BIJBLAD behoorende tot cle ALKViAAHSCïIE COURANT van Zondag den 27 Mei I860. GEMEENTERAAD. v. Zitting van den 23 Mei 1860 No. 10. Voorzitter de Burgemeester. Tegenwoordig alle leden. Na de opening der vergadering en 1. Resumtie der notulen, die, behoudens'.een paar bedenkingen, worden goedgekeurd zijn gelezen 2. Eenc missive van H.H. Gedep. Statenmededeelendedat Z. M. hoogstdeszelfs beslissing op de heffing van begrafenisregten heeft verdaagd tot ultimo December 1860. 3. Missive van den Heer Commissaris des Koningsmededeeling bevattende van eene afwijzende beschikking op het adres van den Gemeenteraad, tot verkrijging van militair garnizoen. Beide voor kennisgeving aangenomen, 4. Missive van Burg. en Weth. van Haarlemhoudende uitnoo- diging tot het vragen der voorgeschrevene magtiging van H.H.Ge- deput. Stat., tot gemeenschappelijke handelingen met die gemeente, ten aanzien der opheffing van het beurt veer. 5. Berigt van Burg. en Weth., op het latere adres van den aan nemer C. Kater Ce.betreffende het uitdiepen en .schoonhouden der grachten. 6. Berigt van dezelfdenop het nadere verzoek van A. Koot, om de verzorging van een zijner kinderen ten laste der gemeente te nemen. 7. Idem als boven op het verzoek van L. Berger, om vergunning tot het stellen van eene houten schutting in plaats van eenen steenen muur. 8. Missive van als boven, ten geleide eener aanbevelingslijst, voor de betrekking van hulponderwijzer op de Stads Armenschool waarop geplaatst zijn L. M. Seijbelte Nieuwe Tonge11. Brug, te Leeuwarden, en IV. C. van Hetiven, te Wehl. Be Nos. 4 tot en met 8 zijn alle ter lezing voor de leden op de secretarie nedergelegd. 9. Adres van den wijnhandelaar C. de Veer, om alsnog afschrij ving van belasting te mogen genietenvan eene kwantiteit wijn door hem naar buiten uitgevoerd. Gerenvoijeerd naar den Heer Controleur der plaatselijke midde len om te dienen van berigt. 10. Idem van G, Steer ver, bevattende bezwaren tegen de door W. Bagge gevraagde verandering van eene op zijne terreinen uit loopende brug. Aan Burg. en Weth.om bij het berigt op laatstgenoemd ver zoek daarop zooveel noodig regard te slaan. 11. Verzoek van P. A. Walraven, om eene tegemoetkoming van gemeentewegevoor de buitengewone kosten van inrigting en gas verlichting in den Stads Schouwburg. Aan de commissie van financiënom berigt en raad. Daarna is overgegaan tot de behandeling van verschillende be schrevene punten en zijn dientengevolge 12. Het kohier der plaatselijke directe belasting voor 1860 be houdens wijziging definitief gearresteerd. 13. Aan H. H. Diakenen der hervormde gemeente, en 14. Aan den Schuttersraad der dienstdoend® schutterij magtiging verleend tot het doen van af- en overschrijvingen op derzelver begrootingen voor de dienst van 1859. 15. De voorgestelde verevening der kosten van verplaatsing van het gymnasium goedgekeurd. 16. Zijn tot leden van het stembureau, voor de aanstaande ver kiezing van een lid voor de 2de Kamer der Staten Generaalbe noemd de Heeren J. G. A. Verhoeff en J. C. Vonk, en tot plaats vervangers de Heeren I. van der Sluijs Veer en C. Koon. 17. Zijn tot leden der commissie, bedoeld bij de art. 11 eu 15 der wet op de Schutterij benoemd de Heeren J. C. Koorn en II. Coster Hsz. 18. Is het verzoek van sommige commiezen der plaatselijke mid delen om het genot eener gratificatiegewezen van de hand. 19. Is het besluit tot wijziging der diensturen van den telegraaf, op Zondagverdaagd tot eene nadere correspondentie ter dier zake met de directie. 20. Het verzoek van H. de Vries, om een handwagen op den wal vóór zijn huis te mogen plaatsenals strijdig met de politieveror dening afgewezenen 21. Met. betrekking tot de beurtverenbesloten Om, behoudens het aangenomen beginsel van opheffing van het regt van uitsluitende vaart, voor alsnog in de bestaande reglementen enz. geene verandering te brengenmaar die, tot latere ervaringin den tegenwoordigen toestand te laten. 22. De vergadering is opgeheven. Te Alkmaar bij HERM8. COSTER en ZOON. reeds gered hadden, en de Zweedsche brik Dorothea, van Wisby I voorbehoud, de nana genegen is, men weg re leggen

Alkmaarsche Courant | 1860 | | pagina 5