BINNENLAND. 5?abG iHicmsjs. ARRONDISSEIESTS ÏUiBTBASIi, KASTOSGEREGT. lïUïlGEHLSJSiE STAND. tonen te Weenen is de Keiz. bewilliging medegedeeld, om cene alge- meene vergadering hunner geloofsgenooten bijeen te roepen.— Uit het ingesteld geregtelijk onderzoek omtrent de bedriegerijen bij de leverantien voor het leger blijktdat behalve de overleden genl. v. Eynattengeen andere in staatsdienst zijnde personen daaraan hebben deelgenomen. Rusland. De adelstand van Wladimir den Keizer een adres hebbende doen aanbiedenwaarbij belangrijke hervormingen in het binnenlandsch bestuur als hoog noodzakelijk werden voorgedragen, heeft Z. M. daarover zijne uiterste ontevredenheid doen betuigen. Sakdinie. Ts Florence is de menigte, in de straat Calzaioli, te hoop geloopenroepende //leve de republiekleve Garribaldi weg met Victor Emmanuel!" De overheid heeft zich niet ver toond.— De Russische en Spaansche gezanten hebben gedreigd met het afbreken der betrekkingenindien de regering verdere expeditien naar Sicilië niet verhinderde.— De Kamer heeft de onderneming der geldleening met 215 tegen 3 st. goedgekeurd, verscheidene leden hebben zich stelling verklaard tegen elk ver gelijk met de Vorsten uit het Huis van Bourbon. Spanje. De Senaat heeft met alg. st. geweigerd het manifest van D. Juan de Bourbon te ontvangen. Sicilië. Vele aanzienlijke uitgewekenen zijn te Palermo terug gekeerd. Men spreekt van verschil van inzigten tusschen graaf Cavour en Garribaldi.— Te Palermo verklaren zich de republi keinen voor Victor Emmanuelallerwege wapperen Sardinische vlaggen. Genoemde stad is tot hoofdplaats aangewezen der eerste militaire afdeeling onder den kolonel TurrBixio is naar elders vertrokkenom eene tweede te organiseren. In een krijgsraad den 21 gehouden is besloten den 28 op Messina los te gaan. Eene afdeeling troepen, onder Lamasa, is uit Palermo vertrokken naar het district Notodat zich nog niet voor den opstand had ver klaard. Het gemeentebestuur van Palermo heeft den dictator een adres aangebodenwaarbij op de onmiddelijke vereeniging met Sardinië werd aangedrongenhij antwoordde dit ook te wenschen, maar nog niet, omdat dan van elders bevelen zouden komen en hij zich zou moeten verwijderen.— Garribaldi heeft gelast het fort Castellamare te ontmantelenhet uitleveren der gereede gelden der liefdadige instellingen, onder belofte van teruggaaf, en, als noodig offer voor het vaderlandinkomende regten ingevoerd. Voorts heeft hij zich als plaatsvervangend dictator toegevoegd den voorzitter van den raad, prins Torrearsadie echter spoedig, te gelijk met de ministers Pisani en Guarnerizijn ontslag heeft in gediend.— De regering heeft de wet op de verkiezingen uitge vaardigd. Iubkije. Op den Libanon zijn ernstige onlusten uitgebroken, zijnde door de Drusen 3G dorpen verbrand. Soldatenter 'beteu geling der oproerigen afgezondenhebben zich bij dezelven ge voegd en deelgenomen aan het vermoorden der Christeneno.a. te Saidawaar de Fransche consul met alle Europeanen en een lOOOtal inboorlingen zich heeft teruggetrokken in een geretranchecrd kamp. Namikgewezen bassa van Djeddah, is tot bevelhebber der troe pen in den Libanon benoemd. Ook in Albanië zijn belangrijke on lusten ontstaan en is de tolk van het Oostenrijksche consulaat te Scutari vermoord. De Albaniers weigerenop grond van oude privilegiënbelastingen te betalen en militaire dienst te doen en de Christenen weigeren dien last alleen te dragen.De groot vizier is te Schumla aangekomen en heeft op zijn togt derwaarts een aantal Turksche en Grieksche beambtenwegens misbruik van gezag, in hechtenis doen nemen.