BINNENLAND. t a g icmu s. GEMEENTERAAD. digers den 19 Aug. gekozen worden en het Parlement den 3 Sept. bijeenkomen,- eene commissie benoemd om eene wet op de mi- nistriele verantwoordelijkheid te ontwerpen,— de nationale garde hersteld, waarvan de dienst voorloopig door de troepen zal worden vervuld en de staat van beleg opgeheven.-'- De gewezen ge zant van Toscane heeft het groothertogelijk wapen van zijn hotel afgenomen.De prinsen van Syracuse en Aquila beijveren zich om de liberalen met het gouvernement te verzoenenhetgeen be zwaarlijk valt, uithoofde van het heersehende wantrouwen en het niet verwijderen van de vroegere omgeving des Konings. Oostenrijk heeft, in antwoord op de nota van den Franschen minister Thouvenel, verklaardzich niet bevoegd te achten tot het voorstellen eener conferentiemaar zich te zullen gedragen naar de wenschen der meerderheid van de groote mogendheden. Sardinië. Het berigt, als zoude de Russische gezant met zijn vertrek gedreigd hebbenindien de expeditiën naar Sicilië niet krachtiger verhinderd werden wordt van goederhand tegengespro ken.— Yele dagbladen verklaren zich reeds nadrukkelijk tegen een verbond met het nu constitutioneel geworden Napels.De bisschop van Faënza is te Ravenna, door de burgerlijke overheid, tot eene gevangenisstraf van 3 jareu en 4000 lires boete veroordeeld. Uit Genua is weder eene expeditie van 2000 gewezen soldaten onder bevel van den kolonel Cosentzditmaal van hunne onder- scheidingsteekenen voorziénnaar Napels of Sicilië vertrokken. Sicilië. Garribaldi heeft de corporation der Jesuiten en Re demptoristen ontbonden, de leden verbannen en de bezittingen ten behoeve van den staat verbeurdverklaard.— De ontslagen mede-dictator Torrearsa was voor eene dadelijke inlijving bij Sar dinië en Garribaldi niet, maar thans, na de gebeurtenissen te Napels, is hij mede dat plan toegedaan. Zijne ministers waren niet gezien bij de menigte, vandaar tweedragt tusschen de steden en het plattelandop sommige plaatsen weigering om de belastin gen te betalen en afzending van troepen, tot handhaving der orde. Te Palermo zijn voormalige ambtenaren gevangen genomen enpo- litiebedienden vermoord.Er is last gegeven een groot aantal der klokken tot geschut te vergieten.— "Het nieuwe ministerie bestaat uit Natolibuitenl. zakenDaitabinn. zakenOrsini oorlog, la Porta, openbare veiligheidpater Lama. eeredicnst loggia, onderwijs, en Giovanni, financiën.— Te Messina heeft het berigt van de afkondiging der constitutie te Napels geen gun- stigen indruk teweeggebragt. Den 30Junij, 's avonds laat, heeft bij genoemde stad reeds eene schermutseling plaats gehad tusschen de manschappen van Garribaldi en de Kon. troepen. Turkije. De Sultan heeft de commissie voor de geldmiddelen uitgebreid tot eenen raad van controle, met zeer uitgebreide vol- magt, onder voorzitting van Mehemed-Ruschdi-bassa— Met En geland en Oostenrijk is eene overeenkomst gesloten tot het leggen van een onderzeesche telegraaf van Ragusa langs Corfu en Zante, naar Alexandrie. Zweden. Na de bezoekenwelke de Koningen van Zweden en Denemarken elkander wederkeerig gebragt hebben, heeft ons be wind eene nota aan do mogendheden gezondenwaarbij de staat kunde der Deensehe regering tegenover de'Duitsehe Bondsverga dering, zeer ernstig wordt ondersteund. Vereen. Staten. Brighum Young heeft de eigendommen der Mormonen aan het Zoutmeer aan het gouvernement der Unie te koop aangeboden, zijnde voornemens met de zijnen naar eene land streek aan de Stille Zuidzee te verhuizen. De voordragt op de spoorwegen is aangevuld met eene lijn van Assen naar Groningenzoo veel mogelijk zal gelijktijdig de aanleg ondernomen worden der lijnen ArnhemLeeuwarden, Harlingen Hannoversche grenzen, BredaMaastricht, Rozendaal—Vlissmgen, MaarsbergenBoxtel en Nieuwe DiepHaarlem of Amsterdam.