SSlcfcclijïiscït ©oersigt. BUITENLAND. BINNENLAND. GEMEENTERAAD. vangen of te doodenmaar veel lieverzoo veel mogelijkop hunne gronden te verstoren de nesten van eksterskraaijen eu soortgelijk roofgevogeltewelke aan gewassenvruchten en groen ten de grootste schade toebrengen. En op dat niemand hiervan eenige onwetendheid voorwende, is deze afgekondigd en aangeplaktwaar zulks gewoon is tc geschieden. Alkmaar Burgemeester en Wethouders voornoemd den 21 January 1860. A. MACLAINE PONT. Be Secretaris, SPANJAARDT. De VOORZITTER vanden GEMEENTERAAD van ALKMAAR noodigt mits deze, ingevolge art. 7 der wet van 4 Julij 1850 (Staats blad N°. 37), de ingezetenen derzelve gemeente uit, om, zoo zij elders in de directe belastingen over 1859 zijn aangeslagendaar van vóór den 15 Pebruarij 1860, op de wijze bij art. 4 bepaald, ter gemeentelijke secretarie te doen blijken. Alkmaar De Voorzitter voornoemd 21 January 1860. A. MACLAINE PONT. BURGEMEESTER cn WETHOUDERS van ALKMAAR maken bij deze de belanghebbenden opmerkzaam Dat bij art. 2 der gewijzigde verordening op het beheer en be handelen der brandbluschmiddelengearresteerd bij den Raad dezer gemeente den 30 December 1858 eu den 22 Januarij daaraanvol gende behoorlijk afgekondigd, is bepaald: «Ieder is bevoegd zich van de dienst bij het brandwezen vrij te «koopentegen betalingten behoeve der gemeenteeener jaar- «lijksche contributie van drie gulden vóór en zes na de loting." «Zijdie daarvan wenschen gebruik te maken zijn verpligt ten //kantore van den Gemeenteontvanger te storten de genoemde som «van f 3 in de maand February en die van f 6 in de maand April." «De storting sluit niet uit de verpligtingom de betrekking van «brandmeesteronderbrandmeester of kornmandeurdaartoe be- «noemd wordendewaartenemen." Alkmaar, Burgemeester en Wethouders voornoemd, den 25 Januarij 1S60. A. MACLAINE PONT. Be Secretaris. SPANJAARDT. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter kennis der ingezetenendat het suppletoir Kohier der plaatselijke directe belasting alhier, over de dienst van 1859 door HH. Gedeputeerde Staten dezer provincie op den 25 dezer is goedgekeurd en op heden aan den Heer Ontvanger dezer ge meente ter invordering is uitgereikt. Alkmaar, Burgemeester en Wethouders voornoemd, den 27 Januarij 1860. A. MACLAINE PONT. Be Secretaris SPANJAARDT. POLITI E. Te Alkmaar op straat gevondenin den loop dezer maand een Zweep; op 16 dezer eene Engelsclie Lamp; daarop regthebben- den kunnen zich tor terugbekomiugvervoegen aan het Commis sariaat van politie aldaar. Belgie. Den 19 zijn te Leuvenbij eerste stemmingweder al de clerikale candidaten tot leden van den Senaat en van de Kamer verkozen. Van de 4025 kiezers hebben 3625 gestemd; de laatste clerikale candidaat had nog 88 st. meer dan de eerste liberale.Voor de leening van 45 millioen, ter uitbreiding der vestingwerken van Antwerpenis ingeschreven 450 millioenals 296 m. te Brussel, 124 m. te Antwerpen10 m. te Luik en Huy enz. Duitschland. Het bestuur van den Hessischen Ludwigspoor- weg heeft de onderneming van het overbruggen van den Rijn te Mainz aanvaard, om in Nov. 1861 voor het verkeer bruikbaar te zijnde brug zal 32 openingen bekomenwaarvan 4 ter wijdte 350 voeten. Emilia. Te Florence is eene vergadering gehouden van afge vaardigden uit de statenwelke thans nog den Paus gehoorzamen en daarin besloten alle pogingen aantewenden om zulks te doen ophoudenwaartoe in genoemde stad een commité is gevestigd.