BINNENLAND men; bij de beraadslaging werd medegedeeld, dal het normale cij fer voor liet leger voortaan op 600,000 bepaald is'.— La Pairie beweertdat Frankrijk verlangtdat Spanje onder de groote mo gendheden zal worden opgenomen.— Den 15 Julij is te Atreeht, in tegenwoordigheid van 23 aartsbisschoppen en bisschoppen, plegtig de heiligverklaring gevierd van Joseph Lalreburgerlijke en militaire overheden waren niet tot bijwoning der godsdienstoe fening uitgenoodigd geworden.De Sultan heeft den Keizer schriftelijk zijn diep leedwezen betuigd over de moordtooneelen in Syriëmet belofte liet mogelijke te zullen aanwenden tot herstel van veiligheid en orde en het gestreng bestraffen der schuldigen. De bladen van alle kleuren sporen de regering aan tot eene krach tige tusschenkomst in Syrië.De wet, betreffende de nieuwe geldleening der stad Parijs, is met 215 tegen 9 st. aangenomen. Kerkelijke Staat. De Paus beeft zich, in een geheim con sistorie lievig beklaagd over liet geweld waaraan de hooge gees telijkheid in de Romagna en de hertogdommen blootstaat.In de kleine stad Todi eene driekleurige vlag opgestoken zijnde, is die plaats onverwijld door troepen bezet en eene boete opgelegd te verhalen op de leiders der beweging.Men schrijft dat wan neer het plan der leening van 50 millioen niet gelukt, het Pause lijk gouvernement in de grootste ongelegenheid zal geraken, daar liet tekort maandelijks reeds bij de 3 millioen bedraagt. De Paus houdt dagelijks bijeenkomstendie uitsluitend gewijd zijn aan de vaststelling der grondslagen voor de in te voeren hervormingen. Het officiële dagblad heeft in een artikel aangetoonddat het voor de regeringen der Europesche mogendheden thans het meest ge schikte tijdstip is om over het verleden en de toekomst na te den ken, en vooral het oog te vestigen zoowel op de middelen ter voorkoming van mogelijke rampen en gevarenals op de bijzon dere verpligtingen die te dien aanzien op ieder gouvernement rusten. Het is evenwel te verwachten dat 's Pausen gezinheid tot het verleenen van concessiën nog wel eenigzins zal tegengewerkt worden door zijne minder liberale raadgevers, die van oordeel zijn dat eene constitutionele vrijheid slechts tot zekere hoogte met liet geestelijk karakter van den Paus bestaanbaar is. Op één°punt staat de Paus vast; namelijk: hij weigerd volstrekt eene vriendschappe lijke verstandhouding' met Koning Victor Emmanuel. Napels. De camarilla omgeeft nog steeds den Koning en ver dachte ambtenaren zijn op nieuw aangesteldnaar Messina zijn troepen gezonden. Voortdurend doorkruissen sterke patrouilles de hoofdstad een voormalig inspecteur van policie heeft in de Toledo- straat ponjaardsteken bekomen. Openlijk worden proolamatien van Garribaldi verspreidwaarin hij de menigte aanspoort de dynastie te verdrijven en zich ouder Victor Emmanuel te scharenom Italië van de Oostenrijkers te bevrijden. Het nieuwe ministerie heeft reeds zijn ontslag genomenmaar is echterop aandrang van Z. M. en in het belang der constitutionele orde van zakenbe sloten aanteblijven. Den 15 des avondshebben de manschap pen van de Koninglijke gardeonder den kreet van "leve de Ko- ninggeweldenarijen jegens de bevolking gepleegd, waarbij vele lieden gedood zijn en een 50 tal gewond iseen geregtelijk on derzoek is begonnen; de Koning heeft de kazerne bezocht en de soldaten krachtig; toegesproken. Het garnizoen heeft den eed van trouw aan de constitutie afgelegd. Het volk is rustig, maar verbitterd. De regering heeft aan de Jesuiten de collegien en instellingen van onderwijs ontnomenwelke aan hunne zorg waren toevertrouwd. De Kon. garde is uit de hoofdstad verlegd en de dienst aan de nationale garde opgedragen de bezettingen der forten zijn geconsigneerd. Oostenrijk. De ministe van financiën heeft aan de commissie van den rijksraad verklaarddat de begrooting van het Jeger voor den toestand van vrede tot 80 millioen fl. zal worden teruggebragt. Naar de kust van Syrië ister beveiliging der Christenenhet stoomschip Badetzky gezonden.