GEMEENTERAAD. Het Journal de Bretaane te St. Brieuc is opgehevenwegens het opnemen van een adres van 3 Gedeputeerden aan den Keizer waardoor tweespalt verwekt en de menigte op een dwaalspoor gebragt koude wordenals zijnde Z. M. als een vijand des Pausen voorgesteld;Den 12 heeft de heer Thouvenel eene nota gezon den aan den gezant te Rometer medeeling aan den Kardinaal Anionellihoudende uiteenzetting en regtvaardiging der doov den Keizer jegens den Paus gevolgde staatkunde. Rekkelijke Staat. De burgerij van Ancona heeft een blijk van erkentelijkheid willen geven aan Frankrijk en Engelandmaar de beide consulaten bezet gevonden door Zwitsers en gensdarmes. Zij heeft alstoen aan den Fransehen gezant een adres gerigtwaarin zij aanmerktdat de stad het regt heeft zich eene zuster van de Romagna te noemen. Pruissen. Het Hecrenhuis heeft den 15 de voordragt op de echtverbintenissen (invoering van burgerlijk huwelijk) verworpen. Oostenrijk. De wapening van Mantua en Peschiera wordt ver beterd.De bevelvoerende genl. in Venetie heeft eene verordening uitgevaardigdvolgens welke alle verzet tegen de gewapende magt naar het standregt zal beregt worden.De 2 leden der deputatie van Hongaarsche protestantendie bij den Keizer zijn toegelaten, zijn met Z. M. overeengekomen dat de superintendentien naar de nieuwe indeeling zullen opgeroepen wordenter vertrouwelijke be raadslaging, ten einde nog voor het bijeenroepen der Sijnode offi cieel van hunne wenschen te doen blijken.De commissie voor de staatsschulden heeft den stand van het amortisatiefonds open baar gemaaktbedragende 196 millioen waarvan te delgen nomi naal 143 millioen (rentende 6 millioen), aan de bank aftebetalen in verschillende obligatien 42 millioen en het overige te verstrek ken aan de administratie der financiën.De ridder v. Toggenburg, vroeger minister van koophandel, is tot stadhouder van Venetie benoemd. Aldaar zijn 5 geestelijken in hechtenis genomen.De kardinaal-aartsbisschop van Weenen heeft de geloovigen aange maand om wekelijks 1 nieuwe kreutzer voor den Paus te offeren, en de meergegoeden om dit ook te doen voor de behoeftigendie er zelf niet toe in staat zijn. Sardinië. Piemontosohe officieren zijn naar Bologna vertrokken, om de kavallerie en de artillerie van de Liga te organiseren.De heer üesambrois is op zijn verzoek als gezant te Parijs ontslagenen vervangen door den ridder Nigra.De Koning heeft 790 ordetee- kens van S. Mauritius en 8000 eeremedailles ter beschikking van de Fransche regering gesteldvoor officieren en soldatendie aan den oorlog hebben deelgenomen.Den C is in den schouwburg te Nicce het nationale lied aangeheven en 2 malen met geestdrift gezongenmet de kreeten „leve de Koning van Italië Nicce blijft aan Italië Spanje. Na eene luisterijke overwinning waarbij het geheele Moorsehe kamp is ingenomenis Tetuan door de divisie jioss be zet en zijn daarin 50 st. geschut gevonden. Madrid is wegens deze gebeurtenis geïllumineerd geweest en de maarschalk O'Donnell is tot hertog van Tetuan en grande van Spanje benoemd. In het geheele rijk heerscht blijdschap en geestdrift. Om den krijg min der moorddadig te maken, heeft de Keizer van Marocco 100 du- caten voor elke levende krijgsgevangene uitgeloofd. Te Malaga wordt een zesde corps georganiseerdonder den genl. Concha.— Tc Tetuan is een stedelijk bestuur, uit de aanzienlijkste inwoners ingesteld en met de handhaving der policie belast; eene kerk is gewijd en daarin een te Deum gezongen.De regering zalop magtiging der Cortesyoor 200 millioen realen papieren geld uit geven hetgeen in betaling zal worden aangenomen voor verkochte nationale goederen.