— Den 8 is de menigte te Parma te hoop geloopen, vermindering van de brood- en wijnprijzen eischende; den volgenden dag werd dit herhaald en tevens het terugroepen van Qarribaldi en het ont slaan van den bevelhebber der nationale garde verlangd. De over heid bepaalde zich tot het uitzenden van sterke patrouilles.De aartsbisschop van Pisa aan zijne ondergeschikte geestelijkheid ge beden hebbende voorgeschreven voor den Groothertog van Toscane, is deswegens bij open brief teregt gewezen door den minister Sal- vagnolimet aanmerking dat Toscane geen groothertog meer heeft, maar een uitverkoren Koning, zoodat elk die in de kerk zijne stem verheft voor den Groothertog, de wetten van den Staat krenkt en uit partijzucht de openbare rust in de waagschaal stelt.-.- Dooi de benoeming van genl. Fanti tot Sardinisch minister, is het bevel over de krijgsmagt der Liga opgedragen aan den genl. Cialdini. De Sardinische wet op de verkiezingenismet opgaaf van het aantal Gedeputeerden en de omschrijving der kiesdistrictenalom afgekondigd. Eb.ahk.kijk. Den 15 heeft de prins van Oranje weder een bal in de vertrekken der Keizerin bijgewoond en ziek den 17 naar Bordeaux begevenvan waar hij over Parijs naar Calais is gereisd, om vandaar den 26 naar Engeland overtesteken. Den 15 heeft de Pausse- lyke nuncius den Keizer een brief van zijnen souverein aangeboden ter verwerping der gedane voorstellen.De kamers van koophandel te Marseille, Lyon en Bordeaux hebben besloten den Keizer dank- adressen te zenden wegens zijn oeconomisch programmadaaren tegen zenden de industriëlen te Rijssel, Amiens en Rouaan depu- tatien cn memorien, om hunne bezwaren daartegen te ontwikkelen. De i'abrikeurs te Roubaix hebben hunne ontevredenheid doen blij ken door den arbeid met één dag te verminderenwaardoor onder de lagere klasse eene ernstige gisting is ontstaanwelke echter door de krachtige tusschenkomst der overheidgeene gevolgen heeft gehad.Den 23 is het handelsverdrag met Engeland wer kelijk geteekend.Den 25 bevatte de Moniteur het financieel verslag van den minister Magnevolgens hetwelk de achterstand der schatkist van 886 tot 660 millioen is verminderd.De half- officiële bladen ijveren voor de inlijving van Savoije en Nieee. De Keizer heeft aan het departement, der Beneden-Loire 8 millioen toegestaan voor kanalisatiewerkeu en tot verbetering van de bed ding der Loire tusschen Nantes en S. Lazare. Kerkelijke Staat. Op de mededeelingen van den Eranschen Moniteur werd allerwege do kreet van «leve de Marken" aange heven.Het officiële blad van Rome berigtdat de Paus een weigerend antwoord heeft gegeven op den raad van Keizer Napo leonom afstand te doen van de Romagna.135 Leden van den Romeinschen adel hebben door eene deputatiemet den prins Orsini aan het hoofdden Paus een adres doen aanbieden waarin zij de verzekering van hunne onkreukbare getrouwheid af leggen prins Joseph Bonaparte is de eerste onderteekenaar.De eeredegenswelke ten gevolge van eenedoor den Paus toegestane vrijwillige inschrijving, aan Keizer Napoleon en Koning Victor Em manuel zullen worden aangebodenzijn door den wapensmid van het Vaticaan voltooid en van zeer fraaije bewerking.