N°. 39. 1899. Tiveeenzestigste Jaargang. Zondag 23 September. tfMftctecl (BcbceHc. SSSefcclijksicIt ©uersigt. BUITENLAND ALKMAARSCHE COURANT Deze Courant wordt wekelijks uit gegeven en is verkrijgbaar op Zondag morgentussehen 8 en 9 ure. Prijs per jaar ƒ3,franco per post ƒ3,50, enkele Nos. 6 Cents. Drieven franco aan de Uitgevers HERM8. COSTER ZOON. - De Advertentiën kosten van 15 regels ƒ0,75 voor, elke regel meer 15 Cents, behalve 35 Cents zegelregt, voor elke plaatsing. Zij worden ui terlijk aangenomen tot Zaturdag na middag 1 ure; ingezonden berigten een dag vroeger. Bij deze Courant behoort een Bijblad. PATEHTES. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter kennis van de belanghebbenden Dat de voljaarsch patenten over de dienst van 18fJ verkrijgbaar zijn gesteld 'ter secretarie dezer gemeentetegen overgifte van het bij. de beschrijving ontvangen repute beginnen met Dingsdag 4 tot Zaturdag 29 dezerdes morgens van 9 tot 2 uur. AlkmaarBurqemeester en Wethouders voornoemd, den 1 Sept. 1860. A. MACLAINE PONT. Be Secretaris SP ANJ AARDT. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengennaar aanleiding eener ontvangen aanschrijving van Hee- ren Gedeputeerde Staten dezer provincieter kennis van de inge- zetenen r Dat het door den Heer Minister van binnenlandsche zaken be volen onderzoek naar de vergiftiging van anijszaad door dolle kervel, tot de overtuiging heeft geleiddat die vermenging op sommige plaatsen als bepaald gevaarlijk moet geacht worden. Dat, alhoewel het bij de kruideniers alhier gevonden anijszaad de vrees voor die schadelijke vermenging niet heeft bevestigd dit geene genoegzame waarborgen voor de gezondheid kan ople veren eu het daarom raadzaam iszich van anijszaad te voorzien bij droogisten en apothekersdie zelveuit den aard hunner be treking in staat zijnhet kwaad te beoordeelen en wier voorraad ten allen tijde door de geneeskundige commissie alhier kan worden onderzocht. Alkmaar, Burqemeester en Wethouders voornoemd, den 14 Sept. 1860. A. MACLAINE PONT. Be Secretaris, SPANJAARDT. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengennaar aanleiding eener bij hen ontvangen uitnoodiging van den Heer Commissaris des Konings in deze provincie, ter kennis van de belanghebbenden: Dat de miliciens, zoodra zij gepasporteerd zijn, de bevoegdheid hebben om zich te ontdoen van de militaire goederenwelke door hen van hunne korpsen zijn medegenomen en waarvan zijdoor verrekening eigenaars zijn geworden. AlkmaarBurqemeester en Wethouders voornoemd den 14 Sept. 1860. A. MACLAINE PONT. Be Secretaris, SPANJAARDT. Opgave van de Marktprijzen der Granen en andere Levensmid delen" te Alkmaar, opgemaakt naar aanleiding van Z. M. besluit van den 27 Pebruarij 1856 No. 92 (medegedeeld bij Prov. blad van Noord-IIoil. No. 33).Markten van den 14 en 15 Sept. Hoogste Prijs. Laagste Prijs. Kaas, f.Holl. Kleine Gras, per 50 Ned. P. 25, - dito Commissie 28,- dito Middelbare Boter, in kopp. of stnkk. per N. P. Aardappelen per mud Appelen Peren Tarwe Rogge Gerst, vroege Haver Mosterdzaad Koolzaad Erwten (groene) 28,— 1,— 3,— 3 3, 12,— 8,50 6, 4,50 23,— 11.— 15,50 18,- n 0,90 2,20 2,- 2,50 8, 7,50 5, 3, ff 14, 9,— 13 einde alle geregtelijko vervolgingen, welke uit nalatigheid zouden voortvloeijente ontgaan. AlkmaarHet Hoofd van het Bestuur voornoemd, den 20 Sept. 1860. A. MACLAINE PONT. Opgemaakt te Alkmaarden 20 September 1860. Burqemeester en Weihouders van Almaar, A. MACLAINE PONT. Be Secretaris, SPANJAARDT. KENNISGEVING. Het H O O E D van het Plaatselijk Bestuur te ALKMAAR brengt, ten gevolge van art. 1 der wet van 22 Mei 1845 Staatshl N. 22) bij deze ter kennis van de ingezetenen der gemeente, dat het voljaarsch suppletoir Kohier der belasting op het Personeel dienst 'l8J£op den 14 September I860door den Heer Com missaris des Konings in de Provincie Noord-Holland executoir verklaardop heden aan den Heer Ontvanger der directe belas tingen binnen deze gemeente ter invordering is overgegeven. Ieder ingezeten, die daarbij belang heeft, wordt vermaand op de voldoening van zijnen aanslag behoorlijk acht te geventen Kerkelijke Staat. Op de nota van graaf Cavour van den 7, aandringende op het ontslag der vreemde troepen, is den 11 dooi den kardinaal Antonelli een weigerend antwoord afgezonden dat den 15 Turin heeft bereikt. De Sardinische regering heeft het zelve echter niet afgewacht, daar hare troepen reeds den 10 het Pausselijk