ALKMAARSCHE COURANT N". 13. I860. Tweeenzestigste Jaargang Zondag 25 Maart. ©fftcicel ©cbccltc. S&ïcifccüjks-cïs (jPpcrstgt. BINNENLAND. BUITENLAND Sardinië. Den 16 is Turin, op het berigt van den uitslag der stemming in Centraal-Italiegeïllumineerd geweest. Den 18 heeft de dictator Tarini den Koning de bescheidenbetreffende de volksstemming in ModenaParma en Romagna aangebodenen heeft Z. M. de opdragt der regering aanvaard. Het besluit tot inlijving is terstond uitgevaardigdalsmede dat tot oproeping der kiescollegien tegen den '25 tot benoeming van Gedeputeerden zijnde tevens 15 Senateurs aangesteld. De regering heeft eene nota aan Deze Courant wordt wekelijks uit gegeven en is verkrijgbaar op Zondag morgen, tussclien 8 en 9 ure. Prijs perjaar/3,franco per post/3,50, enkele Nos. 6 Cents. Brieven franco aan de Ditgevers I-IERM COSTER ZOON. De Advertentiën kosten van 1—3 regels 0,75, voor elke regel meer 15 Cents, behalve 35Centszegelregt voor elke plaatsing. Zij worden ui terlijk aangenomen tot Zaturdag na middag 1 ure; ingezonden berigten een dag vroeger. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen bij deze ter kennis van de ingezetenen Dat de lijsten der kiesgeregtigden voor leden van de' 2e Kamer der Staten Generaal, Provinciale Staten en van den Gemeenteraad, voor de dienst des loopenden jaars, benevens de lijst dergenen, die van de lijsten des vorigen j'aars zijn geschrapt, heden door hen zijn gearresteerd en van Dingsdag 20 dezer, gedurende 14 dagen in het voorportaal van het Raadhuis aangeplakt en (met uitzondering van zon- en feestdagen) van 's morgens 10 tot 2 ure ter secretarie der gemeente voorhanden zullen zijn. AlkmaarBurqemeester en Wethouders voornoemd, den 13 Maart 1860. A. MACLAINE PONT. De Secretaris, SPANJAARDT. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen bij deze ter kennis van de ingezetenen Dat het kohier der belasting op de Honden binnen deze gemeente, voor het loopcnde dienstjaar op den 13 dezer door hen voorloopig is vastgesteld en van af Maandag den 19 dezer voor den tijd van veertien dagen ter inzage van de belanghebbenden op de Secretarie zal zijn nedergelegd. Alkmaar, Burqemeester en Wethouders voornoemd, den .17 Maart 1859. A. MACLAINE PONT. De Secretaris, SPANJAARDT. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR, Gelet op de bepaling van art. 3 der gewijzigde verordening op het reglement van beheer en behandelen der brandbluschmiddelen van den 30 December 1858 (Gemeenteblad n°. 16). Brengen bij deze ter algemeene kenuisdat de loting voor de dienst bij de brandweer, welke ingevolge do bepaling van de 7 zin snede van dat art. voor het jaar 1860 behoort plaats te hebben, in het openbaar zal geschieden ten raadhuize der gemeente Alkmaar, op Vrijdag den 30 dezer maanddes voormiddags ten 10 ure. Alkmaar Burqemeester en Withouders voornoemd, den 22 Maart 1860. A. MACLAINE PONT. De Secretaris SPANJAARDT. De regthebbenden op een onder scheiding steeken voor "2Qjarige offi- ciersdiensteene portemonnaie met eenig geldeen gedeelte van eene nieuwe kinderjaponkunnen ter kostelooze terugbekoming zich aan melden aan het Commissariaat van politie alhier. Den 14 heeft de raad van Schiedam met alg. st.het voorstel van 2 zijner ledentot uitlegging der stad aan de westzijdeaan genomen en tevens besloten tot eene leening van 17 5,000 daartoe.— Te Dordrecht is den 16 overleden de vice-admiraal F. X. B. 't Hooftoud 60 jaren Z. M. heeft tot hoofdingeland van West friesland van wege de Niedorper-kogge, benoemd, de heer H. Be zeiman,— en aan dr. Wittewaall te Voorst opgedragen het schrij ven van een werk oyer de voor land- en tuinbouw en houtteelt schadelijke insecten en de daartegen aantewenden middelen.— Te 's Hage is men voornemens eenen zoölogisch-botanisehen tuin op- terDtenin 2 afdeelingenvoor dieren en planten van Nederland en van de overzeesche bezittingen.- Aldaar is den 21 besteed het leveren van een ijzeren schipdeur voor het drooge dok te V\ n- lemsoordaan v. Fverdingen en Fveraardt te Delftshavenvoor 24,700.Voor de verkiezing van een lid der 2e Kamer zijn te Amsterdam uitgebragt 1381 geld. stemmen, waarvan op deheeren BijndersPoolman en Vrolik 509, 449 en 352 en te Hoorn 10S0 geld. st.waarvan de lieeren mr. M. J. de Lange, Nolthenius en v. Hoogstraten 505309 en 136 st. bekwamenzoodat over de beide eerste paren moet herstemd worden.— 1 an 3 Sept. tot 8 Oct. zal te Amsterdam de tweejaarlijksehe tentoonstelling van kunstwerken van levende meesters worden gehoudenvan stadswege worden 6 gouden medailles uitgeloofd, elk van f 100, waarvan 4 voor binnen.- en 2 voor buitenlandsche kunstenaarshet rijk ver- leent mede 6 stuks, elk van 30 ducaten, half voor Nederlanders en half voor vreemden. de Europesche mogendheden gerigtten betooge van de noodzake lijkheid der inlijving van Toscane tengevolge van den verklaarden volkswil.