BINNENLAND. constitutionele regeringsvorm de Keizer heeft geantwoordziek daar niet toe te kunnen verbinden. Rusland moet zich op dezelfde wijze verklaard hebben.— De genl. Ulloade voormalige ver dediger van Venetieaanvankelijk geweigerd in de hoofdstad te komenbevindt zich nu aldaar en heeft eene zamenkomst met de ministers gehad.De bevolking der Liparische eilanden heeft zich voor de revolutie verklaardde Koninglijke troepen zijn van daar vertrokken.Welke middelen er gebezigd worden om den haat van het volk tegen de dynastie der Bourbons te vermeerderen, kan blijken uit de talrijke proclamatiëndie te Napels verspreid worden. Daar onder bevindt zich de volgende/'Het Napolitaan- sche volk aan den koningzijnen beul. Koning Fransgij hebt met eene schaamtelooze koelbloedigheid den schandelijken dood van uwen goddeloozen en meineedigen vader gezien, en in plaats van u te overtuigendat diens zoo verschrikkelijke dood een voor beeld was voor u, zoon van een koning-tiran en van eene dynastie van tirannenin plaats van angst en vrees te hebben cn het be sluit te nemen door goedheid en welwillendheid de onheilen te herstellen, door dien heiligschennenden vader, dien Nero van onze dagen, veroorzaakt; in plaats van verligting te verschaffen aan het Napolitaansche volk, dat gedurende twaalf jaren hongersnood, bal lingschap pestbesmettelijke ziektenafpersingenknevelarijen en kerkroof verduurt, in plaats van uw tijgerhart te veranderen en daden te verrigtendie u als een groot en goed menschelijk wezen zouden doen kennentracht gij u te baden, te verdrin ken in het bloed van nog veel meer slagtoffers, vertreedt gij de on schuld met voetenvernietigd gij de deugdvermeerdert gij de schanddaden! Aanzienlijken, plebejers en edelen, wij allen zijn broeders geweest en zijn nog broederswij zijn als eene kudde verslonden geworden door de verscheurende wolven der dynastie Bourbononder welke wolven Ferdinand de afgrijselijkste was, en thans is Frans nog wreeder en verscheurenderdie zoon van den meineedige, van den heiligschenner, van den verdrukker, van den dwingeland, van den beul; Frans, het uitvaagsel desmensch- domseen wolf' tuk op roof en die doodt cn verslindt. Broeders, opopHoort naar de stem van den goeden herder en leidsman GaribaldiOp broedersop vereenigt u om dezen helschen ver nieler te verjagen! Gelooft niet aan zijne eeden: het zijn wolfseeden; herinnert u het verledene; hij, Frans, is zoo^als zijne verfoeijelijke voorgangers wareneen verrader, een laaghartige. Geeft dus wel acht op het sein, en zoodra dit vernomen wordt, op! op! aan het werk! Verjaagt, vervolgt den beul en al do zijnen en komt in de wieg en bakermat des vaderlands terugBinnen weinige dagen zal onze vader, de genius van Italië, onder ons zijn. En dan, aan het werk! Aan het werk! Bevrijden wij ons van het monster en den beulplaatsen wij Garibaldi aan ons hoofd en laat ons uit roepen: leve de Italiaansche eenheid! leve Garibaldi!" Oostenrijk. De bezettingen der Hongaarsehe steden worden, wegens de daar te lande heerschende spanning, versterkt.De graaf de Montemolin heeft den graaf van Chambordals hoofd van het stamhuis Bourboneen brief geschreven tot openlegging der redenenwaarom hij de eerst gedane afstand later weder heeft in getrokken. Chambord heeft daarop nadrukkelijk geantwoordde afstand schandelijk, maar de intrekking nog schandelijker genoemd en een persoonlijk onderhoud geweigerd. Volgens anderen zou hij slechts geantwoord hebben //qui s'excuse, s'aecuse."Voor de Koningin-Moeder van Napels is een landgoed bij Hiezing aange kocht voor 150,000 tl., dat met spoed in orde wordt gebragt.