— De uitslag van den wedstrijd van niaaiwerktuigen, op Rusthoek, het landgoed van den alg. secretaris der Holl. maatsch. van landbouw, is geweest als volgt: de aftemaaijen ruimte was 45 N. roeden groot; de machine van Burgess en Key te Londen deed het in 50 minuten en behaalde den eersten prijs van 500die van G. Stout te Tiel in I u. 10 m.2e. prijs van f 200, en die van Keijzer en Swertz te Amsterdam tevens korenmaaijerin 1 u. 14. m. de 3e. a f 100 alle bespannen met 2 paarden; prins Hendrik woonde de proefne mingen bij.De surnumerair der posterijen N. R., werkzaam op den Belgisch-Hollandschen spoorwegis in hechtenis genomen wegens het vermissen van een brief, inhoudende 1115 van Dord recht naar Antwerpen verzonden.In den Stadspolder, onder Finsterwoldeis in de klei een schip met turf gevonden, dat, waarschijnlijk reeds voor 2 eeuwen gezonkennog geheel gaaf was. De raad van Rotterdam heeft besloten het standbeeld van Tollens in het Park te plaatsen en een ijzer aschhok te bouwenwaarvan de kosten 20,000 zullen bedragen. Aldaar is besteed het afbreken van een gebouw en het maken eener nieuwe school en woning in den Oppert en van eene nieuwe school en woning aan de Lange- Torenstraatwaarvoor minste inschrijvers waren J. Stok Sp Zn. voor f 31,488.— Den 1 Julij is het kostbaredoor de ambachts vrouw geschonken orgelin de kerk te Spijkenisse ingewijd. Dien dag kwam de eerste haringjager de Maas binnen, met 36 ton maatjes en 7 ton volle ejp den 3 de 2e. met 45 ton maatjes en 15 ton volle; de berigten van de vloot zijn gunstig.De telegrafische verbinding tusschen Friesland en N. Holland is den 3 geheel vol tooid en goed geslaagd; de 3 geleidingen bevattende kabel is 17480 ellen lang en vervaardigd door de firma Pelten en Guilleaume te Keu len.Den 3 is de vergadering der staten van N. Holland geo pend; de voorstellen van Ged. Staten, tot het maken eener duin waterleiding enz. op Meerenberg werden afgewezenden 5 werd eene subsidie van f 12000 toegestaan voor de wegen en vaarten der 6N. Hollandsche steden en op het verzoek van het polderbestuur van Schagenom verhooging van subsidie voor de verbetering der wegen, afwijzend beschikt. Het concertop den 25 Junij 11.door de zangvereeniging Eu- rythmaten voordeele van de nagelaten weduwen en weezen der in den Pinksterstorm verongelukte Scheveninger visechers, heeft zonder aftrek van etyiige kosten de som van f 226 opgebragt welk bedrag aan de oommissie te Soheveningen is overgemaakt. Ten gevolge van gedane voorstellen in het departement der maatschappij tot Nut van t Algemeentot verlevendiging van den gedenkdag van Alkmaars Ontzet en het voornemen der Rederijkers kamer Bilderdijkom ditmaal den 8 October te vierendoor de opvoering van een toepasselijkdoor den heer IK. J. Hofdijk be reidwillig toegezegd dramatisch stukis thans eene vereenigde commissie van beide genootschappen werkzaamom tot het voor gestelde doel te gerakenwaartoe haar, naar wij hopende mede werking der ingezetenen niet zal ontbreken. In de zitting der Prov. Staten van 5 Julij is een voorstel van de heeren de Lange en Siemersom Ged. Staten uittenoodigen de hooge regering opmerkzaam te makenop het zoo noodig herstel van den straatweg tusschen Alkmaar en de Vier Stalenzonder stemming aangenomen. Zitting van den 4 Julij 1860 No. 13. Voorzitter de Burgemeester. Tegenwoordig 10 leden. Afwezig de Heeren de honnavillede Langede Dieu Pont ei tl Verschuir, van der Drilt en Coster. De vergadering door den Voorzitter geopend zijndeworden I. De notulen der vorige vergadering gelezen en goedgekeurd en daarna medegedeeld "h ^es',1^en van B. H. Gedep. Statentot goedkeuring der in de vorige vergadering aangenomen besluitentot regeling der gemeentebegrooting over 1859. Voor kennisgeving aangenomen. 