ALNMAARSCHE COURANT 1S60. Tweeensestigste Jaargang Zondag 19 Februarij. (EMlictëcl ®>ebccltc. ®2Hcfcclijff0ch ©ucrsigt. BINNENLAND. BUITENLAND Deze Courant wordt wekelijks uit gegeven en is verkrijgbaar op Zondag morgen, tusschen 8 en 9 ure. Prijs per jaar f 3,franco per post ƒ3,50. enkele Nos. G Cents. Drieven franco aan de Ditgevers HERM COSTER ZOON. De Advertentiën kosten van 15 regels f 0,75 voor elke regel meer 15 Cents, behalve 35 Cents zegelregt voor elke plaatsing. Zij worden ui terlijk aangenomen tot Zaturdag na middag 1 ure; ingezonden berigten een dag vroeger. VERTREK »ER DILIGENCES EM STOOMBOÖTEll. Diligence J v. d. Haag en,. Diligence C. v. d.Haagen (in de Burg.) Diligence S. N ij ma n. Raderstoombooten Zaanstroom No. 1&2. Schroefstoombooten Zur muhlen en £P. Naar Haarlem. Naar Haarlem. Naar Haarlem over Uitgeest. NaarAmsterd. Naar N. Diep. NaarAmsterd. Naar N. Diep. 's Morg. 6 ure. 's Midd. 2 n Voorm. 11 ure. 's Morg. 51 ure. (Alleen Maand., Woensd. en Vrijd.) 'sMorg. 5| ure. 1 'sMorg. 11 ure. 'sNam. 1 |Avond 6j u Voorm. 11 ure. 'sNam,12jUre. Bij deze Courant behoort een Bijblad. NATIONALE MILITIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR verwittigen mits deze de ingeschrevenen voor de Nationale Militie van dezen jaredat de alphabetische naamlijst van alle personen die aan de ligting van dit jaar moe ten deel nemen, ter visie van elk cn een iegelijk zal liggen op het Raadhuis dezer gemeentevan Maandag den 6 tot en met Zaturdag den 18 Eebruarij 1860des morgens van tien tot des namiddags twee ure {de Zondag uitgezonderd), ten einde een ieder in staat zoude zijnomingeval hem op die lijst eeuige personen of omstandigheden mogten voorkomendie op dezelve nog zou den behooren te worden aangeteekend of daarvan moeten worden weggelaten, daarvan aan den Heer Militie-Kommissaris kennis te geven, met last om zich op Zaturdag, den 25 Februarij aanstaande, des middags ten twaalf ure te bevinden op het Raadhuis voornoemd, ten einde aldaar voor de dienst der Nationale Militie te loten en redenen van vrijstelling hebbendedie alsdan op te geven alsmede om de bewijzen tot staving derzelvebij de wet gevorderd, uiterlijk binnen vijf dagen na de loting, te bezorgen ter Secretarie dezer gemeente. AlkmaarBurgemeester en Wethouders voornoemd, den 4 Februarij 1860. A. MACLAINE PONT. De Secretaris, SP ANJ AARDT. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen bij deze ter kennis van de ingezetenen, dat, als een ge volg van de opheffing der Commissie van toezigt over de Stads- Armenschoolde aanvragen om kosteloos onderwijs op de genoemde school, voortaan belmoren te geschieden aan Burgemeester en Wethouders en dat voor degenen die daarvan voor hunne kinderen of pupillen het genot zouden wenschen te erlangende gelegenheid wordt opengesteld om zich daarvoor te doen inschrijven ter Se cretarie der gemeente, van Maandag 13 tot Zaturdag 25 dezer, tusschen 's voormiddags 10 en 's namiddags 2 ure. Alkmaar, Burgemeester en Wethouders voornoemd, den 11 Februarij 1860. A. MACLAINE PONT. De Secretaris, SPANJAARDT. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter kennis van de belanghebbenden: dat de patenten over het tweede kwartaal 18£J in gereedheid zijn en tegen overgifte van het bij de beschrijving ontvangen repu door de belanghebben den ter Secretarie dezer gemeente kunnen geligt wordenvan den 13 tot den 25 dezer maand's morgens van 10 tot 2 uur. AlkmaarBurgemeester en Wethouders voornoemd den 11 Februarij 1860. A. MACLAINE PONT. De Secretaris SPANJAARDT. De eigenaars van een te Alkmaar gevonden lederen koker met teekengereedschap een lantaarneen pet en een gestreept katoenen lapkunnen dezelve voorwerpen kpsteloos terug bekomen aan het Comissariaat van politie aldaar. Op 31 Dec. bestond de koopvaardijvloot uit 2406 schepen, me tende 305,675 lastenzijnde in 1859 met 32 schepen verminderd. Ingeklaard zijn 3261 Ned. en 4385 vreemde schepenvan 1,456,480 lasten en 498 schepen in ballastvan 58,202 1.en uitgeklaard 2326 N. en 2244 vr. sch. van 940,106 1. en 3543 sch. in ballast van 571,501 1.