-De bedenkingen tegen het toekennen van grondbezit aan protestan ten in Tyrol zijn uit den weg geruimdde aartshertog-stedehou der heeft gelast het landgoed Ehrenberg, door een protestant aan gekocht, als eigendom van deze inteschrijven. Rusland. Hier te lande schijnt men te zijn teruggekeerd tot de dagen, toen de Krim-oorlog ophanden was. De geestelijken prediken een kruistogt tegen de Turken en zoowel dit als de hevige aanvallen der Russische dagbladen tegen de Turkenwordt door de Russische regering toegelaten. Alle klassen der bevol king zijn van gevoelendat men do Christenen in het Ott.oma- nisehe rijk niet alleen beschermen, maar ook de Muzelmannen voor goed uit Europa verbannen moet. Het leger is woedendde Keizer heeft, naar men verzekertin het kamp van Krasnaë Selo aan zijne soldaten ruimer belooningen dan gewoonlijk doen uit- deelen. In militaire kringen ziet men een oorlog met Turkije in 't verschiet.De heer Gowenaan wien het naar boven bren gen der bij den Krim-oorlog in de haven van Sebast.opol gezonken Russische oorlogschepen is toevertrouwd, is er in geslaagd een fregat van 60 stukken boven water te brengen. In 't geheel zijn 12 schepen opgehaaldthans is men bezig om den Wladimir te ligten. Rijnhessen. De Koning der Nederlanden heeft den 30 Julij Darmstadt bezochtwerd door den groothertog aan het station opgewacht en gebruikte bij Z. D. H. het middagmaal op het kas teel Kranichstem. De Koning heeft met den hertog van Nassau den volgenden dag te Erankfort vertoefd. Sardinië. Na de afscheiding van Savoye heeft de aartsbisschop van Chambery aan graaf Cavour een brief gezonden, hem verma nende de priesters niet te vervolgen; de minister heeft daarop ge antwoord, dat de prelaat 'liever zijne ambtgenooten moest aanraden zich te onthouden van verzet tegen de regering, die zelfs tegen de hooggeplaatste personen de landswetten zal toepassen, om gebeur tenissen als met het kind Mortura en de echtgenooten Madiai te beletten.In het clerikale orgaan Armenia is het protest geplaatst, door het Lombardische episcopaat gerigt aan den minister van justitie Cassinis, wegens de opheffing van het concordaat. Sicilië. Bij de inneming van Milazzo verloren de Garribaldia- nen 50 dooden, 100 gekwetsten en 17 gevangenen, de Koninglijke troepen aan alles 580 man. De bevolking heeft zich hevig ver weerd, o. a. door het werpen met kokend wateren olie; vandaar dat Garribaldi 39 inwoners en gensdarmes heeft doen doodschieten. Daags na de inname heeft het kasteel gekapituleerd: de genl. Bosco tehoort tot de gevangenen. Het Sardinische eskader is naar Mi lazzo gestevend.De generaal Depretis is tot pro-dictator be noemd Longo tot minister van oorlog.Garribaldi is Messina binnengetrokkenhij heeft met den genl. de Clary de volgende overeenkomst geslotende Napelsche troepen zullen de forten van SyracuseAgosto en Messina blijven bezetten van de citadel der laatste stad zal niet op dezelve geschoten worden het verkeer in de straten en de doorvaart voorbij den vuurtoren zijn vrijde vlag gen genieten gelijke bescherming.Men weet dat de equipage van de Napelsche korvet Veloce, die tot Garribaldi was overgegaan, naar Napels is teruggekeerd, even als het grootste gedeelte der bemanning van nog 2 andere schepen, die insgelijks de partij van den dictator hadden gekozen. Thans verneemt mendat deze per sonen vóór hun vertrekdit hun gedrag bij Garribaldi hebben ver ontschuldigd door te verklarendat de beweegredenendie hen noopten, zijn voorstel om op Sicilië te blijven van de hand te wijzen, geenszins waren sympathie voor do Napolitaansche regering of den koningmaar dat zij als gehuwden en huisvaders hunne ge zinnen niet aan armoede, hulpeloosheid en ellende mogten prijs ge ven weshalve zij hem verzochten naar Napels te mogen terugkeeren. Garribaldi door deze openhartige verklaring getroffen, heeft hun dit niet alleen toegestaanmaar hun ook eenige geschenken op reis doen gevenzoodat zijzeer voldaan over de edelmoedige gezind heid van den dictator, den terugkeer naar Napels hebben aangenomen. 8panje. De stoomkorvetten Fcrrol en San-Qutntus zijn door de Spaansche regering aangewezen, om zich naar de kusten van Syrië te begeven. Turkije. 