ALKMAARSCHE COURANT N°. 7. 1800. Ttveeenzestigste Jaargang. Zondag 12 Februarij. #fltciëcl (Bcbccltc. CULlcfcclijkscft #uersigt. BINNENLAND. buitenland Deze Courant wordt wekelijks uit gegeven en is verkrijgbaar op Zondag morgen, tusschen 8 en 9 ure. Prijs per jaar ƒ3,franco per post ƒ3,50, enkele Nos. 6 Cents. Brieven franco aan de Ditgevers HERM-. COSTER ZOON. 'i. 1! Ik 1XM De Advertentiën kosten van 15 regels ƒ0,75, voor elke regel meer 15 Cents, behalve 35 Cents zegelregt voor elke plaatsing. Zij worden ui terlijk aangenomen tot Zaturdag na middag 1 ure; ingezonden berigten een dag vroeger. De VOORZITTER van den GEMEENTERAAD van ALKMAAR noodigt mits deze, ingevolge art. 7 der wet van 4 Julij 1850 (Staats blad N°. 37)de ingezetenen derzelve gemeente uitomzoo zij elders in de directe belastingen over 1859 zijn aangeslagendaar van vóór den 15 Februarij i860, op de wijze bij art. 4 bepaald, ter gemeentelijke secretarie te doen blijken. Alkmaajf Ue Voorzitter voornoemd 21 January 1860. A. MACLAINE PONT. NATIONALE MILITIE.' BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR verwittigen mits deze de ingeschrevenen voor de Nationale Militie vau dezen jaredat de alphabetische naamlijst van alle personen die aan de ligting van dit jaar moe ten deel nemen, ter visie van elk en een iegelijk zal liggen op het Raadhuis dezer gemeentevan Maandag den 6 tot en met Zaturdag den 18 Februarij 1860 des morgens van tien tot des namiddags twee ure [de Zondag uitgezonderd), ten einde een ieder in staat zoude zijnomingeval hem op die lijst eenige personen of omstandigheden mogten voorkomendie op dezelve nog zou den behooren te worden aangeteekend of daarvan moeten worden weggelaten, daarvan aan den Heer Militie-Kommissaris kennis te geven, met last om zich op Zaturdag, den 25 Eebruarij aanstaande, des middags ten twaalf ure te bevinden op het Raadhuis voornoemd, ten einde aldaar voor de dienst der Nationale Militie te loten en redenen van vrijstelling hebbendedie alsdan op te geven alsmede om de bewijzen tot staving derzelvebij de wet gevorderd, uiterlijk binnen vijf dagen na de loting, te bezorgen ter Secretarie dezer gemeente. Alkmaar den 4 Februarij 1860. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. MACLAINE PONT. Be Secretaris, SPANJAARD!'. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen bij deze ter kennis van de ingezetenendatals een ge volg van de opheffing der Commissie van toezigt over de Stads- Armenschoolde aanvragen om kosteloos onderwijs op de genoemde school, voortaan behooren te geschieden aan Burgemeester en Wethouders en dat voor degenen die daarvan voor hunne kinderen of pupillen het genot zouden wenschen te erlangende gelegenheid wordt opengesteld om zich daarvoor te doen inschrijven ter Se cretarie der gemeente gedurende de maanden Maart en September, des Dingsdags en Donderdags van iedere weektusschen 's voor middags 10 en 's namiddags 1 ure. AlkmaarBurgemeester en Wethouders voornoemd den 11 Februarij 1860. A. MACLAINE PONT. Be Secretaris, SPANJAARDT. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter kennis van de belanghebbenden: dat de patenten over het tweede kwartaal 18£J in gereedheid zijn en tegen overgifte van het bij de beschrijving ontvangen repu door de belanghebben den ter Secretarie dezer gemeente kunnen geligt wordenvan ^den 13 tot den25 dezer maand, 's morgens van 10 tot 2 uur. AlkmaarBurgemeester en Wethouders voornoemd den 11 Februarij 1860. A. MACLAINE PONT. Be Secretaris, SPANJAARDT. POLI TI E. Te Alkmaar gevonden, op 2 Febr.een katoenen Bedlaken. De regthebbende vervoege zich ter terugbekomingaan het Commis- sariaat van politie. Het aantal manschappen voor het gewoon en buiteng. contin gent der nationale militie is bepaald op 10188.Wijlen de heer Bakker te Zutphen heeft aan de Herv. diakonie aldaar verschil lende legaten gemaaktte zamen 9000 bedragende.Aan den eigenaar van Schiermonnikoog, mr. J. E. Bank, is vergunning verleend dat eiland te bedijkenhetgeen dit jaar met een 5000 ellen langen dijk zal geschiedenhet verzoek om subsidie daarvoor is afgewezen.Bij Kon. besluit van den 5 is de bestaande rijks kweek school voor schoolonderwijzers te Haarlem opgeheven en vervan gen door 3 nieuwete vestigen aldaar, te Groningen en te 's Her togenbosch.Dien dag is graaf Eberhardt van Wurtemberg uit 's Hage naar Duitschland vertrokken,en is in alle r. c. kerken van het bisdom Haarlem eene collecte voor den Paus gehouden welke in de residentie ongeveer f 40,000 heeft opgebragt.Bij den hevigen storm van den 6 zijn de lagere gedeelten der stad Groningen en het Kampereiland onder water gezetterwijl de bliksem in den toren sloeg der Groote kerk te Harlingenzijnde de ontstane brand spoedig gebluscht. Voorts is een herder met 77 schapen verdronken in den doorgebroken Koningspolder, onder Puttershoek.