— Den 11 heeft de maarschalk O'Donnell Maroecaansche parlementairen ontvangendie de vredesvoorwaar den kwamen vernemen. Hij zeidedat de Koningin die alleen bepalen kon, en heeft alzoo een adjudant naar Madrid gezonden. De 8" of laatste der aangekondigde voorstellingen door het Amsterdamsche tooneelgezelschap, onder directie van de heeren Roobol en Tjasinkheeft op laatstleden Donderdag den 16 dezer, in don stads schouwburg alhier plaats gehadmet de voorstelling van «het Orgineel van Molière's Tartuffej' een uit het Iloogduitscli vertaald blijspel, waarbij de heeren Tjasink en Feitman, alsmede de dames Thiensma Rinkes en Iluijsers zich in het bijzonder heb ben onderscheidenmaar ook het geheele personeel in 't algemeen veel heeft bijgedragen, tot eene waardige sluiting van deze win tervermakelijkheden, tot welker welslagen de heer IFalraven, door het niet ontzien van moeite en kosten, zeer heeft toegebragt Openbare volksvoorlezing op Dingsdag, 21 Februarij I860. H. M. de Koningin heeft onzen stadgenootden talentvollen kunstschilder U. D. Kruseman v. Ritenthans te Amsterdamon der toezending van eene kostbare diamanten doekspeld, bij vleijend schrijven, hare erkentelijkheid betuigd, voor een door hem H.M. 'aangeboden blijk van hulde. Zitting van den 15 Februarij 1860, No. 4. Voorzitter de Burgemeester. Tegenwoordig alle leden. De vergadering geopend zijnde, wordt I. Hoor den Voorzitter mededeeling gedaan dat de aanbeste ding der gemeentewerken voor 1860 op heden heeft plaatsgehad, en dat daarvan aannemer is geworden D. E. de Koff, aannemer van pu blieke werken te Haarlem, voor eene som van/ 27785. Foor kennisgeving aangenomen. 2. Zijn de notulen der vorige vergadering gelezen en goedgekeurd 3. "VVordt door den Voorzitter berigt gegeven van de'inkomst der verschillende stukkenbetrekking hebbende tot de laatst ge- houdene verkiezing van een lid voor den Gemeenteraad, hetgeen voor kennisgeving wordt aangenomenalsmede 4. do geloofsbrieven van het verkozen lid den Heer T. L. Koon, waarop is besloten tot derzelver onderzoek overtegaanwaartoe de Heeren de SonnavilleNuhout van der Feen en de Langeals daartoe door den Voorzitter benoemdde vergadering verlatenen bij hunne terugkomst rapport uitbrengen, ten gevolge waarvan tot de toela ting van den Heer T. L. Koorn, als lid van den Gemeenteraad eenstemming wordt besloten. Daarna zijn gelezen: 5. Eene missive van HH. Gedeputeerde Statenten geleide van liet goedgekeurde suppletoir kohier der plaatselijke directe belasting over 1859. 6. Het besluit van dezelfden waarbij de gemeenterekening over 1858 definitief wordt vastgesteld en goedgekeurd. y Beide voor kennisgeving aangenomen. 7. Eene nota van HH. Gedep. Staten, betreffende de wijziging der begrooting voor 1860in overeenstemming met de laatstelijk vastgestelde rekening voor 1858waartoe bij eene daarnevens ge voegde missive van Burg. en Weth. het voorstel wordt gedaan; ten gevolge waarvan dan ook de begrooting wordt gewijzigden tot eenen gelijken ontvang en uitgave va,n ƒ134924,37 zonder vermoe delijk batig of schadelijk slot op nieuw vastgesteld. 8. Rapport van de commissie, betreffende de regeling van het lager onderwijs hier ter stede, met bepaalde voorstellen te dier zake. 9. Voorstel van Burg. en Weth., tot tijdelijke verhooging van de jaarwedde van den hulponderwijzer op de Stads Armenschool Jb. de Smet. 10. Missive van dezelfden, ten geleide eener aanbevelingslijst voor de betrekking van hulponderwijzer op de Stads Armenschool, waarop geplaatst zijn J. de Fries te ZuidscharwoudeA. de Blom te Aalsmeer en Kok te Delft. 11. Gelijke missive met aanbeveling van de Heeren G. J. van Leeuwen J. van der Sluijs Feer, P. Bruinvis de Lange en J. Helling, voor de betrekking van regent van het Mannen en Vrouwen Gasthuis. 12. Rapport der commissie tot onderzoek der mededeelingen en voorstellenomtrent het plaatsen van eenen sluitboom in de binnenbanen door den Heer J. II. Ibink. 