heemskerk Az. met 716, tegen 515 op den heer Poolmanherstemming te Dordr. tusschen Sander 302 en de Raadt 274 st.Blussé bovendien 250.— Den 29 is te Haarlem het slopen der oude koopvaarders-schutsluis te N. Diep en het digten der openingbij herbestedingaangenomen door C. Dek ker, te Sliedrccht, voor f 16.200. Z. hl. heeft benoemd tot militair lid van den militieraad alhier den majoor rinkhuizenvan het 7e. reg. infanterie, en, nagedaan examenonder anderen den onderofficier J. Coster tot 2" luite nant bij de infanterie. Iii 1859 zijn ter stadswaag gewogen 18768 stapels kaas, ter zwaarte van 3.807,201 NP.de grootste markten waren op 17 Junij met 802 stapels en 173,858 ponden en op 1 Julij met 762 stapels cn 166,340 ponden. In 1858 bedroeg de aanvoer 19,802 stapels en 4,135,960 NP. Ter graanmarkt was de aanvoer 2557 mudden kanariezaad, 355 mosterdzaad, 1705 koolzaad841 karweizaad1896 erwten, 10993 tarwe, 5522 rogge, 8072 gerst, 27220 haver, 4493 boónen, te zamen 63654 muddentegen 56,418 in het vorige jaar. Den 31 Deo. had ten raadhuize van wege dijkgraaf en heem raden van den Schermeer de besteding plaats van het bestraten van den weg, van Grootsehermer langs den Laanweg tot aan de Zuidervaart, ter lengte van 4481 ellen, waarvoor 16 inschrijvings- billetten inkwamen en de minste som was a 26,275, van Jan Tool te Wognumaan wien het werk is gegund. In 1859 zijn alhier geboren: in echt 180 j. en 190 m. en buiten huwelijk 9 j. en 3 m.te zamen 382 kinderen, waarvan 8 wettige tweelingen, als 9 j. en 7 m.waaronder 2 levenloos aangegeven van het mann. en 2 van het vr. geslacht. Er overleden: 227 van het manu. en 226 van het vrouw, geslachtte zamen 453 personen zijnde 143 ongehuwde en 66 geh. mannen en 18 weduwnaars en 140 ongeh. en 53 geh. vrouwen en 33 weduwen en werden leven loos aangegevenin huwelijk geboren 9 j. en 10 m.elders zijn overl. doch alhier ingeschreven 8 mann. en 4 vr. en alhier overl. doeh elders domicilie hebbende 13 mann. en 6 vr. Gehuwd zijn 95 pareu, als: 52 van jongm. en jonged.8 van jongm. en weduwen, 22 van weduwnaars en jonged. en 13 van weduwnaars en weduwen. Gevolgelijk zijn in 1859 meer overl. dan geb. 71 en 118 meer geb. 21 minder overl. en 13 pareu meer geh. dan in 1858. Eene echt scheiding is ingeschreven. De wettige bevolking bestond op 31 Dec. 1858 uit 5094 m. en 5428 vr.te zamen 10522 welk getal vermeerderde door geboor ten van 189 j. en 193 m.te zamen 382, en door vestiging inde gemeente met 226 m. en 240 vr.te zamen 466 waardoor het werd gebragt op 5509 m. en 5861 vr. te zamen 11370, terwijl hetzelve werd verminderd door overlijden met 222 m. en 224 vr., te zamen 446, en door vertrek uit de gemeente van 204 m. eti 235 vr.te zamen 439zoodat de wettige bevolking in den loop van 1859 is verminderd tot op 5083 m. en 5402 vr.totaal 10485. De feitelijke bevolking was op 31 Deo. 1859 5133 m. en 5400 vr. totaal 10533. Zitting van 23 December. 1. A. de L.2. A. K.huisvr. v. B. S.3. W. de J.allen le Alkmaar, werpen van vuilnis in de gracht, elk f 1 boete, ten bate dier gemeentecn de kostenmet subsidiaire gevangenisstraf van 1 dag. 4. D. A.te Alkmaar, zonder toezigt op straat laten stilstaan van zijnen bleekerswagen3 boeteten bate dier gemeenteen de kosteninvorderbaar bij lijfsdwang. 5. J. v. d. B., te Alkmaar, na zonsondergang laten staan van eenen kruiwagen op de straatzonder toestemming van den Com missaris van Politie, als Nu. 1. 6. G. H.te Alkmaar, laten stilstaan van eenen beladen wagen op eene houten brugf 3 boeteten bate dier gemeenteen ds kostenmet subsidiaire gevangenisstraf van 1 dagbij verstek. 7. K. M.te Alkmaaraan boomen vastmaken van touwen zijner schuit, als N°. 1. 8. J. de J.te Egmond Binnen laten loopen van 2 koeijen in eens anders in oogst staanden grond aldaarf 3 boeteten bate dier gemeente, en de kosten, invorderbaar bij lijfsdwang. 9. J. K.to Egmond Binnen, opzettelijke beschadiging van eens anders roerende goederendoor het doodschieten op den publieken weg van eenen hond van J. V., vrijgesproken; de kosten te dragen door den staat.

Alkmaarsche Courant | 1860 | | pagina 2