- De span ning in Umbria en de Marken neemt toe. Napels. Het kabinet heeft zijn ontslag verzocht, wegens het voornemens des Koningsom troepen naar den Kerkdijken Staat te zenden. Sabdihie. In Lombardije is eene commissie gevormdten be hoeve der uitgeweken Aeuetiauen.De ministers hebben hun ontslag verlangd't welk is aangenomen -door den Koningdie de vorming van een nieuw kabinet heeft opgedragen aan graaf Cavour.Den 21 bevatte hot regeriugsblad liet Kon. besluit tot ontbinding van de Kamer der Gedeputeerden en de benoeming tot ministers van graaf Cavour buiten- en binnenl. zakenFanti oor log, Cassaris justitie Veagezzi financiën, Mamiani onderwijs en Jacini, o. werken. De laatste is een Lombardijer, die, wegens den staat der geldmiddelen, nog bezwaren maakt, zijne portefeuille te aanvaarden. Turkije. De Britsclie gezant beeftop last van zijn gouver nement, zijn leedwezen betuigd, over het ontslag van den vizier Kupresli-bassa.Het papieren geld zal tegen het laatst van Maart worden ingetrokkenmet behulp van eene belasting op de huur waarde van 10 p. et. Bij Kon. besluit van 12 Jan. is het besluit van den raadteCas- tricum van 24 Nov.om een hoofdonderwijzer te benoemen buiten de door B. en W. in overleg met den distriets-sclioolopziener ge maakte nominatievernietigd.Prins Eberhardt vau Wurtem- berg, kolonel in Oostenrijksche dienst, bevindt zich in de residen tie.Het bestuur der Rijnspoorweg-maatshappij heeft eene over eenkomst met de heeren Schretlen en Maxwils geslotenom de dienst te aanvaarden op den spoorweg tusschen Gouda en Scheve- ningen, nadat die, uiterlijk op 1 Mei 1862, voltooid zal ziju. Eenige smelters aan 's rijks munt te Utrecht zijn in hechtenis ge nomen wegens het uitgeven van nog niet gangbare tienstuiver stukken van 1860.Den 19 is te Middelburg het maken der telegraaf tusschen Bergen op Zoom en Zierikzeein 2 perceelen besteed aan H. C. Hotz te 's Hage en O. Kuijk te Bredavoor f 6072.Den 24 is uit Amsterdam een adres van leedgevoelen deelneming aan den Paus verzondenvoorzien van 1200 ondertee- keningen.Den 25 is de protestantse he kostschool voor kinderen van zendelingen en andere Europeanen in O. Indiedoor het Ned. zendelinggenootschap gesticht aan den Hofdijk te Rotterdam in gewijd.De regering van Kampen heeft een stuk grond in erfpacht afgestaan, tot het houwen van woningen voorde Schokker-visschers, en is voornemens voor hunne schuiten eene haven aanteleggen. Eene weeze van 17 jaren, sihts lang gehuisvest bij dr. S., te Koog a. d. Zaan, heeft, uit haat tegen diens kindje door het, met behulp van den winkeljongen, werpen van rattenkruid in den waterketel, getracht hetzelve te vergevenwaardoor het geheele gezin onpasselijk is geworden; na 12 dagen in het gemeentehuis bewaard en gedurig verhoord te zijn geweest, heeft zij eiudelijk het feit bekend en is alzoo naar Haarlem vervoerd. S'.tfcö £ltCl{U>9. Op den 26 Januarij j.L werd in één der zalen van den heer P. A Walraven alhierdoor de boogsohutterij te dezer stedede naam dag gevierd van haren patroon®. Sebastiaan20 Januarij, welk feest zich kenmerkte door netheid, smaak, orde en goeden burgerzin, waaraan wij ook met genoegen onzen booggeachten stadgenoot jhr. B. C. de Dieu Fontein Verschuir van Heilo eerelid van genoemde boogsohutterijmogten zien deelnemenen bij welke gelegenheid menigen heildronk aan het vaderlandhet huis van Oranje en de boogschutterij werd toegebragt. Moge ook dit feest bijdragen tot den bloei eener vereeniging, welke zich door een waar nationaal karakter zoo zeer kenmerkt. Ingezonden. Zitting van Maandagden 28 Januarij 1860 No. 3. Voorzitter de Burgemeester. Tegenwoordig 12 leden. Afwezig de Heeren P. A. v. d. Drift en J. C. Vonk. De vergadering geopend zijnde, worden 1. De notulen der vorige vergadering gelezen en goedgekeurd en daarna gelezen: 2. Eene missive van H. H. Gedep. Staten, houdende mede-

Alkmaarsche Courant | 1860 | | pagina 2