— Bij herstemming is de heer de Raadt, te Dord recht met 378 van de 1099 geldige st. tot lid der 2e Kamer verko zenhebbende de heer Blussé 288 st, bekomen.De heeren Cramer c. s. hebben zich verstaan met de aanvragers der concessie voor een spoorweg van Zwolle, langs "de Zuiderzee, naar Utrecht, om aldus een direct verband van Harlingen en Groningen met Am sterdam en Rotterdam te bewerken. De heeren Emile Erlanger 8f Cie., te Parijs, hebben hunne vroegere aanvrage om concessie voor een spoorwegnet herhaald.— Het geheele ministerie heeft zijn ontslag ingediend hetwelk door Z. M. is aangenomenzijnde de heer Rochussen met de vorming van een nieuw kabinet belast.Het departement van 't Nut en het natuurk. genootschap te Arnhem hebben besloten tot het oprigten eener kweekschool voor schoolon derwijzeressen.— De raad van Amsterdam zal bij de aanstaande tentoonstelling van beeldende kunsten 10 gouden medailles elk a 60 en 6 dito elk a f 100 toekennenhalf aan Nederl. en half aan vreemde meestersen besloot den 8 het gebrekkige buiten gasthuis opteheffen, met uitnoodiging aan regenten der gasthuizen, om voorstellen tot verbetering intedienen.De collecte voor den Paus te 's Hage heeft niet f 40,000maar 4000 opgebragtbij een blad te Maastricht is ongeveer f 10,000 ontvangen.Prinses Marianne is den 10 te Voorburg aangekomen en den 14 zijn prins en prinses Fredertk met hunne dochter naar het eiland Wight ver trokken.— Den 11 is te Zaandam besteed: 1. het bouwen van eene teekenschool en eene school voor uitgebreid lager onderwijs, met onderwijzerswoningenop de Gedempte Grachtaan A. Ver- laan te Zaandijkvoor f 31,165, en eene dito school en woning op het stadserf, aan denzelfde, voor/16,360.en den 15 door B. en W. te Rotterdam, het maken van het gebouw voor het stoomgemaal aan de nieuwe wandeling aan den Oostcingelaan e. Bins'bergen en Bellingwout aldaar, voor f 44,888.Den 16, des avonds is de azijnmakerij van de firma de Wed. H. Dravemanaan de smalle-oude-gracht te Haarlemvoor een groot deel afgebrand, Denemarken. De meerderheid der Sleeswijksche Stenden heeft besloten een adres aan den Koning te rigtenhoudendedat in 1852 slechts aan een deel der volkswenschenen bovendien aan de toenmalige toezeggingen niet voldaan isweshalve alleen eene geheele verandering van gedragslijn kan strekken tot bevrediging. Emilia. Het ministerie van oorlog te Bologna is opgeheven en naar Turin overgebragt. De genl. F anti heeft een crediet van 12 millioen, ter versterking van de krijgsmagt der Liga, aangevraagd en bekomen. Frankrijk. De bisschop van OrleansDupanloupheeft een brief van den Paus, d.d. 14 Jan., ontvangen, wegens zijne moe dige bestrijding der brochure ede Paus en het Congres". De redactie van le Siècle zal dien bisschop en het blad I' Ami de la Religion vervolgenwegens honende uitdrukkingen ten haren opzigte. Op het geruchtdat een bisschop in Bretagne den Keizer schriftelijk zijnen bijval met diens staatkunde betuigd en Z. M. daarop geant woord hadheeft die van Quimper zich dit aangetrokken en het wat hem betrof, ontkend, terwijl hij nadrukkelijk de Pausselijke regten verdedigd heeft.la Presse is voor de eerste maal ge waarschuwd wegens een betoog over de inlijving van Savoye waarin van den ontmoedigenden toestand des lands en van de be zorgdheid des volks gewaagd werd. De legitimistische Gazette de France heeft eene tweede waarschuwing bekomen.De minister van buitenl. zaken heeft alle consuls en agenten in den Kerk. Staat verboden eenige hulde ter eere van Frankrijk aan- of aan e»nige manifestatie deel te nemen.De eerste termijn der schuld van Sardinië aan Oostenrijkwegens Lombardije, is den 10 te Parijs betaald.— De Keizer heeft gelast 5 millioen aantewenden, ter verbetering der haven en reede van Lorient.De regering laat 5 staltransportschepen bouwen, elk geschikt voor het vervoer van 500 paarden.De heer Lavalette is tot gezant te Konstantinopel benoemd.De minister de Thouvenel neeft eene circulaire aan de leden van het corps diplomatique gerigt, ter wederlegging van geluk gewenscht met de inname van Tetuan en eene aai som gezonden voor de gekwetsten van het Spaansohe

Alkmaarsche Courant | 1860 | | pagina 1