BIJBLAD behoorende tot de ALKMAABSC1IL COURANT van Zondag den 2A Junij 1800. GEMEENTERAAD. 5Siü=— Zitting van don 20 Junij 1860 No. 12. Voorzitter do Burgemeester. Tegenwoordig 9 leden. Afwezig de Heeren van Leeuwende LangeNuhout van der VeenCoster en J. C. Koorn. 1. Worden de notulen der vorige vergadering gelezen en goedgekeurd. Daarna zijn gelezen: 2. Eene beschikking van HH. Gedep. Statenhoudende goedkeu ring der voorgestelde verevening van ƒ40, voor onkosten der over brenging van het Gymnasium. 3. Eene kennisgeving van dezelfden der goedkeuring van het kohier der plaatselijke directe belasting voor 1860. 4. Ilet Prov.blad No. 45, bevattende eene dispositie omtrent den termijn van inzending der gemeenterekening van 1859. 5. Het Prov. blad No. 46 houdende eene circulaire betreffende de heffing van schoolgelden. Allen voor kennisgeving aangenomen. 0. liapport van de commissie van financiënop de rekening van. het Israëlitisch armbestuur, dienst 1S59. Besloten tot de nederlegging ter secretarie ter lezing voor de leden. 7. Rapport van dezelfde commissie, op de rekening van de Stads Bank van Leening. In dadelijke behandeling genomen en goedgekeurd en een daarin vervat voorstel omtrent de aflossing der geldleening ten laste van de Bank, in deliberatie gehouden. 8. Rapport van dezelfde commissie op het adres van P. A. TVdraven. Ter lezing voor de leden op de secretarie gedeponeerd. 9. Verzoek van den Schuttersraadom magtiging tot af- en over schrijving op de begrooting der Schutterij voor 1860. Aan de commissie van financien lot onderzoek en om berigt. 10. Advies van den Heer Controleur der plaatselijke middelen op het adres van C. de Veerom als nog afschrijving te mogen erlangen, van door hem naar buiten uitgevoerden wijn. 11. Idem van Burg. en Weth., op de adressen van W. Baggertn G. Swerver, betreffende de verandering van eene vaste brug tot eene draaibrug. 12. Voordragt van dezelfdenop.de regeling van de Telegraafdienst op Zon- en feestdagen. Ter lezing voor de leden op de secretarie gedeponeerd. 13. Voordragt van Burg. en Weth., tot het doen van af-en over schrijvingen en de voldoening uit de post van onvoorziene uitga ven van diverse posten op de begrooting van 1859. 14. Voordragt van als boven, tot het verleenen van afschrijvingen en restitutiën aan diverse aangeslagenen op het kohier der directe belastingenover 1859, wegens vertrek uit dc gemeente. 15. Voordragt van als boven, tot regeling en verevening van eenige meerdere uitgaven op de Hondsbosch- en Uitwaterende sluisgelden. De verschillende No. 13, 14 en 15 zijn allen, uit aanmerking van de daartoe leidende noodzakelijkheid voor de sluiting der reke ning van 1859, achtereenvolgend dadelijk behandeld en goedgekeurd. 16. Adres van den Heer F. M. van de Velde, waarbij dezelve zich beklaagt over naar zijne beschouwing ten onregte betaald kaai- haven- en diepgeld en daarvan restitutie reclameert. 17. Adres van den onderwijzer J. Liekeles Oebleshoudende aan beveling om bij eene eventueele oprigting van eene tusschenschool, als hoofdonderwijzer bij dezelve geplaatst te worden. Beide ter lezing van de leden op de secretarie nedergelegd, 18. Adres van den aannemer der gemeentelijke verlichtinghou dende verzoek de beslissing van den Gemeenteraad, opzigtelijkde verrekening der brandingsuren gedurende dejarenl853totenmetl859. Aan den Stads Architect om te dienen van berigt. 19. Verzoek van P. J. Kmiemanom voor rekening der gemeente van eene schutterlijke uniform te worden voorziendadelijk behan deld en besloten aan den adressant te kennen te geven, dat de Baad geene termen heeft gevondenom in zijn verzoek te treden. Vervolgens is door den Voorzitter mondeling medegedeeld, dat zijn ingekomen: 20. De rekening over 1859 van de Stads Apotheekdealgemeene burgerlijke Begraafplaats en het Gasthuis. Verzonden aan de commissie van financientot onderzoek en om berigt. 21. Van den Advocaat M'. A. Brugmans te Amsterdam, deszelfs beschouwingen omtrent de vraagpunten met opzigt tot het Burger Wees- en Huis Armenhuis, mitsgaders de daartoe indertijd over gelegde stukken. Besloten lot verzending derzelven aan de commissie ad hoe. 22. Is overgegaan tot de benoeming van eenen hulponderwijzer voor de Stads Armenschool en is daartoe uit de aangeboden aanbeve- linglijst benoemd B. Burg, thans hulponderwijzer te Leeuwarden. Nadat op verzoek van den Heer v. d. Drift de vergadering in eene met gesloten deuren was overgegaanis na heropening derzelve 23. deze vergadering opgeheven. Te Alkmaak bij HERM". COSTER ZOON.

Alkmaarsche Courant | 1860 | | pagina 5