13. Rapport der commissie van financien, op het voorstel tot openbaren verkoop der gebouwen van de kazerne en infirmerie. Allenvan No. 8 tot 13 ter lezing voor de leden op de secre tarie nedergelegd. 14. Missive van het Burgerlijk Armbestuurhoudende verzoek tot het doen van meerdere uitgaven, dan die bij de begrooting van 1859 zijn aangewezen en tevens om authonsatie tot af- en over schrijving op dezelfde begrooting. 15. Verzoek van het bestuur der Alkmaarsche afdeeling del- Maatschappij Tot Nut van't Algemeenom eene subsidie van 525 uit de gemeentekasten behoeve van derzelver Armenbewaarschool voor de dienst 18£J. Beide aan de commissie van financien tot onderzoek en om berigt. 16. Mededeeling van Burg. en Weth.dat de veranderde grond slag voor het jaarlijksch inkomen van de hoofdonderwijzeresse Mejufvrouw M. F. Boogaard, door HH. Gedep. Staten van Noord- Holland is aangenomen. Foor kennisgeving aangenomen. 17. Advies van dezelfdenop het verzoek van Baart Jongert om eene loopbrug te mogen leggen over een slootje achter deszelfs woning aan de Oudegraeht. 18. Idem op het verzoek van Kors Pander en andere bewoners van de wijk buiten de Kennemerpoortom verbetering der ver lichting tusschen den cingel en de Kroonbrug. Ter lezing voor de leden op de secretarie nedergelegd. 19. Verzoek van eenme commiezen bij de plaatselijke belastin gen om toelage op de door hun genoten wordende jaarwedden. 20. Idem van M. Hobrê, om verhooging van zijne jaarwedde als keurmeester van het vee op de wekelijksche markten. Gerenvoijeerd aan de commissie van financien om berigt en raad. 21. Idem van Arie Boes, om herstelling in zijne vroegere be trekking van nachtwacht of om eene gratificatie. Met het oog op hetgeen reeds vroeger terzelfder zake is be handeld wordt besloten om overtegaan tot de orde van den dag. 22. Idem van G. F. Binnemanom vergunning tot gebruik van gemeentegrond. Om berigt aan Burg. en Weth. 23. Wordt door den Voorzitter medegedeelddat door den Heer Controleur der plaatselijke middelen, ingevolge deszelfs instructie aan Burg. en Weth., is overgelegd het verslag omtrent den gang en toestand der gemeentelijke belastingen over den jare 1859, en dat dit stuk ter lezing voor de ledendie zulks zouden verlangen, op de secretarie der gemeente is nedergelegd, hetgeen voor kennis geving wordt aangenomen. Vervolgens zijn bij opvolging in behandeling gesteld: 24. Het rapport der commissie van financiënomtrent het onder zoek der rekening van de Kamer van Koophandel en Fabrieken over 1859. In overeenstemming met de conclusie van het rapportwordt de rekening goedgekeurd. 25. Rapport van dezelfde commissie, op het verzoek van J. Kos, om verhooging van pensioen. Is beslotendat aan den adressant zal worden te kennen gegeven dat de Raad geene termen vindtom de gemeentekasdoor het verleenen der gevraagde verhooging, nog verder te bezwaren. 26. Rapporten op het adres van den Heer A. Franken, betref fende het verleden en toekomstig gebruik van gemeentegrond en water. Naar aanleiding van de oonelusien der beide rapportenzoo van de commissie van financiën als van Burg. en Weth., is besloten: 1°. Aan den adressant ontheffing te verleenen van een gedeelte van zijnen aanslag, wegens recognitie over 1859, voor dat gedeelte water, dat hij niet werkelijk in gebruik heeft gehad. 2°. Hem toetestaantegen betaling der vastgestelde recognitie, en tot 30 April 1860, het gebruik van den grond langs de buitenbanen. 3°. Onder bepaalde voorwaarde te bestendigen het tijdelijk gebruik van de grachten en wateren bij het adres omschreven tot berging van houtvlottenen onder den last der vastgestelde recognitie. 27. He vergadering is opgeheven.

Alkmaarsche Courant | 1860 | | pagina 2