- Den 7 zijn prins en prinses Frederik en hunne dochter te s Gravenhage teruggekeerd.'s Avonds mishandelde een winkelier te Amsterdam zijne vrouw zoodanigdat zij den volgenden morgen aan de gevolgen is overleden.— Den 8 is de spoorwegwet in de le Kamer verdedigd door de ministers van binn. zakeniinancien en oorlogwaarvan de eerste aanvoerde dat van gevestigde besturen adressen waren ingekomen voor het ontwerp van 7 Ged. Staten, 115 gemeentebesturen en 23 Kamers van Koophandel en tegen van 4 G. Staten, 28 gem. best. en 3 K.van k. De wet is echter verworpen met 20 tegen 17 st. De ministers van Iets en v. Bosse hebben daarop van den Koning hun ontslag gevraagd. Terstond hebben de heeren E. W. Cramer, C. B.v.d. Vlieti'. li. BungeA. v. Hemert en A. Holtzman te Amsterdam een verzoek tot Z. M. gerigtom concessie voor een algemeen spoorwegnet, in 5 jaren aanteleggen, met eene rijks-subsidie, maar zonder waarborg van renten, en welde hoofdlijnen Harlingen- Gromngen, Leeuwarden-Zwolle', Kampen en Rheine, Raalte- Arnhem Utrecht-s Hertogenbosch en Breda en de bijlijnen Assen- Meppelllelder-Amsterdam 's Hertogenbosch-Maastricht en Vlis- singen-Rozendaal.— Den 10 overleed te Geldermalsem de heer F. W. v. Bam v. Isseltlid der 1" Kamer Engeland. Den 30 Jan. heeft de prins van Oranje met prins Albert het beroemde opvoedingsgesticht te Eton bezocht en den 31 hebben beide, met den hertog van Cambridgegraaf Berbij en vele andere aanzienlijke personeneene jagtpartij gehouden. Op Windsor werd een groot leest gegeven en den volgenden middag vertrok de prins naar Londenom een maaltijd bij lord Russell bijtewonen. Den 2 nam Z. K. H. deel aan een gastmaal bij den hertog v Cambridge, en heeft den 7 het arsenaal van Woolwich en het Invaliedenhuis te Greenwich en den 8 de Tower, baiiklaulskerk en het telegraafbureau'" bezigtigd en bij lord Falmerston gedineerd. Het verblijf van den prins hier te lande verlevendigt de waarschijnlijkheid weder vanjzijn huwelijk met prinses Alice. Lord Russell heeft den 2, op eene vraae vau den heer Bisraeli in het Lagerhuis verklaard, dat lord Cowleygraaf Walewski m Julij had onderhouden over het, afstaan van Savoye maar toen een onduidelijk antwoord bekomenweshalve hij nadere mededeeling hail verlangdwaarop door den graaf verklaard was dat Keizer Napoleon geensins de aanhechting bedoelde.— Engeland heeit aan Frankrijk de volgende 4 punten voorgesteld: 1 Oostenrijk en Frankrijk zullen in Midden-Italie niet tussehenbeide komen, zonder de toestemming der groote mogendheden; 2 na het vereffe nen der Ltaliaansehe kwestie zullen de Fransche troepen Rome en Lombardije ontruimen3 Venetie zal buiten spraak en aan Oostenrijk verblijven; en 4 Sardinië zal geene nieuwe troepen naar Midden- itane zenden, dan wanneer eene volksstemming zich ten gunste van de aanhechting verklaard heeft. De 3 eerste punten zijn door Frankrijk aangenomen en het 4". is onbeslist geblevenom alvorens het gevoelen van Oostenrijk te vernemen. Den 7 heeft graaf Rech ter g daarop getelegrapheerddat Oostenrijk den buitengewonen toestand inItalië niet erkennen kan, zich aan den vrede van Villa- iranca houdt en zijn eigen gebied zal weten te verdedigen. Pruis- sen heeft zich met voornoemde punten vereenigd.20000 man mlandsche en Europesche troepen zijn in Britsch-Indie aangewe- zenom aan de expeditie naar China deel te nemen.Den 8 is bij het x arlement de begrooting voor de marine ingediend, ten be drage van 12,802,200 d. i. ruim 1 millioen hooger dan voor het vorige jaar.De r. c. aartsbisschop van Dublin heeft de ge» loovigen aangespoord tot het bijeenbrengen van gelden voorden Paus. Frankrijk. In de zuidelijke fabriekplaatsen gelooven de eige naars niets van de Engelsche mededinging te vreezen te hebben, maar dit is niet overal het geval. In eene fabriek bij Alais is het werk gestaakt, waardoor 1000 persouen buiteu betrekking zyn ge raakt en bij eene groote fabriek te Vienne zijn 700 arbeiders ont slagen.— De bladen le F ays en la Fatrie doen de manifestatie te Chamberry als zeer onbeduidend voorkomenen ijveren voor der aanhechting van Savoye als door het meerendeei der bevqlKinov gewenscht. Naar men wilzou vóór het sluiten van het hgweluk van prins Napoleon met prinses Cletilde een geheim verdfug^fe^bjZ;- gesloten tot afstand van Savoye, tegen de vrijmaking vaiijLóin- bardije en Venetie. Dit laatste niet geschied zijnde, zou^j^irda- zich willen onttrekkenmaar Frankrijk er op aandringen de vergrooting van genoemd rijk met Midden-Italie.Den ét* bevatte de Moniteur een verslag van den minister van oorlogvoor-

Alkmaarsche Courant | 1860 | | pagina 1