— Onder het leger heerscht groote ontevredenheidwijj de soldijen niet betaald worden.— In de Turksche kwartieren te Konstantinopel zijn 1500 huizen ver brand.-— De bezetting van Damascus is tot oproer en plundering overgeslagen. Bij de commissie te Leeuwarden tot ondersteuning der 22 mili taire huisgezinnendie bij den kazerne-brand het hunne verloren hebben, is reeds voor/ 2200 ingeschreven; een concert den 20 gehouden bragt zuiver f 320 op. De Koning zond1000 en stelde H. D. paleis aldaar beschikbaar voor sommige militaire doeleinden. De minister van oorlog heeft bepaald, dat aan de kamperende troe pen geen jenevermaar des morgens kofïi.j met melk zal worden uitgereikt.B. en W. van 's Gravenhage hebben ontwerpen voor gesteld tot verbetering van den waterstand van den hofvijver, 63,000. en tot demping der grachten, 453,372 zullende kosten.— De inschrijvingen voor den bouw vad een nieuw diaconie-weeshuis aldaar, waarvoor f 170,000 verlangd wordt,/ 89,902 bedragende, is den 27 eene collecte langs de huizen gehouden, welke/4620,12 heeft opgebragt.— Het volgende Landhuishk. Congres zal te Dord recht worden gehouden.Den 24 is de tentoonstelling van pro vinciale nijverheid in het gebouw Musis Sacrum te Arnhem ge opend.Den 22 is te Groningen de kleermaker Engels in hech tenis genomenverdacht van in den afgelooren nacht zijne vrouw door mishandeling te hebben gedood.— Den 27 des avondsis aldaar brand ontstaan bij den kastelein Rolfes, nabij het stadhuis, waardoor zijn huis, met het daarnevens staande en de bovenge deelten van 3 anderen zijn vernield.— Bij de herstemmingen zijn tot leden der 2C Kamer verkozente Dordrecht mr. P. Blusséte Rotterdam mr. N. Olivier (aftr.lid), te Delft Hoekwater (aftr.lid), te Gorinchcm mr. Elout (aftr. lid), te Roerinonde Sirens (aftr. lid) en te Zwolle P. Myer.Den 27 heeft het hof van Limburg Johan Nathante Broek Sittard, ter dood veroordeeld, wegens moord den 25 Nov. op zijne schoonmoeder gepleegd.— Den 28 is door de directie van den Rhijnspoorweg het bouwen eener houten douanen- loods op het station te Rotterdam, besteed aan D. R. v. Dartelen en L. C. Schaade Jr.. voor 28,794.— Den 30 heeft de brood bakker G. Burger, te Tutjehornbij het uit land halen van zijn paard, van hetzelve een slag bekomen tengevolge waarvan hij is overleden.' Bij herstemming op den 26, zijn in het hoofdkiesdistrict Alkmaar uitgebragt 1551 geldige stemmen, met 861 waarvan tot lid der2e Kamer werd herkozen jr. m'. C. van Foreest. De heer Blussé be kwam 682 stemmen. Zitting van 19 Junij. 1. P. B.te Alkmaardiefstal in loontrekkende dienst2 jaren gevangenisstraf en de kosten. 2. J. T.op Wieringen, als ambtenaar van den Burgerlijken btand niet verzekerd zijn van de vereischte toestemming tot krach- hebbing van een hvwelijkmet aanneming van verzachtende om standigheden 3 boete en de kosten. 3. M, G. te Winkel, woordelijke beleediging van een bedienend beambte in de waarneming zijner bediening/8 boete en de kosten. Zitting van den 26 Junij. 1. T. P. en P. P., te SchoorI, te zamen eenvoudige diefstal,elk 6 maanden gevangenisstraf, in eenzame opsluiting, en solidair in de kosten. 2' v- B- J )-Ie Wageningeninvoer van wijn zonder aan gifteboete van f 5,73, zijnde het dubbele der ontdokene belas ting en de kostenmet verbeurdverklaring van de mand en den wijn. 3' te wie»Dgen, vernietiging van een onderhandsch geschriftmet aanneming van verzachtende omstandigheden 3 da gen gevangenisstraf, 10 boete en de kosten. 4. C. P. li.te, Rotterdameenvoudige diefstal6 maanden eenzame opsluiting en de kosten. Zitting van 25 Junij. 