— De Koning heeft van den Paus eene tweede kerkelijke waarschuwing ontvangenvolgens welke alle gemeenschap tusschen Z. H. en de" Kon. familie verbroken isde belangen der kerk en dor Sardinische katholieken weerhouden alsnog strengere maatre gelen.Voor het leger zijn in Frankrijk 5000 paarden aangekocht. - Afgevaardigden uit Chamberry zijn naar Parijs vertrokken om eene verbrokkeling van Savoijedoor het afstaan van een gedeelte aan Zwitserland te verhoeden.De Keizerin-weduwe van Rusland heeft uit Nizza een brief van dank gerigt aan den Koning, met den wensch dit mondeling te mogen herhalenZ. M. besloot er heen te gaanmaar de minister Cavoureene manifestatie tegen den afstand aan Frankrijk vreezendebewoog den Koning den prins v. Carignan derwaarts te zendenwaarvan echter later ook werd teruggekomen. Sedert dien tijd is de verstandhouding met Frank rijk verbeterd. Eene bezending uit Nizza heeft zich naar Turin begevenom de instelling van een vrijstaatin plaats van eene vereeniging met Frankrijkte bevorderen. De uitgever van het blad l' Avenir te Nizza is door tegenstanders der afscheiding aan gerand en door Fransehen verdedigd.De heer Buoncompagni heeft een brief in het klerikale blad Armonia doen opnemen waarin hij den kardinaal Antonelli van logen beschuldigt en hem sommeert bescheiden bij te brengen ten bewijze van zijn ongun stig oordcel over hem als regent in Toscaneuitgedrukt in een brief aan den nuncius te Parijs.Op het geruchtdat de Ko ning door den Paus in den ban is gedaanis het volk den 19 voor het paleis te hoop geloopen en heeft Z. M. en den graaf de Cavour 2 malen op het balcon geroepen.- Den 22 is de bn. Bicasoli in de hoofdstad aangekomen en met uitbundig vreugde gejuich begroet; bij den Koning toegelaten heeft deze de opdragt van Toscane aangenomen en terstond het decreet tot inlijving geteekend. Frankrijk. De minister Thouvenel heeft aan lord Bussel eene dépêche gezondenwaarbij eene verandering van het Fransche grondgebied noodig wordt geachtwegens de veranderde territo riale vevdeeling van Italië.Den 19 is de klagt van het blad le Siècle tegen den bisschop Dupanloup verworpen en die van de erven Bousseau afgewezenomdat de wet geene vervolging wegens laster van overleden personen toelaat.Bij Keizerlijk besluit is het blad V Algéne nouvelle verboden.Den 17 heeft de minister Thouvenel geantwoord op het Zwitsersche protest, dat de onzijdig heid alleen in het belang van Savoije is vastgesteldmaar dat Frankrijk gezind is het belang van Zwitserland in het oog te hou den.— Den 21 heeft Z. M. de deputatie uit Savoije ontvangen en zich op stellige wijze over de inlijving uitgelaten en gezegd dat hij bijna besloten had een deel van dat gewest aan Zwitser land aftestaanmaar om den tegenzin der bevolking tot andere gedachten gekomen was. De Keizerin en de Kroonprins waren bij het gehoor tegenwoordig. Centraal-Italie. In Modena hebben zich van de 427,512 stemmenden426,006 voor de inlijving en 756 daartegen verklaard zjjude 750 briefjes van onwaarde bevonden.— Zeldzaam is te Flo rence een feest met meer vreugd en geestdrift gevierddan in den avond van den 15, na den uitslag van het plebescit. Den 16 werd eene verordening uitgevaardigdtot verkiezing van leden voor het Sardinische Parlement op den 25. Den 18 werd door den aarts bisschop in de hoofdkerk een te Deum gezongen. De geestelijkheid der stad heeft een adres van gelukwensching aan den Koning op gesteld. De Kamer van Afgevaardigden heeft zich, op eene bood schap der regering, ter mededeeling der volksstemmingontbonden verklaard en is onder het geroep van //leve de Koning" uiteengegaan. Oostenrijk. De nieuwe stedehouder van het Venetiaansche zuivert gestreng het corps ambtenaren van alle verdachten aan oneerlijkheid en ontrouwinzonderheid zijn vele ondergeschikten bij de policie en posterijen ontslagen.Aan de studenten te Pest is te kennen gegevendatbij herhaling van staatkundige vertooningende verleende vrijdom van militaire dienst zal wor den ingetrokken. Pruissen heeft ten aanzien van het afstaan van Savoye geant woord dat deze zaak noodwendig aan het oordeel der groote mo gendheden moet onderworpen worden en heeft ernstige bezwaren geopperd tegen de nieuwe leer der natuurlijke grenzen. Turkije. De Sultan heeft, op aansporing van Rusland en Oos tenrijk den zoon van Michael Obrenowichvorst van Servieals wettig opvolger van zijn bejaarden vader erkend. Spanje. De Maroccaansche vredesvoorslagen zijn, als alleen eene geldelijke schadevergoeding bevattende, door den minister raad afgewezen. Zwitserland. De Bondsraad heeft te Parijs en te Turin-ge: protesteerd tegen de inlijving bij Frankrijk der provinciën Ch&blais_ en Faucigny in Savoye, welke bij het tractaat van 1816, ten g«nsfe der republiek, neutraal zijn verklaard. f. Engeland. Den 16 heeft het Lagerhuis zonder stemming 850,000 toegestaan, voor de nieuwe expeditie naar China.

Alkmaarsche Courant | 1860 | | pagina 1