3000 Christenen hebben zich in de citadel van Da mascus waar zij een schamel onderhoud vinden en 4000 onder bescherming der Algerijnen van Abd-el-kaderin veiligheid zoeken te stellende stad is ten prooi aaii 2400 brandstichters en moor denaars meest Bedouïnen en Drusenterwijl de bezetting van 5000 man werkeloos of vijandig ismen begroot het getal der slagtoffers op 2000; 6000 huizen van Christenen zijn verbrand, ook die van Israëlietendie aan Christenen eene schuilplaats ver leend hadden. De schadedoor roof en brand veroorzaaktwordt op 25 millioen gulden geschut. De geestelijke zusters en Lazaris ten zijn, onder bescherming der volgelingen van Abd-el- A'ader veilig naar Beyruth overgebragt. [Damascus telde vóór de laatste gebeurtenissen 150000 zielenwaarvan 15000 Christenen en 6000 Joden.]Te Konstantinopel is de fanatieke oud-Turksche partij weder zeer bedrijvigChristenen zijn aangerand en mishandeld. De groot-vizier Fuad-Pachadie als Turksch commissaris naar Syrië is vertrokken, is met betere bedoelingen bezield dan de Turksche bevelhebbers en soldaten hij heeft zich althans tegen den Franschen gezant in dezer voege uitgelaten//Zeg aan de ambassadeursdat ikmet gevaar van mijn levende vlek zal uitwisschendie op de eer van het leger kleeften dat de troe pen hun pligt zullen doen." Vereenigde Staten. Tobden 17 Julij is de Great-Eastern door 43700 personen bezocht en daarvoor ontvangen 46000 dollars. De regering van Philadelphia heeft een bezoek van dit stoomschip verlangd. De minister van staat en van financien hseft den 17 Julij, onder herinnering zijner resolutie van 13 Julij 1844, de controleurs der belastingen gelasthunne ondergeschikte beambtendie zich aan sterken drank te buiten gaan, onmiddelijk in functie en traetement te schorsen.In het dorp Berg bij Maastricht is een landbouwer in hechtenis genomendie zijne dochterwegens verkeering met een boerenknechthad dood geslagen.Een geacht Israëliet te Amsterdam heeft eene inteekeningslijst geopend voor de vervolgde Christenen in Syrië, aan 't hoofd waarvan de tekstplaats Maleacki II10 gesteld is. Eene commissie heeft zich daar ter stede gevormd tot het inzamelen van gelden voor hetzelfde doel.De stad Almelo heeft f 50,000 ingeschreven voor den spoorweg van Utrecht op Zwolle. - De 6 haringjagers hebben te Vlaardingen aangebragt 72 last en 7jton haring, verkocht voor ƒ70,000."Het voltooijen der Lieve Vrouwe kerk te Schiedam en het bouwen van den toren is den 24 aan den laagsten inschrijver 99.870niet toegestaan, maar voor f 88,390 besteed aan D. van Harlelen te Amsterdam. Den 27 is de kolonel Stieltjes van het 2e reg. vestingartillerieeen zeer verdienstelijk officierte Bredaterwijl hij te paard reed door het plotseling vallen van hetzelve, op de plaats doodgeble ven.'De Luline is thans zoo van zand ontbloot, dat men dit jaar nog de berging van eene aanzienlijke waarde mag ver wachten.Den 28 werd te Schiedam het maken van eene haven en het bekleeden der oevers met bazaltafgemijnd door W. Sonne- veld aldaar, voor ƒ60,800.Dien dag, 's middags te 3 ure, werd de Zijlmolen, van A. Ketting de Koninghbuiten het Zijlhek te Haar lem bij een hevig onwederdoor den bliksem in brand geslagen en geheel vernield.Den 30 zijn de werkzaamheden aan het Mep- pelerdiep begonnen.Den 31 is prins Frederik uit de badplaats Ems op het huis de Pauw teruggekeerd,- - heeft de Koningin het buitenverblijf van den heer Boreel van Uogelanden*ov.Aer Velsen bezocht,en is te Amsterdam, in plaats van m'. J. Heemskerk Az. tot lid der Prov. Staten van N. Holland verkozen W. F. Heshmjsen met 265 van de 433 geld. stemmen.Het af breken der oude kerk en het maken van eene nieuwe kerk en toren voor de Hervormde gemeente te Hoogcarspel is den 31 besteed aan J. Ii. Jansen te Amsterdam voor 30,200,en den 1 Aug. het bouwen van 16 woningen voor het Burgerlijk Armbestuur in het Frankeland te Schiedam, aan P. J. C. de Kuyper te Delftshavenvoor ƒ21,000. Den 15 worden de rijkstelegraafkantóren te Franeker, Yeendam en Helmond geopend.Aan de oefeningen in het kamp bij Mil- ligen zullen deelnemen: 12 bataljons infanterie, elk van 350 man, uitmakende 2 brigades, 4 eskadrons kavallerie, elk van 110 bere den en 12 onbereden dragonders2 batterijen veldartillerieelk van 6 stukken en eene halve batterij rijdende artillerie van 4 stuk ken benevens 2 compagnien artillerie-transporttrein, tezamen van 98 man.Den 24 Sept. zal te Rotterdam het standbeeld van Tollens, op den geboortedag des dichters worden onthuld. De out-

Alkmaarsche Courant | 1860 | | pagina 2