1. J. II. J.te Alkmaar, uitkloppen van een vloerkleed, buiten daartoe aangewezen plaatsf 1 boeteten bate dier gemeente en de kostenmet subsidiaire gevangenisstraf van 1 dag. 2. D. B.te Alkmaarlaten vallen van vuilnis en modder in eene gracht, als No. 1. 3. T. K.te Alkmaar, als No. 2. 4. M. E.te Alkmaar, als boven (bij verstek). o. C. W.te Alkmaar, bouwen van eene schuur, zonder verkre gen rooijing, 3 boete, ten bate dier gemeente, en de kosten, met subsidiaire gevangenisstraf van 1 dag. 6. W. F. S.te Alkmaar, doen herstellen van de stoep zijner woningzonder schriftelijke kennisgeving aan den gemeente-ar chitect en zonder verkregen rooijing, als No. 5. 7. L. L., te Alkmaar, anders dan stapvoets rijden met eene bleekerswagen, f 3 boete, ten bate dier gemeente, en de kosten, beide invorderbaar bij lijfsdwang. 8. G. K.te Alkmaarzonder toezigt laten stilstaan van zijne met paarden bespannen kar, als No. 7. 9. J. M.te Alkmaar, als No. 8. GETROUWD. 24Jun. Hendrik DekkerWedr. van Lucia Ossenblock, en Sa,via Catharina Diyendiner.— Jacob Breek en Aaltje Claming. GEBOREN. 25Jun. AaltjeD. van Cornelis van Dam en Agatha Noort. 27 Bernardus Goswijn Z. van Bernardus Goswijn Pilger Lz en Christiana Wiihelmina de Boer. 28 Klaas Z. van Cornelis Min en Trijntje Luken. OVERLEDEN. 23Jun. Simon, Z. van Jan Ris en Elisabeth Helt, 2 j. en 5 m. 25 Maria Johanna Louisa Bóhm, echtg. van Jacob van Am- stel, 32 j. en 8 m. 28 Bregtje Kooijeelitg. van Jacob Kluft, 58 j. en 11 m. 10 MelleZ. van Ambrosius Terluijn en van wijlen Elizabeth Anna Weijer, 21 j. en 9 m.overleden te Rotterdam. Bij den ondergeteekepde is nog met dankzegging ontvangen voor den ongelukkigen P. Moenesop het eiland Marken, van N. N. 4; uitmakende het gezamelijk bedrag van f 25. 29 Junij I860.Ar van MAURIK. A E£5S EX - 3S SE W A A Zitting van Commissarissen op Maandag, den 2 Julii 1860 des avonds ten 8 ure. Ouderswelke verlangen hunne kinderen ten bewaarschole toe- tevertrouwenvervoegen zich, ten genoemden tijde, aan het lo caal aan de Doelenstraat, voorzien van de geboorte- en inënting- bewijzen der kinderen. Uit naam der Commissie, van HEIJST, Secretaris. UITTREKSEL uit het Verslag omtrent den toe stand der gemeente Alkmaar, over het jaar Bevolking. De loop daarvan is reeds medegedeeld in No. 1 dezer Courant De tienjarige volkstelling léverde de volvende resultaten: op 31 Deo. waren binnen de kom der gemeente °1802 bewoonde en 643 onbewoonde en buiten dezelve 297 bewoonde en 48 onbewoonde percelentellendemet eenige hier behoorende en bewoonde vaartuigen 4922 mannelijke en 5476 vrouwelijke be woners, totaal 10398 zielen, waarvan ruim 1000 niet verwante terwijl de gevangenis 19 en het huis van bewaring 60 zielen be- vattedenmakende met 23 kolonisten in de bedelaarsgestichten eene feitelijke bevolking van 10500 zielenwelk cijfer volgens den staat der maandelijksche veranderingen alstoen 10533 en dus over 10 jaren een verschil van 33 bedroeg. De wettige bevolking was volgens de registers 10485naar de godsdienstige gezindheid verdeeld m 5067 Nederd. en 3 Waalseh Hervormden424Evang. Herst. Lutherschen211 Doopsgezinden64 Remonstranten 70 Chr. Afgescheidenen, 4365R. Catholieken28 Oud-Roomschen 249 Nederd. en 1 Port. Israëliten. Als kiezers waren in^eeolire- ven voor de 2e Kamer 438, voor de Prov. Staten 437 en voor den Gemeenteraad 712; bij de verkiezing van 2 leden der Prov. Staten maakten 194 of 44jf en bij die van 5 leden van den Raad 279 kiezers of 39T2T pCt. van hun stemregt gebruik. Geldmiddelen. De begrooting den 28 Oct. 1858 in ontvang en uitgaaf op 132,151,20^ en dus zonder saldo vastgesteldleverde

Alkmaarsche Courant | 1860 | | pagina 2