— Tusschen de hertogin van Par ma, den hertog van Modena en een gemagtigde van den groot hertog van Toscane is een tractaat tot stand gebragt, betreffende de toekomstige wending der Italiaansche aangelegenbedenwaar van mededceling is gedaan aan de Oostenrijksche en Pausselijke regeringen.De nieuw benoemde ban van Croatie heeft te Agram aangekondigddat de hoogere en lagere ambtenaren in hunne be trekkingen de volkstaal zullen moeten bezigen, hetgeen ongemeen veel genoegen heeft verwekt.— Nadat laatstelijk in de 'betrek kingen tusschen de beide kabinetten van Weenen en Berlijn eene merkbare toenadering is bespeurd, heeft de Keizer den Prins- Regent den voorslag tot eene bijeenkomst gedaanmet vrijlating van de plaats waar; de Prins-Regent heeft daarop Töpiitz aange wezen.Den 17 werd aan den Rijksraad het Keiz. besluit me degedeeld, dat voortaan geene nieuwe belastingen ingevoerd, noeh bestaande verhoogd en geene nieuwe geldleningen aangegaan zullen wordendan met toestemming van den versterkten Rijks raad.— Een fakkeloptogtwelke men te Pesth, niettegenstaande het verbod der polieieter eere van den superintendent Szakacz wilde houden, is door de militaire magt verhinderd, waarbij vele personen zijn gearresteerd.De mededeelingen welke gene raal Benedek aan de Oostenrijksche regering heeft gedaan, betref fende zijne rondreizen van Pesth tot Aradzijn niet van bevredi- digenden aard. De generaal heeft de overtuiging opgedaandat schier overal in Hongarije groot wantrouwen bestaat omtrent de bedoelingen der regering en dat men weinig geloof slaat aan de vervulling der beloften, welke zij het Kroonland heeft gedaan. Sardinië. De zitting der Kamers is gesloten.De heer Joseph la Farina, van Sicilië verbannen, is den 12 te Turin aangekomen en heeft spoedig een langdurig onderhoud gehad met den minister Cavour. Ook zijn den 16 alhier gearriveerd de Napelsche gemagtigden de minister van financien Manna en de gezant te Konst.antinopel Winspearedie mede door den pres. minister zijn ontvangen.De Gedeputeerde Depretisdie tot de beginselen der ultraliberalen overhelt, begeeft; zich naar Palermo, waarschijnlijk om eene hetere verstandhouding tusschen graaf Cavour en Garribaldi te bewerken.lafarina heeft eene verklaring in liet licht gegeven betreffende liet met hem gebeurdede oorzaak van zijn verschil met Garribaldi lag daarindat hij voor de vrijmaking van Sicilië de onverwijlde inlijving bij Sardinië liet nuttigst achte, terwijl de laatste daartoe eerst wilde overgaan na de bevrijding van Rome en Yenetie. Hij beklaagt zich ook over de keus der personen die door den dictator worden geraadpleegd en zijn bewind uitmaken. Sicilië. Het aangewonnen Napelsche schip is de oorlogskorvet Velocewaarvan de bevelhebber zich te Palermo ondèr de bevelen van Garribaldi heeft gestelddie de bemanning geluk gewenseht cn cle officieren een maaltijd aangeboden heeft. De minister van marine is vervolgens met de Véloce in zee gestoken en terug gekomen met 2 prijsgemaakte Napelsche stdomkoopvaardijsche- pen.— Den 7, 's avonds te 11 ure, heeft de dictator den heer la Farina, voorzitter der nation. Italiaansche vereeniginguit Sardinië overgeko men om de zaak der eenheid te bevorderenen laatstelijk lid vau het ministerie, door de policie doen gevangen nemen en met 2 Corsicanen, Griselli en 'Totti die in betrekking met de polieie in het buitenland stonden, aan boord doen brengen van een Sardinisch fregat, op grond, dat zij zamenspanden tegen de bestaande orde van zaken. De overige ministers en eenige andere ambtenaren hebben daarop hun ontslag genomen; echter zijn LalaggiaLaporta en Orsini aange bleven en de licereA Errante Interdonato en Amari leden van het nieuwe bewind geworden.De kolonel Cosentz heeft een millioen aan geld en veel wapenvoorraad medegebragtuit een ander vaartuig ziju 57 kanonnen ontscheept. Garribaldi heeft Beghera ingesloten. Bij Messiua is een bloedig gevecht geleverd tusschen de Napeisehen onder kol. Bosco en de Siciliaansche voorhoede. Een Engelsoh handelshuis heeft aan den heer Bertani, zaakgelas tigde van den dictator te Genuahet voorstel gedaaneene lee ning aantegaan van 100 millioen francsom Sicilië in staat van tegenweer te stellen