gebied zijn binnengetrokken.Te Subiaoo en Genzauo zijn driekleurige vlaggen opgestokenhetgeen geen bijval heeft gevonden.De minister van oorlog de Mérode heelt te Rome 7 volksleiders doen gevangen nemen.De Sardinische genl. Cialdini heeft de Pausselijke troepen naar de zijde van Aucona vervolgd en onderweg 200 gevangenen gemaakt; daarna is hij naar Sinaga- glia teruggekeerd; hij heeft de positie van Erosiuone, Castel- Pidardo en Todi bezet; de in opstand gekomen bevolking verjoeg do Pausselijke gensdarmeseen provisioneel bestuur is_ benoemd^, dat in naam van Victor Emmanuel zal regeren. Terni is eveneens in opstand. De genl. Fanti is den 14 Perugia binnengerukt: na een hevig gevecht in de stratenweken de troepen in het fort maar gaven zich des avonds, ten getale van 1600 man, onder den genl. Schmidt over. Ook de citadel van Spoleto is met 600 man overgegeven. Den 18 is de aanval op Aucona van de landzijde begonnen; de Sardinische vlootonder den admiraal Persano, heeft haar vuur van den zeekant geopend. Den 18 des morgens heeft de genl. de ïamoricieredie met 11000 man Ancona trachtte te bereiken Cialdini aangetastterwijl deze te gelijker tijd door 4000 irm van de bezetting dier stad werd aangevallen. Het korte maar hevige gevecht had den uitslagdat de Pausselijke troepen het onderspit dolven, 600 gevangenen, waaronder de genl. Pimodan die sedert aan zijne wonden is overleden6 stukken en vaandels en vele dooden verloren en in verwarring werden teruggedreven. Ten gevolge van dit gevechtheeft het grootste gedeelte van dat leger gecapituleerdzullende de daarin aanwezige vreemdelingen naar hun land terugkeereu. Be Lamoricière is met eenige ruiters, door de bergpas van Cobrobinnen Ancona geraakt.Eene Paus selijke afdeeling van 1000 man onder den genl. Knnzler, is op weg van Sinagaglia naar Ancona door eene Piemontesche divisie afgesnedenmaar beeft zich daardoor heen geslagen enna 100 man aan dooden en gekwetsten verloren te hebbenmet hare 2 stukken te Ancona binnengetrokken. Napels. Van het vertrek van Koning Frans uit Gaëta naar Se ville is niets meer gebleken, zoodat het berigt geen geloof verdient.— Garribaldi is van Salerno over den spoorweg in de hoofdstad geko men en heeft het paleis Dona aan het H. Geestplein betrokken. De commité's, waarvan hij de ontbinding gelastte, waren republi- keinsche; het aanhouden van 3 bestuurders derzelven veroorzaakte zooveel misnoegen, dat het bewind verklaren moest, dat er een misverstand had plaats gehad en de invrijheidstelling spoedig zoude volgen.De volksmenigte te Napels betoont veel geestdrift voor de bewegingook vele priesters en monniken; uit Gaëta komen vele deserteurs der land- en zeemagt over, die meestal gaarne van de vergunning gebruik makenom naar hnnne haardsteden terug te keeren.— Wilde geen der gevestigde geestelijken zieh tot de dienst in de hoofdkerk leenende bedevaart naar de Madonnadi- piedegrotta heeft beter aan liet doel beantwoord, daar de geestelijke het met de 3 kleuren versierde beeld Garribaldi aanbood.De dic tator heeft de openbare schuld als wettig erkend, de regterlijke be ambten, die binnen 10 dagen niet op hunne posten zijn, vervallen verklaard- en de minister Liberio Romano tot pro-dictator benoemd. Mazzini is in de hoofdstad aangekomen. Eene tegen den 17 aan gekondigde republikeinsche volksbeweging heeft met plaats gehad. De prodictator van Sieilie de Pretis is te Napels niet zeer vrien delijk door Garribaldi ontvangen; deze heeft Saffi tot zijn opvolger benoemd. Ook wil mendat de heer Romano reeds als prodictator van Napels vervangen is door den markies Trivulziobehoorende tot de uiterste linkerzijde in de Sardinische Kamer der Gedeputeerden. Oostenrijk. De verjaardag van den Keizer van Rusland op 11 Sept., is ten hove gevierd met een groot gastmaal, waarbij bet, geheele personeel der Russische legatie tegenwoordig^ was en de Keizer een dronk op den Czaar instelde, terwijl het Russische volks lied werd aangeheven— De Keizer heeft eene eigenhandige uit noodiging vanden Czaar ontvangen, om hem te Warschau te komen bezoeken; de Prins-Regent van Pruisscn zal zieh mede derwaarts hegeven.— De rijksraad verklaart zich tegen eene aljemeene cojf- versie der staatsschulden in 5% obligatien en acht eene verhooging der directe belastingen ondoenlijk.De militaire overheden iii oê Kroonlanden hebben last bekomen maatregelen te nementot-het

Alkmaarsche Courant | 1860 | | pagina 1