3. Mcdedeeling door H. II. Gedep. Staten, der bedenkingen van den Heer Inspecteur voor het lager onderwijstegen de bij den Raad aangenomen regeling van het openbaar lager onderwijs in deze gemeente. Gerenvoijeerd aan de commissie voor de zaken van het onderwijs. 4. Eene missive van het Polderbestuur van den Heer Hugo Waard, in antwoord op de van wege de gemeente Alkmaar gedane voor stellen, betreffende de bestrating van den middenweg door den polder. 5. Rapport van de commissie van financiënop de rekening dei- Stads Apotheek over 1859. 6. Idem, op de rekening van het Gasthuis over 1859. 7. Idemop de gevraagde magtiging tot het doen van af- en overschrijvingen op de begrooting der Schutterij voor 1860. Al de Nos. 4,5, 6 en 7 ter lezing voor de leden op de secre tarie gedeponeerd. 8. Missive van de commissie van inkwartiering en kazernering, ten geleide van derzelver rekening en verantwoording over 1859. Voor kennisgeving aangenomen. 9. Missive van het Israëlitisch Armbestuurteu geleide zfiner begrooting voor 1861. J 10. Idem van H. Diakenen der Hervormde gemeente ten geleide van de rekening der diaconie over 1859. II. Missive van H. H. Diakenen voorn., waarbij de beschouwing van den R,aad wordt verzocht, in hoeverre de verstrekking van geneesmiddelen als subsidie uit de gemeentekas is te beschouwen. De Nos. 9, 10full, ten fine van onderzoek en om berigt, ver zonden aan de commissie van financien. 12. Adres van gecommitteerden uit het departement Alkmaar der Maatschappij uTot Nut van 't Algemeen" en van de Rederijkers kamer Bilderdijk," waarbij dezelve verzoeken, dat van gemeente wege eene feestviering van den gedenkdag van Alkmaars ontzet m 1573, op den 8 October aanstaandeworde ingesteld. Aan Burg. en IVeth., om te dienen van berigt. 13. Een adres van H. Mulder, om vergunning tot uitstalling van koopwaren vóór zijne woning, in het Enidsen. Om berigt aan Burg. en IVeth. 14. Een adres van G. Dekker; 15. Een dito van P. Admiraal, beide reclamerende tegen hunnen aanslag in de belasting op de honden. Ter inzage voor de leden op de secretarie nedergelegd. 10. Een adres van IV. Tiesing, om zijne gewone jaarlijksche hard draverij als vorige jaren te mogen houden ia den Stads Hout. Ter beschikking aan Burg. en IVeth. Vervolgens zijn de deliberation geopend over: 17. De rekeuing der commissie van inkwartiering en kazernerin". over den jare 1859. a Voor zooveel de rekening betreft, goedgekeurdterwijl de deli beratie over een bij het rapport gedaan voorstel, tot opheffing der betrekking vau Agent van Kazernering, is verdaagd tot eene volgende vergadering. 18. De rekening van de algemeene burgerlijke begraafplaats. 19. Idem van het Israëlitisch Armbestuur. Beide zonder bedenking aangenomen en goedgekeurd. 20. Adres van C. de Veer, om alsnog afschrijving van belasting te erlangenvan wijn door hem naar buiten gevoerd. Op grond van de ontvangen zekerheiddat er geen fraude is gepleegd, toegestaan. 21. Voordragt tot regeling van de telegraafdienst, op Zon- en verder erkende Christelijke feestdagen. In overeenstemming met het voorstelbesloten dat op die da gen de telegraaf geopend zal zijn des morgens van 7\ tot 9 en 's namiddags van 2 tot 7 ure. 22. Adres van A. Koot, om verpleging, van gemeentewege, voor zijn zoon, in een gesticht voor idioten. Verwezen naar Burg. en IVeth.om naar bevind van zaken te handelen. 23. Verzoek van L. Bergerom vergunning tot het stellen van eene houten schuttingin plaats van een muur. Toegestaan. 24. Het voorstel der oommissie van financiëntot aflossing van de nog resterende gevestigde schuld der Stads Bank van Leening, uit de beschikbare fondsen der gemeente. Beslotendat de aflossing tegen den 1 September aanstaande zal

Alkmaarsche Courant | 1860 | | pagina 2