door het wapenen der vrijwilligers en liet aan leggen van openbare werkeno. a.van een spoorweg van Paler mo naar Messina. Den 15 heeft de dictator met 3000 man zich te Lanclona bij Messina vereenigd met Medici. Bosco was hem met 4000 man en 3 stukkeu uit Messina te gemoet getrokken. Turkije. Den 9, des avonds, hebben de musuimannen te Da mascus de Christenen aangevallen 500 mannen waaronder de Ne- derlandsche consul gedoodzijnde de Amerikaansche gewondeii vele vrouwen voor de harems geroofd. Van de consulaatsgebou wen is alleen het Eugelsolie ongeschonden gebleven. Vele Chris tenen hebben eene schuilplaats gezocht en gevonden bij Adb-cl- Kader en zijne 1200 Algerijnen. De houding der Turksche overhe den was slecht. Te Beyruth zijn de Christenen mede mishandeld op het dooden van een Turk door een Christendien bij getergd had de overheid is genoodzaakt geworden den schuldige te doen onthoofden. De Maronieten vlugten bij duizenden en worden door de Eransehe kloosterlingen naar vermogen verzorgd en door de Eransche oorlogschepen beschermd. Te" Beyruth en Saïda zijn reeds 32000 vlugtelingen aangekomen. Yeueenigde Staten. Den 29 Junij hebben de Japansche ge zanten, aan boord van het oorlogsfregat Niagara, de terugreis naar hun vaderland aanvaard.De Great Eastern is te New-York ter bezigtiging gesteld en den 3 Julij reeds door 1500 personen, tegen 1 dollar ieder, bezocht. In de eerste 6 maanden des jaars hebben 's rijks middelen 1,423,019 meer opgebragt dan in gelijk tijdsbestek van 1859.— De lieer G. Montauban van Sioijndrechtburgerlijk ingenieur te Rotterdam heeft concessie aangevraagd voor de volgende spoor lijnen 's Gravenhage 's Hertogenbosch (over Gouda en Gorcum), VlissingenYenlo, Venlo—MaastrichtDordrecht—Werkendam^ Utrecht RaalteArnhem Deventer, Ilarlingen—Enschede LeeuwardenHannoverache grenzen, Groningen—Meppel en Kam pen—Zwolle, te zamen 909 Ned. mijlen, zullende kosten/92,740,000, waartoe hij van den staat verzoekt den bouw der bruggen en eene' subsidie van20,608,600 in 84 termijnen of 30jarigen waarborg van 4j pCt. rente van een deel van het benoodigd kapitaal.— Het hof heeft voor 8 dagen den rouw aangenomenwegens het over lijden van prins Jérome Napoleon.— De'Turksche legatie te 's Hage zalals maatregel van bezuinigingniet meer worden vervuld.— Een der groote slangen (boa constrictor)in den dierentuin- te Amsterdam, heeft 24 jongen geworpen.— De es-koningin van Boni en Datoe Sawitto hebben hunne onderwerping aangeboden. Bij den raad van Dordrecht is door regenten van het vereenffide armen-en weeshuis een plan ingediend tot opbouw van een nieuw weeshuis voor 200 verpleegden geraamd op f 110,000 op een vrij terreingeene fundering noodig zijndeen op 106,000 op do - plaats van het bestaande gesticht.Met denl Jnlij zijn de beurt veren van Haarlem op AmsterdamRotterdam en Leijden opge heven.Bij besluit van deu 7 heeft Z.M. aan de weduwe van den timmerman J. v. d. Horst, omgekomen bij den brand der ka zerne te Leeuwardeneene gratificatie toegekend van 300 aan 2 personen de zilveren medaille met getuigschriftaan 2 de bron zen met 15 en getuigschriftaan 3 20 en getuigschr. en aan 4 10 eii getuigschr. toegekendallen voor betoonde hulp bij be doelde ramp. - Den 11 is te Oldenzaal de eerste steen gelegd aan eene katoenspinnerij voor kettinggaren met sterkerijberekend op 21,000 spindlesde eerste van dien aard hier te lande.Den 13 is besteed het bouwen van een tweede kruidmagazijn in het fort op den oostelijken oever van het N. Holl. kanaalaan het Nieuwe Diep minste inschrijvers waren Gebr. Janzenvoor 22995. Den 18 is te Rotterdam de jaarlijksehe wedstrijd gehouden van de Kon. Nederl. Yacht-Club, in tegenwoordigheid der prinsen van Oranje en HendrUcdie mede het feestmaal in het gebouw der vereeniging en, na een bezoek van de officierensociëteitde vauxhall en het vuurwerk in den Doelen hebben bijgewoond.De Leegh- water in den Haarlemmermeer is onderloopseven als de Lijnden in 1855.Den 16 zijn de beraadslagingen over de spoorwegwet" begonnenden 19 is een amendement van den heer Thorbeoke erx

Alkmaarsche Courant | 1860 | | pagina 2