lm II I- (1 ■M.\ BIJBLAD, behoorende tot dc ALKMAABSCHE COURANT van Zondag den 1 April 1860. GEMEEATER A AD. k i fiii Zitting van den 28 Maart 1860, No. 7. Voorzitter de Burgemeester. Tegenwoordig 13 leden. Afwezig de ïleeren de Lange en de Dieu Fontein Verschuir Na opening der vergadering en 1. Resumtie en goedkeuring der notulen van de vorige vergade ring worden gelezen 2. De magtiging van H.H. Gedep. Statentot voldoening en verevening van 450,— ten behoeve der bewaarschool van de maatschappij Tot Nut van 't Algemeen die voor kennisgeving wordt 3. Rapport van de commissie van financiën op het voorstel tot het verleenen van gratificatiën aan de beambten der Stads Apotheek 4. Gelijk rapport, op de voorgestelde verevening der reparatie kostenvan de Barndebrug. 5. Rapport als boven, op de rekening van het Burger Wees-en Huismenhuis over 1859. 6. Consideratien van den Heer Districts-Schoolopzienerop het ontwerp tot regeling van het lager onderwijs binnen deze gemeente. 7. Jaarlijkseh verslag omtrent den toestand van het onderwijs over 1859 opgemaakt en ingezonden door de plaatselijke schoolcommissie. Al de stukken, No. 3 tot en met 7 zijn ter lezing voor de leden op de secretarie nedergelegd, terwijl, met opzigt tot de Nos. 6 en 7door den Voorzitter wordt medegedeelddat hij zich voorstelt de zaak van het schoolwezen ter eerstvolgende vergadering aan de orde te brengen. 8. Verzoek van H.H. Regenten van het Mannen- en rouwen Gasthuis, om magtiging tot regularisatie van de begrooting dier instelling voor 1859door af- en overschrijving. Gerenvoijeerd aan de commissie vau financiën tot onderzoek en om berigl. 9. Voorstel van Burg. en Weth.tot vervulling dor nog open staande plaats van hulponderwijzer op de Stads Armenschool. Dadelijk in behandeling genomenen ingevolge het voorstel be sloten, met magtiging op Burg. en Weth., tot oproeping van sol licitanten, tegen eene voorloopige jaarlijksche belooning van 300. 10. Missive van dezelfden, ten geleide van een outwerp-adres aan Z. M.om ware het mogelijk deze stad voor het vervolg weder als garnizoenplaats te zien aangewezen. Ter lezing voor de leden op de secretarie gedeponeerd. 11. Mededeeling van de directie van het Grootboek der Nationale Schulddat het verband als borgstelling voor den Heer Gemeente ontvanger, op inschrijvingen ten name van wijlen den Heer 1'. C- W. Druijvesteijnthans op de rekening van Mevr. de Wed. Druij- v esteijn is overgebragt. Voor kennisgeving aangenomen. 12. Verzoek van den Heer Gemeenteontvanger, om een tijdelijk verlof van dienstvan den 6 tot en met den 30 April c.k. Dadelijk behandeld en toegestaan. 13. Verzoek van J. C. Theissling, om vergunning tot het plaatsen van een houten schutting, in plaats van eenen steenen muur, tot afsluiting zijner erven aan de Korte Vijverstraat. Aan Burg. en Weth. om berigt en raad. 14. Idem van D. E. de Koff, aannemer der gemeentewerkenom tijdelijk gebruik van een gedeelte der infirmerie en van een pakhuis op de Laattot berging van bouwmaterialen. Tegen betaling van huurprijsen voor een onbepaalden tijdtel ken week opzegbaar toegestaan. 15. Idem van II. Willens, te Graft, om afstand van een strook grondsop de Vest, achter het Heilige land, tot uitoefening van het touwslagersbedrijf. Gerenvoijeerd aan Burg. en Weth. om te dienen van berigt en raad. Vervolgens zijn achtereenvolgende aan de orde gesteld 16. Het ter vorige vergadering, door staking van stemmen, on beslist gebleven vraagpunt wof erten aanzien van de begrooting der kosten van het dempen van de Laatnog een nader onder zoek zou worden te werk gesteld." Na korte beraadslaging is, bij hoofdelijke stemming, de vraag ont kennend beantwoorden zijn daarmede alle verdere deliberatien over dit onderwerp gesloten. 17. Het voorstel van Burg. en Weth.betreffende de verpleging van kerkelijk gealimenteerden in het Gasthuisvoor rekening der burgerlijke gemeentezoo als zulks door H.H. Diakenen der Hervormde gemeente werd gewenscht. Naar aanleiding van een door den Heer Vonk gesteld amende ment op het voorgestelde conceptbesluit, is besloten, aan H.H. Diakenen te kennen te geven t< dat de Raad geene termen heeft ge vonden om in hun verzoek te treden." 18. Voorstel van dezelfden, tot opheffing der beurtverdragen met Amsterdam en Rotterdam. Na eenige deliberatien _is beslotende behandeling dezer aange legenheid tot eene volgende vergadering te verdagen. 19. De wijziging der verordening op dc afkondiging der stukken. Ingevolge het voorstel der commissie aangenomen en daarmede art. 6 der verordening {Gem. blad No. 1 1851/56) ingetrokken. 20. De wijziging op het beheer en gebruik der brandbluschmid- delen van 17 Sept 1856 (Gem. blad No. 53). Met wijziging van het bedrag der geldboete bij afwezigheid ter gelegenheid van dienstverrigtingenen met intrekking van het artikel der beeediging van brandmeesteren enz., ingevolge het voor stel aangenomen, met last tot dadelijke afkondiging en in werking- treding. 21. Zijn Burg. en Weth. gemagtigd, euvoor zooveel geene andere leden van den Raad daartoe in de gelegenheid mogten zijn, namens de gemeente, ter gelegenheid van de eerlang te ver wachten audiëntie bij Z. M. den Koningte AmsterdamHoogst- denzclven de hulde en eerbied der ingezetenen en van het Ge meentebestuur overtebrengen. 22. De vergadering is opgeheven. Te Alkmaar bij HERM'. COSTER ZOON.

Alkmaarsche Courant | 1860 | | pagina 5